Objavte lety za najlepšie ceny

Švajčiarsko Montreux

Dovolenka Švajčiarsko Montreux


Montreux je krásné město ve Švajčarsku, které se nachází v blízkosti Genfského jezera. Toto město je slavné pro své nádherné výhledy na alpské hory, překrásné parky a zahrady a také pro famózní Montreuxský hudební festival, který přiláká mnoho návštěvníků po celém světě.

Pokud hledáte odpočinek od rušného městského života, Montreux by bylo skvělou volbou pro vaší dovolenou. Můžete navštívit nádherné parky a zahrady, jako jsou Les Rochers-de-Naye, Parc de l'Independance a Jardin des Cinq Continents, kde si můžete vychutnat krásné výhledy na jezero a okolní hory. Kromě toho můžete také navštívit proslulý Chateau de Chillon, který je jedním z nejvíce známých hradů ve Švajčarsku.

Montreux je také známé pro jeho kulturní akce, zejména Montreuxský hudební festival, který má více než padesátiletou historii. Festival se koná každoročně v červenci a zahrnuje vystoupení umělců z celeho světa. Pokud navštívíte Montreux v této době, rozhodně se nezapomeňte podívat na některé z těchto koncertů, protože to je skvělá příležitost vidět některé z nejlepších hudebních vystoupení na světě.

V Montreux najdete rovněž mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí lahodné jídlo a nápoje. Můžete si vychutnat tradiční švýcarskou kuchyni, jako jsou fondue a raclette, nebo ochutnat skvělé vína a sýry, které pocházejí přímo z hory.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, můžete se ubytovat v některém z luxusních hotelů v Montreux, které nabízí krásné výhledy, wellness centra a mnoho dalšího. O víkendu se můžete vydat na výlet do okolních hor, kde si můžete užít krásné výhledy, čerstvý vzduch a nezapomenutelné zážitky.

Celkově řečeno, Montreux je krásné město, které nabízí úžasné zážitky pro každého. Nebudete litovat, když si naplánujete nejeden den, dokonce i týden v tomto krásném městě a zažijete nádhernou dovolenou v srdci Švýcarska.


Ubytovanie Švajčiarsko Montreux


Švajčiarske mesto Montreux, ležiace na brehu Ženevského jazera, si získava srdcia návštevníkov po celom svete. Jeho krása spočíva v horskom prostredí, kde sa stretáva morský vzduch s horskou klimou. Budete okúzlení jeho elegantnými budovami, kvetinovými záhradami a historickými pamiatkami. Ak sa chystáte navštíviť Montreux, tu je príbeh o vnútornosti tohto miesta a o tom, ako si zabezpečiť prenocovanie.

Montreux

Montreux je malé mestečko s obyvateľstvom okolo 25 000 ľudí. Mesto je známe pre množstvo festivalov, koncertov a iných akcií, ktoré sa tu uskutočňujú každý rok. Medzi najdôležitejšie akcie patrí jazzový festival, ktorý sa tu koná každoročne v júli. Festival má medzinárodnú povesť a privádza sem návštevníkov z celého sveta.

Okrem jazzového festivalu, Montreux hostí aj mnoho iných hudobných akcií, ako napríklad festival poprockovej hudby, festival klasickej hudby či súťaže mladých talentov.

Mesto Montreux je tiež známe svojim krásnym palmovým pobrežím, ktoré je obľúbené miesto pre prechádzky. Ďalšou zaujímavosťou je zámok Chillon, ktorý je jednou z najnavštevovanejších pamiatok vo Švajčiarsku. Tento zámok bol postavený v 12. storočí a má fascinujúcu históriu, o ktorej sa dozviete viac pri jeho návšteve.

Ubytovanie

Montreux ponúka mnoho možností pre ubytovanie, od luxusných hotelov až po nízkonákladové ubytovanie.

Jedným z najpopulárnejších hotelov v Montreux je Fairmont Le Montreux Palace. Tento hotel je jedným z najluxusnejších ubytovaní a ponúka štýlové izby, ktoré sú elegantne zariadené. Hotel sa nachádza v srdci mesta a poskytuje nádherný výhľad na Ženevské jazero.

Ďalšou možnosťou pre luxusné ubytovanie v Montreux je Grand Hotel Suisse Majestic. Tento hotel sa nachádza priamo na pobreží a ponúka útulné izby s klimatizáciou. Hotel má aj vlastné wellness centrum, kde si môžete užiť relaxačnú masáž.

Pre návštevníkov s menším rozpočtom je tu možnosť ubytovania v hosteli Youth Hostel Montreux. Tento hostel ponúka izby s viacerými lôžkami a otvoreným priestorom. Je ideálnym ubytovaním pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné možnosti.

Záver

Montreux je krásnym miestom, kde sa stretáva krása morského a horského prostredia. Jeho históriu a kultúrne dedičstvo robí z tohto miesta veľmi zaujímavú turistickú atrakciu. Bez ohľadu na to, aký rozpočet máte, môžete si vybrať z množstva ubytovacích možností, ktoré mesto ponúka. Ak hľadáte miesto, ktoré zasiahne do srdca, Montreux je ideálna voľba pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Montreux


Otázky a odpovede o Švajčiarsku a Montreux:

1. Aký je časový posun medzi Slovenskom a Švajčiarskom?

Odpoveď: Medzi Slovenskom a Švajčiarskom je časový posun jedna hodina. Keď je na Slovensku 12:00, na Švajčiarsku je 13:00.

2. Je Švajčiarsko krajinou Schengenu?

Odpoveď: Áno, Švajčiarsko je členom Schengenského priestoru. Pre cestovanie do a z krajiny preto nie je potrebné mať pasovú kontrolu.

3. Ako sa dostanem z letiska do Montreux?

Odpoveď: Z letiska Ženeva sa dostanete do Montreux najlepšie vlakom. Cesta trvá asi 1 hodinu a 20 minút. Ak preferujete súkromnú dopravu, môžete si objednať taxi alebo prenajať auto.

4. Je Montreux drahé mesto?

Odpoveď: Áno, Montreux patrí medzi drahšie mestá Švajčiarska. Ceny ubytovania, reštaurácií a iných služieb sú tu vyššie ako inde v krajine.

5. Kedy sa koná Montreux Jazz Festival?

Odpoveď: Montreux Jazz Festival sa koná každý rok v júli. Trvá asi 2 týždne a predstavuje jeden z najväčších jazzových festivalov na svete.

6. Je potrebné mať vodičák na jazdu v Švajčiarsku?

Odpoveď: Áno, na jazdu v Švajčiarsku je potrebné mať platný vodičský preukaz. Ak sa rozhodnete prenajať auto, musíte predložiť platný vodičský preukaz.

7. Je v Montreuxe veľa turistov?

Odpoveď: Áno, Montreux patrí medzi populárne turistické destinácie Švajčiarska. Najmä počas letného obdobia sa v meste môže vyskytnúť veľa turistov.

8. Kde sa nachádza Montreux v Švajčiarsku?

Odpoveď: Montreux sa nachádza v západnej časti krajiny, pri brehu Ženevského jazera. Leží asi 90 kilometrov juhozápadne od Ženevy.


Počasie Švajčiarsko Montreux


Montreux, švajčiarske mesto na brehu Ženevského jazera, je známe svojou krásnou prírodou a stredomorským podnebím. Toto malé mesto, ktoré sa nachádza v kantóne Vaud, ponúka nádherný výhľad na jazero a okolité hory, ktoré tvoria úchvatné panoráma.

Počasie v Montreux je relatívne miernym, vzhľadom na jeho polohu v strednej Európe. V lete sa teploty pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia, s občasnými daždovými príležitosťami. Toto obdobie je ideálne na turistiku a príjemné prechádzky podél jazera.

Jeseň prináša trochu chladnejšie počasie, s teplotami klesajúcimi na približne 10 až 15 stupňov Celzia. Obdobie od septembra do novembra je obdobia výskytu krásnych farieb listov a mierneho počasia na prechádzky v prírode.

Zima prináša s sebou chladnú a suchú zimu s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Sneženie je niekedy prítomné, ale vzhľadom na polohu Montreux v blízkosti jazera, je obvykle menej množstvo snehu než v iných oblastiach švajčiarskych Álp. Turistika v zime ponúka niekoľko aktivít vrátane lyžovania a bežkárov.

Raná jar v Montreux znamená obdobie prebúdzania prírody a kvitnutia pestrých kvetov. Teploty sa pohybujú okolo 10 a 15 stupňov Celzia, s občasnými dažďami a možnosťou využiť nádherné záhrady na prechádzky a relax.

V oblasti Montreux existuje veľa turistických atrakcií, ako napríklad historické hrad Montreux, múzeum klavírov, a železničná trať Golden Pass, ktorá ponúka úchvatné pohľady na okolité hory a jazerá. Nech už ste tu kedykoľvek v roku, Montreux vás určite zaujme svojim nezameniteľným šarmom a nádhernou prírodou.


Letenka Švajčiarsko Montreux


Švajčiarsko Montreux je kraj, ktorý ponúka úžasné výhľady na Alpy a jazero Ženeva. Ak ste milovníkom histórie, hudby a krásnej prírody, Montreux určite stojí za návštevu. A čo sa týka leteniek, existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Českej republiky do Montreux je letom z Prahy alebo Viedne s prestupom v Zürichu alebo Ženeve. Výhľady na alpské panorámy na ceste do Montreux sú určite nádherné. V závislosti od času letu a dĺžky prestupu budú letenky variabilné. Najlepšie je hľadať letenky niekoľko mesiacov vopred pre lepšie ceny.

Montreux je známy celosvetovo ako miesto konania jazzového festivalu a taký tanec hudby sa prejavuje v každej uličke. Pretože Montreux leží na južnej strane Švajčiarska a na brehu jazera Ženeva, ponúka hojnosť scenérie, ktoré si môžete užívať počas svojej dovolenky. Montreux ponúka množstvo kultúrnych podujatí a turistických atrakcií, ako napríklad Chateau de Chillon, ktoré je najstaršie zachované stredoveké hradné mesto na Švajčiarskom území a je vzdialené len pár minút pešou chôdzou od centra Montreuxu. Okrem toho je tu aj Múzeum hudby Montreux, ktoré ponúka interaktívny prehľad o histórii jazzu a rock 'n' rollu.

Rovnako je k dispozícii aj systém verejnej dopravy zabezpečený vlakom. Montreux je konečná stanica na vlakovej trati, ktorá preváža turistov z celého sveta a spojenia pre všetkých návštevníkov mesta.

Celkový názor na Montreux je, že toto je miesto, kde môžete relaxovať, šplhať po horách, točiť sa na bicykli okolo jazera, cestovať lodou (rovnako ako na Ženeve) a užívať si všetky úžasné veci, ktoré ponúka mesto. Môžete tiež objaviť promenády plné rôznych obchodov, reštaurácií, kaviarní a pivníc.

Celkovo, ak plánujete návštevu Montreuxu, využite rôzne príležitosti leteniek a užite si výnimočný zážitok v tomto krásnom kúsku Švajčiarska.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky