Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené štáty americké Cape Cod, Massachusetts

Počasie Spojené štáty americké Cape Cod, Massachusetts


Cape Cod je čarovné miesto v strednom Atlantickom oceáne, ktoré možno nájsť na pobreží východnej časti Spojených štátov amerických v štáte Massachusetts. Je to známe miesto pre mnohých turistov, ktorí sú na prázdnine alebo hľadajú odpočinok od každodenného kolotoča. To napriek tomu, že počasie na Cape Cod nie je vždy stabilné.

Cape Cod leží v chladnom frontovom systéme, ktorý je ovplyvnený vplyvom Atlantického oceánu. V letných mesiacoch, od júna do septembra, Cape Cod zaplavuje turistov z celého sveta, ktorí hľadajú teplo a slnko. Tieto mesiace sú obvykle veľmi horúce a slnečné. Denné teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 28 - 30 °C a nočné teploty sú príjemné a pohodlné okolo 17 - 20 °C.

Počasie v jeseň a zimných mesiacoch na Cape Cod prichádza s príležitosťou na relatívne chladnejší a mokrejší pocit. Od októbra do decembra je počasie na Cape Cod všeobecne teplé, ale teploty v tomto období klesajú a bývajú priemerne okolo 10 - 15 °C. Miestne obyvatelia obvykle opustia mesto a turistické atrakcie sú dočasne zatvorené. Avšak, tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť Cape Cod v tomto období, sa môžu tešiť na krásne farebné kombinácie v prírode, ktoré môžu vidieť v kríkoch a stromoch.

Zima na Cape Cod sa vyznačuje studenými a mokrými dňami. V januári a februári sa teploty bežne pohybujú okolo mrazu a občas to môže byť dosť veterné. Aj keď je to najkrajšie obdobie na turistickú sezónu, kvôli zimnej nádielke na športy, ako je napríklad bežkárske lyžovanie, sa môžete užívať zimných športov aj počas pobytu na Cape Cod.

Celkovo, počasie na Cape Cod môže byť veľmi rozmanité počas celého roka. Prvoradé je vziať na vedomie, že počasie môže byť dramatické a nespútané, takže je lepšie byť pripravený na všetky možnosti. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Cape Cod, vždy budete mať príležitosť vidieť niečo krásne a zážitkové. S teplými letnými mesiacmi a zimným sútredením a turistickou sezónou budete mať nekonečné možnosti na objavovanie a užívanie si krásy tohto miesta.


Letenka Spojené štáty americké Cape Cod, Massachusetts


Cape Cod, Massachusetts je nádherný poloostrov, ktorý sa nachádza na východnom pobreží USA. Vzhľadom na svoj úžasný prírodný scenériu je to veľmi obľúbená turistická destinácia medzi ľuďmi z rôznych častí sveta. Je to miesto, kde môžete nájsť mnoho pôvabných miest, ktoré sú určené pre relaxáciu, oddych a zábavu.

Pre cestovateľov, ktorí plánujú navštíviť Cape Cod, Massachusetts, existuje množstvo možností na letenky. Na letecký lístok sa môžete pozrieť na internete alebo ho zakúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie. Cape Cod má niekoľko medzinárodných letísk a medzi najväčšie patrí letisko Boston Logan International Airport.

Letenky na Cape Cod, Massachusetts sa líšia v závislosti od sezóny a rozsahu dopravy. V lete sú letenky často drahšie ako v zime, pretože je to čas, kedy je tu najväčšia návštevnosť turistov. Medzi letiskami, ktoré sú najbližšie k Cape Cod, Massachusetts, patrí napr. New Bedford Regional Airport a Barnstable Municipal Airport.

Po príchode na Cape Cod, Massachusetts sa turisti môžu tešiť na množstvo aktivít zameraných na prechádzky po pláži, jazdu na bicykli, rybačku, šnorchlovanie, prechádzky po múzeách alebo návštevy miestnych barov a reštaurácií. Zvláštnym výletom môže byť návšteva miestnej farmy a plukovania čučoriedok, ktoré sú známe po celom svete.

Cape Cod, Massachusetts je miesto, ktoré si určite zaslúži navštíviť. Jeho prírodné krásy a miestne zaujímavosti sú určené pre každého, kto túži po oddychu, zábave a dobrodružstve. Ak plánujete cestu na Cape Cod, Massachusetts, určite sa pozrite po letenkách a uistite sa, že máte dostatok času na preskúmanie tohto nádherného miesta.


Ubytovanie Spojené štáty americké Cape Cod, Massachusetts


Cape Cod, Massachusetts, je jedným z najobľúbenejších letovísk v Spojených štátoch amerických a ponúka návštevníkom mnoho možností na odpočinok a zábavu. Ak hľadáte príjemné a kvalitné ubytovanie, na Cape Cod nájdete širokú ponuku hotelov, motels, rezortov i súkromných domov na prenájom.

Ak hľadáte luxusné a veľkolepé ubytovanie, môžete sa orientovať na hotely a rezorty v oblasti ako je Chatham, Hyannis a Mashpee. Hotely s ponukou wellness, ihriskami na golf alebo súkromnými plážami vám určite přinesou pocit životného štýlu a luxusu. V týchto hoteloch sa môžete tešiť aj z prístupu k vodným športom, ako je napríklad potápanie, wakeboarding alebo kajakáreá. Za zmienku stojí napríklad hotel The Mansion at Ocean Edge, ktorý patrí medzi najluxusnejšie ubytovania na Cape Cod.

Pre tých, ktorí by radi videli niečo viac z každodenného života v Cape Cod, môžu sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromnom dome na prenájom. Mnoho súkromných domov či apartmánov je k dispozícii v južnej časti Cape Cod, kde sú dostupné pláže a aj miestne obchody a reštaurácie. Pre tých, ktorí milujú prírodu a adventure, je k dispozícii ubytovanie v kempe, kde sa môžete baviť pri stanovaní, grilovaní a pozorovaní hviedozd.

Cape Cod ponúka aj ubytovanie, ktoré je vhodné pre cudzincov s nízkym rozpočtom a chceli by spoznať regionálnu kultúru a tradície. Môžete si vybrať z množstva priateľských a príjemných motels, ktoré sú mnohokrát priamo situované na pláži. Motely na Cape Cod sú obvykle lacnejšie ako hotely či súkromné domy, no mnohé z nich ponúkajú príjemné prostredie a služby ako je siahanie ryby na gril alebo požičanie bicyklov na pohyb v okolí.

Všetky tieto formy ubytovania sú k dispozícii na Cape Cod a ponúkajú rôzne úrovne kvality a ceny. Každý si tak nájde niečo, čo mu naozaj vyhovuje a dopraje mu prijemný pobyt na tomto vynikajúcom mieste.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Cape Cod, Massachusetts


1) Ako sa dostať na Cape Cod?
- Je možné tam cestovať autom, vlakom alebo autobusom. Z Bostonu pravidelne jazdia autobusové linky a vlaky.

2) Aké sú najlepšie pláže na Cape Cod?
- Niekedy záleží na preferenciách, ale najobľúbenejšie sú pláže v oblasti Nauset Beach, Coast Guard Beach a Race Point Beach.

3) Aké aktivity sú k dispozícii na Cape Cod?
- K dispozícii sú rôzne vodné aktivity, napríklad jazda na kanoe alebo kajaku, rybolov, ale aj cyklistika, turistika a návšteva múzeí a národných parkov.

4) Aké sú miesta, ktoré by som si nemal/a nechať ujsť na Cape Cod?
- Niektoré z najnavštevovanejších miest sú Chatham Lighthouse, Provincetown, Heritage Museums and Gardens a Monomoy National Wildlife Refuge.

5) Aké sú najlepšie reštaurácie na Cape Cod?
- Je tam množstvo skvelých reštaurácií, medzi najlepšie patria The Lobster Pot, The Naked Oyster Bistro and Raw Bar a The Red Inn.


Dovolenka Spojené štáty americké Cape Cod, Massachusetts


Ak hľadáte miesto pre relaxujúcu dovolenku v USA, Cape Cod, Massachusetts by mohol byť ideálnou voľbou. Toto miesto ponúka nádherné pláže, krásne miestne dedinky a jedinečnú históriu. Tu je náš prehľad toho, čo vidieť a robiť počas návštevy Cape Cod.

Pláže s bielym pieskom

Cape Cod je známy pre svoje nádherné pláže s bielym pieskom a čistou vodou. Niektoré z najpopulárnejších pláží na Cape Cod sú Nauset Beach, Coast Guard Beach a Mayflower Beach. Nauset Beach je veľmi fotogenická pláž, kde sa natáčalo niekoľko filmov, a taktiež ponúka nádherné východy / západy slnka. Coast Guard Beach je obľúbeným miestom na surfovanie a Mayflower Beach je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi.

Historické miesta a múzeá

Cape Cod má bohatú históriu, ktorá sa zachovala v mnohých múzeách a pamätihodnostiach na mieste. Mayflower II je replikou lode, ktorá priniesla prvých pútnikov na americký kontinent a U.S. Coast Guard Heritage Museum ponúka náhľad na históriu plávania v USA. Pre tých, ktorí hľadajú miesto kde sa môže byť vonku a zároveň sa dozvedieť niečo nové, by Steeple Street Complex mohol byť ideálnou zastávkou.

Fresh Seafood

Cape Cod je známy pre svoje kvalitné morské plody, predovšetkým humre a ústredňou pre distribúciu z tohto miesta sú rybárske dediny ako napr. Wellfleet a Provincetown. Niektoré z najlepších reštaurácií na mieste, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody, sú The Lobster Claw a The Oyster Company.

Cykloturistika a túry

Cape Cod ponúka mnoho možností na cykloturistiku a pešie túry pre milovníkov prírody. Jednou z najznámejších trás je Cape Cod Rail Trail, ktorá je 35 kilometrov dlhá a vedie cez lesy, poľa a krajiny skalnatých pobreží. Taktiež je možné navštíviť Monomoy National Wildlife Refuge, ktorý ponúka unikátny pohľad na divokú krajinu a faunu.

Cape Cod je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu nádherných pláží, histórie, miestnych delikates a aktívneho životného štýlu. Toto miesto ponúka mnoho možností pre zábavu a oddych, takže určite stojí za návštevu.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky