Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Busanga Plains

Dovolenka Zambia Národný park Busanga Plains


Zambia, krajina v srdci Afriky, je pre cestovateľov z celého sveta známa svojou ohromujúcou krásou dzungle a prekrásnymi divokými zvieratami. Najlepšie miesto, kde môžete vychutnať túto krásu, je národný park Busanga Plains.

Busanga Plains je jedným z najmalebnejších miest v Zambii a ponúka jedinečné zážitky pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Tento park sa nachádza na západnom okraji Východnej časti Zambezi a zahŕňa rozsiahle otvorené savany, rozsiahle bažiny a husté lesy.

Pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho samoty, Busanga Plains ponúka to správne prostredie. Tento park láka množstvo druhov zvierat ako napríklad levy, gepardy, slony, krokodíly a mnoho ďalších, ktoré sa dajú ľahko vidieť v ich prirodzenom prostredí.

Pri tomto parku sú k dispozícii aj možnosti pre safari, ktoré Vám umožnia vidieť zvieratá zblízka. Kontakty s miestnou populáciou sú pritom výbornou príležitosťou na získanie znalostí o divokých zvieratách, kultúre a životnom štýle typickom pre tento región.

Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku s prírodou, tak je národný park Busanga Plains tou správnou voľbou. S úžasne krásnou a zaujímavou prírodou, ktorá ponúka množstvo atrakcií, je tento park perfektným miestom pre oddych a relaxáciu od každodenného ruchu a chaosu. Okrem toho, čas strávený v tomto parku určite prinesie zážitky, ktorých sa budete pamätať po celý život.


Ubytovanie Zambia Národný park Busanga Plains


Zambia Národný park Busanga Plains, nachádzajúci sa v západnej časti Zambia, ponúka neuveriteľné zážitky pre cestovateľov, ktorí sú ochotní odísť z civilizácie a ponořiť sa do prírodnej krásy divočiny. Toto územie je známe svojou mohutnou populáciou levov a gepardov, preto je ideálnym miestom pre safari.

Hoci tu nájdete niekoľko lodgíí, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie, jedným z najúžasnejších spôsobov, ako prežiť pobyt v Národnom parku Busanga Plains, je ubytovať sa v stanoch. Stany sú rozložené v srdci divočiny, priamo pod plným nehom, a ponúkajú skutočný zážitok z prežitia v divočine.

Tieto stany sú vybavené všetkým potrebným vybavením, ktoré cestovateľ potrebuje. Môžete sa tešiť na pohodlné posteľe, klimatizáciu, sprchový kút a toaletu. V noci sa stan stáva miestom, kde počúvate zvuky zvierat a vychutnávate si krásu hviezd na oblohe.

Okrem ubytovania tu nájdete aj množstvo zaujímavých aktivít. Môžete absolvovať prechádzky po safari v sprievode skúseného sprievodcu, vyskúšať si nočné safari alebo navštíviť niektorú z miestnych dedín a zistiť viac o živote miestnych obyvateľov.

Pre tých, ktorí sú ochotní investovať väčšie množstvo penazí, existujú možnosti prenájmu súkromných stanov alebo chatiek, ktoré ponúkajú ešte väčší luxus. V každom prípade však zažijete nezabudnuteľný zážitok a podniknete cestu, ktorá vás zavedie do srdca prírody.

Ak hľadáte dobrodružstvo a jedinečný zážitok, Národný park Busanga Plains v Zambia môže byť ideálnym cieľom pre vás. Ubytovanie v stanoch, prenájom súkromných stanov alebo chatiek ponúkajú nezabudnuteľný zážitok z prežitia v divočine. Navštívit národný park Busanga Plains v Zambii je určite cesta hodná pozornosti a určite nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Busanga Plains


1. Čo je to Zambia Národný park Busanga Plains?

Zambia Národný park Busanga Plains je chránená oblasť v Zambii, ktorá sa nachádza na rovinách Busanga v západnej časti krajiny. Je to oblasť, ktorá sa vyznačuje unikátnou biologickou rozmanitosťou a oplýva rôznymi druhmi zvierat.

2. Aké druhy zvierat môžem vidieť v Zambia Národnom parku Busanga Plains?

V parku môžete vidieť mnoho rôznych druhov zvierat, vrátane levov, gepardov, hyen, slonov, antilôp, bufalov, krokodílov, opíc a mnohých ďalších. Okrem toho tu môžete nájsť aj rôzne druhy vtákov a hmyzu.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Zambia Národného parku Busanga Plains?

Najlepším časom na návštevu parku sú mesiace od júna do októbra, keď je suché obdobie a zvieratá sa zhromažďujú pri rieke Kafue. V tomto období je najlepšia šanca vidieť rôzne druhy zvierat, ako napríklad gepardy a levy.

4. Potrebujem niečo osobitné na návštevu Zambia Národného parku Busanga Plains?

Na návštevu parku vám bude stačiť bežné oblečenie a obuv, no nezabudnite si priniesť ďalekohľad a krycie oblečenie na chránenie pred komármi.

5. Kde môžem byť ubytovaný počas môjho pobytu v Zambia Národnom parku Busanga Plains?

V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane kempov, chatiek a luxusných safari lodží, ktoré vám poskytnú dokonalé pohodlie a zároveň umožnia vidieť zvieratá v prirodzenom prostredí.

6. Aké aktivity môžem robiť v Zambia Národnom parku Busanga Plains?

V parku si môžete užiť rôzne aktivity, vrátane safari prehliadok, kajakárskeho zážitku na rieke Kafue, piesočných surfov a plávania. Je však dôležité si uvedomiť, že mnohé z týchto aktivít sa môžu uskutočniť len v určitých obdobiach roka, takže sa uistite, že máte dostatok informácií.


Letenka Zambia Národný park Busanga Plains


Zambia je nádhernou krajinou, ktorá ponúka množstvo zážitkov pre turistov. Je to krajina plná divočiny, riek a prekrásnych národných parkov, ktoré sú domovom mnohých ohrozených druhov zvierat a rastlín. Jedným z najrozmanitejších a najúchvatnejších národných parkov na Zambii je Národný park Busanga Plains.

Národný park Busanga Plains sa nachádza v západnej časti Zambia a je považovaný za jedno z najlepších miest na pozorovanie leva a geparda. Tento národný park je domovom mnohých ohrozených druhov ako sú slony, nosorožce a víly, ktoré sa tu môžu vidieť vo svojom prirodzenom prostredí. Pre mnohých turistov je tento park dôkazom toho, že Zambie má mnoho pôsobivých prírodných krás.

Ak chcete navštíviť Národný park Busanga Plains, najlepšou možnosťou je kúpiť si letenku na západnu časť Zambia. Na miesto sa dostanete pomocou malého letiska, ktoré sa nachádza len pár minút jazdy od parku. Od letiska je k dispozícii preprava, ktorá vás do parku bezpečne a rýchlo dopraví.

Pri návšteve parku vám bude nápomocné sa na Safari výlete. Turistická spoločnosť ponúka rôzne možnosti, ako preskúmať park, vrátane nočných a ráno safari výletov. Počas safari výletu budete mať príležitosť vidieť rôzne druhy zvierat a rastlín, ktoré sú domovom mnohých ohrozených druhov. Takisto je možné sa zapojiť do jednodňových prechádzok v parku i s kvalifikovaným sprievodcom.

Pri návšteve parku by ste mali tvoriť dbať na zdravotné akékoľvek problémy na cestách. Môžete si vziať s sebou aj tie osvedčené lieky, ktoré máte zvyčajne doma a nezabudnite si vziať aj dostatok vody. V parku nie sú k dispozícii žiadne obchody, takže si musíte priniesť všetko, čo budete potrebovať.

Národný park Busanga Plains je skutočne jedným z najúchvatnejších a najrozmanitejších miest v Zambii. Môžete tu vidieť mnoho ohrozených druhov zvierat a rastlín, čo je pre milovníkov prírody niečo neprehliadnuteľné. Kúpte si teda letenku na západnú časť Zambia a užite si neopakovateľný zážitok z návštevy tohoto parku!


Počasie Zambia Národný park Busanga Plains


Zambia má podnebie subtropického a tropického typu s monzónami. Národný park Busanga Plains sa nachádza v západnej časti krajiny a má suchšie podnebie v porovnaní s ostatnými oblasťami Západnej Afriky. Tento park je obklopený ďalekohľadmi hôr Kafue a dá sa ľahko dosiahnuť z oblastí Kaoma a Lusaka.

V Busanga Plains prší len 4 mesiace za rok, zvyčajne od decembra do marca. Počas týchto mesiacov sa park naplní vodou a rieka Kafue sa rozleje do okolitých pláni. Počas suchých mesiacov, od júna do októbra, rieka Kafue sa vysuší a voda sa odparí. Zvyčajne býva teplota v parku približne 30 stupňov Celzia, ale v septembri sa teplota môže vystupovať až na 40 stupňov Celzia.

V Busanga Plains sa nachádza množstvo druhov zvierat ako sú napríklad gepard, leva africká, slon africký, pavián anubis, antilopa a mnoho ďalších. Park je naozaj pestrý a ponúka množstvo rôznych druhov fauny a flóry.

Busanga Plains je tiež známy svojimi slávnymi bažantami podobným vtákom zvanými nahanšie. Tento druh vtákov sa nachádza len v Zambia a v susedných krajinách.

Krátko na to, ako sa začne dažďová sezóna, nasleduje obdobie, kedy v horúčave zoschne tráva a táto oblasť sa stáva ideálnou pre požiare. Mnohé zvieratá sú prispôsobené tomuto obdobiu a dokážu prežiť aj v ťažkých podmienkach.

Busanga Plains má kúzlo a krásu, ktorá sa nedá popísať, ale musí sa vidieť. Toto miesto je určite zaslúžené miesto na to, aby ste sa na ňom niekedy zastavili, ak cestujete cez Západnú Afriku.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky