Objavte lety za najlepšie ceny

Taliansko Arezzo

Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Arezzo


Otázky:

1. Aké je počasie v Arezzo v lete?

2. Aké sú najkrajšie pamiatky v Arezzo?

3. Kde môžem kúpiť miestne talianske speciality v Arezzo?

4. Ako sa dostanem z Arezza do Florencie?

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Arezza?

6. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Arezzo?

7. Ako sa dostanem do centra Arezza z letiska?

8. Môžem sa do Arezza dostať vlakom?

9. Aké sú najlepšie miesta na vyhliadku v Arezzo?

Odpovede:

1. V lete je v Arezzo veľmi teplé a suché počasie s teplotami okolo 30°C.

2. Najkrajšie pamiatky v Arezzo zahŕňajú katedrálu sv. Petra, námestie Piazza Grande a Palazzo delle Logge.

3. Miestne talianske speciality môžete kúpiť v miestnych trhoch a obchodoch s potravinami ako napríklad Trattoria La Pieve.

4. Z Arezza do Florencie sa môžete dostať vlakom alebo autobusom.

5. Najlepší čas na návštevu Arezza je na jar alebo na jeseň, keď sú teploty príjemnejšie a mesto nie je príliš preplnené turistami.

6. Najlepšie reštaurácie v Arezzo sú Trattoria La Pieve, Ristorante Il Saraceno a Trattoria Tipica Fiorentina.

7. Z letiska sa do centra Arezza môžete dostať autobusom alebo taxíkom.

8. Áno, do Arezza sa môžete dostať vlakom z rôznych častí Talianska.

9. Najlepšie miesta na vyhliadku v Arezzo sú vrchol hory Monte Lignano, katedrála sv. Petra a pevnosť Medici.


Dovolenka Taliansko Arezzo


Dovolenka v talianskom Arezze - skvost toskánskej krajiny

Toskánsko, jedna z najkrajších krajín v Európe, je domovom mnohých kultúrnych a umeleckých skvostov. Arezzo, malé historické mesto v strede toskánskej krajiny, ponúka pre turistov mnoho zaujímavostí a neopakovateľné zážitky.

Mesto Arezzo leží vo výške 296 metrov nad morom na úpätí Apenín. Svojím umiestnením ponúka nádherný výhľad na toskánsku krajinu, ktorá je plná viníc, olivových hájov a zlatých polí.

Arezzo je tiež bohaté na históriu. To je vidno na každom kroku, pretože mesto sa môže pýšiť mnohými impozantnými pamiatkami a historickými budovami. Najznámejšie sú Katedrála svätého Donáta, Palazzo della Fraternità dei Laici, Kostol svätého Františka a Veža della Badia. Všetky tieto budovy sú skvostmi. Katedrála svätého Donáta môže okúzliť každého svojou nádhernou mozaikou z 13. storočia a zobrazuje scény z Biblii. Palazzo della Fraternità dei Laici je tiež jednou z najkrajších budov v meste, ktorá je ozdobená umelým mramorom. Kostol svätého Františka je kasajúc sa stredoveku a návštevníci si môžu vychutnať nádherné fresky a obrazy.

Prechádzka po uliciach mesta Arezzo je skutočným zážitkom. Mnoho ulíc je pokrytých dlaždicami, ktoré zvýrazňujú krásu pamiatok a budov mesta. Mestečko je plné útulných reštaurácií, kde si môžete vychutnať lahodné miestne jedlá, ako je famózna toskánska polievka Ribollita.

Arezzo je tiež domovom niekoľkých slávnych umeleckých diel. Najznámejšie sú fresky Piera della Francesca, ktoré sú umiestnené v Bazilike San Francesco. Fresky, ktoré sa datujú od 15. storočia, sú doposiaľ v perfektnom stave a predstavujú ukážku talianskych umelcov a ich tvorby.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Taliansku v meste Arezzo, nevynechajte miestne jarmok. Arezzský Tržnica bola založená už v 13. storočí a ponúka množstvo produktov, ako napríklad domáci upravený mäso, syry, zeleninu, ovocie, ale aj rôzne remeslá.

V oblasti Arezzo je tiež množstvo vinární, ktoré ponúkajú tradičné vína toskánskej krajiny, známe z celého sveta. Ďalšou možnosťou je návšteva neďalekého mestečka Cortona, známeho jeho nádhernými vinohradmi a krásnymi námestiami.

Vychutnajte si Taliansko v jeho najlepšom vydaní a navštívte mesto Arezzo. Nádherná krajina, bohaté historické pamiatky, skvelé jedlo a víno, to všetko nájdete práve tu. Nezabudnite si uložiť množstvo času, aby ste videli všetky zaujímavosti, ktoré Arezzo ponúka.


Letenka Taliansko Arezzo


Letenky do Arezza, malého mesta v toskánskej provincii v Taliansku, sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú útulné a autentické miesto na dovolenku. Arezzo je známe svojimi historickými pamiatkami, rozmanitou kultúrou a malebnými uličkami. Preto by ste nemali premeškať príležitosť navštíviť tento kúsok Talianska.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú letenky do Arezza. Medzi najpopulárnejších patria Ryanair, EasyJet a Alitalia. V závislosti od vašej polohy, môžete si vybrať z rôznych letovísk. Arezzo nie je priamo prístupné cez medzinárodné letisko, ale môžete sa sem dostať z najbližších letísk ako Florencia, Rím alebo Pisa.

Let do Pisy alebo Florencie trvá zhruba 2 hodiny z anglického letiska. Po prílete môžete využiť rôzne druhy verejnej dopravy, ako sú autobusy alebo vlaky. Z Florencie trvá cesta do Arezza zhruba hodinu. Vlaky sú najlepšou možnosťou, ak hľadáte pohodlnú a rýchlu cestu. Zvlášť ak sa rozhodnete pre jazdu cez prekrásny toskánsky vidiek.

Arezzo je malé mesto, preto môžete navštíviť jeho múzeá, galérie a pamiatky peši. Arezzo je domovom k niekoľkým vzácnych umeleckým dielam, vrátane fresiek v Bazilike San Francesco. Nemenej zaujímavé sú aj námestia Piazza Grande a Piazza Risorgimento, ktoré sú plné reštaurácií a kaviarní.

Pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho, môžete navštíviť park La Bandita, ktorý ponúka krásne výhľady na mesto Arezzo a horúce pramene. Tento park je ideálny pre túry a pohodový oddych.

Arezzo je tiež známe svojou gastronomickou kultúrou, ako sú vinára, syry a ochutené olivové oleje. Preto by ste mali určite skúsiť niektoré z miestnych jedál ako pappardelle s divinou alebo chianina steak.

Všetky tieto atrakcie a ďalšie sú dôvodom, prečo letenka do Arezza stojí za to. Arezzo je skutočne skrytý klenot, ktorý ponúka návštevníkom jedinečné a nezabudnuteľné zážitky. Takže naplánujte si svoju cestu do tohto malebného miesta v Taliansku a nechajte sa očariť jeho krásami.


Počasie Taliansko Arezzo


Arezzo je mesto v talianskej provincii Toskánsko. Leží na juhovýchode regiónu a patrí medzi najzápadnejšie mestá tohto regiónu. Arezzo má podnebie typické pre stredomorské oblasti, s mierne chladnými zimami a veľmi teplými letami.

Počas jarnej a jesennej sezóny sa teploty pohybujú medzi 18 a 25 stupňami Celzia a zvyčajne je teplejšie v režii jarnej sezóny v porovnaní s podobnými teplotami v jeseni. Počas jari sú dni dlhšie a slnečnejšie, takže teploty sú často vyššie ako v jeseni. Počas jarných mesiacov sa tiež môže objaviť zrážanie, čo prispieva k rastlinám. V máji a júni je najviac zrážok.

Počas letnej sezóny sa teploty často pohybujú medzi 30 a 35 stupňami Celzia. Teploty sú často najteplejšie v júli a auguste. Pretože toto mesto leží v interiéri krajiny, vlhkosť býva pomenej a hneď si všimnete zmierenie horúčavy. Pokiaľ ste na túry do okolia, by ste si mali zobrať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Môže sa vyskytnúť zriedkavé vypraždňovanie (asi predovšetkým v rýchlych wechľ nebezpečných pre nopali).

Počas jesennej sezóny sa teploty vrátia do 20 a 25 stupňov Celzia, ale môže byť chladnejšie v noci. Toto obdobie je obvykle suchšie ako jar a prichádza so zmenou farebnosti lístia na okolitých stromoch, ktoré tvoria scenériu obdivovaných krajín.

V zime sú teploty vo väčšine regiónu medzi 5 a 10 stupňami Celzia, ale teploty môžu klesnúť pod nulu. Preto by mal byť každý, kto navštívi Arezzo v zime, pripravený na tuhé počasie a predovšetkým, zazáložený o súply a teplé oblečenie.

Všeobecne môžeme povedať, že Arezzo má príjemné počasie počas väčšiny roka, s nízkou vlhkosťou a v porovnaní s jinými oblasťami, v noci mierne chladnejšie. Pri návšteve Arezzo sa doporučuje vychutnať si jeho krásne krajiny, pamätihodnosti a originálnu kultúru, návštevu pláže, alebo tradičných reštaurácií, kde sa ochutnávajú miestne delikatesy.


Ubytovanie Taliansko Arezzo


Arezzo je jedno z najkrajších miest v Taliansku, ktoré ponúka množstvo krásnych turistických atrakcií a miest na objavovanie. Ak hľadáte nielen krásne miesta na návštevu, ale aj kvalitné ubytovanie, máte na výber z mnohých možností pre každú potrebu a rozpočet.

V meste Arezzo nájdete mnoho rôznych ubytovacích zariadení vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a bed and breakfast. Začnime s hotelmi - prvé, čo príde na um, je štyrihviezdičkový Hotel Minerva. Nachádza sa v centre mesta a ponúka exkluzívne ubytovanie s jedálenskými priestormi, barom a sálom na konferencie. Je ideálny pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie.

Ak hľadáte niečo prirodzenejšie a menej luxusné, môžete sa rozhodnúť pre penzión Palazzo del Pero. Je umiestnený v krásnej budove z 18. storočia na okraji mesta. Má veľké izby s kúpeľňou a ponúka hostiteľský prístup s typickými talianskymi raňajkami, ktoré sú zahrnuté v cene.

O krok ďalej sú apartmány. Mesto Arezzo má mnoho apartmánov a rekreačných chát roztrúsených po celom meste. Jedným z najkrajších a najpopulárnejších je La Terrazza, ide o moderný duplex, ktorý sa nachádza v centre mesta. Jeho hlavnou výhodou je terasa s krásnym výhľadom na mesto.

V Arezzu sú k dispozícii aj bed and breakfast zariadenia. Jedným z takých je B&B Anfiteatro, ktoré sa nachádza v malebnom prostredí v blízkosti rímskeho amfiteátra a katedrály. Sú to malé, útulné izby, ktoré ponúkajú hostiteľský prístup a talianské raňajky.

Pre tých, ktorí radi zostávajú mimo stred mesta, Arezzo ponúka mnoho krásnych vil. Villa La Capitata je jednou z týchto možností - je to krásna toskánska vila v okolí mesta s pekným bazénom a nádhernými výhľadmi.

Niektoré z týchto možností sú síce drahšie ako iné, preto si pred rezerváciou ubytovania ujasnite svoj rozpočet a účel cesty. Ak máte radi luxus a zábavu, vyberte si hotel Minerva alebo vilu La Capitata - ak hľadáte niečo útulné a jednoduché, penzión Palazzo del Pero a B&B Anfiteatro sú prvou voľbou. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, Arezzo vás okúzli svojou krásou a pohostinnosťou.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky