Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Myeik (Mergui)

Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Myeik (Mergui)


Otázky:

1. Aké je klima v Myeiku?
2. Kedy je najlepší čas na návštevu Myeiku?
3. Ako sa dostať do Myeiku?
4. Potrebujem víza pre vstup do Myeiku?
5. Kde sa dá v Myeiku ubytovať?
6. Čo je najväčšou atrakciou v Myeiku?
7. Kde sa môžem najesť v Myeiku?
8. Ktoré aktivity a vzdelávacie zážitky sú k dispozícii v Myeiku?
9. Kde sa dá požičať loď na výlety po okolitých ostrovoch?
10. Aké sú náklady na stravovanie a ubytovanie v Myeiku?

Odpovede:

1. Klima v Myeiku je tropické, s vysokou vlhkosťou počas celého roka. Letné teploty sa pohybujú od 30 ° C do 35 ° C a zimné teploty zvyčajne nepadajú pod 20 ° C.
2. Najlepší čas na návštevu Myeiku je od decembra do marca, keď sú suchšie podmienky a nižšia vlhkosť. Však, návštevy sú možné aj v iných ročných obdobiach.
3. Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Myeiku, sú letecky alebo lodou zo Yangonu alebo z vedľajšieho Thajska.
4. Áno, cestovatelia potrebujú víza pre vstup do Myeiku. Víza môžu byť získané na thajskom alebo burmiskom veľvyslanectve alebo konzuláte.
5. V Myeiku sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od lacných hostlov po luxusné hotely. Niektoré z najlepších ubytovacích zariadení však často majú plný program. Odporúča sa včasná rezervácia.
6. Najväčšou atrakciou v Myeiku sú ostrovy v blízkom okolí s nádhernými plážami a kryštálovo čistou vodou. K dispozícii sú rôzne výlety a podujatia, kde si môžete užiť kúpanie, potápanie alebo rybolov.
7. V Myeiku sú k dispozícii rôzne reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičnú burmskú kuchyňu a západoeuropské pokrmy. Ceny sa však líšia podľa typu reštaurácie a môžu byť vyššie ako inde v Mjanmarsku.
8. V Myeiku si môžete vychutnať množstvo aktivít a vzdelávacích zážitkov počas celého roka. Medzi tieto zážitky patria jazdenie na losoch, návšteva trhov a buddhistických chrámov, tradičných vesníc a podobne.
9. V Myeiku sa môžete vydať na výlety po okolitých ostrovoch v požičanej lodi, ktorá je k dispozícii v rôznych veľkostiach a pre rôzne veľké skupiny.
10. Náklady na stravovanie a ubytovanie v Myeiku sa líšia podľa typu miesta, kde sa zdržujete. Ceny sú zvyčajne nižšie ako v iných turistických destináciách v Azijskom regióne. Pre hostelový typ ubytovania základná cena za noc stojí okolo $10-15, zatiaľ čo za kvalitnejšie ubytovanie se cena vstupuje do $50 až $100. Stravovanie je od $5 až $15 v závislosti od toho, kde sa rozhodnete jesť. Na webových stránkach cestovateľov sa záleží na správnom výbere a pripravení na to, že ceny sa môžu líšiť v závislosti na sezóne a dostupnosti.


Počasie Myanmar (Barma) Myeik (Mergui)


Možno ešte nie ste počuli o meste Myeik, ale ide o fascinujúcu destináciu v južnej časti Myanmaru (Barma). Mesto sa nachádza v oblasti Mergui, ktorá je známa svojimi nádhernými ostrovmi a plážami. Počasie v Myeiku je veľmi teplé a vlhké počas celej sezóny, s miernymi rozdielmi podľa ročného obdobia.

Začnime s obdobím monzúnov. Toto obdobie začína v júni a trvá až do septembra. Počas týchto mesiacov sa v Myeiku vyskytuje veľa dažďa, a to najmä v júni a júli. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 25 a 30°C a vlhkosť dosahuje až 90 percent.

Od októbra do februára je zas obdobie sucha, ktoré prináša mierny pokles teplôt a vlhkosti. Počas týchto mesiacov sa teploty pohybujú medzi 20 a 25°C a vlhkosť sa znižuje na približne 60 percent. Toto obdobie je tiež považované za najlepší čas na návštevu Myeiku a okolitých ostrovov.

Od marca do mája sa počasie začína zahrievať, a to najmä v máji, ktorý je najteplejším mesiacom v roku. Teploty sa môžu dostať až k 35°C a vlhkosť je vyššia ako 70 percent. Aj keď toto obdobie nie je ideálne na návštevu, môžete si stále užiť krásne pláže a relaxovať v tieni palmových stromov.

Celkovo je Myeik a oblasť Mergui krásnym miestom na návštevu počas celej sezóny. Ak plánujete cestovať do tejto časti Myanmaru, odporúčame si zobrať so sebou vhodné oblečenie a obuv v závislosti na období. A samozrejme, nezabudnite na opaľovací krém a hydratáciu, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku naplno.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Myeik (Mergui)


Myanmar (dříve známá jako Barma) leží v jihovýchodní Asii a nabízí mnoho přírodních krás. Mezi ně patří například Myeik (též znám jako Mergui), která je velmi oblíbeným turistickým místem. Pokud si plánujete návštěvu této oblasti, je důležité myslet na zajištění kvalitního ubytování.

Myeik se nachází na jihu Myanmaru a je významným přístavem pro mezinárodní námořní dopravu. Přestože je město poměrně malé, nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Patří mezi ně například Pagoda Thein Daw Gyi, rybářská vesnice Pal Lane, národní park Lampi a mnoho dalších.

Začněme tedy tím, co můžete očekávat, když hledáte přístřeší v Myeik (Mergui). Město nabízí mnoho možností ubytování, a to všechny se liší jak cenou, tak kvalitou. Pokud hledáte luxusní hotely s vyššími cenami, najdete je zejména v blízkosti centra města. Často zde najdete velmi pohodlné a prostorné pokoje vybavené potřebným luxusem, jako je například klimatizace a Wi-Fi připojení. Množství místních restaurací vám umožní ochutnat místní lahůdky a třeba si odpočinout u bazénu.

Pokud máte za sebou dlouhou cestu a nechcete utratit vysokou částku za kvalitní ubytování, můžete zvolit jednodušší a cenově dostupnější variantu. Tyto ubytovací zařízení se často nacházejí na okraji města a nebo na kraji pohoří, což vám může nabídnout atraktivnější výhled z oken. Služby jsou zde sice jednodušší, ale stále plně dostačující pro vaši potřebu po kvalitním odpočinku.

Nezapomeňte, že pokud budete chtít zarezervovat ubytování v předstihu, můžete ušetřit mnoho finančních prostředků. Během turistické sezony je Myeik velmi oblíbeným místem a kvalitní hotely či apartmány jsou rychle obsazené. Zvažujte tedy, zda si nechcete zarezervovat ubytování s předstihem, ačkoliv může být cena o něco vyšší.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu ubytování v Myeik (Mergui), je důležité myslet na to, že si užijete svou dovolenou v této krásné oblasti. Rozmanitost přírodních krás, které jsou v Myeik k vidění, tvoří nezapomenutelný zážitek.


Dovolenka Myanmar (Barma) Myeik (Mergui)


Myanmar, pôvodne známy ako Barma, sa v poslednej dobe stáva stále populárnejšou dovolenkovou destináciou, vďaka svojmu kultúrnejmu a historickému dedičstvu, jeho úchvatnej prírode a priateľským a pohostinným ľuďom.

Ak hľadáte nejaké nezvyčajné a odľahlé miesta v krajine, je to ideálne miesto na návštevu - Myeik (Mergui). Myeik sa nachádza v juhovýchodnej časti Myanmaru a je hlavným mestom provincie Tanintharyi. Toto mesto je známe svojou úžasnou prírodou, bohatým podmorským svetom a jeho kultúrnym dedičstvom.

Okrem nádherných pláží a ostrovov, ktoré obklopujú Myeik, sa môžete cítiť ako v inej dobe po prechádzkach po tradičných uličkách a budovách. Prechádzajte sa popri starých chrámoch, mnohé z nich pochádzajú z 16. a 17. storočia a zadýchajte sa históriou týchto starobylých budov.

Najväčšou atrakciou Myeik je návšteva ostrova Lampi, najväčšieho ostrova v archipelagu Mergui. Lampi je divoký ostrov s prekrásnymi plážami a tajomnými lesoch. Je to rezervácia biosféry UNESCO, kde môžete vidieť vzácne druhy flóry a fauny. Okrem toho môžete zažiť unikátnu kultúru Moken, ktorá je pôvodnom obyvateľom ostrova nasilu presunutá pozemkami v 90. rokoch.

Ak máte záujem o potápanie, myeická oblasť je domovom k najkrajším a najrozmanitejším podmorským svetom. Vaše plávania prebiehajú v prekrásnej tichej vode a môžete vidieť pestrú paletu rias a morských rýb ako napríklad mantu, rekiny, korytnačky a mnoho ďalších.

Pri návšteve Myeik nezabudnite ochutnať tie najlepšie miestne jedlá. Kuchyňa tejto oblasti je celkom odlišná od inej časti krajiny, je hojná v rýži, rybách a morských plodoch. Mnohé reštaurácie sa nachádzajú v starých koloniálnych budovách, kde môžete ochutnať tradičné pokrmy.

Vzhľadom na to, že Myeik je stále relatívne neznáme miesto, turistická infraštruktúra tu nie je ešte taká rozvinutá ako v iných častiach krajiny. Avšak, táto oblasť začína byť čoraz populárnejšou a mnoho spoločností teraz ponúka organizované zájazdy do tejto oblasti.

Ak sa chystáte na dovolenku do Myanmaru, Myeik by mal byť v zozname vašich destinácii, ktoré majú navštíviť. Pripravte sa na nezabudnuteľné návštevy, kde sa budete cítiť, ako by vaše cesty preťali svetový poriadok.


Letenka Myanmar (Barma) Myeik (Mergui)


Myanmar, známa aj ako Barma, je krajina s bohatou históriou a kultúrou. Nachádza sa v juhovýchodnej Ázii a ponúka množstvo turistických atrakcií a exotických miest. Jedným z týchto miest je Myeik, známe aj pod názvom Mergui.

Myeik sa nachádza na juhu krajiny, pri pobreží Andamanského mora a je jedným z najkrajších miest v tejto oblasti. Je to jedno z mála miest, ktoré sa stále nachádza v pôvodnom stave a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Ak by ste mali záujem navštíviť Myeik, najlepšie je vybrať sa tam letecky. Letenky z Európy zvyčajne vediú cez Bangladéš alebo Thajsko a potom pokračujú do Myeiku. Cesta letecky trvá niekoľko hodín, ale ponúka nádherné pohľady na krajinu a more.

Myeik je známe aj pre svoje krásne pláže, ktoré sú stále pomerne nedotknuté a ponúkajú návštevníkom možnosť relaxovať a užívať si nekonečné množstvo piesku a mora, ktoré sa strácajú v nekonečne.

Okrem pláži a mora ponúka Myeik aj množstvo tradičných miest a obchodov, kde si môžete kúpiť miestne remeslá a produkty. Okrem toho môžete navštíviť aj niekoľko historických pamiatok, ako napríklad kláštor Htusan, ktorý sa nachádza iba niekoľko minút autom od Myeiku.

V Myeiku nájdete tiež rôzne rybárske osady, kde môžete vidieť tradičnú rybársku činnosť a spoznať miestnych ľudí. Návšteva Myeiku je preto aj skvelým spôsobom ako spoznať miestnu kultúru a tradície.

Vzhľadom na to, že je Myeik stále pomerne nedotknutý turizmom, nemusí ponúkať tie najluxusnejšie hotely, ale nájdete tu množstvo možnosti ubytovania pre každý rozpočet.

Na záver treba povedať, že návšteva Myeiku je určite skúsenosťou, ktorú nezabudnete. Okrem nádherných pláží a scenérie tu nájdete aj úžasných ľudí a tradičnú kultúru, ktorá je stále živá. Či už sa rozhodnete zostať len pár dní alebo sa tu zdržíte dlhšie, určite si nájdete dostatok príležitostí na objavovanie a objavovanie tejto krajiny.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky