Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Leticia a Amazónia

Počasie Kolumbia Leticia a Amazónia


Kolumbia a jeho dvojica Leticia a Amazónia patria medzi najzaujímavejšie miesta na svete. Tento tropický raj v Južnej Amerike má okrem neustáleho tepla a vlhkosti aj mnoho iných zaujímavostí. Poďme sa však pozrieť podrobnejšie na počasie v tejto exotike.

Kolumbia a jej dvojica - Leticia a Amazónia - nachádzajú sa v tropickej zóne a to baraniach to celoročné teploty teplomery dosahujú 27 až 30 stupňov Celzia, čo sa môže javiť ako dosť teplo aj pre najväčších nadšencov tropov. No nemožno zabudnúť, že horúčavy tu navštívia ďakujeme vysoké vlhkosti vzduchu, ktorá sa pohybuje okolo 80-85%.

Čo sa týka zrážok, Leticia s Amazóniou patria medzi miesta, kde sa vyskytuje obrovské množstvo zrážok kedykoľvek počas roka. Práve kvôli tejto charakteristike sa Amazónia zväčšuje každý rok a tvorí sa na nej mokradlá a jazera, ktoré sú útočiskom pre množstvo zvierat a rastlín. Najväčšie množstvo zrážok sa spúšťa v marci a trvajú do augusta.

Pre fanúšikov slnečných a suchých období je najvhodnejším obdobím návštevy Leticie a Amazónie obdobie od decembra do februára, kedy dochádza k malému množstvu zrážok a zvykli sa nazývať obdobie sucha. Toto obdobie však nie je také teplé, ako keď prší, teploty sa pohybujú v oblasti od 23 do 25 stupňov Celzia.

Väčšina turistov sem cestuje v období zimy, pretože práve v tomto období je možné vidieť rôzne exotické živočíchy, ktoré sa ukážu počas pretekania Amazonky. Teploty v tomto období sa pohybujú v rozmedzí 20-25 stupňov Celzia, no mohlo by to znieť na prvý pohľad, ale teplotné rozdiely tu pocítime aj v prípade premiestnenie na iné miesta, pretože väčšina jazier a riek má inú teplotu vody.

Vzhľadom na svoje tropické podnebie Kolumbia s Leticia a Amazónou prinášajú inaké podmienky ako naša krajina, ale v prípade, že máte radi teplú vlhkú klímu, určite si príďte vyskúšať túto neopakovateľnú krajinu a počuť zvuk Amazonky. Iste sa vám bude páčiť!


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Leticia a Amazónia


1. Čo je Leticia?
Leticia je hlavné mesto departementu Amazonas v Kolumbii, nachádza sa na juhu krajiny a hraničí s Brazíliou a Peru.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Leticia?
Hlavnými atrakciami v Leticia sú návšteva indiánskych dedín, ktoré ponúkajú tradičné rukodielné výrobky, prechádzka po rieke Amazonka, návšteva zvieracej rezervácie a pralesa, ako aj skúsenosti s kultúrou a gurmánskymi zážitkami.

3. Aká je najlepšia doba pre návštevu Leticie?
Najlepšou dobou pre návštevu Leticie je obdobie sucha, ktoré trvá od decembra do marca. V tomto období je nižšia miera zrážok a dostupnosť turistických miest a aktivít je lepšia.

4. Čo je Amazónia v Kolumbii?
Amazónia v Kolumbii je obrovským pralesom, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny. Je to domov pre mnoho druhov divých zvierat, rastlín a rôznych druhov vtákov.

5. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Amazónii v Kolumbii?
Najlepšie miesta na návštevu v Amazónii Kolumbie sú návšteva Národného parku Amacayacu, návšteva kamenného monolitu El Peñón, kajakárske výlety po rieke Amazonka a návšteva kmeňov a dedín.

6. Musím sa očkovať pred návštevou Leticie a Amazónie?
Pred návštevou Leticie a Amazónie je odporúčané očkovanie proti žltej zimnici. Je tiež potrebné, aby ste sa konzultovali so svojím lekárom o ďalších očkovaniach, ktoré by mohli byť potrebné.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Leticie?
V Leticie sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, hostelov, apartmánov a penziónov. Je vhodné si vopred rezervovať ubytovanie, najmä počas vysokého turistického obdobia.

8. Môžem používať doláre alebo eurá v Leticie a Amazónii?
Kolumbijské peso je oficiálnou menu v Kolumbii, ale v Leticie a Amazónii sú tiež prijímané doláre a eurá v niektorých obchodoch a reštauráciách. Je však odporúčané mať pri sebe miestnu menu pre jednoduchšiu kúpu malých predmetov a poplatkov.

9. Ako sa tam dostanem?
Leticia má medzinárodné letisko Alfredo Vásquez Cobo, ktoré sú prepojené s rôznymi mestami Kolumbie. Okrem toho existujú aj lode a autobusy, ktoré cestujú z iných miest do Leticie a Amazónie.

10. Je bezpečné cestovať do Leticie a Amazónie?
Leticia a Amazónia sú oblasti s nízkou mierou kriminality, ale je nevyhnutné byť opatrný a dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia. Napríklad, nechoďte sami v noci a nechávajte cennosti na verejných miestach. K dispozícii sú tiež turistické policajné oddiely, ktoré sú tam na ochranu turistov. Všeobecne platí, že Leticia a Amazónia sú považované za bezpečné cestovné destinácie pre turistov.


Ubytovanie Kolumbia Leticia a Amazónia


Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, navštíviť Kolumbiu určite stojí za to, najmä pre jej úžasné prírodné krásy. Okrem známej Cartageny a Bogoty, ktoré sú turistickými hot-spotmi, je tu tiež Leticia a Amazónia. Tieto miesta vám umožnia zažiť nádherné prírodné krásy Juhoameriky a vychutnať si tropický prales v celej jeho sláve. V tomto článku sa pozrieme na to, ako si môžete rezervovať ubytovanie v Leticia a Amazónii.

Leticia sa nachádza v departemente Amazonas, pri hraniciach s Brazíliou a Peru. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú objaviť Amazonku a ponoriť sa do kultúry a tradícií pôvodných obyvateľov. Ponúka veľa aktivít, ako sú krúžok prehliadok, kde si môžete vypočuť príbehy a mýty, pádlové túry po rieke Amazonke až po návštevu indiánskych dedín.

Ubytovanie v Leticia zahŕňa hotely a hostely. Mnoho hotelov a hosteľov sa nachádza v blízkosti prístavu a centra mesta, takže vám umožnia ľahko sa dostať na výlety a zájazdy. Hostely sú pre cestovateľov s peňaženkou skromnejšou voľbou, ale vôbec nezaostávajú za pohodlím a kvalitou. Vo väčšine hotelov a hosteľov sa nachádza reštaurácia, kde si môžete pochutnať na lokálnych jedlách a nápojoch.

Ak si chcete užiť ešte dobrejšie prírodnej krásy Kolumbie, dajte sa na Amazóniu. V Amazónii sa nachádza viacero dedín, ktoré ponúkajú úžasné prírodné krásy a skvelé zážitky. Niektoré z týchto dedín sú Puerto Narino a Ticuna. Tieto dediny vám umožnia navštíviť rezervácie, kde môžete vidieť rôzne druhy zvierat, ako sú opice, krokodíly, tapíry a veľa druhov vtákov.

Ubytovanie v Amazónii zahŕňa hotely a bungalovy. Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti prístavu a centra dediny, čo vám umožní ľahké presunutie na výlety a zájazdy. Bungalovy sú často vyrobené z dreva a kamienka, takže vás ochránia pred horúcim počasím a umožnia vám v blízkosti prírody.

Pre nezabudnuteľnú dovolenku v Kolumbii, nezabudnite zarezervovať si ubytovanie v Leticia a Amazónii skôr ako iné zložky vášho výletu. S týmto usporiadajte si plány tak, aby ste sa dokázali pohybovať podľa vášho načasovania a aby ste mohli užiť čo najviac z prírody a miestnych kultúr. Po návrate z Kolumbie si budete určite pamätať nádherné zážitky z tropického pralesa a Amazonky.


Dovolenka Kolumbia Leticia a Amazónia


Kolumbia je krajina s množstvom krásnych a fascinujúcich miest na návštevu, ale určite jedným z najviac charakteristických a zaujímavých miest je Leticia a Amazónia. Je to miesto pre tých, ktorí milujú prírodu a divokú faunu. V tejto časti Kolumbie sa môžete vydať na dobrodružnú cestu nebojácne a skúmať úžasné prírodné scenérie.

Leticia je malé mestečko v Kolumbii, ktoré sa nachádza na hranici s Brazíliou a Peru. Toto miesto je pre milovníkov prírodných krás, ktoré sú neviditeľné kde-koľvek inde na svete. Leticia, je tiež známe ako "brána do Amazónie" a je to jedno z najlepších miest na návštevu, ak chcete vidieť divokú, jedinečnú a nedotknutú prírodu.

Amazónia je najväčšou divokou oblasťou na svete a je územím, kde sa stretávajú tri krajiny: Brazília, Kolumbia a Peru. Tento amazónsky prales poskytuje nádherné scenérie s nekonečným množstvom rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú jedinečné a fascinujúce.

Leticia a Amazónia ponúkajú množstvo vecí na návštevu a preskúmanie. Môžete sa vydať na prehliadku amazónskeho pralesa a prechádzať sa po koreňoch stromov či preplávať mierne riekami. Je to jedinečná skúsenosť, ktorá vás zavedie do úplne iného sveta a do miesta, kde je príroda stále dominantná a nedotknutá.

Okrem toho môžete navštíviť aj množstvo miestných dedín, ktoré sa nachádzajú v okolí Leticie. Tieto dediny ukážu, aké sú jednoduché a primitívne životné podmienky obyvateľov a ich vplyv na prírodu. Tiež si môžete vyskúšať množstvo tradičných jedál a tancov, ktoré tu imanujú.

Hlavné mesto regiónu Leticia, taktiež ponúka návštevníkom množstvo možností na nákupy a zábavu po dniach plných skúmania prírody. Môžete si vyskúšať tradičné jedlá, medzi ktorými sú nepochybne nevyhnutnou súčasťou ryby asi také veľkosti ako bugy. Taktiež tu nájdete rôzne koncerty a taxíky, ktoré vás preveziú po meste.

Kolumbia Leticia a Amazónia sú skutočne miestami, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Kolumbie. Sú to miesta, kde si môžete vychutnať nezabudnuteľné dobrodružstvo v prírode a zároveň sa vzdelávať o histórii a životnom štýle miestnych obyvateľov. Takže, neváhajte a plánujte svoju návštevu Kolumbie Leticia a Amazónia. Bude to príjemná skúsenosť pre celú rodinu a prektorá sa nebude vyplatiť premeškať.


Letenka Kolumbia Leticia a Amazónia


Kolumbia je jednou z najkrajších krajín v Južnej Amerike, ktorá ponúka návštevníkom množstvo krásnych miest a vynikajúcich prírodných scenérií. Jedným z najnieobyčajnejších a najhustejšie zalesnených regiónov na svete je Amazónia, ktorá sa rozprestiera nielen v Brazílii, ale aj v Kolumbii a Peru. Ak sa chystáte navštíviť Kolumbiu a túžite zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, rozhodne by ste nemali premeškať možnosť navštíviť mesto Leticia a preskúmať krásy amazónskeho pralesa.

Leticia, hlavné mesto kolumbijského departementu Amazonas, sa nachádza v kare delimitujúcom trojuholník medzi Kolumbiou, Brazíliou a Peru. Hlavná atrakcia mesta je prekrásny prales a rieka Amazonka, ktorá proti prúdu tečie cez departement Amazonas. V Leticie môžete navštíviť množstvo miestnych trhov a obchodov so suvenírmi a ochutnať typickú kuchyňu regiónu, ktorá sa vyznačuje ryžou, plantainom a rôznymi druhmi mäsa.

Amazónia je domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, ktoré tu nájdete iba zriedka v iných častiach sveta. Počas svojej návštevy si môžete pozrieť niektoré z najvzácnejších zvierat, ako napríklad jaguára, mravce, mnoho druhov vtáctva alebo delfíny. Lode a člny sú najlepším spôsobom, ako preskúmať rieku Amazonku a rozhliadať sa po prekrásnych scenériách a zvieracej faune a flóre regiónu. Cestou môžete pozrieť aj množstvo okolitých dedín a obcí, ktoré sú súčasťou amazonskej kultúry.

Cesta do Leticie je možná z hlavného mesta Bogoty a trvá osemmesačný let. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré prevádzkujú lety medzi týmito dvoma mestami, ako napríklad Avianca, Copa Airlines a LATAM Airlines. Na internete môžete nájsť mnoho lacných leteniek s možnosťou rezervovať let až na niekoľko mesiacov vopred.

Ak sa chystáte na dovolenku do Kolumbie, rozhodne by ste si mali vziať čas, aby ste preskúmali jej krásy a vyzkúšali miestnu amazonskú kultúru. Navštívenie mesta Leticia a oblasti amazónskeho pralesa bude pre vás určite skvelým zážitkom, ktorý nezabudnete.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky