Objavte lety za najlepšie ceny

Švajčiarsko Lucern

Počasie Švajčiarsko Lucern


Lucern je mesto v strednej časti Švajčiarska a má výbornú polohu na brehu jazera Lucern. Ak hľadáte určitý druh počasia, pravdepodobne ho tu nájdete. Počasie v Lucerne môže byť často náhodné, pretože mesto sa nachádza v závese Alp a môže byť ovplyvnené viacerými typmi počasia.

Letné počasie v Lucerne sa zvykne začať v máji a vydrží až do septembra. Teploty sa pohybujú v rozsahu 18 -25 °C, s veľmi málo dňami, keď teploty presahujú 30 °C. Najprijateľnejšie teploty nastávajú zvyčajne v júni a v júli, takže ak plánujete návštevu Lucerne počas leta, snažte sa návštevu naplánovať v týchto mesiacoch. Leto v Lucerne tiež znamená väčšiu pravdepodobnosť dažďa a búrok, takže sa uistite, že so sebou máte vhodné oblečenie a prípadne aj dáždnik.

Jesenné počasie v Lucerne, ktoré začína v októbri a trvá až do novembra, prináša zvyčajne niekoľko dňov nepríjemného zrážkového počasia a prudké zmeny teplôt. Teploty sa môžu pohybovať v rozsahu od 5 ​​do 15 °C. Aj keď môže počasie v tomto období byť trochu nestále, taktiež môžete zažiť krásny jeseň s dažďom, ktorý zdôrazní farby stromov.

Zimné počasie v Lucerne sa zvykne začať v decembri a trvať až do marca. Teploty sa v tomto období pohybujú v rozmedzí - 3 až 7 °C. Ak máte radi zimné športy, je toto obdobie ideálne pre vás, pretože mesto je obklopené krásnymi horami a ponúka množstvo lyžiarskych stredísk. V zimnom období môže byť mesto pokryté snehom a teploty môžu klesnúť na -10 °C alebo dokonca nižšie.

Jar v Lucerne môže byť krásna, pretože sa do mesta vracajú kvety a stromy začínajú kvitnúť. Zvyčajne začína v marci a trvá až do mája. Teploty v tomto období sa ochladzujú a pohybujú sa v rozsahu 5-18 °C. Počas jari sa môže objaviť častý dážď a býva aj menšia pravdepodobnosť búrok.

V zhrnutí, počasie v Lucerne sa môže líšiť v závislosti na ročnom období, ale vzhľadom na jeho polohu a okolité hory, môže návštevníkom ponúknuť nielen pestrosť, ale aj množstvo možností na zažitie jedinečného dobrodružstva. Od letných kvetov, zimnej idyly a lyžovania, po indiánsku jeseň s nádhernými farbami, Lucern má pre každého niečo unikátne.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Lucern


Q: Aké je počasie v Lucerne?
A: Počasie v Lucerne sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete môže byť teplé a slnečné, s teplotami okolo 20-25°C, zatiaľ čo v zime sa teploty môžu pohybovať okolo nuly a môže byť sneh.

Q: Kam môžem ísť v Lucerne?
A: V Lucerne je mnoho miest, ktoré stojí za návštevu. Najpopulárnejšie miesta sú Kapellbrücke (Most kaplniek), Jeskynné kaplnky, Luzernský hrad, Kultúrne a kongresové centrum národnostných menejšín, Kostol sv. Petra a Inseli (Ostrov).

Q: Ako sa dostanem z letiska v Zürichu do Lucerne?
A: Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať z letiska v Zürichu do Lucerne. Môžete použiť verejnú dopravu, ako registrovaný vlak, autobus alebo taxi. Cesta trvá približne 45-60 minút.

Q: Kedy sa koná populárny Lucernský karneval?
A: Lucernský karneval (Fasnacht) sa koná každoročne v mesiaci február a trvá tri dni. Tento karneval je plný farieb, hudby a maškarných kostýmov a každý rok priláka tisíce návštevníkov.

Q: Je vstup na Kapellbrücke (Most kaplniek) zdarma?
A: Áno, vstup na Kapellbrücke je zdarma. Je to jedna z najznámejších turistických atrakcií v Lucerne a návštevníci sa môžu prechádzať po moste, aby videli pôsobivé výhľady na rieku Reuss a mesto Lucerne.

Q: Aké je miestne jedlo v Lucerne?
A: Miestne jedlo v Lucerne sa skladá väčšinou z tradičných švajčiarskych jedál, ako sú fondue, raclette, rösti a švajčiarske syry. Okrem toho existuje mnoho miestnych reštaurácií, kde je možné ochutnať miestne špeciality a iné svetové kuchyne.

Q: Kde sa môžem ubytovať v Lucerne?
A: V Lucerne je mnoho možností ubytovania, od hotelov po apartmány, hostely a penzióny. Najlepšie miesto na ubytovanie závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Q: Aké sú ceny v Lucerne?
A: Ceny v Lucerne sú vyššie ako v niektorých iných miestach vo Švajčiarsku a Európe. Jedlo a nápoje v reštauráciách sú pomerne drahé, rovnako aj turistické atrakcie a prehliadky. Ceny hotelov sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a kategórie hotela.


Dovolenka Švajčiarsko Lucern


Nádherné Švajčiarsko túžobne láka turistov z celého sveta. Množstvo krásnych a úchvatných miest čaká na návštevníkov, ktorí túžia po oddychu a zároveň po spoznávaní nových kultúr a zvykov. Jedným z týchto miest je aj mesto Lucern.

Lucern leží na západnom konci jazera Vierwaldstätter See, známeho aj ako Lucernské jazero. Dnes mesto žije prevažne turizmom, ktorý tu ročne privádza veľké množstvo návštevníkov z celého sveta. Lucern je známy nielen svojou krásou, ale aj historickými miestami, kultúrnymi podujatiami a dobre zachovanou prírodou.

Jedným z najznámejších miest v Lucerne je Kapellbrücke, krytý most spojujúci staré mesto s novou časťou. Most je nielen turistickou atrakciou, ale aj pamiatkou národnej kultúry, keďže jeho drevená konštrukcia bola postavená už v 14. storočí. Na moste sa nachádza aj ružencový mostový pilier so sochou Panny Márie, ktorá ochraňuje mesto.

Návštevníci mesta si môžu vychutnať aj krásu hradu Lucern. Tento nádherný hrad sa nachádza na kopci, ktorý ponúka krásny výhľad na mesto a jazero. Hrad je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi, pretože sa tu nachádza niekoľko atrakcií, ako napríklad detské ihrisko, zahrada a modely pozoruhodností mesta.

Ak sa vám páčia múzeá, môžete navštíviť množstvo zaujímavých expozícií v historickom centre mesta. Jedno z týchto múzeí je aj Sammlung Rosengart, ktoré ponúka návštevníkom prehliadku prác slávneho umelca Pabla Picassa a ďalších svetoznámych umelcov.

Lucern ponúka aj množstvo možností na výlety do prírody. Keďže sa mesto nachádza v horskej oblasti, v okolí sa nachádza množstvo turistických trás, kde si môžete vychutnať krásu švajčiarskej prírody, krásne výhľady na hory a jazero. V letných mesiacoch si tu môžete užiť aj množstvo vodných športov a kúpanie.

Lucern je skutočne nádherné miesto, ktoré ponúka svojim návštevníkom množstvo krásnych miest a aktivít. Ak hľadáte miesto, kde by ste si mohli oddýchnuť od každodenného života a zároveň spoznať novú kultúru, Lucern je tou správnou voľbou.


Letenka Švajčiarsko Lucern


Lucern v Švajčiarsku je magické mesto obklopené horami a priemyselnými jazerami. Je to miesto, ktoré láka návštevníkov z celého sveta svojou históriou, kultúrou, prírodou a jedinečným šarmom. Pre tých, ktorí túžia navštíviť toto krásne mesto, najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom je zakúpiť si letenku na let do Lucerne.

Lucern sa nachádza v strednej časti Švajčiarska, v oblasti, kde sa stretávajú rieky Reuss, Sarner a Engelberger Aa. Mesto ponúka návštevníkom množstvo kultúrnych pamiatok a atrakcií, vrátane Kultúrnej a Kongresovej Haly, Kapellplatzu, Kapellbrücke a histórického Starého Mesta. Okrem toho navštíviť môžete aj gotický kostol sv. Petra , železničné múzeum a samozrejme známy most Kapellbrücke.

Letenky na lety do Lucerne sú k dispozícii z viacerých európskych krajín, ako aj z Kórey, Číny a Spojených štátov. To znamená, že návšteva tohto krásneho mesta nie je nereálne ani pre tých, ktorí cestujú z ďaleka. Ak navštívite Lucern v lete, budete mať možnosť vidieť mesto v plnej kráse a návštevu spojiť s turistikou v okolí. Túra po horách a návšteva okolitých jazier je nezabudnuteľným zážitkom.

Lucern je známe pre svoje kultúrne podujatia a festivale, ktoré atrahujú návštevníkov z celého sveta. Najznámejším z nich je Mezinárodní festival ľudovej hudby, ktorý sa koná každoročne v septembri. Tento festival ponúka príležitosť vidieť ľudové hudobné skupiny z celého sveta a zároveň prežiť skvelý zážitok.

Ak sa chystáte navštíviť Lucern, odporúčame zakúpiť si letenky čo najskôr, aby ste dostali ten najlepší výber. Letenky sa môžu rýchlo vypredať najmä počas turistickej sezóny, kedy sa do Lucernu sťahujú tisíce návštevníkov z celého sveta.

V Lucerne sa nachádza hlavné letisko spoločnosti Swiss International Air Lines, ktorá je Švajčiarskou národnou leteckou spoločnosťou. Letenky na lety do Lucerne sú k dispozícii aj u mnohých iných leteckých spoločností, ako napríklad British Airways, Lufthansa a Emirates.

Celkovo, Lucern je jedným z najkrajších miest Európy. Ak si chcete užiť kultúru, pokojnú atmosféru a krásne prírodné scenérie, zaujmite si vstupenky na letenky do Lucerne a vyberte sa na nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Švajčiarsko Lucern


Lucern je skvelým miestom na objavovanie krás Švajčiarska. Nachádza sa na brehu jazera Lucern a okrem úžasného výhľadu ponúka aj množstvo kultúrnych pamiatok a príležitostí pre aktívny oddych.

Pri plánovaní dovolenky v Lucerne by ste mali zvážiť, kde sa ubytujete. Mesto ponúka širokú škálu možností - od luxusných hotelov až po lacné hostelové izby pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Ak hľadáte luxus, tak Hotel Schweizerhof Lucerne je pre vás ideálny. Nachádza sa priamo v centre mesta a ponúka štýlové izby s výhľadom na jazero. Hotel má aj wellness centrum s bazénom a saunou, ktoré sú dokonalou relaxačnou zónou po náročnom dni vzhľadom na krásy mesta.

Pre tých, ktorí hľadajú netradičnejšie ubytovanie, Hotel Jailhotel Lucerne by mohol byť perfektnou voľbou. Nachádza sa v bývalej väznici, ktorá bola prestavaná na hotel s originálnou atmosférou. Izby sú elegantné, elegantne zariadené a majú originálne detaily, ktoré vám umožnia zážitok z ubytovania, ako nikdy pred tým nie.

Ak by ste sa radi ubytovali v centre mesta za rozumné ceny, môžete zvoliť hostel - Youth Hostel Lucerne. Nachádza sa v historickom časti Lucernu a ponúka spoločné izby pre jedenáct hostí. Hostel má aj kuchyňu a spoločenskú miestnosť, čo je ideálny priestor na spoznávanie nových ľudí a zdieľanie zážitkov.

Vzhľadom na rozsiahle možnosti ubytovania v Lucerne by si každý mal nájsť to správne miesto pre seba. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete finančne aj pohodlne pripravení na objavov čarov Švajčiarska.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky