Objavte lety za najlepšie ceny

Portoriko El Yunque National Forest

Ubytovanie Portoriko El Yunque National Forest


El Yunque National Forest v Portoriku je nádherné miesto a obľúbená turistická atrakcia. Ak hľadáte ubytovanie v oblasti, máte niekoľko možností.

Prvá možnosť je kempovanie. V El Yunque National Forest sa nachádza niekoľko kempovísk s rôznymi vybaveniami. Patria medzi ne napríklad Big Tree Trailhead Campground, El Verde Campground a Palo Colorado Recreation Area. Tieto kempingy ponúkajú nádherné prostredie s výhľadom na krásny prales a množstvo aktivít, ktoré môžete v okolí robiť.

Druhou možnosťou je ubytovanie v niektorom z blízkych hotelov alebo apartmánov. Nachádza sa tu celý rad hotelov a apartmánových komplexov, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie v príjemnom prostredí. Niektoré z najlepších možností zahrňujú Wyndham Grand Rio Mar Puerto Rico Golf & Beach Resort, The Rainforest Inn a Hacienda Siesta Alegre.

Ak hľadáte niečo menej konvenčné, môžete si vybrať ubytovanie v niektorej z mnohých bed and breakfast, ktoré sa nachádzajú v okolí El Yunque National Forest. Tieto bed and breakfast ponúkajú hotelové pohodlie, ale so zreteľom na domáce prostredie, ktoré sa ľahko zosynchronizuje s okolitou prírodou.

V každom prípade, či ste nadšencom kempovania, alebo preferujete luxusné hotely a apartmány, nájdete v okolí El Yunque National Forest viacero možností, ktoré spĺňajú vaše požiadavky. A to všetko v krásnom prostredí jedného z najkrajších národných parkov Portorika.


Letenka Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je malý, ale pestrý ostrovný štát nachádzajúci sa v Karibiku. Narozdiel od mnohých karibských ostrovov, Portoriko má veľmi rozmanitú klímu a výnimočne zachovalú prírodu. Medzi najvýznamnejšie prírodné pamiatky Portorika patrí El Yunque National Forest.

El Yunque National Forest sa nachádza na severovýchode Portorika. Je to jediný dažďový prales v systéme amerických národných parkov a je považovaný za najstarší chránený prales na svete.

Prírodná rezervácia je domovom pre desiatky vtákov, obojživelníkov, hmyzu a rôznych druhov rastlín. V oblasti sa nachádza aj najvyšší vrchol Portorika – Pico El Yunque, ktorý dosahuje výšku 1 080 metrov nad morom.

Pre turistov je El Yunque National Forest skvelým miestom na turistiku alebo trekking. Sú tu stovky kilometrov označených turistických chodníkov, ktoré turistom umožňujú preskúmať krásy pralesa. Najpopulárnejšie miesta v areáli národného parku sú prekrásne vodopády, ako napríklad La Coca Falls a La Mina Falls.

Dôležité je však pamätať na to, že v El Yunque National Forest platia prísne nariadenia na ochranu prírody. Preto je veľmi dôležité dodržiavať všetky pokyny a nariadenia, aby sme neohrozili životné prostredie a zachovali ho pre budúce generácie.

Ak sa rozhodneme navštíviť Portoriko a prírodný park El Yunque National Forest, musíme si zabezpečiť letenky. Napríklad z Európy do Portorika existujú pravidelné lety cez Madrid, Lisabon alebo New York. Cena letenky závisí od termínu cestovania a odletového letiska.

Portoriko sa môže pochváliť krásnou prírodou, ktorej súčasťou je aj El Yunque National Forest. Navštíviť tento národný park je nezabudnuteľný zážitok a skvelá príležitosť preskúmať jedinečnú prírodu Karibiku.


Dovolenka Portoriko El Yunque National Forest


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do krásnej prírody a zároveň si užiť pláže, Portoriko je tou pravou voľbou. A medzi najlepšími miestami na Portoriku sa určite nachádza El Yunque National Forest.

El Yunque National Forest, známy aj ako Les cloudov, je najväčším dažďovým pralesom v Karibiku. Nachádza sa na severovýchode ostrova a zaberá plochu takmer 29 000 akr. V roku 1903 bol vyhlásený za národný les a dnes je to jeden z najpopulárnejších turistických miest v Portoriku.

Počas návštevy El Yunque National Forest si môžete užiť prekrásne výhľady na zelené kopce a lyžičnatej lístia, ktoré sú obklopené oblakmi. Príroda je tu naozaj úchvatná, a to hlavne počas daždivých mesiacov, keď všade rastie bujná vegetácia, príležitostne doznievajúcich suchých období.

V El Yunque National Forest sa tiež nachádza množstvo vodopádov a jazierok, ktoré sú obklopené tropickou vegetáciou. Najpopulárnejší je vodopád La Mina, ktorý sa nachádza na konci malej túry cez prales. Cesta k vodopádu vás prevedie cez mosty a pozorovacie plošiny, kde si môžete užiť nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Okrem túr cez prales si môžete v El Yunque National Forest užiť aj množstvo iných aktivít. Jednou z nich je napríklad jazda na koňoch, ktorá vám umožní objaviť prales z inej perspektívy. Okrem toho si môžete užiť aj plávanie v prírodných bazénoch, ktoré sú v okolí vodopádov.

Portoriko je tiež známe svojimi krásnymi plážami. Po návšteve El Yunque National Forest si určite nezabudnite navštíviť niektoré z najpopulárnejších pláží, ako sú napríklad Playa Azul, Luquillo Beach alebo Seven Seas Beach.

Výlet do El Yunque National Forest vám umožní prežiť nezabudnuteľné zážitky v prírodnom prostredí. Vďaka krásnym trasám, vodopádom a jazerám tento národný les ponúka obrovské množstvo aktivít pre turistov. Ak ešte neviete, kde by ste sa chceli vydať na dovolenku, Portoriko a národný les El Yunque si určite zaslúžia vašu pozornosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Portoriko El Yunque National Forest


Otázky:

1. Ako sa dostanem do El Yunque National Forest?
2. Aké sú otváracie hodiny parku?
3. Musím si zakúpiť vstupenku do parku?
4. Kde môžem získať mapu parku?
5. Ktoré atrakcie v parku sú pre turistov najzaujímavejšie?
6. Je potrebné si s sebou priniesť vodu a jedlo pri návšteve parku?
7. Môžem sa vo vodopádoch kúpať?
8. Je možné stanovať v parku?
9. Aké druhy rastlín a zvierat môžem v parku pozorovať?
10. Existuje v parku múzeum alebo informačné centrum?

Odpovede:

1. El Yunque National Forest sa nachádza na východnom pobreží Portorika, približne 40 km južne od San Juanu. Dostanete sa sem autom alebo autobusom.
2. Park je otvorený každý deň od 7:30 ráno do 6:00 večera.
3. Áno, musíte si zakúpiť vstupenku do parku.
4. Mapu parku môžete získať na informačnom centre vo vnútri parku alebo si ju môžete stiahnuť z oficiálnej webovej stránky parku.
5. Najzaujímavejšie atrakcie v parku sú vodopády, turistické traily a rozhľadne.
6. Áno, je dôležité si so sebou priniesť dostatok vody a jedla, pretože v parku nie sú žiadne obchody alebo reštaurácie.
7. Áno, môžete sa vo vodopádoch kúpať, ale musíte dodržiavať bezpečnostné pravidlá.
8. Nie je možné stanovať v parku.
9. V parku môžete vidieť rôzne druhy rastlín a zvierat, ako sú napríklad papagáje, opice, guanacos, orchidey a jazmín zimu.
10. Áno, v parku sa nachádza informačné centrum a múzeum, kde si môžete získať ďalšie informácie o histórii a prírodných krásach parku.


Počasie Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko, ostrov v Karibiku, je známy svojimi exotickými plážami, krásnymi lagúnami a slnečným počasím. Avšak, vzdialenejšie od pláží a turistických miest sa nachádza jeden z najkrajších národných parkov na svete - El Yunque National Forest.

El Yunque National Forest, ktorý bol založený v roku 1903 ako prvé územie v Spojených štátoch zamerané na ochranu dažďových lesov a ich biodiverzity, skrýva v sebe viac ako 28 000 akrov neobyčajnej prírody. Nachádza sa na severovýchodnom pobreží Portorika, len asi 30 minút autom od San Juanu a ponúka návštevníkom pestrú paletu života v dažďových lesoch.

Počasie El Yunque National Forest je ovplyvnené jej polohou v tropickom pásme, čo znamená, že sa tu nachádza jedno z najteplejších a najvlhčejších klímatov na svete. Táto vlhkosť však nielen podporuje rast bohatých tropických dažďových lesov, ale tiež prináša pravidelné dažde a občasné búrky.

Počasie v dažďových lesoch môže byť prekvapujúco zmenlivé. Vo vyššie položených oblastiach sa môžu počuť dažďové krúpy a studený vietor, kým obklopený zelenou rastlinnosťou a sčasti zatienenej cestou, môže návštevník cítiť horúčavu a vlhkosť.

Napriek tomu, že návštevníci El Yunque National Forest môžu zažiť občasné dažde a búrky, neodháňajú ich to a využívajú to ako výnimočnú príležitosť vidieť krásny dažďový prales v plnej kráse. Pretože lesoch sú v oblasti, kde sa stretávajú morské a horské vzdušné prúdy, v lesoch sa môžu vyskytnúť rôzne klimatické podmienky. Takže aj keď je deň ináč slnečný v San Juanu, môže byť v El Yunque National Forest prekvapujúco šedivý a daždivý.

Preto, ak plánujete návštevu Portorika a máte radi krásnu prírodu a zážitky, nezabudnite si zahrnúť El Yunque National Forest do svojho zoznamu "must-see" miest. Buďte pripravení na menlivé počasie a buďte nadšení z toho, ako sa môžete dostať uprostred dažďového pralesa sveta.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky