Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Ulaanbaatar (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Ulaanbaatar (hlavné mesto)


1. Ako sa dostanem do Ulaanbaataru z letiska?
- Z letiska Genghis Khan International Airport sa dostanete do Ulaanbaataru taxíkom, MHD autobusom alebo súkromným prevádzkovateľom shuttle busu.

2. Aké je to počasie v Ulaanbaatare?
- Počasie v Ulaanbaatare býva chladné a suché v zime a teplé a daždivé v lete. Teploty sa pohybujú od -40 °C v zime až po + 30 °C v lete.

3. Kde sa nachádza najväčší nákupný komplex v Ulaanbaatare?
- Najväčší nákupný komplex v Ulaanbaatare sa volá "State Department Store" a nachádza sa v strede mesta.

4. Kedy sú v Mongolsku najväčšie festivaly?
- Najväčšie festivaly v Mongolsku, ako napríklad Naadam, sa konajú v lete, zvyčajne vo dnech od 11. do 13. júla.

5. Aké sú tradičné jedlá v Mongolsku?
- Tradičné jedlá v Mongolsku zahŕňajú buuz (parené mäsové knedle), huushuur (hlbokofarebné placky s mäsovou náplňou), khuushuur (krstou plnené cibule), aarul (sušené mlieko), a boodog (jednoduchý pokrm z mäsa).

6. Kde môžem získať víza do Mongolska?
- Víza do Mongolska môžete získať na väčšine intetnationálnych letísk, v konzulátoch alebo ambasádach Mongolska v rôznych krajinách sveta.

7. Aké sú najznámejšie pamiatky v Ulaanbaatare?
- Najznámejšími pamiatkami v Ulaanbaatare sú Chinggis Khaan Square, Národné múzeum Mongolska, Gandan Khiid, a Zaisan Memorial Hill.

8. Kde sa môžem v Ulaanbaatare ubytovať?
- V Ulaanbaatare sa nachádza množstvo hotelov a hostelu s rôznymi cenovými kategóriami, ktoré môžete nájsť cez stránky ako Booking.com alebo AirBnB.

9. Aké sú najlepšie miesta v Ulaanbaatare na nakupovanie suvenírov?
- Najlepšie miesta v Ulaanbaatare na nakupovanie suvenírov sú "Naran tuul" (ľudové trhy), "Gobi Cashmere" a "Cashmere & Silk".

10. Ktoré miesta odporúčate na výlety z Ulaanbaataru?
- Zo Ulaanbaataru sa môžete vydať na výlet do Národného parku Gorkhi-Terelj, Do monastiera Amarbayasgalant, alebo na jazdu na konských chrbtoch do Tereljského národného parku.


Letenka Mongolsko Ulaanbaatar (hlavné mesto)


Ak plánujete navštíviť Mongolsko, mesto Ulaanbaatar je určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať. A keďže je Mongolsko relatívne vzácne cestovateľskou destináciou, nebudete mať mnoho letov na výber. Preto sme sa rozhodli zbadať, ako získať letenku pre túto exotickú krajinu s cieľom pomôcť vám s vašou plánovanou cestou.

V prvom rade, treba poznamenať, že medzinárodné lety do Mongolska sú obmedzené a nájdete ich výhradne na medzinárodných letiskách v hlavnom meste Ulaanbaatar. Najväčšími leteckými spoločnosťami sú MIAT Mongolian Airlines, Korean Air, Air China a Turkish Airlines. Ak hľadáte letenku s MIAT, môžete ju získať priamo na webovej stránke ich spoločnosti.

Ak vám nevadí doteraz strávený čas v lietadle alebo chcete používať iné možnosti letu, ktoré spoločnosť MIAT neponúka, musíte sa pozrieť do podrobností nízkonákladových leteckých spoločností a obvykle je potrebné nájsť letenky s prestupom v inom meste alebo krajine.

Treba tiež poznamenať, že ceny leteniek do Ulaanbaataru sa môžu výrazne líšiť v závislosti od termínu cesty a času rezervácie. Preto je dôležité byť flexibilný v tom, kedy idete.

Ak plánujete cestu do Mongolska, odporúčame, aby ste sa dopredu poradili so svojím cestovným agentom alebo hľadali letenku sami a porovnali rôzne možnosti. Dôležité je, že hoci letenka môže byť drahá, návšteva Mongolska je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý sa oplatí urobiť.


Ubytovanie Mongolsko Ulaanbaatar (hlavné mesto)


Mongolsko je jednou z veľmi zaujímavých krajín, kde môžete zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvá. Hlavným mestom tohto štátu je Ulaanbaatar, ktoré je bohaté na kultúrnu a historickú architektúru a poskytuje niekoľko možností ubytovania v rôznych cenových kategóriách.

V Ulaanbaatar môžete nájsť celý rad ubytovacích možností, ako sú hotely, hostely a apartmány. Ak hľadáte niečo cenovo dostupné, určite by ste mali zvážiť pobyt v hosteli. V Ulaanbaatar nájdete mnoho cenovo dostupných hosteli, ktoré sa často nachádzajú v centre mesta, čo umožňuje jednoduchý prístup k obchodom, reštauráciám a turistickým atrakciám.

Okrem hostelu sú v Ulaanbaatar k dispozícii aj mnohé hotely, ktoré ponúkajú širokú škálu ubytovacích možností. Od luxusných hotelov s piatimi hviezdami až po skromné hotely s nižšou cenou, určite si nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Ak vám nevyhovujú žiadne z týchto možností, môžete skúsiť prenajať si apartmán, ktorý vám umožní skúsiť život v Mongoose. Apartmány sú k dispozícii vo veľa oblastiach mesta a prinášajú privátnu a osobnú atmosféru, ktorá by mohla byť pre niektorých cestovateľov presne to, čo hľadajú.

Ak hľadáte ubytovanie s vyšším štandardom kvality, nájdete ich tj v bývalého monastieru, ktorý sa premenil na hotel, kde sa už niekoľko rokov organizujú prémiové eventy.

V Ulaanbaatar sa ubytovanie nenachádza iba v strednom alebo vysokom cenovom rozpätí. Pre tých, ktorí hľadajú jednoduchý spôsob života môže byť rozumnou volbou aj podnájom izby alebo bytu. Tento spôsob ubytovania vám umožňuje bývať s miestnymi a spoznať miestnu kultúru a tradície.

V hlavnom meste Mongolska vám teda nie je čo chýbať pri hľadaní ubytovania. Môžete si vybrať z viacerých možností s rôznymi cenovými reláciami a záleží len na vás, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Zostává už len vybrať si, kam sa chcete ubytovať a odísť na nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Mongolsko Ulaanbaatar (hlavné mesto)


Mongolsko, jedna z najväčších krajín na svete, sa nachádza v Ázii a ponúka krásnu rozmanitosť prírody, od púští a stepí po vrchoviny a hory. Hlavné mesto Ulaanbaatar sa nachádza v centrálnej časti krajiny a ponúka jedinečné zážitky a pamiatky. Avšak, ako vyzerá počasie v tomto búrlivom hlavnom meste?

Ulaanbaatar je jedným z najchladnejších hlavných miest na svete, kde teploty v zime klesajú pod -30 °C a snehové búrky sú častým javom. Zimné obdobie trvá väčšinou od konca novembra do marca a teploty sú v tomto období zvyčajne pod bodom mrazu. V januári sú teploty najnižšie a dosahujú priemer -20 °C, a často aj spadnú pod tento rozsah.

Počas jari, od apríla do júna, sa teploty začínajú postupne zvyšovať, avšak stále sú chladné s priemerom okolo 10 °C. V lete (júl až august) sú teploty príjemné s priemerom okolo 20 °C, no môžu dosahovať aj viac ako 30 °C v horúčavách. Ulaanbaatar má tiež vyššie hornaté oblasti, kde je chladnejšie ako v nížinách, a to najmä v noci a ráno.

Jeseň, od septembra do novembra, prichádza s premenlivým počasím a s postupne sa znižujúcimi teplotami. Môžete očakávať teploty okolo 10 °C v septembri, no v novembri už dosahujú priemernej teploty okolo -5 °C. V tomto období môžu prichádzať aj snežné prejavy, no sneženie je väčšinou slabé a krátkodobé.

Ak plánujete návštevu Ulaanbaataru, nezabudnite si pritiahnuť teplé oblečenie, najmä ak sa chystáte navštíviť mesto v zime. Dokonalým doplnkom bude aj kvalitné topánky a teplé čiapky, rukavice a šálky.

Aj keď počasie v Ulaanbaatari môže byť tvrdé a nepredvídateľné, zvlášť v zime a na jar, nebojte sa z tejto metropoly odradiť. Mongolsko je nádherná a jedinečná krajina, ktorá stojí za návštevu počas celého roka a ponúka obrovské množstvo príležitostí na objavovanie nových vecí a zážitkov.


Dovolenka Mongolsko Ulaanbaatar (hlavné mesto)


Mongolsko - krajina, ktorá sa tiahne cez strednú Áziu, je plná kultúrnych bohatstiev a krásnych scenérií. Hlavným mestom Mongolska je prekrásne mesto Ulaanbaatar, ktoré ročne privíta tisíce turistov z celého sveta. Ak aj vy premýšľate o tom, že by ste sa sem vybrali na dovolenku, prinášame vám niekoľko dôvodov, prečo si to určite zaslúžite.

Ulaanbaatar je naozaj jedinečné mesto, v ktorom sa nachádza množstvo pamiatok a miest, ktoré by ste určite nemali vynechať. Jedným z najznámejších miest v meste je chrám Gandan, ktorý je považovaný za najvýznamnejší budhistický chrám v Mongolsku. Ide o obrovský komplex chrámov, v ktorom sa nachádza viac ako 20 budhistických náboženských budov. Tento chrám je v Mongolsku považovaný za veľmi sväté a jeho navštívenie by malo byť súčasťou každej návštevy mesta.

Ďalšou významnou pamiatkou v Ulaanbaatari je múzeum Genghis Khan, ktoré je venované životu a histórii tohto veľkého mongolského vládcu. Múzeum sa nachádza v centre mesta a ponúka návštevníkom zaujímavé prehliadky, ktoré ukazujú život a kultúru Mongolov v minulosti aj v súčasnosti.

Okolo mesta sa nachádza niekoľko krásnych prírodných miest, ktoré by ste určite nemali neutiekať. Jeden z týchto miest je Národný park Terelj, kde nájdete niekoľko zaujímavých turistických miest, ako sú napríklad skalné útvary Turtle Rock alebo The Younger Brother of Turtle Rock. Okrem toho môžete tu zažiť aj jazdu na konskom chrbte alebo sa prechádzať po čarovnom údolí Gorkhi-Terelj.

Mongolsko a jeho hlavné mesto Ulaanbaatar vám ponúka jedinečnú príležitosti vidieť niečo, čo inde neuvidíte. Preskúmajte bohatú históriu a kultúru tejto krajiny, objavujte nádherné scenérie prírody a užívajte si tu miestny život pocas svojej dovolenky. Ak teda hľadáte niečo odlišné a zaujímavé, Ulaanbaatar by určite mohol byť tou správnou voľbou.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky