Objavte lety za najlepšie ceny

Peru Pachacamac

Ubytovanie Peru Pachacamac


Pachacamac je mesto v Peru, ktoré je známe svojou históriou a kultúrou Inka. Je to miesto, kde nájdete množstvo starovekých ruín, ktoré vás prenesú späť do dávnej minulosti. Mesto sa nachádza len niekoľko kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Peru, Limy. Ak hľadáte ubytovanie v tomto regióne, tu je niekoľko možností.

1. Hostal Pachakamakin

Hostal Pachakamakin sa nachádza v blízkosti archeologických miest v Pachacamac a vzdialenosti len 5 minút chôdze od divokej pláže. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodu. Hostal Pachakamakin ponúka komfortné izby s vlastnou kúpeľňou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia majú prístup k kuchyni, spoločenskej miestnosti a záhrade s bazénom.

2. Aruma Hostel Pachacamac

Aruma Hostel Pachacamac je moderné a štýlové ubytovanie nachádzajúce sa len 1,5 km od archeologického miesta. Hostel ponúka ubytovanie v izbách s vlastnou kúpeľňou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia majú prístup k spoločenskej miestnosti, záhrade a terase s výhľadom na Andy. Hostia si môžu prenajať bicykle a vystúpiť na jednu z mnohých turistických trás.

3. Casa Casa Guadalupe

Casa Casa Guadalupe je klasické ubytovanie v peknom súkromnom dome v Pachacamacu. Dom sa nachádza len 5 minút jazdy od archeologického miesta. Hostia majú prístup k plne vybavenej kuchyni, obývacej miestnosti a záhrade. Izby sú priestranné a elegantné, každá izba má vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu a možnosť bezplatného Wi-Fi pripojenia.

4. La Casa de Gloria

La Casa de Gloria je malý, útulný hotel nachádzajúci sa v blízkosti archeologických miest aj pláže. Hotel ponúka ubytovanie v izbách s vlastnou kúpeľňou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia majú prístup k spoločenskej miestnosti a záhrade. Hotel má peknú terasu s výhľadom na hory a priestrannú kuchyňu pre hostí.

V Pachacamac, Peru nájdete množstvo ubytovania rôznych kategórií. Od luxusných hotelov až po hostely a súkromné domy, určite si tu každý nájde svoje ideálne miesto na prespatie. Ak hľadáte miesto, kde môžete ostať v blízkosti archeologických miest a pláže, neváhajte a rezervujte si ubytovanie v Pachacamacu. Mesto Pachacamac určite stojí za návštevu a ponúka množstvo zaujímavých aktivít pre turistov.


Letenka Peru Pachacamac


Peru je fascinujúci kúsok zeme, ktorý ponúka návštevníkom vyše 5000 rokov histórie, kultúry a nezabudnuteľných zážitkov. Pachacamac, situovaný 40 km juhozápadne od Limy, je dôležitým miestom pre poznávanie prekolumbovskej histórie Peru. Ako dostať letenku Peru Pachacamac a preskúmať toto magické miesto?

V dnešnej dobe je najlepšie si letenku Peru Pachacamac zabezpečiť na internete, vďaka tomu môžete porovnať ceny a ušetriť peniaze. Lima, hlavné mesto Perua, má medzinárodné letisko a súvisiace lety z celého sveta. Ak sa plánuje cesta do Perua, väčšina turistov začne svoju cestu v Lime. Od Limy je potom cesta do Pachacamaca jednoduchá a ľahká. Môžete si prenajať auto alebo si zabezpečiť miestnu dopravu.

Pachacamac je známy svojimi nádhernými a starými ruínami. Stojí na úpätí kopca a ponúka nádherný výhľad na blízke oblasti. Keď prechádzate medzi ruínami, budete mať pocit, akoby ste sa vrátili v čase a prešli si s vykopávkami starovekého národa. Mnoho stavieb bolo zničených zemetrusmi, ale niektoré stále stojí a odrážajú pôvodné usporiadanie miesta.

Okrem nádherných ruín bolo Pachacamac tiež dôležité svätyňou kultury Huari a potom Inka. Preto tu nájdete aj množstvo archeologických nálezov z obdobia týchto kultúr.

Pachacamac je určite miestom, ktoré stojí za návštevu. Ak plánujete cestu do Perua, určite nevynechajte toto magické miesto. Letenka Peru Pachacamac je jednoduchá a dostať ju môžete jednoducho na webe. Stačí len mať chuť a odvahu pustiť sa do dobrodružstva.


Dovolenka Peru Pachacamac


Peru je nádherná krajina, ktorá ponúka množstvo divokých a nezabudnuteľných zážitkov z prírody i kultúry. Jedným z obľúbených turistických miest v tejto krajine je Pachacamac, bývalé posvätné mesto Aztékov.

Pachacamac sa nachádza asi 30 kilometrov južne od peruánskej hlavného mesta Limy a jeho názov pochádza z aztéckeho jazyka - pacha znamená zem a camac znamená stvorenie, teda posvätné stvorenie. Okrem toho je Pachacamac aj názov boha, ktorého si aztékovia veľmi vážili a obetovali mu rôzne potraviny a nápoje.

Dnes je Pachacamac hlavne turistickou atrakciou a navštevujú ho tisíce turistov ročne. Mesto má mnoho starobylých ruín a chrámov, ktoré sú obklopené krásnou prírodou - hory, lesy a kvitnúce záhrady.

Turisti si môžu prehliadnuť múzeum, v ktorom sa nachádzajú artefakty a vykopávky z rôznych období histórie Pachacamacu. Okrem toho sa tu nachádza aj starobylá trhová oblasť a miesto, kde sa konali rôzne rituály a oslavy.

Pre milovníkov adrenalinu a dobrodružstva je tu možnosť absolvovať rôzne turistické trasy a výlety. Môžu si napríklad zajať na horskú túru alebo sa prejsť na bicykli po okolí. Príroda okolo Pachacamacu je prekrásna a ponúka nespočetné množstvo možností na poznávanie.

Ako jednu z najväčších turistických atrakcií Peru ponúka množstvo zážitkov a aktivít pre všetky vekové kategórie. Ak hľadáte miesto plné histórie, kultúry a prírodných krás, Pachacamac by mal byť na vašom zozname.


Počasie Peru Pachacamac


Peru je zvlášť krásná krajina obklopená Andami a nachádzajúca sa v blízkosti rovníka. Je to krajina s rozsiahlymi pohoriami, hustými lesoch a púšťami. Jednou z oblastí v Peru, ktorá vždy upúta pozornosť turistov a cestovateľov z celého sveta, je oblasť Pachacamac.

Pachacamac sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Peru, Limy. Miesto je obklopené pohoriami, ktoré bránia prístupu k moru. Táto oblasť je pre bohatú históriu a kultúru Inkov, ktorí ju kedysi obývali, veľmi významná.

Čo sa týka počasia, oblasť Pachacamac má subtropické podnebie s malými ale významnými sezónnymi zmienkami. V tomto regióne prevažuje suché obdobie, ktoré začína v decembri a trvá do apríla. Toto obdobie sa nazýva letná sezóna. Teploty v tomto období dosahujú priemernú hodnotu okolo 24°C. Počas teplých letných mesiacov môže byť miestami veľmi horúco, avšak v noci sa zvyknú objaviť príjemné morské vetry.

Od mája do novembra je v oblasti Pachacamac zima a obdobie dažďov, ktoré sa na miestne pomery môžu zdať dosť slabo. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 18°C a mohlo by sa to celkové nazvať ako ideálne poetie. Väčšina turistov však v tejto oblasti preferuje návštevu v letných mesiacoch, keď je jasno a teplé počasie umožní vidieť krásu okolitej prírody s pohodlným spôsobom.

Aby bol človek na návštevu v oblasti Pachacamac pripravený, mali by ste pri balení vecí zohľadniť túto poblíž situovanú sezónnu povahu a zabezpečiť si náležité oblečenie a obuv, aby ste sa cítili pohodlne počas vašej návštevy. Poriadne naadne a inteligentne balené veci môžu byť veľmi nápomocné k dosiahnutiu optimálnych podmienok pre zážitok.

Návšteva Pachacamacu v každom období roka je bezpochyby jedinečný zážitok. Raj pre nadšencov histórie a civilizácie Inkov a krásnych scén okolitej prírody, ktoré vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru niečoho jedinečného.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Pachacamac


Otázka: Kde sa nachádza archeologické miesto Pachacamac?
Odpoveď: Pachacamac sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Peru - Lima.

Otázka: Koľko stojí vstupné do Pachacamacu?
Odpoveď: Vstupné do Pachacamacu stojí približne 15 až 30 solov (5-10 USD).

Otázka: Aké boli hlavné základy vierových systémov v Pachacamacu?
Odpoveď: Hlavnými vierovými systémami v Pachacamacu boli náboženstvo Huarí a Inka.

Otázka: Čo sú najzaujímavejšie pamiatky v Pachacamacu?
Odpoveď: Medzi najzaujímavejšie pamiatky v Pachacamacu patria chrámy, paláce a hroby postavené v období preinkov.

Otázka: Je Pachacamac povinnou zastávkou pre turistov v Peruu?
Odpoveď: Áno, Pachacamac je jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v Peru a je povinnou zastávkou pre mnoho turistov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Pachacamacu?
Odpoveď: Pachacamac je otvorený denne od 9:00 hod. do 17:00 hod.

Otázka: Ako sa dostať do Pachacamacu z Limy?
Odpoveď: Z Limy je možné do Pachacamacu dostať sa autobusom, taxíkom alebo nájomným autom. Cesta trvá približne 45 minút.

Otázka: Je povolené fotografovanie v Pachacamacu?
Odpoveď: Áno, fotografovanie je v Pachacamacu povolené, ale nie na niektorých miestach, kde sa nachádzajú chrámy a hroby. Tu je potrebné požiadať o povolenie.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky