Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené štáty americké Cleveland, Ohio

Počasie Spojené štáty americké Cleveland, Ohio


Cleveland, Ohio je jedno z najväčších miest nachádzajúcich sa na severe Spojených štátov amerických. V tomto meste sa nachádza medzinárodné letisko Hopkins a preto sa v tomto meste stretávajú ľudia z rôznych častí sveta.

Cleveland, Ohio má vlhké kontinentálne podnebie, čo znamená, že počasie je tu veľmi zmenlivé. Letá sú teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú chladné a mrazivé.

V lete sa teploty môžu pohybovať medzi 20 a 30 stupňami Celzia. Priemerné letné dni sú však vyššie ako 26 stupňov Celzia. To znamená, že dni s teplotami nad 32 stupňov Celzia nie sú neobvyklé. Toto horúčavy môže byť príležitostou pre ľudí, aby sa vydali na jazdu na loďke po jazere Erie alebo navštívili niektoré z miestnych parkov.

Jesenné počasie v Clevelande je tiež veľmi krásne. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. V októbri a novembri môžete vidieť rôzne prechádzky pozdĺž jezera Erie, kde možno vidieť krásne farebné lístie.

Zima v Clevelande môže byť extrémne chladná. Priemerné teploty v januári dosahujú -6 stupňov Celzia. Mrazivé teploty sú sprevádzané vetrmi, ktoré môžu zvýšiť pocitovú teplotu. Napriek tomu sú však zimné mesiace v Clevelande pekné, keďže padajú veľké množstvá snehu. Mnohí ľudia využívajú túto príležitosť na lyžovanie a snowboarding.

Keď príde jar, Cleveland sa vracia do teplých teplôt. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Vďaka oligotrofnej pôde, Cleveland je medzi najskoršími mestami, kde vyrastajú kvety, a to najmä kvety narcisov a tulipánov.

Krátko a stručne, Cleveland, Ohio má zmenlivé a vzrušujúce počasie počas celého roka. Pre ľudí, ktorí chcú zažiť rozmanitosť počasia, je to ideálne miesto. Bez ohľadu na to, či ste na návšteve v lete, jeseni, zime alebo jar, vždy bude niečo, čo by vás mohlo zaujať a prekvapiť.


Dovolenka Spojené štáty americké Cleveland, Ohio


Cleveland, Ohio je jedno z mnohých unikátnych miest v Spojených štátoch amerických. Mnoho ľudí o tomto meste nevie, ale skutočnosť je taká, že Cleveland ponúka veľké možnosti na dovolenku počas celého roka.

Ak hľadáte niečo historické a zaujímavé, v centre mesta sa nachádza Rock and Roll Hall of Fame, ktorý upriamuje pozornosť na hudobných legendov od Elvisa až po Beyonce. Môžete tu vidieť rôzne exponáty, ako sú gitary, hudobné obleky a iné vzácne predmety.

Ak chcete spoznať tajomstvá Clevelandu, odporúčam navštíviť cestovateľský klub Cleveland Ethnic Heritage Tours, kde okrem prehliadky mesta máte možnosť ochutnať jeho kuchyňu. Ak ťažíte z toho lepšie v prírode, nájdete tu aj niekoľko parkov a prírodných rezervácií: Cleveland Metroparks, Cuyahoga Valley National Park, Krásne parky Stefana Wysockého a iné.

Jedným z najlepších miest na oddych je nákupné centrum Tower City Center. Okrem obchodov, ktoré poskytujú dokonalé nákupné skúsenosti, nájdete tu aj kaviarne a reštaurácie. V prípade, že ste fanúšikom športu, nezabudnite navštíviť stadion Cleveland Browns Stadium. Vedľa neho sa nachádza aj aréna Quicken Loans Arena, kde hrájú Cleveland Cavaliers a aj ďalšie koncerty.

Za posledných niekoľko rokov sa Cleveland stal vedúcim centrom gastronómie s mnohými slávnymi reštauráciami. Najlepšie je však to, že tu nájdete rôzne druhy kuchýň z celého sveta. Pre tých, ktorí milujú morské plody, odporúčam návštevu reštaurácie The Oyster Bar, kde ochutnáte čerstvé plody mora priamo od miestnych farmárov. Pre milovníkov grilovanej kuchyne nechýba ani slávna reštaurácia Michael Symon's B Spot.

Váš pobyt v Clevelande bude úplne dokonalý, ak sa tu ubytujete v hoteli Memorial Westlake. Nachádza sa vo východnej časti mesta, takže máte k dispozícii všetky hlavné turistické atrakcie. Okrem toho si môžete vychutnať luxusné služby, ako napríklad pieskoviská a bazény.

Vzhľadom na množstvo zábavy a kultúrneho diania určite nikdy neprestane byť Cleveland pre turistov zaujímavým mestom. Navyše, vďaka svojim rozmanitým prírodným a zábavným atrakciám si nikdy nebudete môcť sťažovať na nuda. Nie je preto prekvapení, že Cleveland sa radí medzi najlepších turistických miest v Spojených štátoch.


Ubytovanie Spojené štáty americké Cleveland, Ohio


Cleveland, Ohio je jedným z najväčších miest v Spojených štátoch amerických s viac ako 390-tisíc obyvateľmi. Nachádza sa na pobreží Eriejského jazera a je známe svojimi múzeami, športovými klaniami a pestrým kultúrnym životom. Ak hľadáte ubytovanie v Clevelande, máte na výber z mnohých možností.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v centre mesta, Hilton Cleveland Downtown by mohol byť pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v pešej vzdialenosti od viacerých turistických atrakcií, vrátane Rock and Roll Hall of Fame, a ponúka nádherné výhľady na mesto a Eriejské jazero. Hotel disponuje modernými izbami s klimatizáciou, TV s plochou obrazovkou a vlastnou kúpeľňou. Okrem toho môžete navštíviť reštaurácie a bary v hoteli, ktoré ponúkajú vybrané jedlá a nápoje.

Ak preferujete ubytovanie plné historických prvkov a nevšedných detailov, The Glidden House by CLEVELAND CLINIC je skvelou voľbou. Tento hotel sa nachádza v blízkosti Case Western Reserve University a ponúka hostom izby v histórických budovách so zachovanými originálnymi detailmi. Každá izba je individuálne zariadená a disponuje klimatizáciou, TV s plochou obrazovkou a vlastnou kúpeľňou. Hostia môžu využiť aj zaujímavú čítareň a krásny exteriér hotela.

Ak hľadáte jednoduchšie a cenovo dostupnejšie ubytovanie, Holiday Inn Cleveland Clinic by mohol byť pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v blízkosti Cleveland Clinic a ponúka hostom izby s moderným nábytkom, klimatizáciou, TV s plochou obrazovkou a vlastnou kúpeľňou. Hotel ponúka aj bezplatný Wi-Fi prístup a návštevníci môžu využiť fitnescentrum a reštauráciu v hoteli.

Ak hľadáte ubytovanie pre celú rodinu, nemusíte sa báť, pretože v Clevelande nájdete veľa hotelov, ktoré sú veľkorysé aj k deťom. Embassy Suites by Hilton Cleveland Rockside je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, pretože ponúka rodinné apartmány a bezplatný raňajkový bufet. Hotel má tiež krytý bazén a vírivku, ktoré sú obľúbené najmä medzi deťmi.

Všetky vyššie uvedené hotely ponúkajú vynikajúce pokojové prispôsobenia, výhodné umiestnenie a skvelé zariadenie, ktoré zabezpečia pohodlný pobyt v meste Cleveland. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo niečo cenovo dostupné, vždy sa nájde hotel, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám. Tak sa pripravte na nádherný pobyt v tomto krásnom americkom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Cleveland, Ohio


1. Aký je počet obyvateľov v Clevelande?
Odpoveď: Podľa odhadov US Census Bureau má Cleveland približne 385 000 obyvateľov.

2. Ktoré sú najznámejšie turistické atrakcie v Clevelande?
Odpoveď: Patrí medzi ne Rock and Roll Hall of Fame, Cleveland Museum of Art, West Side Market a Severance Hall.

3. Ako sa dá dostať z letiska do centra mesta?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je použiť miestnu dopravu (busy a vlaky) alebo si zobrať taxi alebo miestny prenájom áut.

4. Kedy je najlepšie navštíviť Cleveland kvôli počasiu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu mesta je jeseň, kedy sú teploty príjemné a farby listov stromov sú nádherné.

5. Ktorá je najlepšia oblasť na ubytovanie v Clevelande?
Odpoveď: Obvykle sa odporúča ubytovať sa v centru mesta, najmä ak sú turistické atrakcie vašim hlavným cieľom.

6. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Clevelande?
Odpoveď: V meste sa nájde veľké množstvo skvelých reštaurácií. Medzi najlepšie patrí Saffron Patch, Crop Bistro, Mabel's BBQ a Urban Farmer.

7. Ktorým športom sa v Clevelande venujú najviac?
Odpoveď: Cleveland sú domovom pre 3 hlavné športy, ktoré sú futbal, basketbal a baseball.

8. Aké sú miestne zvyky a tradície v Clevelande?
Odpoveď: Tradičné miestne slávnosti v Clevelande zahŕňajú St. Patrick’s Day, Cleveland International Film Festival a Parade the Circle.

9. Kde je najlepšie nakupovať v Clevelande?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nakupovanie v meste sú Tower City Center, Eton Chagrin Boulevard a Crocker Park.

10. Kde si môžem požičať bicykel v Clevelande?
Odpoveď: Možnosti pre požičanie bicykla patria napríklad u spoločnosti ClevelandBikes alebo u miestnych pobočiek obchodu Uberbikes.


Letenka Spojené štáty americké Cleveland, Ohio


Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli stráviť dovolenku, ale zároveň sa chcete naučiť niečo nové, mesto Cleveland v štáte Ohio v Spojených štátoch amerických môže byť práve tým správnym miestom pre vás. Cleveland je hlavné mesto Cuyahoga County a jedno z najväčších miest vo štáte Ohio. Okrem toho, Cleveland je tiež domovom spoločnosti Rock and Roll Hall of Fame.

Ak hľadáte letenku do Clevelandu, máte na výber niekoľko možností. Medzi najpopulárnejšie letecké spoločnosti patria American Airlines, Delta Airlines a United Airlines. Z letiska Bratislava sa môžete do Clevelandu dostať prevažne s prestupom v jednom z hlavných mesta Európy, ako napríklad Londýn, Paríž alebo Frankfurt. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 500 eur v závislosti od toho, kedy plánujete cestu do Clevelandu a koľko vopred si letenku zarezervujete.

Cleveland je mesto, ktoré ponúka množstvo kultúry, histórie a umenia. Môžete sa napríklad vydať na prehliadku mesta a vidieť množstvo zaujímavých miest, ako napríklad katedrálu St. John, budovu zlatého domu alebo West Side Market. Keďže Cleveland je domovom Rock and Roll Hall of Fame, určite by ste nemali vynechať návštevu tohto zaujímavého múzea, kde sa dozviete o histórii rockovej hudby a môžete vidieť mnohé exponáty od svetových hudobníkov.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, môžete si z oblasti okolo mesta Cleveland vybrať množstvo aktivít. Môžete sa vydať na prechádzku v Cuyahoga Valley National Park, prechádzať sa krásnymi záhradami a parkmi alebo si vychutnať niektorú z pláži, ktoré sa nachádzajú pozdĺž brehu Erieho jazera.

Cleveland je známe aj svojou bohatou kuchyniou, preto by ste si mali určite vyskúšať niektoré miestne gastronomické špeciality. Môžete ochutnať napríklad miestne pivo alebo si vychutnať jedlá ako grilované mäso, klobásy alebo pieseň Cleveland. Rozhodne nevynechajte návštevu niektorého z miestnych barov alebo reštaurácií!

Ak teda hľadáte miesto, kde by ste mohli stráviť svoju nasledujúcu dovolenku, Cleveland v štáte Ohio v Spojených štátoch amerických sa určite bude hodiť. Nájdite si lacnú letenku a začnite plánovať svoju cestu. Cleveland ponúka množstvo zaujímavých a jedinečných atrakcií, ktoré si určite zamilujete!


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky