Objavte lety za najlepšie ceny

Slovinsko Bohinjská Bistrica

Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Bohinjská Bistrica


1. Ako sa dostanem do Bohinjskej Bistrice?
- Bohinjská Bistrica je prístupná autom alebo vlakom z Ljubljany alebo letiska Jožeta Pučnika v blízkom mestečku Letališče.

2. Aké je počasie v Bohinjskej Bistrici?
- Počasie v Bohinjskej Bistrici sa líši v závislosti od ročného obdobia, ale je to miesto s horami, takže v lete je tu teplejšie a vlhkejšie, zatiaľ čo v zime môže byť veľmi studené a snežné.

3. Aké turistické atrakcie sú v okolí Bohinjskej Bistrice?
- Bohinjské jazero, Vodopád Savica, horský masív Triglav, bohulibé grécke sídlo Ajdovska deklica a mnoho ďalších horských a cykloturistických možností.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Bohinjskej Bistrice?
- V Bohinjskej Bistrici nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, domov na prenájom a chatiek.

5. Kto hovorí po slovinsky v Bohinjskej Bistrice?
- Slovinčina je oficiálnym jazykom v Slovinsku a je často používaná aj v Bohinjskej Bistrici. V mestečku však nájdete aj veľa turistov a personál v turistických atrakciách bude hovoriť najmä anglicky a nemecky.


Dovolenka Slovinsko Bohinjská Bistrica


Bohinjská Bistrica: Najlepšie miesto pre vašu letnú dovolenku v Slovinsku

Slovinsko, krajina s nezvyčajne krásnou a pôsobivou prírodou, je stále viac a viac obľúbenou dovolenkovou destináciou medzi turistami z celého sveta. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku, odporúčame vám navštíviť údolné mesto Bohinjská Bistrica, ktoré sa nachádza na západe Slovinska v Nepalskej doline.

Svojim malebným a pokojným prostredím, prekrásnymi výhľadmi a mnohými aktivitami na voľný čas ponúka Bohinjská Bistrica výborné miesto pre vašu letnú dovolenku. Mesto je obklopené pútavou prírodou, ako sú krásne jazerá, hory a lesy. Na každom kroku tu nájdete niečo, čo vás bude fascinovať.

Jazero Bohinj je jedným z najväčších jazier v Slovinsku a určite by ste si ho nemali nechať ujsť! Ak máte radi vodné športy, ako sú kajakovanie, veslovanie, jachtovanie alebo dokonca skákanie do vody, jazero Bohinj je pre vás ideálnou destináciou. Ak nie, jednoducho si zapožičajte bicykel a zabavte sa na krásnych cyklistických cestách okolo jazera.

Pre milovníkov turistiky a horolezectva je Bohinjská Bistrica skutočným rajom na zemi. V horskom parku Triglav, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta, nájdete množstvo turistických chodníkov a výstupov na vrchol hôr. Zvrchu máte neopakovateľné výhľady na okolité horské krajiny.

Okrem toho je Bohinjská Bistrica perfektným miestom pre relaxáciu. Môžete si prezrieť niektoré z kúpeľných zariadení, prejsť sa po meste a návštevou miestnych trhov a obchodov. Zrelaxujte si s lahodným jedlom a vyberte si z bohatej ponuky reštaurácií a kaviarní.

Bohinjská Bistrica vám ponúka životný štýl, ktorý si určite zamilujete. Ubytovanie je ľahké a dostupné, a preto môžete stráviť celý deň pokojne a s radosťou v tejto krásnej oblasti. Bohinjská Bistrica je ideálnym miestom na zaujímavú, plnú zábavy, ale aj na relaxačnú dovolenku. Choďte von a objavte krásy Slovinska.


Ubytovanie Slovinsko Bohinjská Bistrica


Bohinjská Bistrica je obec v slovinskej časti Alp a príjemné turistické stredisko. Turistika je tu hlavnou turistickou aktivitou a krajinu zdobia zelené hory, jazero Bohinj, ktoré je druhé najväčšie jazero v Slovinsku a historické mestečko Bled v blízkosti. Bohinjská Bistrica je tiež výborným miestom pre zimné športové aktivity ako sú lyžovanie, snowboarding, korčuľovanie a ďalšie.

Ponuka ubytovania v obci Bohinjská Bistrica je rozmanitá a zodpovedá špecifickým požiadavkám turistov. Môžete si vybrať medzi malými rodinnými penziónmi, apartmánmi, hotely rôznej kategórie, ale aj kempmi.

Ak hľadáte útulné a priateľské ubytovanie, môžeme odporučiť penzión Kaninska vas. Tento penzión sa nachádza v pokojnom prostredí v blízkosti centra obce. V každej izbe je k dispozícii bezplatné Wi-Fi a televízor. Okrem toho môžete tu nájsť aj malú kuchynku a balkón s výhľadom na okolitú prírodu.

V Bohinjskej Bistrici sa nachádza aj niekoľko hotelov rôznej kategórie. Ak chcete investovať viac peňazí a užiť si maximálny komfort, odporúčame si vybrať Hotel Bohinj, ktorý sa nachádza v blízkosti nádherného jazera Bohinj. Tento hotel poskytuje všetky základné vybavenie vrátane bezplatného Wi-Fi, káblovej televízie, klimatizácie a súkromného parkoviska.

Ak hľadáte nezávislosť a súkromie, môžete si prenajať aj apartmán alebo chalupu. Bohinjská Bistrica ponúka mnoho možností, a preto si môžete vybrať podľa vašich individuálnych potrieb a požiadaviek.

Okrem toho, ak radi trávite dovolenku v prírode a chcete prenocovať v stanoch alebo karavanoch, máte tu aj možnosť prenájmu kempov. Jedným z najlepších kempov v tejto oblasti je Kamp Danica, ktorý sa nachádza v prekrásnej prírodnej oblasti so zelenými horami.

Bohinjská Bistrica je ideálnym miestom pre dovolenku plnú aktivity a oddychu v pokojnej a nádhernom prostredí. Svoje ubytovanie si môžete zabezpečiť vopred, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku bez obáv. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť ubytovania, určite si vychutnáte tento kúsok krásnej Slovenky.


Počasie Slovinsko Bohinjská Bistrica


Slovinsko je krajina, ktorá ponúka nádhernú prírodu a rôznorodé klimatické podmienky. Jednou z oblastí, ktorá ponúka nádhernú sceneriu a iné počasie ako na zvyšku krajiny, je Bohinjská Bistrica.

Bohinjská Bistrica je obec v západnej časti Slovinska, ktorá sa nachádza v údolí Bohinj, na pomedzí hôr Julijských a Karavankových. Tento región patrí medzi najnavštevovanejšie oblasti Slovinska, okrem iného aj vďaka krásnemu jazeru Bohinj.

Počasie v Bohinjskej Bistrici sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete sú teploty vysoké a teploty vody v jazerách a riekach sú ideálne na kúpanie. V zime je región pokrytý snehom a ponúka vynikajúce podmienky na zimné športy, ako je napríklad lyžovanie alebo snowboarding.

V lete je teplota vzduchu v Bohinjskej Bistrici pohybuje od 20 °C do 25 °C. Táto oblasť Slovinska má mierny kontinentálny podnebí, čo znamená, že teplo je stále sprevádzané príjemným vánkom, ktorý prináša zvláštny pocit pohody a pocit osvieženia.

V zime v Bohinjskej Bistrici prichádza do popredia sneh a teploty sa výrazne znížia. Priemerná teplota v zime sa pohybuje medzi -3 °C a 7 °C, čo umožňuje využívať región pre zimné športy. Veľa lyžiarskych stredísk v tejto oblasti ponúka okrem lyžovačky aj rôzne ďalšie zimné aktivity, ako napríklad krúžky na behu na lyžiach, sánkovanie alebo prechádzky v snehu.

Ako vidíte, Bohinjská Bistrica je fascinujúca oblasť Slovinska, ktorá ponúka nádherný príbeh a rôznorodé klimatické podmienky. Chcete spoznať Slovenijo v jej najlepšom svetle a zažiť nezabudnuteľné zážitky? Prídite do Bohinjskej Bistrici a uvoľnite sa v krásnych scenériách, ktoré táto oblasť ponúka.


Letenka Slovinsko Bohinjská Bistrica


Letenky do Slovinska Bohinjská Bistrica sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú krásne prírodné krajiny a zároveň sa chcú vyhnúť preplneným turistickým destináciám. Bohinjská Bistrica je zároveň skvelé miesto pre turistov, ktorí hľadajú aktívny oddych a možnosti na outdoorové aktivity. V blízkosti sa nachádza aj krásne jazero Bohinj, ktoré je najväčším jazerom na Slovinsku a ponúka príležitosti na plachtenie, kajakárske vytrávanie a potápanie.

Cesta do Bohinjskej Bistrice z Bratislavy trvá zhruba šesť hodín, zatiaľ čo z Viedne trvá necelé tri hodiny. Existuje niekoľko letov na toto miesto s prestupom z rôznych európskych miest, väčšinou prechádza cez Bratislavu alebo Viedeň.

Samotné mesto Bohinjská Bistrica, ktoré sa nachádza v Julijských Alpách, ponúka mnoho možností na pohyb a zábavu.

Turisti si môžu prenajať bicykle a pokochať sa nadhernou krajinnou scenériou. Sú tu ale aj možnosti horskej turistiky, počas ktorej môžete navštíviť okolie pozostávajúce z množstva hôr, vrátane majestátneho Triglavu.

Bohinjská Bistrica je tiež výborným východiskom pre turistov, ktorí hľadajú adrenalínové športy. V okolí mesta sa nachádzajú miesta, kde sa dá skákať z padákov, štartovať na paraglide, alebo sa vyskúšať rafting na rieke.

Vo voľných chvíľach si turisti môžu užívať termálne kúpele alebo navštíviť množstvo historických známostí v blízkom meste Bled. Bled je známe pre svoje jazero, okolo ktoreho sa nachádza množstvo historických zaujímavostí, ktoré turisti môžu obdivovať.

Slovinské miesto Bohinjská Bistrica ponúka skvelé možnosti na aktivny oddych a turizmus. Ak hľadáte množstvo prírodných krás, adrenalínových športov, horskú turistiku alebo len relax pri vode, poskytne vám toto miesto dokonalú príležitosť na nezabudnuteľnú dovolenku, ktorú nebudete mať z čoho chcieť vrátiť sa domov.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky