Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg

Dovolenka Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


Ak hľadáte jedno z najzaujímavejších miest na dovolenku v Nemecku, navštívte The Miniatur Wunderland v Hamburgu. The Miniatur Wunderland je najväčšie modelové mesto na svete, ktoré sa nachádza v nemeckom Hamburgu. Táto atrakcia je jednou z najnavštevovanejších turistických miest v Nemecku s viac ako miliónom návštevníkov ročne.

The Miniatur Wunderland je modelové mesto v mierke 1:87, ktoré prezentuje rôzne turistické atrakcie z celého sveta. Mesto obsahuje okolo 15 400 metrov štvorcových modelovej krajiny a 1300 vlakov. Vlaky prechádzajú pomedzi modelové obce, mestá, továrne a popri krásnych horských scenériách. Rovnako sa tam nachádza aj rieka Elba a mnoho ďalších krásnych stavieb, ako je napríklad letisko alebo futbalový štadión.

The Miniatur Wunderland ponúka návštevníkom, vrátane dospelých aj detí, možnosti objavovania a spoznávania rôznych kultúr z celého sveta. Modelové mesto je veľmi dobre premyslené, jednotlivé scenérie sú detailne vypracované a pôsobivé. Pretože modelové mesto nie je statické, ako všetko sa pohybuje a pracuje, návštevníci si môžu vychutnať krásne výhľady a okamihy vidieť rôzne interakcie medzi modelmi a ľuďmi.

Mesto The Miniatur Wunderland však nie je jedinou atrakciou, ktorú nájdete v oblasti. Existuje mnoho ďalších turistických miest v blízkosti, vrátane The Elbe Tunnel, The St. Michael's Church, The Fish Market a Hamburg Dungeon. Návštevníci si môžu navyše užiť rôzne zážitky a dobrodružstvá, ako je cestovanie na lodi po rieke Elbe, výlety na bicykloch alebo návštevy neďalekého pláže.

Pri návšteve mesta však nezabudnite na niektoré dôležité informácie. Odporúča sa, aby ste si zakúpili vstupenky vopred, aby ste sa vyhli dlhým radám. Okrem toho, návštevníci by si mali zabezpečiť dostatok času, pretože mesto je veľké a ponúka mnoho zaujímavých aktivít.

V celkovej bilancii Nemecko ponúka mnoho turistických miest, ale The Miniatur Wunderland v Hamburgu je určite jedným z najvyhľadávanejších a najzaujímavejších miest. Či už ste rodina s deťmi, alebo skupina priateľov, The Miniatur Wunderland vám poskytne nezabudnuteľný zážitok. Výlet do tohto modelového mesta je určite dobrým spôsobom, ako si užiť svoju dovolenku v Nemecku.


Ubytovanie Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


Ak hľadáte niečo nezvyčajné a jedinečné, potom nevynechajte návštevu The Miniatur Wunderland v Hamburgu, kde vás čaká celosvetovo známe najväčšie modelové železnice v miniátúre. Nielenže si môžete vychutnať scenérie, ktoré sú preukázateľne presné, ale tiež vás ohromia tisícky drobných detailov a ilúzií, ktoré vytvárajú realistický pocit dokonalého sveta.

Keď už ste sa rozhodli navštíviť tento nádherný svet v miniátúre, nabehnete si na stovky hodín prehliadky a obdivovania.

The Miniatur Wunderland je rozdelený na niekoľko sekcíí, kde každá z nich zahŕňa krajinu a scénu z každodenného života. Medzi najnavštevovanejšie sekcie patrí napríklad Hamburg, Švajčiarsko, Ázia, Taliansko či Severná Amerika.

Okrem krásnych scenérii a ilúzií železničných tratí nájdete v The Miniatur Wunderland aj rôzne ukážky funkcionalných strojov a vynálezov, ktoré by mal každý návštevník určite vidieť.

Pre tých, ktorí by sa chceli zamerať na konkrétnu oblasť železníc, The Miniatur Wunderland ponúka aj rôzne workshopy, kde si môžete nahrádzať súčiastky a vynájsť rôzne technické problémy.

A teraz k veci, aké sú vaše možnosti ubytovania v Nemecku v blízkosti The Miniatur Wunderland in Hamburg?

Blízke ubytovanie v Hamburgu je nutnosťou, ak plánujete stráviť niekoľko dní v The Miniatur Wunderland. Ako turista máte na výber z mnohých hotelov a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tohto zariadenia. Niektoré z nich dokonca ponúkajú návštevníkom zľavy a balíčky, aby sa mohli zamerať na niektoré zárobky v parku.

Ak by ste chceli byť naozaj blízko parku, odporúčame ubytovať sa v hoteli Park Hyatt Hamburg. Nachádza sa len 10-minútovou chôdzou od Miniatur Wunderland, takže sa nemusíte ponáhľať a môžete si vychutnať prechádzku po krásnom Hamburgu.

Na druhej strane, ak by ste mali radi pohodlie ubytovania na plnej čiare, odporúčame Reeperbahn v St. Pauli, ktorý ponúka niekoľko hotelov s nádherným výhľadom na majáky v prístave a námestie Königstrasse.

Celkovo, The Miniatur Wunderland je jedinečným zážitkom, ktorý by nemal chýbať na zozname turistických atrakcií v Nemecku. Bývanie v blízkosti je skvelý spôsob, ako sa uistiť, že sa vám podarí vychutnať celú túto úžasnú a fascinujúcu učebňu v miniatúrach. Tak neváhajte a plánujte svoj nasledujúci výlet už dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


1) Čo je Miniatur Wunderland a kde sa nachádza?
Miniatur Wunderland je najväčší modelový svet na svete, nachádza sa v Hamburgu v Nemecku.

2) Aké sú otváracie hodiny a vstupné?
Otvorené sú denne od 9:30 do 18:00, vstupné sa líši podľa veku a času návštevy, zvyčajne sa pohybuje okolo 15-20 eur.

3) Ako sa tam dostať?
Najlepšie je použiť hromadnú dopravu. Existujú rôzne možnosti, ako sa dostať k Miniatur Wunderland. Môžete použiť autobus, vlak alebo metro.

4) Ako dlho by som sa tam mal zdržať?
Na návštevu Miniatur Wunderland by ste mali byť pripravení stráviť minimálne 2-3 hodiny, aby ste si mohli vychutnať tento nádherný modelový svet.

5) Aký je rozmer modelového sveta?
Celková rozloha modelového sveta sa približuje k 1 300 m², ktoré sa skladajú zo šiestich sekcií rôznych krajín a miest.

6) Ako sa starajú o modely a prečo sú modely tak precízne?
Modely sú starostlivo navrhnuté a sú zhotovené z najlepších materiálov, aby boli čo najpresnejšie a najrealistickejšie. Tím zodpovedný za údržbu a zlepšovanie modelov starostlivo monitoruje a zdokonaľuje každý detail.

7) Je možné kúpiť si suveníry a darčeky?
Áno, Miniatur Wunderland má aj obchod so suvenírmi, kde návštevníci môžu zakúpiť samolepky, hrnčeky, oblečenie a iné darčeky súvisiace s Miniatur Wunderland.

8) Aké krajiny a mestá sú zahrnuté v modelovom svete?
Modelový svet zahŕňa rôzne krajiny a mestá od Nemecka po Údolie Grand Canyon v USA, v rôznych ročných obdobiach a zoomovateľných detailoch. Niektoré z miest zahrnutých v modelovom svete sú Hamburg, Švajčiarsko, Taliansko, Rakúsko, USA, Škandinávia a mnoho ďalších.


Počasie Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


Nemecko si na svojom území môže pochváliť množstvom atrakcií pre turistov. Jednou z nich je aj The Miniatur Wunderland - najväčšia modelová železnica na svete, ktorá sa nachádza v nemeckom meste Hamburg. Tento turistický cieľ dennodenne priláka množstvo návštevníkov z celého sveta.

Ak by ste sa rozhodli navštíviť The Miniatur Wunderland, tak by vás mohol zaujať aj aktuálny stav počasia v tejto oblasti. Hamburg, ako mesto kde sa atrakcia nachádza, leží v dolnej časti Nemecka a patrí medzi najväčšie mestá v krajine. Jeho podnebie je veľmi variabilné, čo znamená, že tu môže byť počasie oblačné, daždivé, slnečné aj veterné.

Počas letných mesiacov môže byť teplota v Hamburgu pomerne vysoká, čo môže turistom pri návšteve Miniatur Wunderlandu priniesť množstvo zážitkov. Výstava samotná sa nachádza v klimatizovaných priestoroch, čo znamená, že počas horúcich dní si môžete užiť klimatizáciu a chladivú atmosféru. V lete však môže byť v okolí mesta aj niekoľko dáždových dní, takže by ste si mali zobrať s sebou príležitostné plášteky alebo deštníky.

Počas jesenných a zimných mesiacov sa teplota znižuje a môže byť výrazne chladnejšie až mrazivé. V noci býva teplota často pod nulou a môžu sa vyskytnúť aj snehové preháňky. Návštevníkom, ktorí sa rozhodnú navštíviť Miniatur Wunderland v týchto mesiacoch, by sa mali dobre zabaľovať a uistiť sa, že sú dobre oblečení a vybavení.

Celkovo je podnebie v Hamburgu veľmi promenádne a návštevníci by sa mali pripraviť na rôzne poveternostné podmienky, nie len počasie slnečné a jasné, ale aj daždivé, mraziace a veterné. Napriek tomu sa však The Miniatur Wunderland určite oplatí navštíviť, pretože táto turistická atrakcia je jeden z najzaujímavejších a jedinečných svetových zážitkov.


Letenka Nemecko The Miniatur Wunderland in Hamburg


The Miniatur Wunderland v meste Hamburg v Nemecku je jedným z najfascinujúcejších turistických miest v Európe. Je to potešenie pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí sa fascinujú modelami a ich detailmi.

Toto miesto má najväčšiu mašinkovú súpravu na svete a jednym z najväčších modelových železníc na svete. Miniatur Wunderland je rozdelený do niekoľkých svetov, vrátane Talianska, Švajčiarska, Severnej Ameriky a Nemecka. Každý z týchto svetov je detailne vytvorený a ukazuje každodenný život a historické udalosti, ktoré sa odohrali v danej krajine.

Návštevníci môžu vidieť miniatúrne mesto s prechádzajúcimi autami, vojenské akcie alebo dokonca miniatúrnu vesmírnu stanicu. Na mieste sú aj modelové lietadlá, ktoré lietajú po celom svete a desiatky tisíc malých ľudíkov, ktorí robia obchody, relaxujú v parku, alebo radšej bežia po uliciach namiesto toho, aby sa plazili v autách.

V Miniatur Wunderland sa modely neustále upravujú a aktualizujú. Tím tvorí takmer 300 zamestnancov a technici a strojári neúnavne pracujú na vylepšovaní a aktualizovaní modelov. To znamená, že každý rok sa môžete tešiť na nové vylepšenia a nové miesta, ktoré môžete vidieť.

Ceny vstupeniek sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počtu návštevníkov. Aby ste sa vyhli radám a čakaniu na mieste, je odporúčané si vopred kúpiť vstupenku a zarezervovať si čas vašej návštevy.

Ak hľadáte miesto plné fascinujúcich zážitkov pre celú rodinu, Miniatur Wunderland je jedným z najlepších miest, ktoré môžete navštíviť. Návšteva určite stojí za to a okrem toho vám umožní vstúpiť do úžasného sveta, ktorý je plný prekvapení a čarovného kúzla.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky