Objavte lety za najlepšie ceny

Brazília Ouro Preto

Dovolenka Brazília Ouro Preto


Brazília, hlavné mesto Brazílie, je zaujímavou turistickou destináciou od mora po hory a pralesy. Jedným z takýchto miest je mesto Ouro Preto, ktoré sa nachádza v strednej Brazílii.

Ouro Preto, ktoré znamená "Zlaté mesto" v portugalčine, bolo v minulosti centrom zlatej hornej priemyselnosti v Brazílii. V súčasnosti je to historické mesto a UNESCO ho zaradilo do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva.

Mesto je známe svojou barokovou architektúrou a jeho malebné ulice sú plné farebných budov a historických kostolov. Kostol svätého Františka Assiského je jeden z najkrajších kostolov v meste a je zdobený zlatým a drevorezom. Ďalšie kultúrne pamiatky sú kaplnka Pilar, kostol Matky Božej a remeselnícky trh.

Okrem kultúrnych miest ponúka Ouro Preto aj krásnu prírodu. Nachádza sa v blízkosti pohoria Serra do Espinhaço, kde sa nachádzajú prekrásne vodopády a prírodné parky, ako je napríklad Parque Estadual do Itacolomi. Návštevníci si môžu vychutnať turistiku, jazdu na koňoch a cykloturistiku v krásnom prostredí.

Mesto má mnoho reštaurácií ponúkajúcich lokálne jedlá, ako sú kari s ryžou a fazuľou, alebo kačacia chuťovka známa ako "tutu". Mnoho miestnych ti doporučí tradičné jedlo zásadne s kávou.

Dovolenka v Ouro Preto je ideálna pre tých, ktorí hľadajú kultúru, krásnu prírodu a ľahké opekanie na slnku. Mesto ponúka niekoľko možností ubytovania vrátane hotelov, hostelist a B&B. Po celom meste cítite silu kultúry, ktorá vás nenechá decepcovaných.

Ak plánujete návštevu Brazílie, nezabudnite pridať Ouro Preto na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť.


Letenka Brazília Ouro Preto


Letenka do Brazílie je pre mnohých snom, avšak ak uvažujete o ceste do tohto kúzelného kúta sveta, nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj návštevu malebnej obce Ouro Preto.

Ouro Preto sa nachádza v strednej časti Brazílie a je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Tento malý starobylý grófstvo má úplne iný charakter oproti glamúru mesta Rio de Janeiro, avšak svojím spôsobom je rovnako okúzľujúce.

V Ouro Preto sa môžete prechádzať po úzkych uličkách medzi krásnymi kamennými domami a kostolmi, ktoré sú vyzdobené zlatom a umeleckými dielami z najlepších umelcov z celej Brazílie. Pre milovníkov histórie a architektúry je Ouro Preto skutočným rajom. Môžete vidieť príklady baroka, rokoka a neoklasického štýlu v každom metre, ktorý prejdete.

Medzi najvýznamnejšie atrakcie tohto mesta patrí Bazilika Nossa Senhora do Pilar, ktorá je jeden z najkrajších barokových kostolov v krajine a na svete. Kostol Sao Francisco de Assis, ktorý sa nachádza v srdci mesta, sú zase ozdobou mnohých cestovateľov.

Ouro Preto ponúka niekoľko múzeí, ktoré sú zamerané na históriu a výtvarné umenie. Medzi najpopulárnejšie patria Museu de Mineralogia, Museu dos Inconfidentes a Casa dos Contos, ktoré vám poskytnú jedinečný náhľad na históriu Brazílie a regiónu.

Jedným z neodolateľných momentov návštevy mesta je určite ochutnávka miestnej kuchyne. Medzi najpopulárnejšie pochutiny patrí chouriço, ktorý je korenistým a štipľavým miestnym klobásou. Nezabudnite ochutnať aj feijão tropeiro, ktorý je špeciálnym jedlom z fazule a iných mäsových ingrediencií.

Návšteva Ouro Preto by nemala chýbať v zmysle zoznámenia sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú milí a priateľskí. Spôsob, ako sa priblížite k miestnej kultúre a tradičnej brazílskej pohostinnosti, je kapela a trhy, kde môžete nakupovať miestne ručne vyrábané výrobky.

Letenka do Ouro Preto môže byť nečakane prístupná, keďže pomer ceny a dostupnosti letov sa zlepšil v recentnej dobe. Väčšina letov do Brazílie pristáva v meste Sao Paulo alebo v Riu de Janeire a z týchto miest môžete pokračovať vlakom alebo autobusom do Ouro Preto.

Výlet do Brazílie môže byť jedným z vašich najkrajších dobrodružstiev a návšteva mesta Ouro Preto bude pridanou hodnotou, ktorá vám umožní získať nezabudnuteľné zážitky a zároveň obohatiť vaše vedomosti o tomto fascinujúcom kúsku sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Ouro Preto


Otázka: Kde sa nachádza Ouro Preto?
Odpoveď: Ouro Preto sa nachádza v štáte Minas Gerais, v juhovýchodnej Brazílii.

Otázka: Prečo je Ouro Preto zaujímavé turistické miesto?
Odpoveď: Ouro Preto má bohatú históriu ako centrum zlatej hornej ťažby. Mesto má mnoho zachovalých koloniálnych budov a kostolov, ktoré sú chránené ako súčasť svetového dedičstva UNESCO.

Otázka: Akú menu používajú v Brazílii?
Odpoveď: V Brazílii sa používa Brazílsky real (BRL).

Otázka: Aké je priemerné teploty v Ouro Preto?
Odpoveď: Priemerné teploty v Ouro Preto sú vo výške 18-20 stupňov Celzia.

Otázka: Aké sú ďalšie zaujímavé miesta v blízkosti Ouro Preto?
Odpoveď: V blízkosti Ouro Preto sú ďalšie historické mestá, ako sú Mariana a Congonhas, ako aj nádherné prírodné parky, ako sú Itacolomi a Serra do Caraça.

Otázka: Ako sa tam dostať?
Odpoveď: Ouro Preto sa dá dosiahnuť autobusom z Belo Horizonte, hlavného mesta štátu Minas Gerais. Taktiež sa tam dá dostať autom alebo taxíkom.

Otázka: Ako je to s bezpečnosťou v Ouro Preto?
Odpoveď: Bezpečnosť v Ouro Preto je na dostatočne dobrej úrovni, je však vždy dôležité brať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nenechať veci bez dozoru alebo nechodiť do nebezpečných oblastí v noci.

Otázka: Aké sú niektoré typické jedlá v Ouro Preto?
Odpoveď: Niektoré z typických jedál v Ouro Preto sú Grão-de-bico a Farofa, Tradičná omáčka z mäsa a feijão tropeiro - pikantná fazuľová "tropeiro" sú to príklady.

Otázka: Aké sú najlepšie časy na návštevu Ouro Preto?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu Ouro Preto sú v júni a júli, keď je tu zima a sú menšie záhuby.

Otázka: Aké jazyky hovoria v Ouro Preto?
Odpoveď: Portugalský jazyk je hlavným jazykom v Ouro Preto, ale mnoho ľudí hovorí aj anglicky.


Ubytovanie Brazília Ouro Preto


Brazília Ouro Preto je veľmi známe miesto v Brazílii a jedno z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí hľadajú históriu, kultúru a prírodné krásy. Nachádza sa v štáte Minas Gerais a je významné svojimi historickými, kultúrnymi a architektonickými atrakciami. Ak sa chystáte navštíviť Brazíliu, môže byť Brazília Ouro Preto skvelou voľbou na pobyt.

Ubytovanie v Brazília Ouro Preto sa rôzni v cene a kvalite služieb. V centre mesta sa nachádza množstvo hotelov rôznych úrovní. K dispozícii sú aj rôzne hostely a penzióny, ktoré sú cenovo dostupnejšie v porovnaní s hotelmi. Väčšina ubytovaní v Ouro Preto sa nachádza v historických budovách, ktoré sú vysoké a majú svoje unikátne čaro.

Ak hľadáte niečo luxusné, môžete si vybrať z rôznych hotelov na vysokej úrovni. Hotel Solar do Rosário je vynikajúci príklad, ponúka luxusné a moderne zariadené izby a apartmány s úžasným výhľadom na mesto a okolitú prírodu. Hotel poskytuje tiež vynikajúce služby a je ideálnym miestom pre romantický pobyt alebo oddychovú dovolenku.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii rôzne hostely a penzióny. Hostely ako Hostel Masónico Ouro Preto a Hostel Canto dos Contos sú populárne medzi turistami a ponúkajú základné a čisté izby za nízke ceny. Penzióny ako Pousada do Douro a Pousada da Cachoeira sú tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú zostať v tichom a menej rušnom prostredí.

Ak hľadáte niečo unikátne, niektoré hotely a penzióny ponúkajú izby v historických budovách a kaštieľoch, ktoré sa nachádzajú v meste a v jeho blízkosti. Pousada do Arcanjo a Pousada Arcádia sa nachádzajú priamo v historickom centre Ouro Preto a ponúkajú izby v budovách patriacich k perle historickej časti mesta, v ktorom sa nachádza mnoho turistických atrakcií.

V Brazília Ouro Preto máte množstvo možností, pokiaľ ide o ubytovanie. Ideálne miesto na pobyt si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, určite sa budete cítiť ako doma a užijete si svoje cestovanie v tomto krásnom meste plnom histórie a kultúry.


Počasie Brazília Ouro Preto


Brazília Ouro Preto je malé a kozmopolitné mesto v Brazílii, ktoré sa nachádza v stredozápadnej časti krajiny. Známe je predovšetkým svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami, no počasie je tu tiež výrazným faktorom.

Mesto sa nachádza v subtropickom podnebnom pásme, v ktorom prevláda časté dažďové obdobie. Najteplejšie mesiace sú december a január, kedy teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 27 stupňov Celzia. Noci môžu byť v týchto mesiacoch teplé až horúce, s minimami okolo 18 stupňov.

Dažďové obdobie trvá v Brazílii Ouro Preto od decembra do júna, s najintenzívnejšími zrážkami v januári a februári. V tomto období môže byť atmosféra dosť vlhká až dusivá, s vysokou úrovňou suchosti. Teploty v dažďovom období sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia cez deň a 18 stupňov v noci.

V období sucha, teda počas mesiacov od júla do novembra, prevažuje mierna, slnečná sezóna so striedaním teplejších dní a studenších nocí. Toto obdobie je najlepším časom na návštevu Brazílie Ouro Preto, pretože slnečné počasie poskytuje ideálne podmienky na turistiku a pohyb po meste.

Vzhľadom na vlhkú atmosféru a časté zrážky, je nevyhnutné plánovať oblečenie a aktivitu s ohľadom na počasie. Odporúča sa nosiť ochranný opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, keďže slnko môže byť náročné. Turisti by mali niesť so sebou slnečné okuliare, šiltovku alebo klobúk, náhradnú obuv a výnimočné oblečenie na odolávanie dažďu.

Zhrnutie: Brazília Ouro Preto má subtropické podnebie, ktoré charakterizujú časté hojné zrážky, vysoké teploty počas obdobia dažďov a množstvo slnečných hodín počas obdobia sucha. Správna príprava a výbava pomôžu turistom užívať si túto čarovnú krajinu a zároveň ochraňovať svoje zdravie pred extrémnymi podmienkami.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky