Objavte lety za najlepšie ceny

Švajčiarsko Grindelwald

Počasie Švajčiarsko Grindelwald


Švajčiarsko je prekrásna krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií, vrátane krásnych pohorí a horských dediniek. Jednou z takýchto dediniek je aj Grindelwald, ktorá sa nachádza v oblasti Bernských Álp. Táto oblasť má príjemný horský podnebný charakter s chladnými zimami a miernymi letami.

Leto v Grindelwalde sa začína v polovici júna a trvá až do začiatku októbra. Teploty sa pohybujú od 15 do 25 stupňov Celzia. Letné mesiace sú veľmi slnečné a príjemné, takže turisti vedia využiť každý deň na prechádzky po miestnych chodníkoch, jazdu na bicykli alebo plávanie v miestnych jazerách. Teploty vo vode sa pohybujú medzi 16 a 20 stupňami Celzia, čo je viac ako dosť na plávanie.

Jeseň je v Grindelwalde krásna, keďže sa lesy zafarbujú do červena a zlata, čo spolu s krištáľovo čistými riekami a horskými vrcholmi vytvára nádherné scenérie. Teploty sa trochu znížia a začnú sa pohybovať medzi 10 a 15 stupňami Celzia, ale to neznamená, že turisti sa z tejto oblasti odstahujú. Naopak, na miestnych horách sa už začína lyžovať a turisti sa môžu tešiť z rôznych akcií a podujatí, ktoré sa v tejto oblasti organizujú.

Zima prichádza do Grindelwaldu koncom novembra a trvá až do polovice marca. Teploty sú v tomto období medzi -5 a 5 stupňami Celzia a je to „lyžiarska sezóna“. Grindelwald patrí medzi najlepšie lyžiarske strediská v Švajčiarsku, pretože ponúka nádherné zjazdovky a úžasné výhľady na okolité hory. Turisti sa môžu tešiť z rôznych lyžiarskych disciplín, ako napríklad klasické lyžiarske bežecké trate, hokejové ihriská alebo snowboardové parky.

Jar v Grindelwalde znamená prebúdzanie prírody. Teploty sa zvyšujú a začína rozkvit cetrí, narcisov a iných kvetín. Turisti sa môžu tiež tešiť z výletov po okolí a sledovať, ako sa zmenila krajina po dlhej zime.

V Grindelwalde sa vyskytujú rôzne druhy počasia, ale zvyčajne je to relatívne stabilné a nepredvídateľné. Aj keď môže byť trochu studený vzduch, ponúka niekoľko aktivít a zážitkov pre turistov ktorí do tohto miesta prišli. Pobyt v Grindelwald dokáže vyvolať silné dojmy návštevníkov, čo by mohli pochopiť len skutoční ctižiari, vy hľadáte niekoľko dní oddychu od každodennosti a stretnutia s prírodou.


Letenka Švajčiarsko Grindelwald


Letenka Švajčiarsko Grindelwald: Cesta do srdca Alp

Hory majú na ľudí magický vplyv už odpradávna. A ak hovoríme o horách, Švajčiarsko je krajinou, ktorá sa stále radí medzi špičku. Ak si chcete užiť hororovnekrásne výhľady, zasadnite si do lietadla a zvoľte si Švajčiarsko a Grindelwald ako vaše cieľové miesto.

Grindelwald je malá horská dedinka, ktorá sa nachádza v kantóne Bern. Leží na úpätí slávneho Eigeru a okolité Alpy z nej robia dokonalé miesto pre letné i zimné dovolenky. Mosty nad tichými riekami, zákutia, kde sa tisícky kvetov stretávajú s vysokými alpskými štítmi a mladé muškáty sa voňajú v hlbokej doline. Toto všetko ponúka Grindelwald.

Nemôže chýbať ani vyhliadka, ktorá ponúka jedinečné pohľady na štíty Eiger, Mönch a Jungfrau. Táto vyhliadka sa nachádza asi 2 hodiny pešej chôdze nad samotnou dedinou a odznacuje sa nádhernou panorámou, ktorá zaručene očarí každého návštevníka. Skalnaté masívy sa týčia nad údolím s malebnými horskými chatami, ktoré zaujmú svojím jedinečným štýlom.

Okrem pešieho výletu, alebo cyklistických túr, Grindelwald ponúka aj širokú ponuku zimných športov - lyžovanie, snowboardovanie, bobová dráha a mnoho ďalších zimných aktivít. Samozrejme, nie je to miesto, ktoré by ponúkalo iba športový zážitok, Grindelwald je aj symbolom relaxu. Po celodennom lyžovaní si môžete dopriať relaxačné kúpele alebo rôzne masáže, aby ste nabrali sily na nasledujúci deň.

Samozrejmosťou je tiež výborná gastronómia. Toto miesto ponúka širokú paletu specialít, z ktorých môžeme vyzdvihnúť švajčiarske syry, čokoládu, rôzne druhy miestneho vína, či voňavé horúce čokolády.

Presnejšie informácie o akomkoľvek detail si už môžete nájsť v turistickej kancelárii Grindelwaldu alebo na samotnej letisku, ale jedno je isté - Grindelwald poskytuje zážitky na celý život a ak sa rozhodnete navštíviť tento kúsok švajčiarskeho raja, uistite sa, že si to užijete naplno.


Ubytovanie Švajčiarsko Grindelwald


Krajina štítov a zasněžených alpských vrcholov, krásne jazerá a malebné horské dedinky – to všetko je Švajčiarsko. Medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v tejto krajine patrí aj obec Grindelwald, ktorá je ideálnym miestom pre tých, ktorí milujú zimné športy, ale aj pre tých, ktorí radi relaxujú v úžasnej prírode.

Grindelwald sa nachádza v kantóne Berner Oberland a predstavuje centrum pre lyžovanie, snowboarding a mnohé ďalšie zimné aktivity. Okolie Grindelwaldu ponúka vynikajúce možnosti na bežkovanie, snowshoeing, ale aj lezenie či horské túry v lete. Turistov z celého sveta láka aj najdlhšia zjazdovka na svete, ktorá meria neuveriteľných 15 km!

Ak hľadáte ubytovanie v Grindelwalde, máte na výber z mnohých možností. Okrem štandardných hotelov a penziónov tu nájdete aj tradičné horské chaty, ktoré poskytujú špecifickú atmosféru a pokoj. Ak ste na cestách s rodinou alebo priateľmi, môžete sa rozhodnúť pre prenájom apartmánu, kde si môžete uvariť svoj obľúbený jedlo a skutočne sa cítiť ako doma.

Väčšina ubytovacích zariadení ponúka aj vynikajúce služby, ako napríklad saunu a vírivku, ktoré vás dokonale zrelaxujú po náročnom dni na svahu. Niektoré hotely a chaty vám ponúknu aj vlastný wellness a kúpeľný komplex, ktorý je príjemným bonusom po lyžovačke alebo iných zimných športoch.

Ak by ste sa chceli pozrieť na menšiu dedinku v okolí Grindelwaldu, môžete navštíviť Wengen. Táto autentická dedinka sa nachádza na opačnej strane údolia a ponúka vám ideálny výhľad na známe horstvo Jungfrau. Wengen vám poskytne možnosť zážitku nielen z turistického hľadiska, ale aj z hľadiska kultúry a gastronómie.

Švajčiarsko vás určite nezklame. Krajina ponúka nádhernú prírodu, ale aj skvelé možnosti na zimné športy. Grindelwald nie je výnimkou a určite stojí za návštevu. Pri výbere ubytovania v tomto mieste sa určite nebudete musieť obávať, že by ste sa niekde nudili. Svoje srdce si tu určite nájde každý – od lyžiarov po milovníkov wellness. Ak ste sa teda rozhodli, že navštívite Grindelwald, určite sa môžete tešiť na nezabudnuteľný zážitok v jednej z najkrásnejších oblastí Švajčiarska.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Grindelwald


Otázka: Aké letisko je najbližšie k Grindelwaldu?
Odpoveď: Najbližšie letisko k Grindelwaldu je letisko v Curychu, ktoré je asi 2 hodiny jazdy autom.

Otázka: Aké sú najlepšie horské túry v okolí Grindelwaldu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších horských túr v okolí Grindelwaldu sú túry na Lauberhorn, Männlichen, Jungfrau a Schilthorn.

Otázka: Aké sú najlepšie letné aktivity v Grindelwalde?
Odpoveď: Niektoré z najlepších letných aktivít v Grindelwalde sú horské túry, jazda na horskom bicykli, paragliding, vodné aktivity v okolí jazera Thun a obdivovanie výhľadu z hlavnej ulice s výhľadom na Eiger.

Otázka: Aké sú najlepšie lyžiarske trasy v Grindelwalde?
Odpoveď: Grindelwald je výborné miesto pre lyžovanie a snowboarding. Niektoré z najlepších lyžiarskych tratí sú témy Mürren-Schilthorn, Kleine Scheidegg-Männlichen a Wengen-Lauberhorn.

Otázka: Kde je možné si požičať vybavenie na lyžovanie v Grindelwalde?
Odpoveď: V Grindelwalde je množstvo miest, kde si môžete požičať lyžiarske alebo snowboardové vybavenie, ako napríklad Intersport Rent, Alpia Sport a Central Sport.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Grindelwalde?
Odpoveď: Grindelwald ponúka množstvo ubytovacieho zariadenia, takže záleží na vašich preferenciách. Niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Grindelwalde sú Hotel Belvedere, Hotel Spinne a Hotel Eiger.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Grindelwalde?
Odpoveď: Grindelwald má množstvo skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné švajčiarske jedlá. Niektoré z najlepších reštaurácií v Grindelwalde sú Restaurant Bistro Memory, Restaurant Alpterrassen a Restaurant Edelweiss.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Grindelwaldu?
Odpoveď: Grindelwald je vhodným miestom na návštevu počas celého roka. Letné mesiace sú ideálne na horské túry a vodné aktivity, zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na lyžovanie a snowboarding. Ak chcete vidieť Grindelwald vo svojej kráse, návšteva v apríli alebo máji je ideálna, pretože toto obdobie prináša najkrajšie kvitnúce kvety a malú návštevu turistov.


Dovolenka Švajčiarsko Grindelwald


Švajčiarsko je krajinou s nádhernými horami, jazerami a malebnou prírodou. Jedným z najvýznamnejších turistických miest v krajine je Grindelwald, ktorý ponúka nezabudnuteľné zážitky pre všetkých turistov.

Grindelwald je mestečko, ktoré sa nachádza v oblasti Berner Oberland, medzi horami Eiger a Wetterhorn. Má charakteristický alpský vzhľad a je obvykle obklopené snehovými vrcholmi. Okrem toho je to raj pre horských túračov, lyžiarov a iných adrenalinových nadšencov.

Existuje veľa vecí, ktoré môžete robiť v Grindelwalde počas vašej dovolenky. V zime, lyžiarske stredisko v Grindelwalde avedčas zimy ked sa na vrcholej hory nachádza dostatok snehu, trasy sú rozhadzovane celou horou, čo umožňuje lyžiarom, aby si užili svoje lyžovanie a zároveň si užili krásu prírody. V lete, turisti si môžu užiť turistiku, horskú cyklistiku, plávanie v jazerách a športy s adrenalínom, ako je napríklad paragliding a bungee jumping.

Tiež je tu mnoho možností pre milovníkov kultúry a histórie, zahŕňajúc návštevu múzeí a kostolov, ako aj ochutnávku tradičnej švajčiarskej kuchyne.

Ak sa rozhodnete navštíviť Grindelwald, môžete si vybrať z množstva možností ubytovania. Najpopulárnejšie sú horské chaty alebo hotely, ktoré ponúkajú výhľad na alpské scenérie a fantastické služby.

V Grindelwade nechýba ani možnosť nákupovania. Môžete si tu kúpiť ľubovoľnú suvenír a využiť množstvo miestnych obchodov a bistro.

Vzhľadom k tomu, že Grindelwald je obklopený nezabudnuteľnou alpskou scenériou a poskytuje množstvo aktivít pre turistov, je to ideálne miesto pre vašu dovolenku.

Plánovaním vašej dovolenky v Grindelwald, môžete si byť istí, že sa vám bude páčiť a budete mať veľa nezabudnuteľných zážitkov. Ľudia, ktorí navštívia toto miesto prevažne odchádzajú nadšení a s pocitom, že by sa sem radi vrátili.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky