Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Bistrița

Letenka Rumunsko Bistrița


Rumunsko je krajina plná histórie, kultúry a krásnej prírody. Ak patríte k tým, ktorí si radi pozerajú krásy sveta, určite by ste nemali v Rumunsku prehliadnuť jeho malé, moderné mesto Bistrița.

Mesto Bistrița sa nachádza vo východnej časti Rumunska a je dôležitým regionálnym centrom. Najlepšie spôsob ako sa tam dostať, je cez aéroport v blízkom meste Cluj-Napoca. Ako turista, ak hľadáte lacné ale kvalitné letenky do Bistrițy, musíte si uvedomiť, že aerolinky ako Ryanair, Wizz Air, a ostatné nízko-nákladové aerolinky, ponúkajú letenky aj s cenami 50€.

Mesto Bistrița je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokoj a zároveň sa chcú priblížiť k rumunskej kultúre a histórii. Pre milovníkov starých architektonických zázrakov ponúka Bistrița množstvo pamiatok a stredovekých chrámov.

Zadajte mestečko na internete a určite objavíte nádherné stredoveké miesta v meste, napríklad Radu Prejbejaneu, Letohrádku, alebo aj Kostol svätej Márie, ktoré hrá dôležitú úlohu v kultúre mesta. Mesto Bistrița ponúka aj iné turistické atrakcie, ako napríklad Modrý hoľický dol, Horná Súčava alebo Piatra Crivăţului, kde môžete objaviť malebnú prírodu, prechádzať sa po čerstvom, krásnom hore a užívať si pohľad na panorámu hôr.

Pre tých, ktorí majú radi výlety, ponúka mesto Bistrița celý rad kultúrnych a historických pamiatok, ktoré si môže záujemca pozrieť. Medzi najznámejšie pamiatky patrí katedrála svätého Martina, kde sa nachádza nádherný gotický kláštor, alebo La Tour – stará múr zo 14. storočia, ktorá je klenotom mesta Bistrița.

Väčšina turistov, ktorí navštívili mesto Bistrița, hovorí o úžasnej pohostinnosti obyvateľov tohto mesta. Okrem toho, mesto ponúka taktiež kvalitné ubytovanie a jedlo s množstvom miestnych specialít. Najlepšie miesta na vyskúšanie rumunskej kuchyne v Bistrițe sú : La Poarta la Stefan, Restaurant Casa Boierului a La Bloc ( a to sú len niektoré z mnohých !).

Bistrița je krásne mesto, ktoré má veľa čo ponúknuť pre turistov. Nech už si zvolíte akúkoľvek turistickú atrakciu, vždy si užijete úžasné zážitky. Letenky do mesta Bistrițanájdete jednoducho a rýchlo, a určite sa oplatí navštíviť toto krásne miesto.


Dovolenka Rumunsko Bistrița


Rumunsko, krajina plná histórie, kultúry a prírodného bohatstva, je obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Jedným z jej klenotov je mesto Bistrița, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti krajiny a je obklopené pohorím Karpaty. Toto malé, čarovné mesto ponúka turistom množstvo zážitkov a miesto pre dokonalú dovolenku.

Jedným z najkrajších miest v Bistrița je nádherné historické centrum s krásnymi úzkymi uličkami a domčekmi s farebnými fasádami. Toto miesto je ideálne na prechádzku a objavovanie histórie, ktorá tu zostala zachovaná. Na námestí Hlavnej brány a Centrálnom námestí sú rôzne atrakcie, ktoré si turisti nemôžu nechať ujsť, ako sú kostol sv. Mikuláša, Rímsko-katolícka katedrála a radnica.

Okrem toho množstvo ďalších zaujímavých miest ponúka železničné múzeum, kde si môžete pozrieť rôzne parné lokomotívy; Zamek Bánffy, ktorý je jedným z najkrajších barokových zámkov v Rumunsku; a Trnavy les, ktorý je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa radi potúlajú prírodou a hľadajú miesto na oddych.

Po celodennej turistickej obhliadke je čas na oddych a relaxáciu. Bistriťa ponúka viaceré reštaurácie a kaviarne s tradičnou rumunskou kuchyňou a kvalitným pivom. Okrem toho si môžete užívať aj kino, divadlo a množstvo ďalších kultúrnych akcií, ktoré sa počas leta v Bistrița pravidelne organizujú.

Ak ste prirodzení nadšenci outdoorových aktivít, môžete sa zúčastniť horských túr v pohorí Karpaty alebo pozrieť Bistritskú priehradu, kde si môžete prenajať čln a užívať si zúrivú jazdu po vode. Okolie mesta ponúka tiež prekrásne cyklistické trasy, kde sa môžete rozprášiť po dolinách a jazdiť po zalesnených cestách.

Bistrița je teda dokonalou destináciou pre každého, kto sa chce jednoducho relaxovať, ale zároveň objavovať kruhyľujúcu históriu a kultúru. Prečo nevyrazíte na dovolenku do Rumunska a navštívite toto magické mesto, kde je zaručené, že si nájde každý svoj vlastný kúsok neba.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Bistrița


Ospravedlňujeme sa, ale nevieme, na aké konkrétne témy sa máme zamerať. Prosím, uveďte nám viac informácií.


Počasie Rumunsko Bistrița


Rumunsko Bistrița je krásne mestečko nachádzajúce sa v strednej časti Rumunska. Jeho poloha je ovplyvňovaná rôznymi faktormi, vrátane horských pásmov v okolí a blízkosti rieky Bistrița-Năsăud.

Počasie v Bistrița je dosť zamotané, pretože sa nachádza v oblasti s kontinentálnym podnebím. V lete sa teploty môžu dostať až na 30°C a v zime klesnú pod bod mrazu. Zimy sú dlhé a tvrdé, ale málo snežia. Na jar a na jeseň dochádza k silnému vetru a zrážky sa stávajú častejšími.

V lete sa môžete tešiť na pekné počasie s teplým slnkom a miernymi zrážkami. Ideálnou činnosťou je kúpanie sa v mnohých riekach a jazerách čistých rôznych malých horských prameňov, ktoré predstavujú klenot v krajine. Jesenné zrážky spôsobujú, že krajina je veľmi farebná a nádherne zladená s prírodou. V zime môžete zažiť skutočnú európsku zimnú scenériu s jasnou modrou oblohou, hustými snehovými západkami a bielymi piesočníkmi.

Celkovo je počasie v Bistrița často premenlivé, a tak môže byť ťažké predpovedať, aký bude deň. Avšak, krajina v okolí Bistrița ponúka tak veľa možností, že nikdy nebudete môcť nájsť zábavu. Bez ohľadu, aké bude počasie, vždy si tu nájdete niečo, čo vás zaujme.


Ubytovanie Rumunsko Bistrița


Rumunsko je prekrásna krajina s bohatou históriou a kultúrou. Bistrița je mesto v Rumunsku, ktoré je známe svojou nádhernou architektúrou, prostredím a historickou hodnotou. Ak sa plánuje cesta do tohto mesta, je nutné zabezpečiť vhodné ubytovanie, ktoré pomôže zabezpečiť príjemný pobyt.

Bistrița má mnoho možností ubytovania pre turistov, či už sú to hotelové izby alebo apartmány. Mestské centrum má malé hotely aj apartmány, ktoré sú vhodné pre turistov. Medzi najlepšie hotely patrí Hotel Coroana de Aur, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta. Tento hotel ponúka luxusné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným komfortom. Jeho poloha umožňuje turistom ľahký prístup k najznámejším pamiatkam. Hotel Balada, ktorý sa nachádza v blízkosti nádražia, ponúka taktiež kvalitné služby.

Keď sa plánuje pobyt v Bistrițe s rodinou alebo s väčšou skupinou ľudí, ideálne sú samostatné apartmány. V meste sú k dispozícii rôzne typy apartmánov, od starších do moderných ubytovacích zariadení. Apartmán Simeria a Apartmány Poleska sú medzi turistami veľmi obľúbené a ponúkajú kvalitné služby vo vhodnej lokalite.

Okolie Bistrițe ponúka turistom aj niekoľko malebných dediniek, ktoré ponúkajú ubytovanie v súkromných domoch alebo penziónoch. Tieto sú vhodné pre turistov, ktorí hľadajú kľud a pohodu v prírodnom prostredí. Ubytovanie v penzióne La Fontaine v obci Nușeni je jedným z najlepších možností.

Bistrița a jej okolie sú známe prekrásnymi pamiatkami a miestami, ktoré stojí za návštevu. Kvalitné ubytovanie v tomto meste pomôže zabezpečiť príjemný pobyt pre každého turistu. Ceny za ubytovanie sa líšia podľa typu a kvality, takže turisti si môžu vybrať ubytovanie podľa svojich požiadaviek a finančných možností. V každom prípade, Bistrița je skutočne krásna destinácia na návštevu a ponúka veľa historických a kultúrnych zážitkov pre každého turistu.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky