Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park

Počasie Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park je unikátnou časťou krajiny, ktorá sa nachádza zhruba 80 km od hlavného mesta Ulaanbaataru. Tento národný park je obklopený krásnou zelenou krajinou, skalnatými vrchmi a priezračnými jazerami.

Počasie v tomto národnom parku je ovplyvnené kontinentálnym podnebím a má dva výrazné ročné obdobia - suché leto a chladnú zimu. Letné mesiace od júna do septembra ponúkajú priaznivé podmienky pre turistov, aby si mohli užiť krásy parku. Počas tohto obdobia, teploty sa môžu vyšplhať až na 27 °C cez deň a klesnúť na približne 10 °C v noci. Je to ideálne počasie pre túry, jazdu na koni, alebo pre pikniky.

Začiatok jesene v októbri prináša radikálne zmeny, teploty klesajú a sprievodný vietor sprevádza národný park. Zima, ktorá nasleduje, trvá zhruba šesť mesiacov, od novembra do marca. Počas týchto mesiacov je park pokrytý snehom a teploty sa môžu klesnúť až na -40 °C. Aj napriek týmto extrémnym podmienkam, zimná sezóna ponúka návštevníkom možnosť vidieť miestnych zvierat, ako napríklad divé kozy, srnky a vlky.

Je veľmi dôležité, aby návštevníci zabezpečili účinné vrstvy tepla a chránilo hlavu, ruky a nohy pred mrazom. To znamená, že zimná sezóna je vhodná iba pre návštevníkov, ktorí sú pripravení na zimné podmienky.

Celkovým zhrnutím je najlepšie navštíviť Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park počas letných mesiacov, keď počasie je priaznivé a umožňuje vám užiť si celú krásu parku. Ak sa však rozhodnete navštíviť park v zime, buďte pripravení na náročné podmienky a extremálne počasie. Každá ročná doba však prináša svoje neopakovateľné krásy.


Letenka Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Ak hľadáte cestovanie do exotických miest, potom by ste určite mali zvážiť letenku do Mongolska. Táto krajina, ktorá sa nachádza v srdci Strednej Ázie, vám ponúkne nielen fascinujúcu kultúru a históriu, ale aj jedinečnú prírodu. Jedným z najkrajších miest v Mongolsku je Gorkhi-Terelj National Park.

Tento park sa nachádza len niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Ulánbátaru a ponúka úchvatné scenérie, ktoré vás dostanú. Po príchode do parku sa ocitnete v nádhernom prostredí, ktoré sa skladá z jemných zvoncovitých kopcov, zákutí ze zelenej trávy a mohutných skalných formácií.

Jedným z najvyhľadávanejších miest v parku je skalná formácia Terelj. Táto obrovská skala je vysoká až 80 metrov a má tvar obrovského sovy. K dispozícii máte množstvo turistických trás, ktoré vedú až k skale a ponúkajú úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Ak sa vydáte ďalej do parku, narazíte na Manželskú skalu. Táto skala je pomenovaná po dvoch skalách, ktoré sú spojené mostom. Tento most je veľmi populárny medzi turistami a vytvára čarovnú romantickú atmosféru.

Nechýba ani miesto, kde sa môžete stretnúť s ľuďmi a zistiť viac o mongolskej kultúre. V parku nájdete niekoľko tradičných jurtí, kde môžete nájsť miesto na prenocovanie a vychutnať si miestnu kuchyňu.

V parku sú k dispozícii aj rôzne aktivity, ako napríklad turistika, jazda na koni, rafting a paragliding. Taktiež si môžete pozrieť miestne klenoty, ako sú vodopády a rieky.

Ak sa plánujete vydať do Mongolska a navštíviť Gorkhi-Terelj National Park, odporúčame vám si zabezpečiť letenky v predstihu. Vstup do parku stojí len niekoľko dolárov a výlet do tohto krajového parku vám zaručene zostane v pamäti na celý život.


Dovolenka Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je krajinou neporušenej prírody, kde sa nachádza mnoho zaujímavých miest pre každého turistu. Jedným z najkrajších a najneuveriteľnejších miest na dovolenku je Gorkhi-Terelj National Park, ktorý sa nachádza iba 55 km od hlavného mesta Ulaanbaatar.

Gorkhi-Terelj National Park je veľký 2930 km² a je to najobľúbenejší národný park v Mongolsku. Jeho nádherné hory, kaňony a rieky lákajú mnoho turistov z celého sveta, ktorí hľadajú oddych od mestského zhonu a prežitie nespútanej prírody.

Prvou atrakciou, ktorú musíte vidieť po príchode do parku, je meditačný chrám Gants Khudag. Tento chrám sa nachádza na úpätí hory, v tichom lesnom prostredí a je veľmi dôležitý pre buddhistických mníchov.

Ďalšou atrakciou parku sú skalné útvary názvom The Turtle Rock a The Monkey Rock, ktoré sa nachádzajú na brehu rieky Terelj. Tieto skalné útvary sú symbolmi parku a veľmi obľúbenými miestami pre turistov na fotenie.

Jednou z najkrajších oblastí parku je údolie rieky Gorkhi, kde sa nachádzajú vodopády a jaskyne. Najväčší vodopád v oblasti sa nazýva Gunjin Sum a môžete ho vidieť po prechádzke po zaujímavej turistickej stezke.

Pre bežcov a turistov je park ideálnym miestom pre relaxačné behy a prechádzky po zelenej nádhere. To všetko môžete robiť s nádhernou scenériou ako pozadím.

A napokon, najlepší spôsob ako poznávať park je viesť konskú jazdu. Konské jazdy sa urodili v Mongolsku a je to jedinečná príležitosť pochopiť históriu tejto krajiny. Pri jazde na koni si môžete vychutnať okolitú krásu a pokoj prírody.

Veríme, že tento článok Vás zaujal a nabudil Vás k návšteve nádherného parku Gorkhi-Terelj National Park v Mongolsku. Ak hľadáte dovolenku v nespútanej prírode so zážitkami, ktoré zostanú nezabudnuteľné, táto dovolenka je pre Vás tou správnou voľbou.


Ubytovanie Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je jedným z najkrajších kúskov sveta, ktoré ponúka nádherné prírodné scenérie a neporušenú divočinu. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, nemôžete si nechať ujsť návštevu Gorkhi-Terelj Národného Parku. Nachádza sa len približne 50 km východne od hlavného mesta Ulaanbaatar a ponúka úchvatné scenérie, krásne jazerá, starodávne kláštory a územie, kde sa ešte konajú tradičné mongolské praktiky.

Ubytovanie v Gorkhi-Terelj Národnom Parku je možné vo viacerých formách. Napríklad oázou pre turistov, ktorí sa chcú cítiť ako miestni nomádi, sú yurty (tradičné mongolské stany). Tieto stany sú pohodlné, zateplené a zvyčajne sú vybavené posteľami a kúrením. Často sa tiež nazývajú "ger" a sú neodmysliteľnou súčasťou mongolskej kultúry. Niektoré yurty sú súkromné a iné sú teraz súčasťou využívaných kempov.

Ďalšou voľbou je ubytovanie v hosteli alebo v hoteli s vyššou úrovňou komfortu. Väčšina z nich sa nachádza v okolí Ulaanbaataru, ale sú aj hostely a hotely v blízkosti Národného parku. Ubytovanie v týchto zariadeniach ponúka kvalitné a pohodlné ubytovanie, vrátane tečúcej vody a kúrenia, a často sú k dispozícii aj rôzne služby vrátane turistických akcií, občerstvenia a miestnych tras.

Pre tých, ktorí sú ochotní zažiť tradičnú mongolskú kultúru, sú rodinné domy mongolských rodín skvelou voľbou. V týchto domoch môžete zažiť riadnu hospodársku stratégiu, tradičné jedlá a miestne zvyky. Ubytovanie v týchto domoch je zvyčajne dohodnuté prostredníctvom ubytovacej služby alebo turistickej agentúry.

Mnohé z týchto miest ponúkajú nespočetné množstvo aktivít, ktoré zažijete v centre Mongolska, vrátane jazdy na koni, pešieho turizmu, jazdy na off-road vozidlách, prechádzky po kanoe a rôzne iné turistické aktivity. Tieto aktivity sú obľúbené u tradičných cestovateľov a sú spravidla zahrnuté v uzatvorených balíčkoch od turistickej agentúry. Ak teda hľadáte neporušenú prírodu, ktorá vás vtiahne a zanechá vás bez slov, navštívte Gorkhi-Terelj Národný Park a úžívajte si rýchlosť a pohľad, ktoré len mongolská púšť poskytne.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Mongolsku a Národný park Gorkhi-Terelj:

1. Aký časový rozdiel existuje medzi Mongolskom a centrálnou Európou?
- Mongolsko je o 6 hodín vpred v porovnaní s centrálnou Európou.

2. Ako sa dostať do Národného parku Gorkhi-Terelj?
- Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Národného parku Gorkhi-Terelj, sú autobusom, taxíkom alebo organizovaným prevozom.

3. Je v Národnom parku Gorkhi-Terelj možné kempovať?
- Áno, v Národnom parku Gorkhi-Terelj sa nachádza množstvo kempovacích miest, kde si môžete postaviť stan.

4. Aké aktivity môžete v národnom parku Gorkhi-Terelj robiť?
- V národnom parku Gorkhi-Terelj si môžete užiť turistiku, horskú cyklistiku, jazdu na koni, rybolov a mnohé iné aktivity.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Národného parku Gorkhi-Terelj?
- Najlepšie obdobie na návštevu Národného parku Gorkhi-Terelj je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a príroda je krásna.

6. Potrebujem vízum, ak chcem navštíviť Mongolsko?
- Áno, ak chcete navštíviť Mongolsko, potrebujete vízum. Víza sa vydávajú na obdobie 30 až 90 dní.

7. Aké je mongolské jedlo a pivo?
- Tradičné mongolské jedlo je buuzy (parné cestoviny plnené mäsom), khuushuur (plnené mäsom), khorkhog (miesto grilovania sa používa kovový hrniec) a mnohé ďalšie. Mongolské pivo sa volá "Chinggis", a obsahuje asi 5% alkoholu.

8. Aké sú najlepšie miesta v Mongolsku na návštevu?
- Okrem Národného parku Gorkhi-Terelj sú nevyhnutné miesta na návštevu ako sú Ulaanbaatar (hlavné mesto), Gobi Desert, Terelj Lake a mnoho ďalších miest.

9. Aké je počasie v Mongolsku?
- Mongolsko má suché a chladné kontinentálne podnebie, s chladnými a suchými zimami a teplými letami.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa oboznámiť s mongolskou kultúrou a tradíciou?
- Najlepšie spôsoby, ako sa dozvedieť o mongolskej kultúre a tradíciách, sú navštíviť tradičné dediny a nomádske rodiny, kde môžete zažiť životnom mongolských nomádov, a navštíviť múzeá, ktoré sa venujú histórii a kultúre Mongolska.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky