Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park North Luangwa

Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park North Luangwa


Otázky:

1. Kde sa nachádza Národný park North Luangwa?
2. Ako sa dostať do parku?
3. Aké zvieratá môžem vidieť v parku?
4. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
5. Potrebujem si dopredu kúpiť vstupenky na park?
6. Je potrebné mať sprievodcu pri vstupe do parku?

Odpovede:

1. Národný park North Luangwa sa nachádza v Zambii v severovýchodnej časti krajiny.
2. K parku sa najlepšie dostanete letecky z Lusaky alebo Mfuweho, ale park je tiež prístupný autom cez Kapisilantu.
3. V parku môžete vidieť veľa zvierat, vrátane slonov, levov, leopardov, gepardov, psov hyenových, antilôp a mnohých ďalších.
4. V parku sa dajú robiť safari, rybolov, pohybovať sa pešo alebo jazdiť na koni.
5. Áno, na park si musíte kupovať vstupenky dopredu.
6. Áno, je nutné mať sprievodcu pri vstupe do parku.


Ubytovanie Zambia Národný park North Luangwa


Národný park North Luangwa v Zambii je jedným z najdivokejších miest na svete a návšteva tohto úžasného miesta by mala byť v zozname každého nadšenca prírody. Tento národný park, ktorý sa nachádza v severovýchodnej Zambii, je domovom mnohých druhov divokej zveri a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre milovníkov prírody.

Základnou potrebou pre každého cestovateľa, ktorý plánuje navštíviť tento národný park, je ubytovanie a North Luangwa ponúka niekoľko možností pre rôzne rozpočty a požiadavky.

Tábor Mwaleshi

Jednou z možností je tábor Mwaleshi, ktorý sa nachádza v srdci North Luangwa. Tábor je postavený podľa tradičného afrického štýlu a ponúka hosťom jedinečný zážitok. V táboroch nie sú žiadne steny, ale len ochrana s moskytiérou. Takto sa hosťom umožňuje byť súčasťou prírody a počuť zvuky nocnej zveri z ich vlastného ubytovania. Tábor ponúka aj profesionálne safari prehliadky a skúsených sprievodcov.

Bushcamp Company

Inou možnosťou je ubytovanie od spoločnosti Bushcamp Company. Táto spoločnosť má v národnom parku niekoľko kempov, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach národneho parku. Kempy ponúkajú komfortné podmienky v srdci divočiny a hostia tu môžu vychutnať skutočnú atmosféru národného parku North Luangwa. Spoločnosť Bushcamp Company ponúka aj rôzne aktivity, ako je poobedný čaj v tráve, prehliadky a profesionálnych sprievodcov.

Buffalo Camp

Buffalo Camp je tretím možným miestom na ubytovanie v North Luangwa. Táto kempová oblasť sa nachádza v údolí rieky Kasanga a hostia si tu môžu užívať nádherný výhľad na rieku a priľahlé kopce. Kempy ponúkajú pohodlné bývanie a služby, ako sú kuchyne a reštaurácie, kde hostia môžu ochutnať miestnu kuchyňu.

Spoločnosť Robin Pope Safaris

Na záver, spoločnosť Robin Pope Safaris ponúka aj rôzne možnosti na ubytovanie v národnom parku North Luangwa. Spoločnosť má niekoľko kempov, ktoré sú špeciálne navrhnuté a postavené pre milovníkov prírody. Táborom spoločnosti Robin Pope Safaris sa taktiež môže pochváliť skvelými gastronomickými zážitkami.

Väčšina táborov v národnom parku North Luangwa sa nachádza na samotnom vrchole zážitkov a spolupracujú so skúsenými profesionálnymi sprievodcami, ktorí vás zavedú do divočiny a ukážu vám všetky zaujímavosti. V North Luangwa sú hostia vždy súčasťou prírody a táborové prostredie im umožňuje byť v kontakte s divokou zverou. Ashonda Národný park North Luangwa je určite jedinečné miesto a navštíviť ho je nezabudnuteľný zážitok pre každého.


Počasie Zambia Národný park North Luangwa


Zambia National Park North Luangwa je miestom, ktoré síce nie je veľmi známe, ale skrýva v sebe množstvo krásnych prírodných zákutí. Nachádza sa v severnej časti Zambia a ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť krásu divočiny, ktorou je park obklopený. Ako každé miesto na svete, aj Zambia National Park North Luangwa má svoje špecifiká počasia, ktoré ovplyvňuje návštevu turistov.

Zambia National Park North Luangwa sa nachádza v tropickej oblasti a počasie tam môže byť veľmi rozmanité. Počas sucha, ktoré trvá od mája do októbra, sa teploty pohybujú medzi 20 až 30 stupňami Celzia. V tomto období si turisti môžu vychutnať krásu parku, pretože tráva je suchá a stáda zvierat sa zhromažďujú okolo riek, kde sa môžu napájať. Toto obdobie je tiež vhodné na safari, pretože sú tam minimálne zelené kríky a stromy, ktoré bránia videniu zvierat.

Počas dažďového obdobia, ktoré trvá od novembra do apríla, sa teploty znižujú a pohybujú sa okolo 20 stupňov Celzia. Vtedy sa park stáva mokrým a návštevníci si musia byť opatrní, pretože cesty sa stávajú väčšinou bludiskami bahna a vody. Avšak, počas tohto obdobia park získava na kráse a krásne zelené trávy prekryjú celý park a dajú mu nádherný vzhľad.

Zhrnutie, Zambia National Park North Luangwa má svoje výhody v každom ročnom období. Sú však isté veci, ktoré by si turisti mali pamätať pri plánovaní svojej cesty. V období sucha si musia turisti dávať pozor na slnko a v období dažďov sa musia prispôsobiť dažďom a bahnitej pôde. Ak však zohľadníme všetky faktory, Zambia National Park North Luangwa je miestom, kde sa turisti môžu tešiť z krásy divočiny kedykoľvek počas roka.


Letenka Zambia Národný park North Luangwa


Zambia je jedným z najkrajších afrických štátov, ktorý sa môže pochváliť množstvom národných parkov a rezervácií. Jedným z tých najkrajších je určite Národný park North Luangwa, ktorý sa nachádza na severovýchode krajiny a je domovom mnohých ohrozených druhov zvierat.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny park, určite by ste mali zvážiť kúpu letenky. Letenky na Zambiu sa dajú zohnať už za pomerne prijateľné ceny a stojí to za to, pretože North Luangwa patrí medzi miesta, ktoré by človek v živote určite nemal vynechať.

V parku sa stretávame s množstvom ohrozených druhov zvierat vrátane leopardov, gepardov, slonov, zebier, buvolov a mnohých ďalších. Milovníci vtáctva tu prídu na svoje, pretože tu žije viac ako 200 druhov vtákov, okrem iného aj obrovské množstvo dravcov.

Park je veľmi rozľahlý a vidieť všetko by trvalo niekoľko dní. Najlepšie je teda zvoliť si si nejakú túru, ktorá bude pre vás najzaujímavejšia. Túry môžu trvať niekoľko hodín až niekoľko dní, a každá z nich vás prevedie inými zákutiami parku, kde uvidíte rôzne zvieratá a krásne scenérie.

Okrem túr si môžete užiť aj nočné safari, ktoré je naozaj nezabudnuteľným zážitkom. V noci totiž vidíte úplne inú stránku zvierat a scenerie, ktoré sú takmer magické.

Národný park North Luangwa je skutočným klenotom Zambie. Pokojné a divoké krajiny, ktoré obývajú nespočetné množstvo ohrozených druhov zvierat a vtákov, sú očarujúcim zážitkom pre každého návštevníka. Ak sa teda chcete cítiť ako v oáze kľudu, neváhajte a zaobstarajte si letenku na Zambiu, pretože návšteva Národného parku North Luangwa vás určite očarí!


Dovolenka Zambia Národný park North Luangwa


Dovolenka v Zambii v národnom parku North Luangwa je skutočným dobrodružstvom pre každého cestovateľa. Park sa nachádza v severovýchodnej zóne Zambie, je ohraničený riekou Luangwa na juhu a jeho susedom je slávny Národný park South Luangwa.

North Luangwa je pre mnohých návštevníkov ideálnym miestom na pozorovanie zvierat, ktoré sú na ceste k južnému susedovi South Luangwa. Park je považovaný za najnedotknutejšiu časť afričského kontinentu, kde putujúci cestovatelé môžu zažiť priame kontakt s prírodou.

Obrovský počet zvierat, ktoré sa tu zdržujú, vrátane takých ako leva, geparda, slona alebo nílského krokodíla, robia zo zážitku z návštevy parku nezabudnuteľný zážitok.

Národný park North Luangwa je niečo pre pravých dobrodruhov, ktorí hľadajú niečo iné ako typické safari. Turisti sa tu prechádzajú po výletnej trase, kde môžu zažiť prírodu a zvieratá v ich voľnej domovine.

Ochranné opatrenia sú tu veľmi prísne, ale takisto aj návštevní akceptujú to, že tu sú zvieratá vo svojom domovu a cestovatelia ich musia brať ako správni hostia.

Park poskytuje rôzne možnosti ubytovania, od kempovania až po hotely s plnou penziou. Veľkou výhodou parku je jeho neochvejná koncepcia založená na ochrane prírodného prostredia a organizovaného cestovného ruchu. Táto cesta prináša návštevníkom skutočnú prírodu a nezabudniteľné zážitky.

Ak plánujete dovolenku v Zambii a chcete zažiť niečo naozaj nezabudnuteľné, národný park North Luangwa je miestom, kde získate skúsenosti s prírodou a zvieratami, o ktorých ste snívali.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky