Objavte lety za najlepšie ceny

Seychely Vallée de Mai Nature Reserve

Ubytovanie Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely sú známe svojou nádhernou prírodou a jedinečnými miestami na oddych a relax. Jedným z nich je aj Vallée de Mai Nature Reserve, ktorá ponúka návštevníkom možnosť stráviť príjemný pobyt v okolí nezabudnuteľnej prírody a zvierat.

Ubytovanie v Seychelách ponúka množstvo exkluzívnych hotelov a rezortov, avšak pre milovníkov prírody a turistov, ktorí sa radi ponoria do lokálneho koloritu ostrova, je ideálnou voľbou Vallée de Mai Nature Reserve.

Nachádza sa na ostrove Praslin, ktorý je druhým najväčším ostrovom v Seychelách a domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín. Hlavnou atrakciou Vallée de Mai Nature Reserve je palmový les, ktorý je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tento les je domovom pre množstvo druhov palmov, medzi nimi aj slávnu Coco de Mer (morský kokos), ktorá je symbolom Seychel.

Vallée de Mai Nature Reserve ponúka ubytovanie prostredníctvom niekoľkých hotelov, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti tohto unikátneho miesta. Tieto hotely a bungalovy sú obklopené neobvyklou a krásnou prírodou, ktorá vytvára dokonalé miesto na relax po celodennej prechádzke po lesnom chodníku.

Hotel La Reserve a Le Relax Beach Resort sú príkladmi ubytovania, ktoré ponúka Vallée de Mai Nature Reserve. Tieto hotely majú skvelé ubytovacie kapacity, ktoré zabezpečia, že sa návštevníci budú cítiť veľmi pohodlne. Majú množstvo zariadení, ako sú bazény, wellness centrá, bary a reštaurácie.

Vallée de Mai Nature Reserve ponúka aj možnosť luxusného ubytovania v rámci konceptu "glamping" - podobnej alternatívy kempingu, ale v štýle premiového hotela - ponúkajúci všetky luxusné zariadenia a služby. V tejto prírode obklopenej oáze sa môžete zbaviť stresu a ponoriť sa do relaxačnej atmosféry.

Pre milovníkov prírody a cestovateľov, ktorí hľadajú jedinečné zážitky z pobytu v Seychelách, je Vallée de Mai Nature Reserve ideálnym miestom na ubytovanie. Je to miesto, kde sa môžete zbaviť každodenných starostí a stráviť príjemnú dovolenku v dokonalej harmónii s prírodou.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


1. Aké sú otváracie hodiny Seychelského Vallée de Mai Nature Reserve?
- Rezervácia je otvorená každý deň od 8:00 do 17:30.

2. Koľko stojí vstupné do rezervácie?
- Vstupné pre dospelých je 350 SCR, pre deti mladšie ako 12 rokov je vstupné zdarma. Zľavy sú tiež k dispozícii pre študentov a miestnych obyvateľov.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v Seychelskom Vallée de Mai Nature Reserve?
- Návštevníci si môžu prehliadnuť jedinečné flóru na značených turistických chodníkoch, pozorovať vzácne druhy vtákov a plazov, a navštíviť múzeum.

4. Môžem si priniesť vlastné jedlo a nápoje do Seychelskej Vallée de Mai Nature Reserve?
- Áno, návštevníci si môžu priniesť vlastné jedlo a nápoje do rezervácie, ale nezabudnite si ich aj zobrať s sebou pri odchode.

5. Je rezervácia vhodná pre deti?
- Áno, Seychelské Vallée de Mai Nature Reserve je vhodná pre návštevu detí všetkých vekových kategórií. Je však dôležité pod dohľadom dospelých, deti nemajú ísť mimo značkovanej cesty a nemať kontakt s divokými zvieratami.

6. Môžem si zakúpiť suveníry v Seychelskom Vallée de Mai Nature Reserve?
- Áno, v rámci rezervácie sa nachádza aj obchod so suvenírmi, kde si návštevníci môžu zakúpiť rôzne suveníry, ako sú tričká, fotografiu rezervácie, alebo sošky z palmového dreva.

7. Je v rezervácii povolené fajčenie?
- Nie, Seychelské Vallée de Mai Nature Reserve má zákaz fajčenia a používania otvoreného ohňa z dôvodu boja proti lesným požiarom.

8. Aké sú možnosti dopravy do Seychelského Vallée de Mai Nature Reserve?
- Návštevníci môžu prísť do rezervácie taxíkom, alebo si prenajať auto na ostrove Praslin. Autobusy sú tiež k dispozícii, avšak ich frekvencia je pomerne nízka.


Dovolenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychelské ostrovy sú synonymom pre krásne pláže, turistické atrakcie a nezabudnuteľné dovolenky. Na týchto ostrovoch narazíte na mnoho turistov z rôznych kútov sveta, ktorí sa tu chcú dobre porozprávať a užiť si exotiku a krásy týchto pláží. Ak hľadáte niečo viac než len kúpanie a opaľovanie, môžete vyrazí do úžasného Vallée de Mai Nature Reserve.

Táto prírodná rezervácia sa nachádza na ostrove Praslin a je takmer ako pohľad do sveta plného zázrakov. Toto miesto je pravdepodobne jedným z posledných miest na zemi, kde môžete vidieť pralešnícke rastlinstvo, ktoré je staré až 4000 rokov. Tento prvotriedny pralesné leso býva označovaný aj ako "Záhrada raja" a je na zozname UNESCO World Heritage, takže hádajte ako populárna je táto atrakcia pre turistov.

Oaza výnimočnej exotiky vás uchváti svojimi uredenými chodníkmi, ovocnými palmami, obrovskými endemitnými rastlinami, bambootrávou, kokosovými palmami a samozrejme obrovskými vavrovmi orieškami. Tieto oriešky sú veľké, ťažké a majú neobvyklý tvar, ktorý pripomína ženské pŕsia, preto sa miestni vyjadrujú o nich, že sú to "pralesné kokosy".

Jednou z veľkých atrakcií tohto miesta je, že sa toto miesto stalo domovom vzácneho druhu papagája, ktorý je známy ako čierny papagáj Seychel. Zvyšok lesa a krčiek ostrovov hostia iné druhy zvierat, ktoré môžete vidieť, ako sa prechádzate po trávnikoch a chodníkoch.

Okrem prekrásneho prírodného sveta na mieste sa na Vállee de Mai nachádza moderná turistická infraštruktúra. Ak chcete, môžete tu stráviť celý deň, pretože sa tu nachádza aj malá kaviareň, kde si môžete pochutnať na malých jedlách a miestnych nápojoch. Okrem toho sú tu aj predajne ozdobných predmetov a suvenírov, ktoré si môžete kúpiť ako spomienku na toto krásne miesto.

Ak hľadáte miesto prečo turistov, na Seychelách, kde sa môžete ponořiť do prírody a vychutnať si kúsok Ostrova s historickým významom, Vallée De Mai je najlepšie miesto na návštevu. Ak by ste sa sem chceli dostať, najlepšie je ísť autom, ale určite je možné zapožičať si aj bicykle a prejsť sa po tejto rozmanitej prírodnej rezervácii. Tak neváhajte a vyrazte ísť do Seychel na úžasnú dovolenku plnú zelene a prírodných krás!


Počasie Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely sú jedným z najexotických miest na svete. Plné bielých pieskov, tajomných džunglí a jasne modrých vôd. Jedna z najznámejších turistických atrakcií v Seychelách je Vallée de Mai Nature Reserve, ktorá sa nachádza na ostrove Praslin.

Vallée de Mai je obklopená obrovskou bujnou pralesom, ktorý je domovom pre množstvo druhov rastlín a zvierat. Najznámejšie medzi nimi sú ich palmy pirôžkovcov. Tieto palmy sú typické pre Seychely a sú zároveň ozdobou národných symbolov ostrovov.

Tropické počasie Seychel významne ovplyvňuje každodenný život na ostrovoch. Teploty sa pohybujú okolo priemerných 28 stupňov Celzia počas celého roka. Výskyt dažďov je zvyčajne častejší v období vĺn, ktoré nastupujú v januári a februári a potom opäť medzi júnom a septembrom.

Najlepší čas na návštevu Vallée de Mai Nature Reserve je v skorých ranných hodinách alebo neskôr poobede. Záleží to samozrejme na tom, aké aktivity si plánujete. Tí, ktorí plánujú turistiku, by boli dobre pripravení na močiare a bahno, ktoré sa nachádza na cestách vedúcich do pralesa. Návšteva Vallée de Mai Nature Reserve si vyžaduje potrebnú pripravenosť a robustnú obuv, pretože ste obklopení prírodnou divočinou.

Okrem výskytu dažďov a slnečných lúčov, počasie na Seychelách zohráva rozhodujúcu úlohu aj pri aktivitách, ako sú potápanie a surfovanie. Teplota mora sa pohybuje okolo 28 stupňov Celzia a sú najlepšie v období z decembra do marca.

Napriek tomu, že počasie na Seychelách môže byť nepravidelné, každá návšteva Vallée de Mai Nature Reserve vás určite očarí. Toto miesto prírodnej krásy ponúka návštevníkom možnosť spoznať najzaujímavejšie rastliny a zvieratá, ktoré na Seychelách nájdete. Nech už sa rozhodnete navštíviť Vallée de Mai Nature Reserve kedykoľvek, vždy si užijete nádherné zážitky z tohto kúzelného miesta.


Letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely sú ostrovy snov. Tento tropický raj, nachádzajúci sa v Indickom oceáne, ponúka návštevníkom neskutočné krásy, ktoré nevidíte nikde inde na svete. Jedným z najuznávanejších miest na Seychelách je Vallée de Mai Nature Reserve. Tento prales, ktorý je zároveň najstarším chráneným územím v Seychelách, sa nachádza na ostrove Praslin. Ako sa tam dostať? Letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve je odpoveďou.

Najprv si povedzme niečo o Vallée de Mai. Táto pralesová rezervácia bola vyhlásená za chránené územie už v roku 1966. V skutočnosti ide o prales, ktorý sa zachoval takmer neporušený po celé stáročia. Vďaka tomu v ňom nájdete množstvo druhov rastlín, ktoré nie sú nikde inde na svete. V rezervácii nájdete dokonca aj kokosový orech, ktorý je najväčší na svete.

Ak sa chystáte navštíviť Seychely, určite by ste nemali vynechať túto krásnu časť ostrova Praslin. A aby ste sa tam dostali, letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve vám ušetrí veľa času a úsilia. Seychely ležia približne na rovnakej vzdialenosti od Afriky aj Ázie a cesty tam sú dlhé. Najlepšou možnosťou je preto lietadlo.

Letenky na Seychely si môžete kúpiť prostredníctvom mnohých leteckých spoločností. Najväčšími letiskami na Seychelách sú Seychelles International Airport na ostrove Mahé a Praslin Island Airport na ostrove Praslin. Ak sa rozhodnete lietať z Európy, môžete zvoliť leteckú spoločnosť Emirates, ktorá prevádzkuje lety z niekoľkých európskych miest až na Seychely. Na Seychelách môžete využiť aj miestne letecké spoločnosti, ako je Air Seychelles.

Celková cesta závisí od miesta, z ktorého lietadlo letíte, ale bežne trvá približne 10 hodín. Po prílete na Seychely môžete bud využiť miestnu dopravu alebo požiadať svoj hotel o zabezpečenie prepravy do Vallée de Mai.

Ak sa chystáte na Seychely, Vallée de Mai by nemalo chýbať na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. A aby ste sa tam dostali, letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve vám ušetrí množstvo času a úsilia. Seychely sú neskutočne krásne miesto na dovolenku, a ak ste tam ešte neboli, určite by ste si mali naplánovať cestu čím skôr.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky