Objavte lety za najlepšie ceny

Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre

Dovolenka Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Asa Wright Nature Centre - zelený raj na ostrove Trinidad v Karibiku

Ostrov Trinidad a Tobago môže turistom ponúknuť množstvo krásnych miest, pláží, prírodných parkov, súostroví a iných atrakcií. Avšak, medzi nimi by malo byť miesto, ktoré by sa zaslúžilo o miesto v životopisoch každého milovníka prírody a zvierat. Tou uchovávanou perlou je Asa Wright Nature Centre, ktorý si získal slovenské srdečia hlavne vďaka jednému slovenskému živlu, biológovi a autorovi literatúry pre deti, Pavlovi Dobšinskému - prisťahovalcovi z Martina, pracujúcej na centre len pár rokov.

Asa Wright Nature Centre bol založený v roku 1967 na základe vyše 199 hektárov súkromného pozemku v severo-východnej časti ostrova Trinidad. V centre sa nachádza 150 hektárov pralesa a rovnako aj rozmanitých druhov zvierat a vtákov, ktoré sú tu chránené. Dôležitou súčasťou centra je jeho kurz za pozorovanie vtákov, ktorý návštevníkov uvedie do kontaktu s 400 rôznymi druhmi vtákov v tejto oblasti.

Ale centrum nie je len rezerváciou a názvom pre viac ako 400 druhov vtáctva, ktoré tu bývajú, ale aj útočiskom pre 60 druhov cicavcov. V prírode medzi nimi vládne skutočný raj, ktorý je zaspatý šumom vodopádu, spevom vtákov a pomalým rozplývaním dažďových kvapiek na listoch pralesových stromov. V centre máte možnosť vidieť množstvo druhov motýľov, najrôznejších opevnatých živočíchov, okrem iného aj hady.

Asa Wright Nature Centre ponúka aj ubytovanie pre svojich návštevníkov, ktorí si môžu vybrať z 24-ich izieb v stredisku. Väčšina izieb má výhľad na prales a poskytuje pohodlie a pohodu, ktorú si každý turista na svojej dovolenke zaslúži. Vo vstupnej miestnosti návštevníci môžu využiť knižnicu, ktorá obsahuje stovky titulov zameraných na kultúru, históriu a prírodu ostrova Trinidad. Samozrejmosťou je aj bazén so sladkou vodou, kde si môžete vychutnať tropickú kuchyňu.

Pokiaľ hľadáte dovolenku, ktorá vás spojí s prírodou, kde môžete skutočne objavovať a spoznávať rôzne druhy zvierat a stromov, tak Asa Wright Nature Centre na ostrove Trinidad je pre vás tou správnou voľbou. Dovolenka spojená s objavovaním tajomnej a nádherné prírody vám zaisti nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Asa Wright Nature Centre, nachádzajúci sa v srdci Trinidadu a Tobaga, je oázou prírody pre milovníkov divočiny a zvierat. Ubytovanie na tejto lokalite je skutočnou skvostou, ktorá ponúka všetko, čo potrebujete pre svoju dovolenku – útulné a pohodlné miestnosti, krásne záhrady a krajiny, ktoré sú plné života a farieb.

Asa Wright Nature Centre ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane izieb v hlavnej budove, samostatných chatiek a kempovacích miest. Všetky miestnosti sú plne vybavené a priestranné, aby ste sa cítili pohodlne a uvoľnene po náročnom dni v prírode. Okrem ubytovania ponúka centrum aj malú knižnicu, reštauráciu, ktorá ponúka tradičné trinidadské a mexické jedlá, a niekoľko turistických atrakcií.

Jednou z hlavných atrakcií tohto miesta je nepochybne jeho prírodné krásy. Asa Wright Nature Centre sa nachádza v pohorí Northern Range, kde nájdete husté džungle, nádherné rieky a malebné doliny. Tento komplex zaručuje príjemné prostredie pre pozorovanie vtákov, ktorí sú tu veľké množstvo. Okrem vtákov sa tu vyskytuje aj mnoho iných druhov zvierat, ako sú motýle, hady, opice a niekoľko druhov netopierov. Miesto je tiež domovom pre mnoho druhov rastlín, čo robí z tohto miesta perfektné miesto pre botanikov a záhradkárov.

Okrem toho kedže sa nachádza na Trinidadi a Tobagu, znamená to, že Asa Wright Nature Centre má prístup k jedným z najkrajších karibských ostrovov a prímorskej oblasti. Po celom Trinidade a Tobagu nájdete veľa historických a kultúrnych atrakcií, pláže a niekoľko turistických miest. Centrum Asa Wright zvyčajne ponúka aj organizované výlety po ostrove, kde je možné objaviť krásy krajiny a vidieť rôzne miestne druhy živočíchov.

Celkový dojem z pobytu v Asa Wright Nature Centre je jednoducho úchvatný. Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od mesta a konečne si užívať prírodu, tento komplex je tým pravým miestom pre vás. Jeho nezameniteľná prírodná krása a komfortné ubytovanie určite spestria vašu dovolenku a urobí z nej nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Trinidad a Tobago, karibské ostrovy v blízkosti pobrežia Venezuely, sú známe svojimi krásnymi plážami a tajomnou kultúrou, ale ich prírodné scenérie sú tiež neuveriteľné. Asa Wright Nature Centre, ktoré sa nachádza v pohorí Northern Range na Trinidadi, je jedným z najlepších miest na pozorovanie vtákov a spoznávanie miestnej flóry a fauny.

Asa Wright Nature Centre je malé ochranné územie založené v roku 1967. Nachádza sa na ploche 1500 akrů, na ktorom sa nachádza viac ako 400 druhov vtákov. Celé územie zaberá tropický les, ktorý je domovom pre mnoho druhov miestnej fauny a flóry vrátane zlatých veveríc, kolibríkov, medveďov a jaguárov. V centre sa nachádza tiež botanická záhrada, ktorá obsahuje množstvo exotických druhov rastlín.

Počasie na Trinidade a Tobagu je tropické, s teplotami od 22 do 33 stupňov Celzia po celý rok. Pretože Asa Wright Nature Centre sa nachádza v kopcoch, teplota tu môže byť o niečo nižšia a kvôli zrážkam a vlhkosti sa tu vyskytuje aj množstvo mlhy.

Asa Wright Nature Centre ponúka množstvo aktivít pre turistov, vrátane prehliadok s miestnymi vodcami, pozorovania vtákov a zvierat, prechádzok po tropickom lese a večerných prehliadok, kde môžete vidieť nočné zvieratá ako je napríklad dravec Potočiarka juhoamerická.

Ak hľadáte miesto, kde môžete stráviť čas v prírode a obdivovať jej krásy, Asa Wright Nature Centre je pre vás tou správnou voľbou. Toto miesto je ukážkou toho, prečo sú Trinidad a Tobago považované za jedno z najkrajších a najzvláštnejších miest na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Otázka: Čo všetko ponúka Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre?

Odpoveď: Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre ponúka krásne prírodné prostredie, kde môžete pozorovať rôzne druhy vtákov, motýľov, hadov a iné zvieratá. Ponúka tiež výlety s miestnymi sprievodcami, ktorí vás budú informovať o flóre a faune v oblasti.

Otázka: Koľko stojí vstup do Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre?

Odpoveď: Vstup do Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre sa líši podľa toho, čo si chcete vychutnať. Ceny sa pohybujú od 20 USD za vstup na Aripo Farm, až po 100 USD za celodenný program s miestnymi sprievodcami.

Otázka: Kde sa nachádza Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre?

Odpoveď: Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre sa nachádza v južnej časti ostrova Trinidad, na úpätí svahov Santa Luzia Mountains.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre je v období od decembra do apríla, kedy sú najstabilnejšie počasie a najdokonalejšie podmienky pre pozorovanie vtákov.

Otázka: Musím mať určité poznatky o prírode, aby som sa mohol zúčastniť programov?

Odpoveď: Nie. Programy s miestnymi sprievodcami sú určené aj pre tých, ktorí nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti s prírodou. Sprievodcovia sú veľmi zruční v poskytovaní informácií a sú schopní prispôsobiť sa potrebám všetkých účastníkov programov.

Otázka: Je vhodné ísť do Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre s deťmi?

Odpoveď: Áno, je to vhodné pre deti rôzneho veku. Detský program ponúka zážitky zo všetkých troch živých kráľovstiev - rastlín, zvierat a hubiek. Deti sa dozvedia o biologickej diverzite a prírodnom svete.


Letenka Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Trinidad a Tobago sú dve karibské krajiny, ktoré sú známe svojou tropickou klímou, nádhernými plážami a exotickou faunou a flórou. Jedným z najväčších trúfnutí pre dobrodružného cestovateľa by mohlo byť navštíviť ostrov Trinidad, ktorý má v súčasnosti viacero prírodných rezervácií, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na karibskú prírodu.

Asa Wright Nature Centre sa nachádza v priestore hustého lesa, ktorý sa rozprestiera na vrchole kopca v regióne Arima. Svoje názov získalo centrum po svetoznámom ornitológovi Asa Wrightovi, ktorý sa zaujímal o štúdium vtáctva na ostrove.

Letenky na ostrov Trinidad sú k dispozícii z rôznych miest. Z Európy sa väčšinou letí cez Miami alebo New York. Čas letu z Európy trvá zhruba skoro desať hodín. Väčšina spoločností ponúka lety na ostrov Trinidad a Tobago niekoľkokrát týždenne.

Asa Wright Nature Centre ponúka návštevníkom možnosť pozorovať fauna a flóru v ich prirodzenom prostredí. Medzi hlavné atrakcie centra patria nádherné kolónie vtákov vrátane parrots, kolibries a tukanských druhov. Okrem vtákov, môžete vidieť aj ďalšie zvieratá ako opice, motýle a rôzne druhy hmyzu.

V centre si môžete užiť aj turistiku a prechádzku po prírodnom parku, domov pre viac ako 300 druhov rastlín a zvierat. Ako doplnkovú činnosť si môžete pozrieť aj priľahlé dedinky a od okoloidúcich sa dozvedieť viac o živote ľudí v lokalite.

V prípade, že hľadáte miesto, kde môžete stráviť niekoľko dní v prírode a skúmať krásu karibských ostrovov, Asa Wright Nature Centre na Trinidad a Tobago vám poskytne skvelú príležitosť. Letenky na Trinidad sú dostupné a súčasne ponúkajú príležitosť spoznať nevšedné a očarujúce miesto z pohľadu prírody a poznania rôznych druhov života.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky