Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko Schwerin

Dovolenka Nemecko Schwerin


Nemecko je krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest na prežitie dovolenky. V tomto článku sa venujeme meste Schwerin, ktoré sa nachádza v Severnom Porýní - Vestfálsku, a ktoré je jedným z najkrajších miest Nemecka.

Schwerin sa nachádza v prírodnom parku Mecklenburgische Seenplatte. Je to metropola oblasti, a preto sú tu všetky kultúrne a turistické služby k dispozícii. Môžete sa tu vydať na prechádzku historickým centrom mesta, vidieť Schwerinski zámok, ktorý pochádza z obdobia baroka, alebo navštíviť múzeum ako napríklad Staatliches Museum Schwerin, ktoré ponúka množstvo zaujímavosti z oblasti geomorfologie a kultúry.

Dovolenka v Schwerin môže byť aj zážitkovou dovolenkou. V oblasti okolo mesta sa nachádzajú veľmi krásne cyklotrasy, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi i pre náročnejších cyklistov. Okolie mesta je ideálne aj na turistiku a prechádzky v prírode. Môžete navštíviť vodopády a jazerá, ktoré sú veľmi kľudné a tiché.

Čo by to bola za dovolenku v Nemecku bez návštevy pláže. Nachádza sa tu jedna z najväčších pláží Nemecka. Takže po celodenných výletoch po Schwerine môžete skočiť do čistej vody, oddýchnuť si a trochu sa osviežiť.

Dovolenka v Schwerine nemusí byť len o oddychu a zábave. V okolí tohto mesta sa nachádza aj niekoľko významných pamiatok. Najvýraznejšou je Schwerinnský zámok, ktorý je architektonickým klenotom mesta. Jeho časti pochádzajú z 16. storočia, a preto je to naozaj nádherné miesto. Ďalšou pamiatkou je katedrála Schwerin, ktorá má veľký význam pre miestnych ľudí.

V Schwerine sa nachádza množstvo prekrásnych parkov a záhrad, ktoré si môžete vychutnať počas vašej dovolenky. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti Schwerinského zámku. Tieto parky sú ideálne na prechádzky, pikniky, ale aj na vyhliadkové veže, kde si môžete vychutnať zaujímavý výhľad na mesto a okolie.

V Schwerine nájdete všetko, čo potrebujete pre ideálnu dovolenku. Prechádzky v prírode, turistiku, kultúru, ale aj zábavu. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú nielen dobrodružstvá, ale aj možnosti relaxácie a oddychu v príjemnom prostredí. Takže pokojne môžete začať plánovať svoju nasledujúcu dovolenku a odpočinúť si v Schwerine.


Letenka Nemecko Schwerin


Ak hľadáte destináciu pre svoje ďalšie dovolenkové zážitky, Schwerin by mohol byť tou správnou voľbou. Tento nemecký mesto sa nachádza v oblasti Meklenbursko-Predné Pobaltie a ponúka množstvo príležitostí na objavovanie kultúry a histórie Nemecka.

Ak plánujete cestovať do Schwerinu, neexistuje lepší spôsob ako vyhľadanie letenky. Schwerin nemá medzinárodné letisko, ale najbližšie letiská sú v Hamburgu a Berlíne, a teda musíte si vybrať medzi letom do Hamburgu alebo Berlína a potom využiť autobusové alebo železničné spojenie do Schwerinu.

Väčšina cestovateľov sa rozhoduje pre let do Hamburgu, pretože je to najbližšie letisko a spojenie do Schwerinu je pomerne jednoduché. Letenky z Bratislavy do Hamburgu by mali stáť približne od 50 do 150 eur v závislosti na sezóne a dĺžke predstihu pri rezervácii letenky.

Po prílete do Hamburgu môžete využiť vlakové spojenie do Schwerinu, ktoré trvá približne dve hodiny. Pravidelné autobusové linky z Hamburgu do Schwerinu sú k dispozícii aj v prípade, ak si želáte cestovať väčšou skupinou alebo so svojím zavazadlom.

Ak plánujete navštíviť Schwerin ako súčasť vašej nemeckej dovolenky, odporúča sa rezervovať si letenku skôr ako neskôr, aby ste zabezpečili najlepší letový čas a cenu. Okrem toho môžete využiť rôzne ponuky a akcie aerolínií, ktoré často poskytujú zľavy na letenky do Nemecka.

V Schwerine si určite nájdete pomerne veľa zaujímavostí, ktoré stojí za návštevu. Medzi najdôležitejšie patria Schwerin Palace, Staatliches Museum Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin alebo Schweriner Dom. Okrem toho môžete aj navštíviť rôzne parky a záhrady ako napríklad Schweriner Zoo alebo Ostorfer See.

V Schwerine nájdete aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne jedlá. Odporúčame ochutnať tradičné meklenburské klobásy a ryby a samozrejme nesmú chýbať ani miestne pivo.

Všeobecne platí, že návšteva Schwerinu je skvelým spôsobom, ako sa zoznámiť s kultúrou a históriou Nemecka. Ak hľadáte atraktívnu a zaujímavú destináciu pre vašu ďalšiu dovolenku, Schwerin si určite zaslúži vašu pozornosť. Rezervujte si teda svoju letenku čo najskôr a získajte sa cenovo výhodnú a pohodlnú cestu do Schwerinu.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Schwerin


1. Ako sa dostanem do Schwerinu z Berlína?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Schwerinu z Berlína, je vlakom. Cesta trvá zhruba 2,5 hodiny a vlaky premávajú pomerne často.

2. Ktoré miesta by som mal navštíviť v Schwerine?
Odpoveď: Schwerin je známy svojím zámkom, ktorý stojí na malom ostrove uprostred jazera Schweriner See. Okrem toho tu nájdete množstvo historických budov a múzeí. Odporúčame navštíviť aj Národnú prírodnú rezerváciu Schweriner See, kde možno vidieť rôzne druhy vtákov, rýb a zvierat.

3. Aký je najlepší spôsob, ako sa prepraviť po Schwerine?
Odpoveď: Schwerin je dosť malý, takže sa dá veľa vecí robiť peši. Ak sa chcete prepraviť rýchlejšie, odporúčame použiť bicykel alebo miestnu verejnú dopravu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Schwerinu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Schwerinu je jar alebo leto, kedy teploty sú príjemné a existuje väčšia ponuka aktivít.

5. Ktoré kulinárske špeciality by som mal vyskúšať v Schwerine?
Odpoveď: V Schwerine si môžete vychutnať tradičné nemecké jedlá ako Bratwurst, Sauerkraut alebo rožky. Odporúčame tiež skúsiť miestne ryby, ktoré sa často podávajú v reštauráciách v okolí jazera Schweriner See.


Ubytovanie Nemecko Schwerin


Schwerin je malé mesto v severnom Nemecku, ktoré už dlhé roky pritahuje turistov z rôznych kútov sveta. Je to miesto, ktoré sa pyšní nádhernou architektúrou, ktorú tvoria gotické a barokové pamiatky. Schwerin má však aj iné atrakcie, ako sú jazierá, parky a múzeá. Ak sa chystáte navštíviť toto čarovné mesto, pravdepodobne vás zaujíma aj ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v Schwerine.

Hotely

V Schwerine máte na výber z množstva hotelov, ktoré poskytujú ubytovanie pre rôzne druhy návštevníkov. Ak hľadáte luxusnejšie možnosti, máte napríklad k dispozícii hotel "The Avalon", ktorý ponúka pôvabné izby so zvláštnou emotívnou atmosférou. Ak zase preferujete modernší štýl, môže byť pre vás zaujímavá voľba "Hotel Elefant", ktorý sa nachádza v historickom centre mesta a má tiež vynikajúci stredomorský reštauráciu.

Hostely

Ak sa chystáte cestovať na záhradnom rozpočte alebo plánujete zostať v Schwerine len na krátky pobyt, hostely môžu byť skvelou možnosťou. Hostel "Jugendherberge" sa nachádza na nádhernom mieste pri najväčšom jazere mesta a ponúka priateľskú atmosféru a spoločnými priestormi. Hostel "Anker" je tiež skvelou voľbou. Nachádza sa na hlavnej ulici a môže sa pochváliť krásnymi izbami s balkónom a výhľadom.

Apartmány

Ak hľadáte miesto na oddych s väčšou súkromnosťou a dostatočným priestorom, možno vás zaujímajú apartmány. "Heinrich-Schütz Residenz" ponúka nadštandardné apartmány, ktoré sú vybavené všetkým potrebným priestranné a krásne zariadené. "Pension Karina" je tiež skvelá voľba. Nachádza sa na kľudnej ulici v samom centre mesta a ponúka apartmány so zvláštnym zameraním na domáce pohodlie.

Hoci nájdete v Schwerine mnoho možností ubytovania, nájdite si také, ktoré pre vás najlepšie zodpovedá. Mesto má mnoho vzrušujúcich aktivít a scenérií, ktoré sa nebudete chcieť nechať ujsť. A s dobrým ubytovaním si toho môžete ľahko užiť viac.


Počasie Nemecko Schwerin


Schwerin je hlavné mesto spolkovej krajiny Meklenbursko-Predné Pomořansko v severovýchodnom Nemecku. Táto oblasť má všeobecne mierny podnebný charakter, so silnými a chladnými zimami a vlhkými, teplými letami.

V lete teploty dosahujú v priemere okolo 20 až 25 ° C, s občasnými vyššími teplotami v piatich dní v priebehu leta, keď teploty stúpajú nad 30 ° C. Jeseň je mierne studená, so striedajúcimi sa suchými a daždivými dňami. Od decembra do februára sa teploty pohybujú v priemere okolo nuly a mínusových teplôt, pričom snehové prehánky sú bežné.

V priebehu roka napadne približne 700 mm zrážok, s najmä daždivým letom. Zimné mesiace sú zvyčajne suchšie, avšak môže dôjsť k významným snehovým prehánkam. Všeobecne platí, že Schwerin je skôr daždivý a vlhký celoročne, s občasnými letnými bouřkami.

Aj keď môže byť počasie v Schwerine nepredvídateľné, návštevníci môžu túlacou sa po meste objavovať celoročne vďaka dobře pripraveným turistickým programom. Tí, ktorí zápasia s daždivými výhľadmi, sa môžu potešiť krásnymi jazierami a zemepisnými hlavnými bodmi mesta, akými sú Schwerinský zámok a Katedrála sv. Petra a Pavla.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky