Objavte lety za najlepšie ceny

Tanzánia Kilimandžáro

Počasie Tanzánia Kilimandžáro


Tanzánia ležiaca východnej Afrike, je obklopená vodami Indického oceánu, ktorá okrem krásnych pláží, pôsobivých dedinských trhov a národných parkov, ponúka aj legendárnu sopku Kilimandžáro. Táto sopka je najvyššou horou Afriky so svojou výškou 5 895 metrov a patrí medzi synonymá tohto kontinentu. Avšak, aj keď sa zdá byť Kilimandžáro stály a nehybný, jeho počasie sa môže v krátkom čase rýchlo zmeniť.

Počasie Kilimandžáro sa výrazne mení podľa nadmorskej výšky, kedy nižšie oblasti sú viac ovplyvnené tropickým podnebím, zatiaľ čo vysoké vrcholy sú pokryté snehom a stratami už robia z vystupovania na Kilimandžáro extrémny zážitok. To znamená, že turisti sa pri plánovaní svojho výletu musia rozhodnúť pre najvhodnejšiu dobu, počas ktorej by mohli vystúpiť.

Kilimandžáro má dva dažďové obdobia počas roka. Prvé dažďové obdobie nastáva v marci až máji a druhé od októbra do decembra. Avšak, najlepšie obdobie na výstup na Kilimandžáro je v januári a februári, keď je podnebie suchšie a teploty nie sú príliš chladné pre zážitok z výstupu.

Pri plánovaní výletu musíte mať na pamäti, že počasie vrcholu sopky je veľmi nepredvídateľné a môže sa zmeniť v priebehu niekoľkých hodín. Aj keď je teplota na základni vrcholu teplá až horúca, vrchol sopky je pokrytý snehom a teploty sa výrazne menia. V noci môže teplota klesnúť až na mínus 20 stupňov Celsius a teplota v poobedňajších hodinách môže dosiahnuť až 25 stupňov Celsius.

Okrem toho, môže sa vyskytnúť silný vietor, ktorý je výraznejší v noci a môže byť ťažké sa s ním vysporiadať. Výstup na Kilimandžáro je extrémnym zážitkom, ktorý si vyžaduje výcvik a profesionálnu prípravu.

Všeobecne platí, že najlepšie obdobie na výstup na Kilimandžáro je v januári a februári, keď je suchšie počasie a menej pravdepodobné, že sa stretáte s dažďom. Ak sa chystáte na once-in-a-lifetime- výlet Kilimandžáro, musíte sa pripraviť aj na nepredvídateľné počasie a odhodlanosť pre zvládnutie tejto náročnej cesty.


Letenka Tanzánia Kilimandžáro


Ak plánujete cestu do Afriky, určite si nenechajte ujsť návštevu Tanzánie, kde sa nachádza aj najvyšší vrchol Afriky - Kilimandžáro. Táto krajina ponúka neopakovateľnú prírodu, zvieratá a zážitky.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Tanzánie, je samozrejme letecky. Existuje množstvo spoločností, ktoré ponúkajú lety do hlavného mesta Dar Es Salaam alebo mesta Arusha, z ktorého sa potom môžete vydať na horu Kilimandžáro. Let trvá zhruba 11 hodín, a preto sa rozhodne vyplatí investovať do pohodlnejších leteniek, ktoré ponúkajú väčší priestor a lepšie služby.

Cesta na Kilimandžáro trvá niekoľko dní a vyžaduje si dobrú fyzickú kondíciu. Aj keď vám môže byť na vrchole chladno, je potrebné sa pripraviť aj na horúce počasie pri ceste do bazového tábora. Preto nezabudnite zabaliť do kufra oblečenie vhodné na horúce aj studené počasie.

Okrem výstupu na horu Kilimandžáro je v Tanzánii množstvo ďalších miest, ktoré stoja za návštevu. Medzi štartovacie body pre safari môžete voliť Arushu alebo mesto Moshi, kde sa nachádza aj Kilimandžáro.

Na safari môžete vidieť slony, gepardy, levov a množstvo iných zvierat, ale aj nádherné scenérie ako savany a sopky. Niekde v týchto oblastiach sa natáčali aj niektoré známe filmy ako Leví kráľ alebo Izaura.

V Tanzánii sa tiež nachádza krásny ostrov Zanzibar, ktorý je ako stvorený na oddych po náročnom výstupe na Kilimandžáro alebo safari. Na ostrove nájdete bielu pláž, tyrkysové more, kokosové palmy a množstvo historických miest.

Ak sa vám táto krajina zdá ako ideálny cieľ, určite nerobte chybu a neváhajte si zakúpiť letenku do Tanzánie. Pre istotu si zarezervujte letenku vopred a slušne sa vyzbrojte oblečením a príslušenstvom, ktoré vám umožnia užiť si túto jedinečnú krajinu na maximum.


Ubytovanie Tanzánia Kilimandžáro


Tanzánie a jej najvyšší vrchol Kilimandžáro sú medzi turistami veľmi populárne. Mnohí prichádzajú na tento kontinent práve kvôli tomu, aby zdolali túto pôsobivú horu.

Pri práve na vrchol Kilimandžára je veľmi dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie. Pretože horu zdolávate minimálne niekoľko dní, je dôležité nájsť si ubytovanie, ktoré vám umožní nielen si oddýchnuť ale aj doplniť energiu.

V tábore Machame, ktorý je umiestnený v nadmorskej výške 3 000 metrov, sa nachádza niekoľko bivakov a chatiek, v ktorých možno prespať. Väčšina ďalších táborov, ktoré sú umiestnené pri výstupe na vrchol, zvyčajne majú iba malú chatku, ktorá poskytuje len základné ubytovanie.

Je dôležité si uvedomiť, že ubytovanie v týchto chatkách nie je vždy pohodlné. Zvyčajne je to jednoduchá chatka s niekoľkými posteľami. Nemajú tam tečúcu vodu, ale zásobovanie vodou z rezervoáru a vašu hygienu zabezpečujete pomocou vlhkej utierky.

Na druhej strane, aj keď sú tieto chatky skromné, skutočnou výhodou je, že vám umožnia zostať čo najbližšie k vrcholu bez nutnosti prenájmu drahých stanov.

Ďalšími možnosťami sú hotely, ktoré sa nachádzajú v okolí hory Kilimandžáro. Sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú väčší komfort a zariadenia. Väčšina z týchto hotelov má bazény, reštaurácie, bary a podobne. Niekedy sú ovšem voľné izby drahšie a v ideálnom prípade by ste si ich mali zabezpečiť skôr.

Ubytovanie v Tanzánii Kilimandžáro závisí od vašej predstavy o pohodlí a vašej finančnej situácie. Môžete si dovoliť dražšiu chatku alebo radšej odstráňte prípadné finančné obmedzenia a nájdite si ubytovanie, ktoré vám ponúka základné pohodlie a umožní vám zostať čo najbližšie k vrcholu. V každom prípade je dôležité sa pred cestou do Tanzánie do dobre pripraviť a nájsť si ubytovanie, ktoré vám umožní zdolať tento nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Tanzánia Kilimandžáro


Tanzánia je fascinujúca krajina plná divokého života, úchvatných scenérií a nezabudnuteľných zážitkov. Jedným z najvýznamnejších symbolov Tanzánie a zároveň aj najvyšším vrchom afrického kontinentu je Kilimandžáro - 5895 metrov vysoké pohorie, ktoré láka turistov z celého sveta.

Výstup na Kilimandžáro je nevšedným dobrodružstvom, ktoré si vyžaduje fyzickú a psychickú kondíciu a dobré vybavenie. Ak však máte túžbu stáť na vrchole tohto mohutného pohoria, môže vám to priniesť jeden z najkrajších zážitkov vášho života.

Celá cesta na vrchol trvá zvyčajne od 5 do 9 dní a závisí od trasy, ktorú zvolíte. Nie vždy je to však len o fyzickej výdrži a vytrvalosti, pre mnohých turistov predstavuje tento výstup duchovné a emocionálne putovanie. Práve táto cesta vás postupne naučí vnímať krásu prírody, vážiť si každého momentu a zdolať vlastné slabosti.

Okrem samotného vrcholu Kilimandžára vás na dovolenke v Tanzánii čakajú aj iné turistické atrakcie. Ak máte radi safari, určite by ste nemali vynechať prekrásny Tanzánijský národný park Serengeti, kde máte možnosť vidieť slony, levy, gepardy a mnoho ďalších druhov zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Zaujímavou destináciou je aj horské jazero Manyara, ktoré je známe svojimi ružovými plameňmi alebo Ngorongoro, kde sa nachádza najsilnejšie súvislé kaldera vulkána na svete.

V Tanzánii sa rovnako nachádza aj známa oblasť Zanzibar, ktorá leží na juhovýchodnom pobreží Tanzánie a patrí medzi najkrajšie kúsky sveta, kde si môžete užiť exkluzívne pláže, korálové útesy a krásne miestne dedinky.

Tanzánia a jej mohutný Kilimandžáro ponúkajú návštevníkom nevšedné zážitky vrátane stretávania sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú veľmi priateľskí a radi vám ukážu svoju kultúru a tradície. Ak hľadáte dobrodružstvo, nezabudnite dať šancu tejto fascinujúcej krajine, ktorá vám urobí nezabudnuteľné dovolenkové zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Kilimandžáro


Q: Čo je Kilimandžáro v Tanzánii?
A: Kilimandžáro je najvyšší vrchol Afriky, ktorý sa nachádza v Tanzánii.

Q: Aké je nadmorské výška Kilimandžára?
A: Nadmorská výška Kilimandžára je 5 895 metrov.

Q: Ako dlho trvá výstup na Kilimandžáro?
A: Výstup na Kilimandžáro môže trvať v závislosti od zvolenej trasy a kondície jednotlivca, najmenej 5-6 dní.

Q: Je potrebné mať pre výstup na Kilimandžáro vysokohorskú výbavu?
A: Áno, vysokohorská výbava je nevyhnutnosťou pre výstup na Kilimandžáro.

Q: Je potrebné mať pred výstupom rezervované miesto s licenciou?
A: Áno, na výstup na Kilimandžáro je potrebná predchádzajúca rezervácia miesta a licencie pre výstup.

Q: Aké zdravotné riziká môžu nastať pri výstupe na Kilimandžáro?
A: Zdravotné riziká pri výstupe na Kilimandžáro môžu byť závraty, bolesti hlavy, únava, horúčka a pod.

Q: Je možné výstup na Kilimandžáro absolvovať samostatne, alebo sú potrební horskí vodcovia?
A: Pre výstup na Kilimandžáro je povinnosťou mať so sebou horského vodcu.

Q: Aká je najlepšia doba na výstup na Kilimandžáro?
A: Najlepšie obdobie pre výstup na Kilimandžáro je medzi december a marec a medzi júnom a septembrom.

Q: Aké sú populárne trasy výstupu na Kilimandžáro?
A: Populárne trasy výstupu na Kilimandžáro sú Machame, Marangu, Lemosho, Rongai a pod.

Q: Koľko ľudí sa ročne vydá na výstup na Kilimandžáro?
A: Ročne sa na výstup na Kilimandžáro vydá zhruba 35 000 turistov.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky