Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Aveiro

Ubytovanie Portugalsko Aveiro


Portugalské mesto Aveiro, známe aj ako "Benátky Portugalska", láka množstvom turistov svojimi krásnymi kanálmi, farebnými budovami a tradičnými lodiami zvanými "moliceiros". Ak plánujete navštíviť toto miesto, mali by ste si zabezpečiť vhodné ubytovanie.

Aveiro ponúka širokú škálu ubytovacích možností - od hotela a hostelu až po apartmány a penzióny. Ak hľadáte niečo úplne v centre, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v niektorom z hotelov, ako je Hotel Moliceiro alebo Hotel Imperial.

Hostely sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú lacnú ubytovaciu možnosť. Hostel Aveiro Rossio je jedným z najpopulárnejších hostlov v meste a ponúka komfortné izby a spoločenské priestory pre hostí.

Pre tých, ktorí majú radi nezávislosť a priestor, môže byť najlepšou voľbou ubytovanie v apartmáne. V meste je množstvo apartmánov k dispozícii, často s veľkými terasami a nádhernými výhľadmi na kanály.

Ak ste v Aveire na cestách s rodinou, penzióny môžu byť ideálnou voľbou. Staria sa o deti, ponúkajú ranné raňajky a majú často k dispozícii izby s viac lôžkami.

Hoci Aveiro nie je najlacnejším miestom v Portugalsku, nájdete tu ubytovanie pre každú vašu vreckovú veľkosť. Stačí sa rozhodnúť, ktoré z možností vám najviac vyhovuje a užiť si krásy mesta, ktoré láka ľudí na svoje kanály rok čo rok.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Aveiro


1. Aké je klima v Aveiru?
Odpoveď: Klima v Aveiru je mierna mediteránska s miernymi zimami a teplými letami.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Aveira?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Aveira je lietadlom do blízkeho letiska v meste Porto a potom pokračovať vlakom alebo autobusom.

3. Ktoré miesta v Aveire sú najkrajšie?
Odpoveď: Najkrajšími miestami v Aveire sú historické centrum mesta, krásna pláž Costa Nova a veľkolepé stavby ako katedrála sv. Dominika.

4. Kde je možné získať najlepšiu portugalskú kuchyňu v Aveire?
Odpoveď: Najlepšia portugalská kuchyňa v Aveire je k dispozícii v reštauráciách v historickom centre mesta a v blízkosti pláže Costa Nova.

5. Aké atrakcie sú najlepšie pre rodiny s deťmi v Aveire?
Odpoveď: Najlepšie atrakcie pre rodiny s deťmi v Aveire sú návštevy pláže Costa Nova, Muzea Aveirských športov a Planetária v mestešku Ílhavo.

6. Ktoré dňa v roku sa koná Karneval v Aveire?
Odpoveď: Karneval v Aveire sa koná každý rok 40 dní pred Veľkou nocou.

7. Aký je najlepší čas na návštevu Aveira?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Aveira je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné a väčšina turistických atrakcií a pláží sú otvorené.

8. Sú v Aveire dobré pláže?
Odpoveď: Áno, v Aveire sa nachádza niekoľko veľmi dobrých pláží, najmä Costa Nova a Barra.


Počasie Portugalsko Aveiro


Aveiro je mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Portugalska a ponúka svojim návštevníkom krásne pláže a pestré kultúrne atrakcie. Počasie v tomto regióne sa líši podľa ročného obdobia.

Leto v Aveiro

Letné mesiace v Aveiro sú zvyčajne veľmi horúce a suché. Teploty sa v júni pohybujú okolo 23°C, v júli a auguste stúpajú do 30°C a viac. V tomto období je najvhodnejšie navštíviť miesto v predvečer alebo neskoro popoludní, keď slnko už nepríjemne nepekne. Na oceáne sú teploty miernenejšie a voda sa ochladzuje na približne 18°C až 20°C.

Večery sú príjemné a časté sú temperatúry okolo 20°C, kedy je možné sa prechádzať po pláži, alebo užívať si stolovanie podvere zázvorovia. Práve v letných mesiacoch je v Aveiro oveľa viac turistov, ale aj miestnych obyvateľov, ktorí sa priamo po plážíach a morských vodách schádzajú.

Jeseň v Aveiro

Jeseň v Aveiro je pre turistov ideálnym obdobím na návštevu tohto regiónu, keďže teploty sú miernenejšie a počasie menej vyčerpávajúce. Teploty sa v septembri pohybujú okolo 25°C a postupne klesajú, čím presiahol obzvlášť nižšiu teplotu 15°C. Práve vďaka miernym teplotám a pekným počasiu sa jesenné mesiace stávajú populačnejšími a umožňujú množstvo možností pre turistiku, študijné turistiku alebo len pre návštevu Aveira v rámci drobných exkurzií.

Zima v Aveiro

Zima v Aveiro je zvyčajne chladnejšia a vlhkejšia ako ostatné ročné obdobia. Teploty sa v zime pohybujú okolo 10°C a postupne klesajú, čomu napomáha aj nepriaznivé počasie. V mesesiach január a február sú možné príležitostné zrážky.

Ak napriek tomu do mesta pricestujete v zime, nezabudnite sa obliekať v teplých a nepremokavých vrstvách. Na západnom pobreží Portugalska je prísne zakázané plávanie v Atlantiku počas zima, keďže prúdy sú nebezpečné a voda bola značne chladná.

Jarná sezóna v Aveiro

Jarné mesiace prichádzajú do Aveira so stále príjemnejšími a teplejšími teplotami. Teploty sa postupne zvyšujú a v marci sa pohybujú okolo 18°C, v apríli dosahujú teploty až 21°C a v máji teploty už prekračujú 25°C.

Teploty v jarných mesiacoch sú ideálne na turistiku a možno si už vychutnať aj kúpanie v Atlantickom oceáne s teplotami vody okolo 16°C. Jarné mesiace sú obdobím kvitnutia flóry, kedy sú mesta a oblasti veľmi okrasné a pekne vyzdobené. Mezi to patří i kolorit zelených a žltých farebných odtieňov, ktoré najčastejšie korešpondujú s pestrofarebnými lúkami a krytami stromov.

V Aveire sa prevažne nachádzajú polia slnečníc a je v tomto období najvhodnejšie zatúlať sa po okolitých vinohradoch a vychutnať si miestne vína.

V záverečnom hodnotení možno povedať, že Aveiro je nádherné mesto s pestrým kultúrnym životom. Podnebie v tomto regióne ponúka príležitosti pre rôzne aktivity a návštevy počas celého roka. Je len na vás, kedy si vyberiete svoju obľúbenú časť roka a preneste sa do tohto krásneho a živého mesta.


Letenka Portugalsko Aveiro


Portugalsko je nádherná krajina s pobrežím Atlantického oceánu, bohatou kultúrou a pestrou históriou. Medzi jej najkrajšie a najnavštevovanejšie miesta patrí nepochybne mesto Aveiro.

Ako sa tam dostanete? Najjednoduchšie riešenie je zakúpenie letenky do najbližšieho letiska v portugalskom meste Porto. Odtiaľ je len hodina cesty do Aveira autobusom, vlakom alebo taxíkom.

Aveiro je známe svojimi kanálmi a farebnými lodičkami nazývanými moliceiros. Po kanáloch môžete plaviť a užívať si krásne výhľady na mesto a jeho architektúru. Okrem toho môžete navštíviť aj krásnu katedrálu Aveiro, kostol sv. Gonçaliho a Rimanjuelo alebo múzeum hnedých lanov, ktoré používali pre rybolov a dopravu v močaristých oblastiach rieky Vouga.

Aveiro je tiež známe svojimi úžasnými plážami, kde si môžete užiť slnko a morské vlny. Najznámejšie z nich sú Costa Nova a Barra, kde si môžete užívať kúpeľné pobyty a aktivity ako windsurfing a kajakárske výlety.

Okrem týchto atrakcií si môžete užiť aj gastronomický zážitok. Aveiro je známe svojimi sladkými koláčmi ovseného typu, známymi ako ovos moles, a rybou a morskými plodmi, ktoré majú charakteristickú chuť a sú pripravované v miestnych reštauráciách.

Výlet do Aveira je nádherným zážitkom pre všetky typy cestovateľov. Bez ohľadu na to, či hľadáte kultúru, históriu alebo pláže, Aveiro vám ponúkne to najlepšie z Portugalska. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku do Portugalska a navštívte toto krásne mesto.


Dovolenka Portugalsko Aveiro


Portugalsko je jednou z najkrajších krajín v Európe a ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť slnko, čerstvé more a prekrásne historické pamiatky, potom by ste mali navštíviť Aveiro, malé mesto nachádzajúce sa v severnej časti Portugalska.

Aveiro je známe ako Benátky Portugalska, pretože mesto je plné kanálov a malých ostrovov, ktoré sa stanú hlavnou atrakciou pre turistov. Avšak, mesto nie je len o kanáloch a malých ostrovoch, má aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok vrátane chrámov, pláží a múzeí.

Ak cestujete s rodinou, deti sa budú môcť postaviť proti sebe v súťaži o najkrajšiu vedu. Aveiro je totiž známe svojou tradičnou venovanou technikou zvanou Ovos moles, ktoré sú vyrobené z cukru a vajec.

Okrem toho, môžete sa vybrať na prechádzku po slnečnom pobereží mesta, kde si môžete vychutnať čisté more a nádherné prírodné scenérie. Pláže v Aveiro sú ideálne miesta pre rodiny s deťmi, pretože voda je plná rýb a ďalších morských živočíchov, ktoré deti radi pozorujú.

Ak máte radi históriu, navštívte múzeum Santa Joana, kde sa nachádzajú výstavné predmety a zbrane zo stredoveku a renesancie. Boli súčasťou kláštora nunnery Santa Joana v 15. a 16. storočí.

V Aveiro môžete nájsť aj mnoho turistických atrakcií, vrátane kostola São João Evangelista, ktorý bol postavený v barokovom štýle v 17. storočí. Je plný krásnych soch a obrazov a je to jedna z najnavštevovanejších pamiatok v meste.

Ak si budete chtieť utiecť od každodenného zhonu do prírody a užívať si pokoj, mali by ste sa vydať na plavbu po kanáloch. Na lodnej plavbe zažijete úžasnú prírodnú scenériu mesta a môžete si užiť chvíle oddychu.

Aveiro je miesto, kde si môžete užiť dovolenku ako rodina, pár alebo sami. Je plné histórie, turistických atrakcií a pláží, ktoré si na vás budú pamätať mnoho rokov. Ak hľadáte dokonalé miesto na dovolenku, Aveiro je tou správnou voľbou.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky