Objavte lety za najlepšie ceny

Tanzánia Katavi National Park

Dovolenka Tanzánia Katavi National Park


Tanzánský národný park Katavi je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na svete, ktoré si zaslúži Vašu pozornosť. Nachádza sa v západnej Tanzánii a predstavuje skutočný skrytý klenot v afrických divokých oblastiach.

Tento park je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú vychutnať skutočnú divočinu a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Ponúka jedinečnú príležitosť objaviť život divých zvierat v Afrike, vďaka svojmu prírodnému bohatstvu a nádhernej krajine.

Jedinečná a nezvyčajná ochrana tohto miesta zachováva jeho neodolateľnú krásu a pôvodní divé obyvatelia im pomáhali. Tu nájdete prevažne endemické druhy, vrátane nilkroka, geparda, pštrosa maassáisko, krokodíla Nilského, hipopota, hyenu, leva a vzácneho impaly.

Park ponúka dokonalé prostredie pre fotografov a dobrodruhov, ktorí hľadajú niečo nové a excitujúce. Tu sa môžete vydať na safari, ktoré Vám umožní vidieť najzaujímavejšie a najkrajšie zvieratá sveta.

Katavi National Park ponúka aj mnoho miest pre kempovanie a prežívanie romantických zážitkov s Vašou polovičkou v noci pod hviezdami. Toto miesto Vám zaručene poskytne únik z každodenného stereotypu a ponúkne neopakovateľné zážitky.

Cestovateľom, ktorí hľadajú viac, ponúka Katavi aj plnohodnotné dobrodružstvo, keď sa môžu vydať na rybolov, pretože v rieke Katuma sa skrývajú rôzne druhy rýb.

Zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo a pridajte sa k milovníkom prírody zo všetkých kútov sveta a navštívte tento jedinečný klenot Tanzánie - Park Katavi.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Katavi National Park


Čo je to Katavi National Park?
Katavi National Park je národný park v Tanzánii nachádzajúci sa v západnej časti krajiny. Je to miesto s bohatou divokou prírodou a s jedným z najväčších zrážkových lúčov na svete.

Ako sa dostanem do Katavi National Park?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Katavi National Park, je letecky zo sjednocujúcich miest v Tanzánii, ako sú Dodoma, Dar es Salaam alebo Arusha. Ak sa vydáte po zemi, budete musieť prejsť niekoľko drsných kilometrov.

Aké zvieratá môžem vidieť v Katavi National Park?
V Katavi National Park môžete vidieť množstvo druhov afrických zvierat vrátane slonov, levov, žiráf, gepardov, krokodílov, hipopotamov a mnohých ďalších. Park má aj bohatú diverzitu vtákov.

Kedy je najlepší čas na návštevu Katavi National Park?
Najlepším časom na návštevu Katavi National Park je v období sucha, od júna do októbra. V tomto období sú zvieratá nútené koncentrovať sa okolo málo vodných zdrojov, čo zvyšuje šance na pozorovanie divokej zveri.

Aké aktivity sú k dispozícii v Katavi National Park?
V Katavi National Park je možné podnikať rôzne aktivity ako sú safari, prechádzky po pláži alebo rybolov. Tento národný park je ideálnym miestom pre dobrodružstvo a objavovanie krás tanzánskej divočiny.

Aké ubytovanie je k dispozícii v Katavi National Park?
V Katavi National Park sú k dispozícii rôzne typy ubytovania vrátane kempov, lodžií alebo súkromných safari kempov. Návštevníci si môžu zvoliť ubytovanie podľa svojich preferencií a rozpočtu.


Počasie Tanzánia Katavi National Park


Tanzánsky národný park Katavi v oblasti bezprostredne na západ od Veľkého priekopníka v Afrike, Lenkeny Mountains, sa nachádza v oblasti, ktorá má veľmi odlišné počasie od inej časti Tanzánie.

Katavi National Park je veľkým obľúbeným parkom s turistami, ktorí sem prichadzajú obdivovať bohatstvo a rozmanitosť divokých zvierat. Park sa vyznačuje obrovskou populáciou rôznych druhov zvierat, ako sú slony, leva, geparda, žirafy a mnoho ďalších.

Počasie v Katavi National Park môže byť veľmi rozmanité počas celého roka. V období medzi májom a októbrom, je tu obdobie sucha, kedy sa teplota zvyšuje a vlhkosť klesá. Počas tohto obdobia budete môcť vidieť množstvo zvierat zhromaždených v okolí jazier a riek, kde sa usilujú nájsť vodu a stravu.

Na druhej strane v období dažďov od novembra do apríla, môže byť počasie Katavi National Park nepredvídateľné, v dôsledku častých a ťažkých dážďov. Počas týchto mesiacov vodné cesty preplňujú a park sa mení na zelenú oázu, vhodnú pre obdivovanie zvierat a rastlín v ich prirodzenom habitate.

Celkovo, Katavi National Park ponúka neopakovateľný zážitok so svojou rozmanitou a bohatou faunou a florou. Ako turista, musíte byť pripravení na každodenné výkyvy počasia a zvoliť si správnu sezónu podľa vašich preferencií a záujmov, ktoré vás privádzajú do tejto oblasti.


Letenka Tanzánia Katavi National Park


Letenka do Tanzánie a odtud do Katavi National Park znamená vstoupit do jednoho z největších a nejméně známých parků v Africe. Park je situován v nejvzdálenější části západní Tanzánie a je domovem mnoha druhů zvířat a ptáků, včetně slonů, buvolů, levhartů, gepardů, krokodýlů a řady endemických druhů.

Letiště nejblíže parku jsou v městě Mpanda, leteckou společností RwandAir, FastJet nebo Precision Air, s přestupem v Dar es Salaam, Kilimanjaro nebo Nairobi. Odtud je nutné cestovat po silnici do parku, což může být náročná a příležitostně nebezpečná cesta, která může trvat až několik hodin.

Přesto je cesta a úsilí stojí za to, protože Katavi nabízí nádherné scenérie, neuvěřitelné množství zvířat a jedinečnou příležitost zažít divokou Afriku v její nejholčičtější podobě. Můžete se těšit na adrenalinové safari, setkání s vesnickými kmeny a možnost relaxace v místních hostelech.

Park není přeplněn turisty, takže se připravte na klidnou a neporušenou přírodu, stejně jako na omezenou infrastrukturu. Pokud však hledáte nezapomenutelnou a autentickou Afriku, Katavi National Park je ideálním místem pro vás.


Ubytovanie Tanzánia Katavi National Park


Tanzániu má množstvo nádherných národných parkov, no jedným z menej známych, no zato o to viac dobrodružných, je Katavi National Park. Nachádza sa v západnej časti Tanzánie a ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky z divočiny.

Ubytovanie v Katavi National Park

Ak sa rozhodnete navštíviť tento národný park, budete sa môcť ubytovať jedine v kempoch a táboroch spravovaných Tanzanian National Parks. Väčšina z nich ponúka ubytovanie v stane alebo chatke, ktoré sú základne vybavené nábytkom, sprchami a toaletami.

Väčšina kempov a táborov býva otvorená len v čase sucha, kedy je možnosť pozorovať veľké hejna zvierat na miestach, kde ešte zostáva voda. V čase dažďov sa väčšina táborov uzatvára, pretože sú prístupné len cez ťažko prejazdné cesty.

Najlepším a najluxusnejším ubytovaním v národnom parku Katavi je Katisunga Camp. Nachádza sa pri rieke Katuma a ponúka návštevníkom najväčší komfort a luxus, aký môžete v tomto národnom parku nájsť. Ubytovanie je možné v romantických stanoch alebo drevených chatkách s vlastnou kúpeľňou a terasou s výhľadom na okolitú prírodu.

Plánovanie pobytu v Katavi National Park

Pri plánovaní návštevy Katavi National Park by ste mali mať na pamäti, že park je ťažko dostupný. Lietadlovo sa dá park dosiahnuť z Dar es Salaamu alebo Arushe na sever od Tanzánie. V parku sa nedá príliš viac pohybovať, pretože cesty nie sú pravidelne udržiavané a poloha parku je relatívne izolovaná. Odporúča sa preto využiť služby lokálneho sprievodcu alebo privaťuka.

Ak sa však rozhodnete pre návštevu Katavi National Park, vaše úsilie sa vám určite bude oplatné. Tento národný park je domovom pre obrovské hejna slonov, bystré rieky plné hladujúcich krokodílov a množstvo šeliem a hyen, ktoré sa snažia uloviť svoju večeru. Ubytovanie v akejkoľvek podobe bude len príjemným východiskom pre vaše dobrodružstvo v divočine.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky