Objavte lety za najlepšie ceny

Mosambik Pungwe Falls

Letenka Mosambik Pungwe Falls


Ak hľadáte exotický zážitok, kde sa na jednom mieste stretne nádherná príroda, kultúra a relaxácia, potom by ste mali určite zvážiť Mosambik a jeho Pungwe Falls. Toto miesto sa nachádza v juhovýchodnej Afrike, v krásnom prostredí tropických lesov a rieky Pungwe.

Mnohí turisti sa sem smerujú hlavne kvôli nádhernej krajine v okolí vodopádu, ktorý je impozantný svojimi rozmermi a krásou. Voda padá z výšky 70 metrov a je obklopená zeleným okolím. Týmto miestom sa prechádza lemovaná cesta, ktorá vedie okolo potôčika a krásneho vodopádu.

Pungwe Falls ponúka nie len krásne prostredie, ale aj mnohé aktivity pre turistov, ako je napríklad plávanie, rybačka, kajakovanie a iné. Krajina v okolí je rovnako nádherná a je ju možné skúmať na rôznych exkurziách a túrach. Môžete sa napríklad vydať na safari a vidieť divokú faunu v okolí národných parkov.

Ak chcete stráviť pár dní v tomto krásnom prostredí, určite by ste mali zvážiť výber z niektorých z hotelov a resortov, ktoré sú k dispozícii. Mnohé z nich ponúkajú rôzne wellness služby, masáže a iné aktivity, ktoré Vám ponúknu dokonalý oddych od každodenného vypätia.

Letenky do Mosambiku sú dostupné z mnohých krajín sveta, najmä z európskych krajín, ako sú Británia, Nemecko alebo Francúzsko. Väčšina letov prichádza do hlavného mesta Maputo, z ktorého sa môžete ďalej dostať autobusom či taxíkom do miesta vášho ubytovania.

Pungwe Falls v Mosambiku je miestom plným krásy a zážitkov pre milovníkov prírody a uvoľnenia. Ak ste unavení hustým mestským životom a hľadáte krásu, ktorá Vás dokáže osviežiť, potom by ste mali určite premýšľať o tom, že by ste si sem mohli zarezervovať letenku a užiť si niekoľko dní plných oddychu a relaxácie.


Počasie Mosambik Pungwe Falls


Mosambik je krajina bohatá na exotické pláže, nádherne národné parky, fascinujúce kultúrne dedičstvo a nezabudnuteľnú prírodu. Medzi najväčšie prírodné divy patria aj Pungwe Falls, ktoré sú oblasťou hojnej rieky, ktorá sa vytvára na západnej strane pohoria Makonde a tečie cez stred Mozambiku. Lokalita Pungwe Falls sa nachádza medzi mestečkami Beira a Chimoio v provincii Sofala.

Klima

Mosambik je trópicky štát s celoročne teplým počasím. Počasie je zväčša horúce a vlhké s teplotami dosahujúcimi až 40°C v niektorých oblastiach. V oblasti Pungwe Falls je vlhkosť vysoká celý rok a dažďové stavy zväčša spôsobujú striedavé obdobia dažďov a sucha.

Obdobie sucha

Suché obdobie v oblasti Pungwe Falls trvá od júna do októbra a je to obdobie, v ktorom je najlepšie navštíviť tieto krásne vodopády. Počas tohto obdobia sú prúdy rieky plytšie, čo umožňuje návštevníkom prejsť až k pôsobivým skalám a pozorovať vodopády z blízka. Príroda okolo je prekrásna, zeleň je sýta a prostredie pôsobí neuveriteľne veľkolepo. Teploty sú v tomto období miernejšie a zväčša sa pohybujú okolo 25°C.

Obdobie dažďov

Obdobie dažďov v Mosambiku začína v decembri a trvá až do mája. Počas tohto obdobia sú vodopády Pungwe maximálne nafúknuté a tečú rýchlo, čo im dodáva nezameniteľnú krásu. Na druhej strane, cesty do oblasti sú často neprejazdné a značne zhoršené kvôli silným dažďom. Voda v rieke je takisto veľmi silná a to môže byť rizikové pre cestovateľov.

Záver

Pungwe Falls sú jedným z najkrajších a najfascinujúcejších miest v Mosambiku. Ak hľadáte jedinečné zážitky, tak by ste určite nemali vynechať túto oblasť. Nech už sa rozhodnete navštíviť Pungwe Falls v období sucha alebo dažďov, určite budete očarení prírodou, ktorú táto oblasť ponúka. V období sucha sú podmienky pre návštevníkov najlepšie, ale v období dažďov sú vodopády oveľa väčšie a majestátnejšie. Je to miesto, ktoré určite stojí za návštevu a ponúka nepoznané zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Mosambik Pungwe Falls


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Pungwe Falls?
2. Aký je vstup do Pungwe Falls?
3. Je možné sa kúpať v Pungwe Falls?
4. Ako sa dostať k Pungwe Falls?
5. Kedy je najlepší čas navštíviť Pungwe Falls?

Odpovede:

1. Pungwe Falls sa nachádzajú v Mosambiku, v blízkosti mesta Beira, v provincii Sofala.
2. Na vstup do Pungwe Falls sa neplatí žiadna vstupná taxa.
3. Áno, je možné sa kúpať v Pungwe Falls, ale je potrebné byť opatrný a sledovať prúdy vody.
4. Najlepším spôsobom, ako sa dostať k Pungwe Falls, je autom. Dostupné sú aj mnohé taxíky a motorky.
5. Najlepší čas na návštevu Pungwe Falls je počas dažďovej sezóny, kedy voda pôsobí najimpresívnejšie a najdivokejšie.


Ubytovanie Mosambik Pungwe Falls


Ako sa chcete zrelaxovať a užiť si prírodu, určite by ste mali navštíviť Mosambik Pungwe Falls. Ide o krásne kaskády, ktoré sa nachádzajú na rieke Pungwe v Mosambiku. Pungwe Falls sú taktiež jedným z najkrajších turistických miest Mosambiku.

Ubytovanie pri Pungwe Falls je rozmanité a závisí od vašich preferencií. Môžete sa ubytovať v kempoch, kde môžete postaviť svoj vlastný stan, alebo si prenajať stan, ktorý už tam stojí. Kempy sú obvykle vybavené základnými zariadeniami ako kuchyne, WC a sprchy. Ak nie ste fanúšikom kempovania, môžete sa ubytovať v hoteloch alebo zariadeniach typu resort, ktoré sú vyššieho štandardu a ponúkajú väčší komfort.

Jednou z možností je Rainbow Rest House. Toto zariadenie sa nachádza len niekoľko kilometrov od Pungwe Falls a ponúka jednoduché ubytovanie v chate alebo stanoch. K dispozícii sú tiež vybavené kuchyne a spoločné facilitty. Ak chcete hľadať niečo s väčšími komfortom, môžete si vyskúšať ubytovanie v luxusnom zariadení Pungwe Safari Camp. Toto zariadenie ponúka skutočne elegantné a luxusné ubytovanie, pričom Ponúka aj možnosti pre různé aktivity ako safari alebo rybolov.

Ak sa pri ubytovaní snažíte šetriť, máte možnosť využiť miestne hostesky, ktoré vám ubytovanie zariadia podľa vašich potrieb a preferencií. Zvyčajne sú tieto hostesky cenovo výhodnejšie ako iné ubytovania.

Napriek tomu aké ubytovanie si vyberiete, Pungwe Falls je miesto, ktoré by ste v Mosambiku určite nemali vynechať. Ubytovanie v okolí týchto krásnych kaskád je výborný výchozí bod pre dobrodružstvo a pre voľný čas v prírode, čo urobí vašu dovolenku v Mosambiku naozaj nezabudnuteľnou.


Dovolenka Mosambik Pungwe Falls


V Mosambiku, krajine na juhovýchodnom pobreží Afriky, sa nachádzajú jedny z najkrajších vodopádov na svete, Pungwe Falls. Tento prírodný zázrak láka turistov z celého sveta, ktorí hľadajú prírodné krásy a nezabudnuteľné dobrodružstvá.

Vodopády Pungwe sú ukryté v prírodnej rezervácii Chimanimani, ktorá sa rozprestiera na 1716 kilometroch štvorcových. Tento unikátny kúsok zeme má na svojom území mnoho divokých zvierat a vtákov, čo robí z miesta raj pre tých, ktorí chcú spoznať africkú prírodu a jej obyvateľov. Výlet na vodopády Pungwe môže byť pre každého cestovateľa jedinečným zážitkom.

Najlepšie obdobie na návštevu vodopádov je počas obdobia dažďov v nasledujúcich mesiacoch: december, január a február, keď voda sleduje strmé skaly a tvorí niekoľko úchvatných vodopádov. V tomto období sú však cesty ťažko dostupné a návštevníci musia byť pripravení na náročný až extrémny terén.

Ak sa rozhodnete pre túto dovolenku, môžete si vybrať niekoľko možností, ako sa dostať k vodopádom. Prvotnou cestou je prejazd autom cez hory. Takáto cesta je však náročná a môže trvať niekoľko dní. Inou možnosťou je letecká doprava na miesto, ktorá je rýchlejšou a pohodlnejšou voľbou. Po príchode na miesto na vás čakajú miestni sprievodcovia, ktorí vás vezmú na miesta, kde budete môcť sledovať vodopády z blízka a skúsiť si aj iné atrakcie.

Mimo návštevy vodopádov, existuje veľa ďalších aktivít, na ktoré sa môžete tešiť. Jednou z nich je rafting, ktorý vám umožní preplaviť si divoké rieky a užiť si adrenalínovej jazdy. Návšteva miestnych dedín je ďalšou možnosťou, kde sa môžete dozvedieť viac o kultúre a tradíciách miestnych ľudí.

Mosambik a vodopády Pungwe Falls sú skutočnými klenotmi Afriky, ktoré stoja za to vidieť. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva, krásnej prírody a kultúrneho prežitia, neváhajte a objavte krásy Mosambiku.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky