Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Thanlyin (Syriam)

Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Thanlyin (Syriam)


1. Aké je hlavné mesto Myanmaru?
Odpoveď: Hlavné mesto Myanmaru je Yangon (Rangún).

2. Ako sa dnes oficiálne volá Myanmar?
Odpoveď: Oficiálne sa krajina volá "Zväzová republika Myanmar".

3. Kde sa nachádza Thanlyin (Syriam)?
Odpoveď: Thanlyin (Syriam) sa nachádza na juhovýchode Myanmaru, pri brehu rieky Thanlyin (Syriamskej).

4. Ako sa opíše klima v Thanlyin (Syriam)?
Odpoveď: Klima v Thanlyin (Syriam) je subtropická; s horúcimi letami a mierne chladnejšími zimami, s monzúnovými dažďami od júna do septembra.

5. Aké sú must-see miesta v Thanlyin (Syriam)?
Odpoveď: Must-see miesta v Thanlyin (Syriam) zahrňujú Pagodu Kyaik Khauk, sčasti zachované nadržanie z obdobia koloniálneho obdobia, kamenný most Maha Bandula a Yangon Botaik Fong Tuklas.

6. Je potrebný vízum pre cestovanie do Myanmaru?
Odpoveď: Áno, je potrebné získať pred cestou vízum.

7. Je v Myanmaru bezpečné cestovať?
Odpoveď: Hoci v krajine bolo v minulosti násilie, turistické oblasti sú obvykle bezpečné a v poslednej dobe pribúdajú turistické oblasti aj na juhu krajiny.

8. Aké je hlavné menu v Myanmaru?
Odpoveď: Hlavné menu v Myanmaru zahŕňa ryžu, kari a miešané zeleninové a mäsová omáčka. Obľúbené jedlá zahŕňajú tiež sezamový nálev, skromné súpravy jedla či kešu solené ryže.

9. Aké je alebo sú oficiálne jazyky v Myanmaru?
Odpoveď: Oficiálne jazyky v Myanmaru sú barmčina a angličtina.

10. Ako je najlepšie sa dostať do Thanlyin (Syriam)?
Odpoveď: Najlepšie je ísť taxíkom alebo autobusom z Yangonu, ktorý je vzdialený cca 30 minút.


Letenka Myanmar (Barma) Thanlyin (Syriam)


Letenka do Myanmaru (Barma) a následne do mesta Thanlyin (Syriam) môže byť pre mnohých cestovateľov prvotne ťažká na získanie, ale určite stoja za to. Toto miesto je plné historia, kultúry a krásnych prírodných scenérií.

Myanmar (Barma) sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a je známy svojimi bohatými kultúrnymi a historickými pamiatkami. Mesto Thanlyin (Syriam) sa nachádza vo východnej časti Yangonského zálivu a bolo dôležitým obchodným centrom v minulosti.

Orientačná cena letenky do Myanmaru sa môže pohybovať od 800 do 1200 eur v závislosti od plánovaného odletu a cestovnej sezóny.

Ak sa rozhodnete navštíviť Thanlyin (Syriam), určite by ste mali vidieť historické pozostatky krajiny. V meste sa nachádza budhistický chrám, ktorý je známy ako Kyaik-Khauk Pagoda. Táto pagoda bola postavená v 17. storočí a je považovaná za jeden z najkrajších buddhistických chrámov v krajine.

Okrem toho sa cestovatelia môžu tiež vydať na návštevu “Thanlyin Bridge”, ktorý bol postavený Britskou ríšou v roku 1930. Tento most, ktorý prevádza cez rieku Bago, býval veľmi dôležitým mostom pre dopravu medzi mesto Thanlyin a Yangonom.

Pre tých, ktorí si prajú ukázať si krásy prírody, môžu sa vydať na plavbu po rieke Bago. Aby ste urobili túto plavbu, musíte sa vydať na prístav v Thanlyine, odkiaľ sa pravidelne plavia miestne lode.

Krajina, ktorá je známa svojou gastronómiou a miestnymi kulinárskymi špecialitami, má pre turistov mnoho nezabudnuteľných tradičných jedál. Medzi tie najobľúbenejšie patria mohinga, čo je obsahuje rybu a ryžu, a parata, což je jedno z typických barmských chlebov.

Kráľovský palác a budistické kláštory sú len niektoré z miest, ktoré sa oplatí vidieť počas vášho pobytu v krajine Myanmar (Barma). Cesta na miesto Thanlyin (Syriam) stojí rozhodne za to a patrí k miestam, ktoré by mali návštevníci navštíviť. So svojou bohatou historiou a kultúrou vás toto miesto určite nezklame.


Počasie Myanmar (Barma) Thanlyin (Syriam)


Myanmar, známa aj ako Barma, je krajina s tropickým podnebím, charakteristickým vysokými teplotami počas celého roka a silnými zrážkami v období monzúnu. Mesto Thanlyin (Syriam), nachádzajúce sa na východnom brehu rieky Yangon, sa nachádza v zóne tropických monzúnových dažďov.

Podnebie v Thanlyine sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Obdobie monzúnov, ktoré trvá od mája do októbra, prináša silné dažde a vysokú vlhkosť. Počas týchto mesiacov môže dôjsť k záplavám a zosuvom pôdy. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia.

V období od novembra do apríla, ktoré je suššie a chladnejšie, teploty v Thanlyine môžu stúpať až na 40 stupňov Celzia s veľmi nízkou vlhkosťou. V tomto období je vietor suchší a oveľa príjemnejší.

Celková ročná zrážková úroveň v Thanlyine je okolo 2400 mm a zväčša prichádza počas obdobia monzúnu. V neobvyklých prípadoch môže ročná zrážková úroveň prekročiť 3000 mm.

Keďže Thanlyine sa nachádza na východnom brehu rieky Yangon, v oblasti panujú častejšie zrážky ako v iných častiach Yangonského zálivu. Zrážky v tomto oblasti sú závislé od nárazového monzúnového systému, ktorý prechádza nad oblasťou.

Zhrnutie: Keďže Thanlyine sa nachádza v monzúnovej zóne, počasie v tomto meste je ovplyvnené obdobím monzúnu s obdobím dažďov od mája do októbra a suchým obdobím od novembra do apríla. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia počas daždivého obdobia a môžu stúpať až na 40 stupňov Celzia počas suchého obdobia. Rôzne zrážky v oblasti prinášajú ročnú zrážkovú úroveň okolo 2400 mm.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Thanlyin (Syriam)


Myanmar, niekedy nazývaný aj Barma, je krajina so zaujímavou históriou a kultúrou. Nachádza sa v juhovýchodnej Ázii a je preslávená svojimi budhistickými chrámami, zelenými pralesmi a rýžovými poliami. Jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine je mesto Thanlyin, ktoré je niekedy stále vnímané ako Syriam.

Thanlyin je prímorské mesto, ktoré sa nachádza asi 20 kilometrov od Yangonu, hlavného mesta Myanmaru. Jeho história siaha až do 16. storočia, kedy bolo hlavným prístavom krajiny. Dnes je však Thanlyin malým, ale príjemným mestečkom, ktoré ponúka turistom kľud a pokoj.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v Thanlyin, musíme konštatovať, že ponuka nie je až taká rozmanitá, ako v iných turistických miestach v krajine. Napriek tomu existujú niektoré hotely a penzióny, ktoré sa považujú za kvalitné a príjemné.

Hotel Max, ktorý sa nachádza v oblasti Yar Mon, ponúka pokojné a čisté izby s klimatizáciou, káblovou televíziou a súkromnou kúpeľňou. Taktiež disponuje spoločenskou miestnosťou, reštauráciou a poskytuje služby prátania a žehlenia. Hotel je od letiska v Yangone vzdialený len niekoľko kilometrov.

Iným populárnym ubytovaním v Thanlyin je penzión Little Cabin Guest House. Tento malý rodinný podnik ponúka izby so spoločnou kúpeľňou alebo súkromnou kúpeľňou a nachádza sa v blízkosti obchodov a reštaurácií. Penzión disponuje aj spoločenskou miestnosťou s televíziou a rádiom.

Napriek tomu, že Thanlyin nie je silne preplnené turistami, môžete tu zažiť niektoré zaujímavé atrakcie. V meste sa nachádza niekoľko budhistických chrámov a pagód, kde sa môžete priblížiť k miestnej kultúre a náboženstvu. Okolitá príroda a pláže sú tiež populárnym miestom pre turistov.

Ak plánujete návštevu mesta Thanlyin, mali by ste sa pripraviť na tropické podnebie s vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka. Napriek tomu môžete očakávať príjemné a kľudné prostredie, kde sa môžete oddýchnuť a zrelaxovať.

Celkovo sa Thanlyin môže zdať ako menej navštevované a známe miesto v krajine Myanmar, ale pre tých, ktorí hľadajú kľud, oázu pokoja a príkaznú kultúru, môže byť toto jedinečné miesto tou správnou voľbou pre dovolenku.


Dovolenka Myanmar (Barma) Thanlyin (Syriam)


Myanmar, also known as Burma, is a hidden gem in Southeast Asia that is slowly gaining popularity among travelers. One of its lesser-known destinations is the town of Thanlyin, also known as Syriam.

Located only 45 minutes away from the bustling city of Yangon, Thanlyin offers a quiet and peaceful atmosphere, making it the perfect escape from the busy city life. The town’s history dates back to the 16th century when it was an important trading port under the Mon Kingdom.

One of the top attractions in Thanlyin is the Ye Le Pagoda, also known as Kyaik-Khauk Pagoda. Located on a hill, the pagoda offers stunning views of the town and the surrounding countryside. Visitors can also take a boat trip to the small island of Kyauktan to visit the beautiful Yele Paya, a temple located in the middle of a lake.

For those interested in history, the ruins of a Portuguese church can be found in Thilawa, a town located just a few kilometers away from Thanlyin. The church, built in the 18th century, was once a symbol of Portuguese influence in the region.

Finally, food lovers will appreciate the local cuisine in Thanlyin, which offers delicious dishes such as Mohinga (a fish soup), Mont Lin Ma Yar (a dessert made of glutinous rice), and various seafood dishes.

While Myanmar is still considered off the beaten path for many travelers, Thanlyin offers a unique experience that is worth the visit. With its rich history, stunning landscapes, and delicious food, Thanlyin is a destination that is sure to leave a lasting impression on any traveler.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky