Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Lavushi Manda

Počasie Zambia Národný park Lavushi Manda


Zambia Národný park Lavushi Manda sa nachádza v severnej západnej časti krajiny a je domovom pre mnoho vzácnych zvierat. Oblasť bola vyhlásená za chránenú v roku 1972 a dnes sa na nej nachádza obrovské množstvo divokej zveri, ako sú sloni, levy, gepardi, buvoli a mnoho ďalších druhov.

Počasie v Národnom parku Lavushi Manda je ovplyvňované klimatickými podmienkami v západnej Afrike, kde prevažujú dve ročné obdobia - suché a dažďové. Suché obdobie nastáva v júni až októbri. Teploty sa pohybujú okolo 20°C - 30°C, no v noci môžu klesnúť aj pod 10°C. V tomto období sa národný park stáva oveľa prístupnejším pre turistov, pretože sa zmenšuje množstvo hmyzu a vegetácia je oveľa menej bujná.

Dažďové obdobie sa v Národnom parku Lavushi Manda začína v novembri a trvá až do mája. V tomto období sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 25°C s vysokou vlhkosťou. Množstvo zrážok môže byť aj tak vysoké ako 1500 mm ročne. Toto obdobie prináša s sebou riziko chorôb a väčšiu zmenu v teréne v dôsledku vysokého množstva vody.

Pre návštevníkov Národného parku Lavushi Manda by malo byť nevyhnutné mať so sebou dostatočné množstvo obliecťe, ktoré by zohľadňovali všetky klimatické podmienky. Totiž, vo dne môže byť horko a slnko silne pálit, zatiaľ čo v noci by mohlo byť chladno. Okrem toho, by ste mali zabezpečiť aj kvalitné oblečenie pre dažďové obdobie.

Národný park Lavushi Manda ponúka návštevníkom fascinujúce zážitky, no klimatické podmienky sú často nepredvídateľné. Preto je vždy najlepšie si predtým zistiť aktuálne počasie a obliekať sa adekvátne k tomu. Tak si zaistíte bezpečnejšie a príjemnejšie dobrodružstvo v úžasnej prírode tohto národného parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Lavushi Manda


1. Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Lavushi Manda?
Odpoveď: V parku žijú sloni, zebry, gepardy, paviáni, hyeny, impaly, bukely, medvede a mnoho ďalších druhov zvierat.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Lavushi Manda?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je od júna do októbra, keď je suché obdobie a zvieratá sú koncentrované v okolí vody.

3. Potrebujem si zabezpečiť sprievodcu na prechádzky po parku?
Odpoveď: Áno, odporúča sa zabezpečiť si sprievodcu pre bezpečnosť a lepšie skúsenosti s pozorovaním zvierat.

4. Môžem sa v parku ubytovať?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii kempingy a bungalovy na prenájom.

5. Je povolené loviť v parku?
Odpoveď: Nie, lov v parku je prísne zakázaný.

6. Potrebujem si zabezpečiť očkovanie pred návštevou parku?
Odpoveď: Áno, je odporúčané očkovanie proti malárii a žltačke A a B.

7. Ako sa do parku dostanem?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je autom alebo taxíkom z mesta Kasama, ktoré je vzdialené zhruba 100 km od parku.


Dovolenka Zambia Národný park Lavushi Manda


Zambia je africká krajina známa pre svoje národné parky s úchvatnou divokou prírodou. Jedným z najcennejších národných parkov je Národný park Lavushi Manda, ktorý sa nachádza na severe krajiny. Tento park ponúka cestovateľom nevšedné zážitky a netradičné dobrodružstvá.

Lavushi Manda je charakteristický pre svoje rozmanité biotopy, z ktorých najvýznamnejším je hlboký kaňon rieky Luangwa. Okrem toho sa v parku nachádza množstvo lesných oblastí, bažín a trávnatých plôch, ktoré sú domovom mnohých druhov zvierat. Najviac sa tu vyskytuje slon africký, ale aj lev, gepard, hyena skvrnitá a množstvo antilop.

Národný park Lavushi Manda ponúka neobyčajné príležitosti na pozorovanie životných foriem v pôvodnom stave a rovnako aj fotografovania a sledovania správania sa zvierat. Park je obklopený krásnou divokou prírodou, ktorá vás prenesie do sveta, kde čas stojí a uvedomíte si, ako málo je potrebné na to, aby sme sústredili pozornosť na prírodu.

Okrem sledovania zvierat sa tu môžete prechádzať pešo alebo jazdiť na koňoch a počas týchto prechádzok získate nové zážitky a pocity. Pri prechádzke po lesnom poraste sa môžete cítiť ako v hlbokom pralese s obrovskou plačou. Ak máte radi adrenalín, potom vrelo odporúčam skalnú túru po zblízka po rieke Luangwa.

Národný park Lavushi Manda vám tiež ponúka možnosti rozšírenia vašich cestovateľských skúseností ponúka nuž množstvo kempovacích miest, kde môžete stráviť noc pod prístreškom, ktorý vám ponúkne jedinečný pohľad na hviezdy.

V najväčšom meste Zambie, v Lusakeje, si môžete zakúpiť letenky, ktoré vás dostanú priamo do najbližšieho letiska Krystallis, odkiaľ je už len kúsok cesty do Národného parku Lavushi Manda.

V zmysle ochrany životného prostredia platí vo všetkých národných parkoch v Zambii základné pravidlo. Nikdy sa nesmiete priblížiť na menej než 30 metrov k divokým zvieratám. Pamätajte na to, že sú to tvorovia, ktorým patrí domov, preto si ich počínanie nezaslúži žiadnu násilnosť.

Návšteva Národného parku Lavushi Manda je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny milovník prírody. Tento park vám poskytne jedinečné skúsenosti, ktoré nezabudnete na celý život. Ak chcete zistiť viac o tomto nádhernom prekročťe Zambia, pozrite si informácie na webovej stránke parku alebo na ktoromkoľvek turistickom portále uvedenom na internete.


Letenka Zambia Národný park Lavushi Manda


Zambia je jednou z najkrajších destinácií na svete, ktorá ponúka nádherné scenérie a bohatú divočinu. Jedným z najkrajších miest v Zambii je Národný park Lavushi Manda. Tento park sa nachádza v provincii Muchinga v severovýchodnej Zambia a je domovom pre množstvo zvierat a rastlín.

Ak sa chystáte navštíviť Národný park Lavushi Manda, budete potrebovať letenku do Zambie. Zambia má viacejero medzinárodných letísk, ktoré ponúkajú lety z rôznych krajín. Väčšina letov do Zambie pristáva v hlavnom meste Lusaka. Z Lusaky existuje viacero možností, ako sa dostať do Národného parku Lavushi Manda.

Národný park Lavushi Manda je prepojený s mnohými cestami, ale väčšina z nich je iba pre terénne vozidlá. Najlepšie je teda zvoliť leteckú dopravu z letiska v Lusake do najbližšieho miesta na pristátie. Odtiaľ sa môžete dostať do parku na špeciálnom vozidle s miestnym sprievodcom alebo si môžete prenajať auto.

Národný park Lavushi Manda ponúka nádherné scenérie a nezabudnuteľné zážitky. Tento park je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú leopardi, slony, antilopy a gepardy. Ďalej tu nájdete mnoho druhov rastlín, ktoré vám poskytnú výborné príležitosti na fotografovanie.

Okrem pozorovania divočiny, môžete zájsť aj do miestnych dedín a spoznať miestnych ľudí a jeho kultúru. V mnohých dedinách si môžete kúpiť rôzne suveníry, ako sú košíky, šperky a iné ručne vyrobené veci.

Na záver, ak chcete zažiť nádherné dobrodružstvá a počkať si na niečo nezabudnuteľné, potom by ste mali zvážiť návštevu Národného parku Lavushi Manda. Letenka do Zambie a návšteva tohto parku vám poskytne množstvo príležitostí na objavovanie krásneho vidieka a úžasných divočiny.


Ubytovanie Zambia Národný park Lavushi Manda


Národný park Lavushi Manda je jedným z najkrajších kútov Zambie. Je to ochranná oblasť, kde sa stretávajú rôzne druhy fauny a flóry. Práve preto je to miesto obľúbené medzi turistami a ľuďmi, ktorí sa chcú priblížiť k prírode.

Ak si chcete užiť krásy tohto parku, potrebujete vhodné ubytovanie. V parku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania pre návštevníkov. Ak máte radi pohodlné a luxusné ubytovanie, park má k dispozícii niekoľko krásnych miest, ako sú napríklad Stanica Kuto, Kalamu Lagoon Camp alebo Musanza Bush Camp.

Stanica Kuto je jedným z najluxusnejších miest v parku, ponúka plne vybavené apartmány s výhľadom na rieku. Tieto apartmány sú vybavené kuchyňou, kúpeľňou a súkromnou terasou s výhľadom na rieku. Vôkol apartmánov je mnoho rastlín, ktoré lákajú mnoho druhov vtákov.

Kalamu Lagoon Camp je ďalšie miesto, kde si môžete užiť luxusný pobyt v parku. Camp sa nachádza pri jazere Kalamu Cam, ktoré je domovom pre mnoho druhov vtákov. K dispozícii sú tu aj dva bazény a spa centrum. Táto lokalita je ideálna pre tých, ktorí sa chcú uvoľniť a oddýchnuť si v krásnej prírode.

Musanza Bush Camp je ubytovanie, ktoré vám ponúkne niečo iné ako len luxusné hotely. Nachádza sa v srdci parku a ponúka jednoduché prístrešky, ktoré umožňujú návštevníkom prežiť niečo iné ako len tradičné hotely. Ubytovanie poskytuje zážitok, ktorý vám umožní byť jedným s prírodou.

Ak hľadáte niečo jednoduchšie, ale zároveň pohodlné a cenovo dostupné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v stanoch s vlastnou kúpeľňou. Tieto stany sú jednoducho zariadené, ale sú veľmi pohodlné a ponúkajú vám výborný výhľad na prírodu v parku. Tieto stany sú tiež veľmi populárne medzi turistami, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a majú radi zážitky na plnom nasadení.

Národný park Lavushi Manda ponúka návštevníkom množstvo možností ubytovania, ktoré sú vhodné pre každého. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si zvolíte, budete sa môcť priblížiť k prírode a užiť si neskutočné krásy, ktoré tento park ponúka. Ak hľadáte miesto, kde môžete prežiť nezabudnuteľné dovolené a poznávať nové miesta, Národný park Lavushi Manda je tou správnou voľbou pre vás.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky