Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Alcobaça

Letenka Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je krásna krajina plná prírodných krás a kultúrnych dedičstiev. Jedno z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je mesto Alcobaça. Toto krásne mesto leží na západnom pobreží Portugalska a je známe svojou bohatou históriou a pamiatkami, ktoré si zachovalo od stredoveku až po súčasnosť.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, v prvom rade budete potrebovať letenku do Portugalska. Najväčšie letisko v blízkosti Alcobaça sa nachádza v Lisabone, ktorého letovisko by ste mali cestovať. Prajem si len veľmi príjemnu cestu a nezabudnite sa obzerať z lietadla na nekonečné pláže a okolitú prírodu.

Keď už pristanete v Lisabone a vybavíte si svoje veci, môžete sa vybrať na cestu do Alcobaçy. Je to cesta dlhá asi 100 kilometrov, ale určite stojí za to. Cestou sa vám naskytne krásny pohľad na Portugalsko, jeho okolie a prírodu.

Keď konečne dorazíte do Alcobaçy, môžete sa naplno ponoriť do jeho krás a histórie. Jeho najznámejšou pamiatkou je gotický kláštor z 12. storočia, ktorý bol postavený na objednávku portugalského kráľa Afonsa I. Kláštor patrí medzi najdôležitejšie krátke pamiatky v Portugalsku a je zároveň zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Okrem kláštora si môžete vychutnať aj krásne uličky Alcobaçy, ktoré sú plné kaviarní, reštaurácií a obchodov. Mesto je tiež prekrásne obkolesené zelenou prírodou, takže sa môžete ísť prejsť do okolitej krajiny alebo si vychutnať niektorú z miestnych pláží.

Alcobaça, Portugalsko je skutočným klenotom stredovekého Portugal­ska a vynikajúcim miestom pre trávenie dovolenky. Ak by ste sa sem chceli vydať, určite by ste nemali čakať a už teraz si zabezpečiť letenku do Portugalska. Berte to ako skvelú príležitosť spoznať niečo nové a objaviť krásy Portugalska.


Ubytovanie Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Medzi nimi určite patrí aj mesto Alcobaça, ktoré sa nachádza na západnom pobreží krajiny. Ak ste sa teda rozhodli navštíviť toto mesto, radi vám predstavíme niekoľko možností ubytovania.

Jednou z možností, ktoré Alcobaça ponúka sú hotely. V meste sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré sú zamerané na turistov a môžu vám ponúknuť komfortné ubytovanie a množstvo služieb. Medzi najlepšie hotely v meste patrí Hotel Santa Maria, ktorý sa nachádza len pár minút chôdze od slávnej Katedrály Alcobaça.

Ak preferujete skôr súkromné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre prenájom apartmánov a izieb. V Alcobaça nájdete mnoho ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú izby s vynikajúcim výhľadom na mesto, ale aj priame prístupy na pláž. Ak hľadáte ubytovanie s rodinnou atmosférou a ochotnými hostiteľmi, môžeme vám odporučiť Penzion Casa Adega do Rosa.

Najlepšou možnosťou ubytovania v Alcobaça je však určite agriturismo - teda ubytovanie na farme, kde môžete nielen prespať, ale aj zažiť jedinečnú skúsenosť. Portgalsko je známe svojimi výbornými vinami, olivovým olejom a jedlami a práve takéto gurmánske zážitky si môžete v agrituurizme užiť. V Alcobaça nájdete mnoho takýchto farmárskych domov, sú vhodné pre rodiny s deťmi, turistov ktorý milujú prírodu alebo jednoducho ľudí ktorý viac prežiť život na venkove.

Ubytovanie v Alcobaça je rozhodne hodné vašej pozornosti, či už preferujete luxusné hotely alebo skromné domáce ubytovanie v rodinnej atmosfére. Tento krásny portugalský klenot vás účiní svojou kultúrou, históriou a prírodou a vy si tam užijete skvelý čas.


Počasie Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je známe svojou nádhernou krajinnou scenériou, historickými pamiatkami a tepločkaťou. Mesto Alcobaça, ležiace v stredom Portugalci, sú jedným z tých miest, ktoré sú známe svojou krásnou prírodou. Ak vás zaujíma, akoé je počasie v Alcobaça, v dnešnom článku sa pozrieme bližšie na toto téma.

Alcobaça, ktoré sa nachádza v regióne Oeste, má mierny kontinentálny a oceánsky podnebný charakter. Letá sú tu teplé a suché, pričom zimy sú vlhké a zrážky sú častejšie. V lete je v Alcobaça priemerná teplota okolo 25 °C, avšak v najteplejších mesiacoch ju teplota môže stúpnuť až na 40 °C. Táto teplota môže byť pre niektorých trochu príliš horúca, no ak ste ochotní tomu prispôsobiť váš plán výletu a pripraviť sa správne, môžete vychutnať krásy Alcobaça aj počas najteplejších dní.

Väčšina turistov sa snaží navštíviť Alcobaça v lete, aby sa vyhli zimným dažďom a studeným dňom. Ak ste typom človeka, ktorý sa cíti pohodlnejšie v chladnejších teplotách, odporúčame vám navštíviť Alcobaça počas jesenných mesiacov, kedy sú teploty príjemnejšie a narazíte na menej turistov.

Ak hľadáte ideálne obdobie na návštevu mesta Alcobaça, prvý polrok, teda obdobie od januára do júna, je najlepším časovým úsekom. Teploty sa v tomto období pohybujú len okolo 20 °C, čo vám umožní preskúmať mesto a jeho okolie bez pocitu tepla alebo zimy. Toto obdobie tiež ponúka krásne kvitnúce záhrady a lúky v okolí Alcobaça.

V každom prípade, nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Alcobaça, nezabudnite si svoje plavky a opaľovací krém, aby ste naozaj mohli vychutnať krásy tejto časti Portugalska. Bez ohľadu na tom, kedy sa rozhodnete navištíviť Alcobaça, budete sa môcť tešiť na nádherný scenérie a pohodovú atmosféru tohto miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Alcobaça


Otázky:

1. Kde sa nachádza Alcobaça v Portugalsku?
2. Aké atrakcie môžem vidieť v Alcobaça?
3. Aké je historické pozadie Alcobaça?
4. Ako sa dostanem do Alcobaça?
5. Kedy sa konajú slávnosti v Alcobaça?

Odpovede:

1. Alcobaça sa nachádza v distrikte Leiria v Portugalsku.
2. V Alcobaça môžete vidieť kláštor Alcobaça, ktorý je zahrnutý v UNESCO svetovom dedičstve, a katedrálu svätého Petra a svätého Pavla. Okolie Alcobaça je tiež plné prírodných krás, ako sú jazerá a lesy.
3. Alcobaça sa datuje do 12. storočia, kedy sa tu usadili cisterciánski mnísi. Kláštor Alcobaça vznikol ako súčasť cisterciánskej reformy a bol jedným z najvýznamnejších kláštorov v Portugalsku a Európe.
4. Alcobaça je možné dosiahnuť vlakom, autobusom alebo automobilom. Najbližšie letisko je v Lisabone.
5. V Alcobaça sa slávilo vo veľa dátumoch, ako napríklad sviatok svätého Benedikta, kráľovské slávnosti a Vinobranie v okolí mesta. Presný dátum týchto slávností sa mení každý rok, ale tiež sa môžu meniť v závislosti na podmienkach.


Dovolenka Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavostí pre turistov. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí mesto Alcobaça, ktoré je známe svojou krásnou katedrálou z 12. storočia a mníšskym kláštorom. Toto historické mesto je ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú pohybovať v krásnom prostredí a objavovať architektonické pamiatky.

Alcobaça sa nachádza v regióne Centro na portugalskej západnej obale a je známe ako mesto duchovných slávností aj pre dôležité historické pamiatky. Jeho hlavnou atrakciou je kláštor, ktorý bol postavený v 12. storočí a bol údajne najväčšou stavebnou prácou tej doby v Portugalsku. Je to jeden z najvýznamnejších kláštorov Cisterciánskeho rádu, ktorý bol založený počas stredoveku.

Návšteva kláštora je skvelým spôsobom, ako spoznať históriu Portugalska, pretože kláštor je skvelým príkladom gotickej architektúry. Interiéry sú pokojné a stlmené, vytvárajúc vyváženú atmosféru, ktorá sústredí pozornosť na jeho nádherný dizajn. Vynikajúce umenia, kamenné sochy, reliéfy a jemné okenné vitráže vytvárajú dojemnú atmosféru, ktorá návštevníkom dodáva špeciálne a jedinečné emócie.

Okrem kláštora sa v Alcobaça nachádza aj katedrála, ktorú návštevníci nemôžu vynechať. Krásne zrekonštruovaná katedrála priláka pozornosť svojou príkladnou architektúrou a veľkolepými miestnosťami, ktoré sa používajú na rôzne liturgické obrady. Katedrála má veľkolepú fasádu s kovanými bránami, ktoré sú ozdobou mesta. Keď príde čas na liturgickú slávnosť, katedrála sa tiež postaví do pohotovosti.

Okrem týchto dvoch významných pamiatok je v Alcobaça mnoho ďalších historických pamiatok, ktoré môžu byť návštevníkom rovnako zaujímavé. V meste sa nachádza množstvo galérií, ktoré predstavujú vynikajúce výtvory portugalských umeleckých diel, a návštevníci sa môžu tiež prechádzať a objavovať krásne záhrady a parky.

Ako vidíte, Alcobaça je miesto plné pokojných zákutí a historických pamiatok, ktoré vám ponúkajú neuveriteľný zážitok. Či ste milovníkom histórie alebo len rozhodnutí pre strávenie oddychu v krásnych miestach, určite by ste mali zvážiť dovolenku v Portugalsku Alcobaça. Toto miesto vás rozhodne neklame!


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky