Objavte lety za najlepšie ceny

Tunisko Kerkennah Islands

Počasie Tunisko Kerkennah Islands


Tunisko Kerkennah Islands sú krásnym miestom na západnom pobreží Tuniska a tiež sú domovom pre viac ako 150 000 ľudí. Toto miesto je známe svojou krásnou krajinou plnou palm, olív a iných tropických rastlín. Okrem toho má Kerkennah aj úžasné počasie, ktoré je príjemné počas celého roka.

Kerkennah má stredomorské podnebie, ktoré sa prejavuje teplými a suchými letami a miernejšími zimami s miernymi zrážkami. Teploty v lete sa pohybujú okolo 30°C a v zime sa teploty znižujú na približne 10-15°C. Najväčšie množstvo zrážok prichádza počas zimných mesiacov, keď sa tuniské Kerkennah Islands nachádzajú v daždivých oblastiach. Takmer žiadne zrážky však netrpia v lete, čo znamená, že túto dovolenku môžete plánovať kedykoľvek počas leta.

Za návštevou tuniských Kerkennah Islands stoja najmä pláže a to aj vďaka miernym vlnám a priezračnej vode, ktoré sú tam bežné. Slnko sype semená veľmi veľkoryso, takže by ste si mali so sebou zobrať dostatok vody a chrániť si pokožku pred spálením.

Ďalšou populárnou aktivitou na týchto ostrovoch je prechádzka po džungli a objavovanie lokálneho zeleného biotopu. Tu môžete vidieť množstvo druhov vtáctva, zvierat a rastlín. Kerkennah Islands sú tiež známe svojimi trhmi, kde si môžete kúpiť tuniské suveníry, ktoré sa tam ponúkajú.

Väčšina hotelov a miestností ponúka skvelé stravovacie služby a to aj vďaka čerstvému tuniskému ovociu a zelenine, ktoré sú tam k dispozícii. Tento ostrov je známy svojou gastronómiou, a to najmä vďaka svojmu olivovému oleju a morským plodom. S priateľskými miestnymi obyvateľmi a ich príjemnou pohostinnosťou si iste užijete krásnu dovolenku v tuniských Kerkennah Islands.


Dovolenka Tunisko Kerkennah Islands


Tunisko je krajina plná kultúrnych zážitkov a krásnych pláží. Jednou z najkrajších oblastí na tuniskom pobreží sú Kerkennah Islands, ktoré sú súostrovím ostrovov v Líbyjskom mori. Tieto ostrovy sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oázu pokoja a relaxu.

Kerkennah Islands sú malé a pokojné ostrovy, ktoré sú obklopené tyrkysovým morom. Súostrovie je tvorené deviatimi ostrovmi a oblasťou, ktorá má rozlohu 160 km2. Turisti môžu objavovať krásy ostrovov pešo alebo na bicykli.

Na ostrovoch nájdete mnoho krásnych pláží, ktoré sú obklopené tichými zátokami a útesmi. Nájdete tu aj množstvo rybárskych prístavov, kde môžete ochutnať čerstvo ulovenú tunu alebo mosulu. Turistická infraštruktúra na ostrovoch je v súlade s prírodou a vás to bude určite tešiť.

Ostrovčeky sú obklopené poliami a vo výsadbách nájdete citrusové ovocie, olivy a zeleninu. Je to dokonalé miesto na ochutnanie miestnej kuchyne a nápojov, ktoré súskutocne lahodné a zdravé. Na ostrovoch nájdete množstvo miestnych reštaurácií a bistro kde sa podávajú tradičné tuniské pokrmy.

Okrem krásy pláží, môžete objaviť aj miestnu históriu a kultúru. Kerkennah Islands sú považované za oblasť, kde sa v minulosti konali mnohé vojny a bitky. Na ostrovoch sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ktoré vám ukážú, aké dôležité bolo miesto v minulosti. Voľné dni môžete stráviť objavovaním týchto historických miest, a dozvedieť sa o bohatstve kultúry a histórie Tuniscka.

Tento ostrov je jedným z najkrajších a najpokojnejších miest na tuniskom pobreží, a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú únik z každodennej reality. Prístup na ostrov je možný cez Medzinárodné letisko Habib Bourguiba, ktoré sa nachádza v Sfax. Z letiska alebo zo Sfaxu sa dá dostat na Kerkennah Islands lodou.

Kerkennah Islands vám ponúknu skúsenosť z oázy pokoja a harmónie s prírodou a miestnym prostredím. Ostrovy patria medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce turistické destinácie v Tunisku a určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Tunisko Kerkennah Islands


Tunisko je pozoruhodná krajina, ktorá každého púta zaujímavými kultúrami, fascinujúcou históriou a nádherným prírodným bohatstvom. V srdci Tuniska sa nachádza skupina ostrovov Kerkennah, ktoré sú výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú exotické miesto pre vynikajúcu dovolenku.

Kerkennah sú skupina ostrovov, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti asi 20 km od pobrežia južného Tuniska. Ostrovy sú mimoriadne malebné a ponúkajú celú plejádu zaujímavých aktivít. Väčšinou sú navštevované turistami, ktorí hľadajú pokojné miesto na oddych a niečo, čo sa vzdialí od bežného ruchu obce.

Čo sa týka ubytovania, na ostrovoch Kerkennah nájdete množstvo možností. Veľa turistických prevádzok sa zameriava na poskytovanie komfortnej dovolenky a hostia tu často nájdete prevažne luxusné hotely. Ak máte rozpočet na ubytovanie, tak sa určite pozrite na hotely El Bousten alebo La Fontaine. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby a dokonale zabezpečujú všetko, čo potrebujete na dovolenke.

Okrem hotelov vám Kerkennah ponúkajú aj rôzne penzióny a ubytovania v súkromí. Mnoho týchto ubytovaní je rovnako pohodlných ako hotely, len s menej nákladmi. Ak si chcete dopriať skutočne luxusný zážitok, určite vyskúšajte možnosti, ako napríklad hotel Soltana, ktorý má výborne zariadené izby s krásnymi výhľadmi na oceán.

Ubytovanie na ostrovoch Kerkennah je vynikajúcou voľbou, ak hľadáte niečo viac ako iba obyčajné mesto na dovolenku. Ostrovy sú natrvalo pripojené lodným spojením s pobrežím a turisti tu môžu vychutnať množstvo aktívnych letných aktivít, napr. plávanie, rybolov, alebo len obdivovať miestnu prírodu. S ohľadom na úchvatné pláže, skvelé hotely a vzrušujúce aktivity sa ostrovy Kerkennah určite budú rokmi držať medzi najlepšími destináciami pre dovolenku v Afrike.


Letenka Tunisko Kerkennah Islands


Ak hľadáte exotickú dovolenku na pláži s krásnym modrým morom a úchvatným scenériou, potom by ste mali zvážiť návštevu ostrovov Kerkennah v Tunisku. Tieto malé ostrovy, ktoré sú súčasťou Tuniska, sú obklopené jemným bielym pieskom a krištáľovo čistým morom, ktoré poskytuje dokonalé prostredie pre relaxáciu a oddych.

Ako sa dostanete na Kerkennah?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Kerkennah, je letecky. Existuje pravidelná letecká doprava z hlavného mesta Tunisku, Tunisu, do letiska na ostrove Djerba, kde budete musieť absolvovať prechod cez priechod Tancat, aby ste sa dostali na Kerkennah. Celková cesta z Tunis do Kerkennah bude trvať asi tri hodiny.

Ako preskúmať Kerkennah?

Po pristátí na Kerkennah môžete prenajať bicykel alebo skúter a vydať sa na preskúmanie ostrova. Kerkennah má len 16 kilometrov na šírku a nie je veľký, takže sa dá celý vidieť počas jedného dňa. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je navštíviť najlepšie pláže v Kerkennah ako je na príklad pláž Sidi Fredj, ktorá je považovaná za najkrajšiu pláž na ostrove.

Ďalšie zaujímavosti na ostrovoch Kerkennah

Pre tých, ktorí sú nadšení históriou, môžu navštíviť archeologické miesta, ako sú ruiny antického mesta Gightis alebo starovekého kúpeľného domu. Kerkennah je tiež známe svojou tradičnou ťažbou soli, ktorá sa využíva vo vysokom množstve pri príprave tuniských jedál.

Ak sa rozhodnete zostať na ostrovoch viac ako jeden deň, môžete si prenajať miestnu chatu alebo izbu v hoteli na pláži. Takže, áno, Tento malý kúsok zeme je zázračné miesto, ktoré stojí za návštevu.

Vzhadom na skutočnosť, že Kerkennah je skutočne malá oblasť, môžete si byť istí, že budete mať jedinečný a autentický zážitok v Tunisku. Tak neváhajte a zarezervujte si letenku do této úžasnej destinácie hneď teraz!


Najčastejšie otázky a odpovede Tunisko Kerkennah Islands


1. Kam patrí Kerkennah Islands?
Ostrovy Kerkennah sa nachádzajú v južnej časti Tuniska v Stredozemnom mori.

2. Je potrebné vízum na návštevu Kerkennah Islands?
Slovenskí občania potrebujú vízum na vstup do Tuniska. Víza je možné získať v tuniských veľvyslanectvách alebo na letisku po prílete.

3. Ako sa dostanem na Kerkennah Islands?
Kerkennah Islands sú dostupné loďou z prístavu Sfax v Tunisku. Loďou sa dá aj presunúť medzi ostrovmi.

4. Aká je najlepšia doba navštíviť Kerkennah Islands?
Najlepšou dobou na návštevu Kerkennah Islands sú jarné a letné mesiace. Teplota je príjemná a je možné sa kúpať v mori.

5. Ako sa vysporiadať s miestnou menou?
Miestnou menou je tuniský dinár. Je možné vymeniť v hotovosti alebo použiť kreditnú kartu v niektorých reštauráciách a obchodoch.

6. Aké sú zaujímavosti a aktivity na Kerkennah Islands?
Môžete sa kúpať v jasných vodách, navštíviť pláže, sledovať vtáctvo, navštíviť miestne trhy a okamžite západ slnka.

7. Aké sú miestne jedlá?
Miestne jedlá na Kerkennah Islands obsahujú rýžu, ryby a morské plody. Dostupné sú aj vegetariánske a halál jedlá.

8. Je bezpečné navštíviť Kerkennah Islands?
Kerkennah Islands sú pomerne bezpečné pre turistov, avšak je dôležité si uvedomiť miestne zvyky a obyčaje.

9. Aké typy ubytovania sú k dispozícii na Kerkennah Islands?
K dispozícii sú bungalovy, hotely, apartmány a penzióny.

10. Aké jazyky sa hovoria na Kerkennah Islands?
Miestnym jazykom je tuniská arabčina, avšak angličtina a francúzština sa používajú aj v turistických zónach.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky