Objavte lety za najlepšie ceny

Portoriko Old San Juan

Najčastejšie otázky a odpovede Portoriko Old San Juan


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Portorika a San Juanu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie je od decembra do apríla, keď je suchšie počasie a teploty sú príjemné.

2. Ako sa dostanem do starého San Juanu?
Odpoveď: Najlepší spôsob je využiť taxík, prenajať si auto alebo použiť verejnú dopravu (bus alebo vlak).

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest zahŕňajú El Morro, Castillo de San Cristóbal, La Fortaleza, Plaza de Armas a Calle del Cristo.

4. Kde môžem získať najlepšiu portorikánsku kuchyňu v starom San Juanu?
Odpoveď: V starom San Juanu nájdete mnoho reštaurácií, v ktorých sa podáva tradičná portorikánska kuchyňa. Niektoré z najlepších sú Marmalade, Cafe Puerto Rico a La Bombonera.

5. Má starý San Juan pláže?
Odpoveď: Áno, v starom San Juanu nájdete niekoľko pláží, vrátane Balneario Escambron a Playa Peña.

6. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré kľúčové obchody v starom San Juanu zahŕňajú Aripo's Embroidery, Artesanias Las Americas a The Butterfly People.

7. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť mimo starého San Juanu?
Odpoveď: Mimo starého San Juanu môžete navštíviť El Yunque, Bioluminescent Bay, Culebra a Vieques ostrovy.

8. Potrebujem víza na vstup do Portorika?
Odpoveď: Ak ste občanom Spojených štátov, nemusíte mať vízum na vstup do Portorika. Pre iných návštevníkov, to závisí od ich štátnej príslušnosti.

9. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na ubytovanie v starom San Juanu zahŕňajú Hotel El Convento, La Terraza de San Juan a Hotel El Milano.

10. Ako sa dostanem z letiska do starého San Juanu?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať z letiska do starého San Juanu je taxi, prenájom auta alebo verejná doprava - autobus alebo vlak.


Počasie Portoriko Old San Juan


Portoriko je známe svojimi tropickými podnebím a nadýchanými plážami, čo z neho robí obľúbené letovisko pre turistov z celého sveta. Vzhľadom na to, že Portoriko sa nachádza v Karibiku, počasie je väčšinou slnečné a teplé po celý rok.

Ak hovoríme o konkrétnom mieste v Portoriku, Old San Juan, počasie je prevažne teplé a vlhké po celý rok. Prakticky celý rok môžete očakávať vysoké teploty, ktoré sa pohybujú okolo 29 stupňov Celzia. V lete môžete očakávať, že sa teploty dostanú až na 32 stupňov Celzia, čo znamená, že bude potrebné sa doplňovať tekutiny častejšie a vyhýbať sa najväčšiemu slnku v poludňajších hodinách.

V zime sa teploty príjemne znižujú a pohybujú sa zväčša v rozmedzí medzi 24-26 stupňov Celzia. Aj keď teploty nie sú také vysoké, stále môžete očakávať veľa slnka a teplé dni. V zime sa však môže objaviť trocha vetra, ktorý ochladí vzduch a zlepší celkovú pohodu.

Výraznou črtou počasia v Old San Juane je vysoká vlhkosť. Vlhkosť je vo väčšine prípadov vyššia ako 80%, čo môže robiť teplo ešte ťažšie znášateľné. Toto sa stáva celkom zreteľným najmä počas letných mesiacov, kedy je pravdepodobnosť dažďa vyššia.

Počasie v Old San Juan sa však môže meniť a môžete očakávať občasné prívalové dažde. Tieto prívalové dažde môžu byť veľmi silné a trvať len krátko, ale môžu mať výrazný vplyv na pohodu počas celého dňa. Napriek tomu, vzhľadom na tropickú klímu, slnko sa zväčša objavuje každý deň a poskytuje miestu teplú a priaznivú atmosféru.

Ak máte záujem navštíviť Portoriko a zvlášť Old San Juan, môžete sa tešiť na teplé a slnečné dni po celý rok. Stačí sa však pripraviť na vysokú vlhkosť a možnosť občasných prívalových dažďov, ktoré však neovplyvnia vaše pobytové zážitky veľmi negatívne. Celkovo je počasie v Old San Juan priaznivé a určite vám pomôže vytvoriť úplne nové a nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Portoriko Old San Juan


Ak hľadáte typický karibský zážitok, Old San Juan na Portoriku je ideálnou destináciou pre vás. Starobylé mesto je domovom k mnohým historickým pamiatkam a okúzľujúcim uličkám súceiami reggaeton a salsa hudbu. A s nádhernými plážami a skvelým jedlom, nemôžete prehrávať.

Pri hľadaní ubytovanie v Old San Juan je možnosťí niekoľko. Mnohé hotely a apartmány sú umiestnené v rámci historického centra, čo umožňuje ľahký prístup k mnohým turistickým atrakciám a miestam významu.

Jednou z najobľúbenejších možností je ubytovanie v tzv. paradoroch alebo historických hostincov pomocou Airbnb. Tie sa nachádzajú v budovách, ktoré boli zrekonštruované zo svojej pôvodnej funkcie a uchovávajú architektúru, ktorá je pre Old San Juan tak charakteristická. Hostia môžu očakávať jedinečný pobyt s osobitnou atmosférou a prístupom.

Inými možnosťami sú hotely, ktoré sú umiestnené v historických budovách a ponúkajú moderné vybavenie ako klimatizácia a Wi-Fi. Niektoré z najpopulárnejších hotelov v rámci tejto kategórie sú Hotel El Convento, Sheraton Old San Juan Hotel a Caribe Hilton.

Ak hľadáte trochu viac súkromia, navštívte Airbnb, kde si môžete vybrať spod desiatok alternatív pre štyri až šesť osôb. Na vrchole zoznamu sú klenotné charakterné byty, kde sa ochutnáva káva na vidieku v absolútnom tichu, historické domy, ktoré si môžete prenajať úplne, alebo dokonca luxusné apartmány s výhľadom na oceán.

Ubytovanie v Old San Juan na Portoriku nie je obmedzené len na hotely a hostely. Existuje veľa ďalších možností, ktoré môžu byť pre vás ideálne. Od historických hostincov až po moderné hotely, záľubou výberu pribúda, ale potešením dovolenky nikdy nič neuškodí. Stačí si zvoliť podľa svojich preferencií a vždy budete mať južne karibskú krásu na dosah.


Dovolenka Portoriko Old San Juan


Portoriko je ostrovová krajina v Karibiku, kde sa stretnú kultúrny a historický bohatstvo s prírodnou krásou. Svoje vrcholy tohto spojenia nájdete v hlavnom meste Portorika, v prekrásnej časti zvanom Old San Juan.

Tento starobylý štvrt, ktorý meria iba 1,5 kilometra štvorcového, ponúka množstvo atrakcií. Prvou z nich je určite nádherne zachovaná architektúra v štýle koloniálnej španielskej architektúry. Tu sa nachádzajú niektoré z najstarších budov v Portoriku, ktoré sú prekrásne zdobené a zaliaté slnkom. Môžete prejsť ulicou Calle Cristo a obdivovať starobylé domy alebo zájsť do nejakého z mnohých malých obchodíkov, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Všimnete si tu aj množstvo kaplniek a katedrál, ktoré slúžili ako duchovné a náboženské centrá pre miestnych obyvateľov už sto rokov. Najvyššou z nich je kaplnka kapucínov, Capilla del Cristo, na ktorej sa nachádza viacero umelcov zobrazujúcich scény z Biblii.

Po prechádzke uličkami mesta si môžete oddýchnuť v niektorom z mnohých kaviarní typických pre Portoriko. Z tých najznámejších sa určite hodí uviesť Cafe Cuatro Sombras, kde používajú mletú kávu z miestneho pestovateľstva a etického obchodu.

No Old San Juan sa neobmedzuje len na architektúru a kávu. Má aj niekoľko múzeí a umeleckých galérií, ktoré ukazujú históriu a kultúru Portorika. Medzi tie najväčšie patria možno Muzeum krásnych umení, ktoré obsahuje viac ako 1000 umelcov z Portorika a celého sveta, alebo Asociácia muzeí Portorika, ktorá zahŕňa 20 rôznych historických inštitúcií.

Skvelou splávkovou cestou okolo Old San Juan je aj prechádzka po mestských múroch a pevnostiach El Morro a San Cristobal, kde sa môžete vybrať na prehliadku a podrobnejšie si prezrieť dejiny mesta. Okrem toho sa tu nachádza aj niekoľko výborných reštaurácií, kde sa môžete pokojne posilniť po celodennej prechádzke krásnym Old San Juanom. Medzi tie najvyhľadávanejšie patria prevažne tapas reštaurácie a podobne, kde sa dá výborne aj zabaviť.

V Old San Juan sa nachádza množstvo historických pamiatok a atrakcií, ktoré vám otvoria okno do histórie tohto karibského ostrova. Ak hľadáte určité miesto na dovolenku plné historického klenotu a krás, Portoriko Určite patrí na vašu zoznam.


Letenka Portoriko Old San Juan


Ak hľadáte exotickú dovolenku plnú histórie a krásnych pamiatok, možno by ste mali zvážiť návštevu Portorika. Konkrétne by ste mohli navštíviť mesto Old San Juan, ktoré je plné koloritných budov, múzeí a historických miest.

Získanie letenky do Portorika nie je nič ťažké, vďaka mnohým medzinárodným aerolíniám, ktoré majú lety do tohto karibského ostrova. Ak sa rozhodnete navštíviť Old San Juan, mali by ste si určite vyhrať aspoň jeden deň na spoznanie tohto historického mesta.

Mesto Old San Juan sa nachádza na západnom pobreží Portorika a je hlavným mestom ostrova. Je to skvelé miesto, aby ste ju mohli plať s deťmi, s priateľmi alebo s rodinou. Medzi najnavštevovanejšie miesta v meste patrí pláž Condado, ktorá je ideálnou voľbou na kúpanie a slnenie.

Mesto Old San Juan je bohaté na históriu a kultúru a ponúka množstvo rôznych pamiatok, múzeí a galérií, ktoré návštevníci nemôžu vynechať. Napríklad môžete navštíviť Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, ktorá bola postavená v 16. storočí a je jednou z najstarších budov v meste. Môžete tiež navštíviť Dvoranu stotisíc martýrov, pamiatku na kruté zachádzanie s indiánskymi otrokmi, či Národné históriu múzeum Portorika.

Okrem toho si môžete prejsť po koloritných uličkách mesta Old San Juan, kde nájdete množstvo krásnych budov v pastelových odtieňoch. Môžete sa zastaviť na niektorej z reštaurácií a vychutnať si miestne jedlá alebo si kúpiť suveníry v miestnych obchodoch.

Celkovo, návšteva mesta Old San Juan v Portoriku je skutočne úžasný zážitok, plný kultúry, histórie a krásnych pamiatok. Ak si kúpite letenku do Portorika, neváhajte si rezervovať aspoň jeden deň na návštevu tohto unikátneho miesta a získajte nezabudnuteľné zážitky s vašimi priateľmi a rodinou.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky