Objavte lety za najlepšie ceny

Slovinsko Celje

Letenka Slovinsko Celje


Letenky na Slovinsko se stávají čím dál oblíbenější pro cestování do tohoto krásného středoevropského státu. A pokud se chystáte navštívit město Celje, potřebujete se podívat po letenkách na Slovinsko s cílovým letištěm v Ljubljana - Letališče Jožeta Pučnika. Zahrnují také transfer z letiště do Celje po přistání.

Letiště Ljubljana - Letališče Jožeta Pučnika je největším letištěm v Slovinsku a nachází se přibližně 85 km od města Celje. Vybírají si ho lidé z celého světa, protože nabízí různé letecké společnosti, včetně nízkonákladových, jako např. Ryanair, Wizz Air, EasyJet, kde můžete nalézt skvělé nabídky letenek.

Po příletu na letiště Ljubljana si můžete najmout auto a cestovat po vlastní ose. V blízkosti letiště najdete několik firem, které vám nabídnou pronájem auta za rozumné ceny. Pokud však nemáte chuť řídit, můžete si objednat transfer z letiště Ljubljana do Celje, což je velmi výhodné, protože po příletu nebudete muset hledat taxi nebo marně čekat na autobus. Transfer z letiště Ljubljana do Celje trvá asi hodinu, v závislosti na provozu a cestovním čase.

Celje je atraktivní destinace pro všechny, kteří hledají krásné historické město s nádhernou architekturou a spoustou kulturních akcí a aktivit. Můžete navštívit mnoho památek, např. hrad Celje, který se nachází na vrcholu kopce nad městem, muzeum Celjski muzej, galerii umění Galerija likovnih samostojinikov, kostel sv. Daniele atd.

Celje vám také nabízí spoustu příležitostí pro stravování, nakupování a relaxaci. Můžete navštívit místní trhy, kde najdete mnoho čerstvých potravin, místních specialit a ručně vyráběných výrobků. V centru města najdete mnoho kaváren, restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní pivo a jídlo. A pokud vás zajímají sportovní aktivity, můžete navštívit vodní park, lyžařský areál nebo se projít krásnou přírodou v okolí města.

Takže pokud plánujete cestu na Slovinsko a navštívit město Celje, určitě se podívejte na letenky na Slovinsko s cílovým letištěm v Ljubljana - Letališče Jožeta Pučnika. Toto krásné město nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou a odpočinek a určitě vás nezklame svým kouzlem.


Počasie Slovinsko Celje


Slovinsko je krásna krajina uprostred Európy, ktorá ponúka mnoho turistických atrakcií. Celje je mesto v strednom Slovinsku a je jedným z najväčších miest v krajine. Klima v oblasti Celje je kontinentálna s miernymi zimami a teplými letami.

Letné počasie v Celje v Slovinsku

Letné počasie v Celje začína v máji a končí sa v septembri. Teploty v letnom období sú teplé a pohybujú sa medzi 19-28 °C. Letné počasie v Slovinsku je obyčajne slnečné a suché. Počas teplých dní sa v miestnych jazerách môžete osviežiť a užiť si príjemné zábavné aktivity.

Zimné počasie v Celje v Slovinsku

Zima v Celje trvá medzi decembrom a februárom. Zimné počasie v Slovinsku je chladné a teploty sa pohybujú okolo 0-5°C. V oblasti môže tiež vždy prísť k snehovým prekážkam, ktoré môžu obmedziť cestovanie a turistiku v týchto miestach.

Jeseň a jar v Celje v Slovinsku

V jarných mesiacoch, t.j. v období medzi marcovým začiatkom a májovým koncom, sa teploty v oblasti Celje pomaly zvyšujú. Jarné počasie v Slovinsku je pekné a zároveň znesiteľné, s priemernými teplotami okolo 15-20°C.

Jeseň v Celje v Slovinsku je krásna a plná farieb. Teploty sa pohybujú od 10-15°C. V okolí mesta nájdete mnoho turistických trás, ktoré vám umožnia pozrieť si jesenné krajiny v plnej kráse.

Všeobecne platí, že počasie v Celje v Slovinsku je skôr mierny ako extrémny, čo umožňuje cestovateľom vychutnať si túto oblasť po celý rok. Mesto má tiež mnoho turistických atrakcií a kulturných zážitkov, ktoré sú vhodné pre turistiku po celý rok. V zime môžete napríklad vyskúšať jazdu na lyžiach, v lete sa kúpať a vychutnávať si pri prírodných jazerách a v jeseni zase pozorovať farby prírody pri prechádzkach a túrach.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Celje


Q: Aké je hlavné mesto Slovinska?
A: Hlavné mesto Slovinska je Ljubljana.

Q: Kde leží mesto Celje?
A: Mesto Celje sa nachádza v západnej časti Slovinska.

Q: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Celja?
A: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Celja, závisia od toho, odkiaľ cestujete. Mesto má pomerne dobré spojenie s ostatnými väčšími mestami v Slovinsku a leží na ceste medzi Ljubljanou a Mariborom.

Q: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Celji?
A: Celje má veľa historických pamiatok a krásnych miest na návštevu, medzi ktoré patrí napríklad hrad Celje, múzeum Celjski Grad, Celjská katedrála svätej Cecílie a Stari grad.

Q: Aké sú najlepšie časy na návštevu Celje?
A: Najlepšie časy na návštevu Celje sú v období jari a leta, kedy sú teploty príjemné a príroda rozkvitnutá. V zime je možné v okolí mesta lyžovať.

Q: Aké je klimatické zóny Slovinska?
A: Slovinsko sa nachádza v strednej Európe a má zmiešané podnebie. V závislosti od nadmorskej výšky a geografického umiestnenia sa krajina delí na niekoľko klimatických zón.

Q: Aké sú najlepšie miesta na ochutnanie slovinských jedál v Celji?
A: V meste Celje nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné slovinské jedlá, ako napríklad rizoto s morskými plodmi, klobásy alebo opekané zemiaky. Medzi odporúčané miesta patrí reštaurácia Klobasarna Aleševa pivnica a reštaurácia Fink.

Q: Aké sú najlepšie možnosti ubytovania v Celji?
A: V Celji nájdete veľa rôznych možností ubytovania, vrátane hotela, penziónov a apartmánov. Medzi odporúčané miesta patrí Hotel Evropa, Hotel Faraon a Old House Apartments.


Ubytovanie Slovinsko Celje


Slovinsko je krásna krajina s množstvom turistických atrakcií, ktoré sa čoraz viac stávajú oblúbenými destináciami pre cestovateľov. Medzi ne patrí aj mesto Celje, ktoré sa nachádza v strede krajiny a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých aktivít a miest na objavovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto malé ale zaujímavé mesto, určite potrebujete aj ubytovanie. V Celje máte veľa možností, ktoré sa líšia podľa ceny, polohy a vybavenia.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, môžete sa ubytovať na jednom z niekoľkých hotelov, ktoré sa nachádzajú v centre alebo nedaleko odtiaľ. Jedným z nich je Hotel Evropa, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta, takže sa dostanete na hlavnú námestie alebo iné miesta v Celje pešo. Hotel ponúka návštevníkom moderné izby s klimatizáciou, TV a kúpeľňou.

Ďalším možnostiam je Hoteliarstvo Celjska Koča, ktoré ponúka izby s Wi-Fi a TV, ako aj športové zariadenia ako tenisové kurty a krytý bazén. Ak máte radi historické a autentické miesta na pobyt, môžete sa ubytovať v Centre Velenje, ktorý sa nachádza v nedalekom Velenje. Tento zrekonštruovaný zámok pochádza z 17. storočia a ponúka ubytovanie s možnosťou raňajkovania a večere.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je menej drahé, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v nejakom z mnohých hostálov v meste. Hostel Ambrož podáva návštevníkov s ubytovaním v centrálnom skladbe. Ponúka jednoduché, ale čisté izby a dievčenské a chlapčenské kolektívy. Hostelizacija Ceprnik ponúka ubytovanie priamo v centre mesta v modernom hosteli. Ponúka kúpeľňu na každej izbe a rôzne druhy izieb, ako sú izby s manželskou posteľou alebo izby pre viac ľudí.

V Celje môžete nájsť ubytovanie pre každého, bez rozdielu na to, aký je váš rozpočet alebo preferencie. S množstvom ponúkaných možností sa môžete cítiť istí, že si vyberiete to správne pre vašu dovolenku v tomto nádhernom meste.


Dovolenka Slovinsko Celje


Slovinsko je malá krajina, ale plná krásy a dobrodružstva. Jeho klenotom je mesto Celje, ktoré má mnoho historických pamiatok, prírodných krás a kultúrnych akcií. Ak ste hľadali miesto, kde môžete zažiť pestré dobrodružstvo a zároveň sa oddýchnuť v príjemnej atmosfére, tak vám Slovinsko rozhodne nechýba.

Celje je tretie najväčšie mesto v Slovinsku a nachádza sa v oblasti Savinjska. Je to najdôležitejší stredisko kultúry a turizmu v tejto oblasti a čo sa týka histórie, tak patrí medzi najstaršie mestá v krajine. Pre tých, ktorí milujú históriu, je v Celji dosť pamiatok, ktoré sa dajú navštíviť. K najznámejším patria hrad Celjski Grad, kde si môžete prezrieť expozíciu histórie, ale aj nádherný rozhľad na okolie, alebo Romejské divadlo, ktoré je prezentované v mozaikách na námestí.

Okrem histórie, ponúka Celje aj krásnu a pôvabnú prírodu. Pri rieke Savinje sa nachádza nádherný park s množstvom zelene, kde si môžete oddýchnuť, ale aj prechádzať. Nie je to len jeden z najkrajších parkov v Slovinsku, ale aj v roku 2016 ho ocenili za najlepšie miesto na piknik v tejto krajine.

Celje je tiež známe svojím kultúrnym životom. Mesto má mnoho festivalov, ktoré sa konajú po celý rok. Najznámejším je Festival piva v auguste, ktorý privádza tisíce návštevníkov z celej krajiny a zahraničia. Pre tých, ktorí by si radi pozreli miestne divadlá, múzeá alebo koncerty, môžu navštíviť množstvo udalostí po celý rok.

Jedným z najlepších spôsobov, ako objaviť Celje, je na bicykli. Mesto má mnoho cyklotrás, ktoré vám umožnia vidieť a zažiť krásu tohto miesta. Pokiaľ radšej zvolíte viac adrenalínových zážitkov, tak môžete ochutnať vodné športy na rieke Savinje, alebo navštíviť národný park Logarska dolina.

Celje má mnoho čarov, ktoré stoja za to objavovať. Je to miesto, ktoré vám umožní zážitok z histórie, prírody aj kultúry. Ak hľadáte miesto pre dovolenku, ktoré vám ponúkne radosť, prekvapenie a obdiv, tak Slovinsko a pre toto mesto sú správna voľba.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky