Objavte lety za najlepšie ceny

Maurícius Le Pouce Mountain

Dovolenka Maurícius Le Pouce Mountain


Maurícius je drobný ostrov v Indickom oceáne, ktorý môže byť malý na mapách, ale ponúka množstvo príležitostí na relaxáciu a dovolenku. Omiľovaný predovšetkým turistami, ktorí túžia po krásnych plážach a jazerech, Maurícius však ponúka aj pokojný oddych a skvelé dobrodružstvá. A jedným z nich je určite turistický výlet na pohorie Le Pouce.

Pohorie Le Pouce sa nachádza len 20 minút jazdy od hlavného mesta Port Louis a je považované za najvyšší vrchol Maurícia. Tento kopček ponúka možnosť na pozorovanie krásnych výhľadov na ostrov a jeho okolie. Túra na pohorie Le Pouce nie je príliš náročná a môže sa zúčastniť každý, kto má priemernú fyzickú kondíciu.

Pohorie Le Pouce je vysoké len 812 metrov a počas túry sa môžete skvele vyblázniť a pozorovať krásu prírody a krajiny. Na začiatku túry sa musíte prejsť popri farme s cukrovou trstinou, kde si môžete kúpiť miestne pochutiny a nápoje. Po tom, ako sa dostanete na vrchol, můžete si vychutnať panoramatický výhľad na celú krajinu, jasnú vodu Indického oceána a nádhernú oblasť okolo Port Louis.

Pre tých, ktorí si túru na pohorie Le Pouce nechcú urobiť sami, sú k dispozícii miestni sprievodcovia, ktorí Vám radi poskytnú komentovanú prehliadku a túru po okolí. Výlet na pohorie Le Pouce je ideálnou aktivitou pre tých, ktorí sa na Mauríciu chcú dostať do svojho vlastného tempa a preskúmať krásu ostrova.

Celková dovolenka na Mauríciu je skutočným zážitkom a určite stojí za to, aby ste tam strávili svoje voľné dni. Krajina má množstvo krásnych miest, kde sa môžete vybrať na prechádzky, bližšie spoznať miestnu kultúru a stopercentne si užiť dovolenku plnú adrenalinu aj relaxu. A ak sa tam budete chystať, nezabudnite sa zúčastniť výletu na pohorie Le Pouce, aby ste si užili nezabudnuteľné výhľady na celý ostrov.


Počasie Maurícius Le Pouce Mountain


Maurícius je prírodný raj na Zemi, kde sa stretávajú všetky elementy prírody: krásne pláže, jasne modré more, zeleň lesov, kvitnúce lúky a vrchy pokryté hustým porastom. Na Mauríciu sa vyberajú tisícky turistov z celého sveta, aby si užili oddychu a zážitkov na tohto krásnom ostrove.

Jedným z najnavštevovanejších miest na Mauríciu je hora Le Pouce, známa aj ako Pouce Mountain. Miestni jej hovoria La Pouce, čo znamená palec. Hora Le Pouce sa nachádza na severe ostrova a s výškou 812 metrov predstavuje jedno z najvyšších miest na Mauríciu.

Pre tých, ktorí sa chcú vydať na túru na horu Le Pouce, musia byť pripravení na trochu náročnejšiu cestu. Aj keď to nie je najťažšia túra, počasie môže byť nevyspytateľné a náročné. V závislosti od ročného obdobia, by ste mali pripraviť súpravu na ochranu pred slnkom a dažďom. Hora je veľmi populárna v zimných mesiacoch, kedy teploty sú mierny a vzduch je jasný.

Počasie na Mauríciu sa líši podľa ročného obdobia. Podnebie je tropické, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 20 do 35 stupňov Celzia. Najteplejší mesiac je január, ktorého priemerná teplota sa dostáva až na 30 stupňov. Letné obdobie začína v decembri a končí v marci. Toto obdobie je charakteristické vysokou vlhkosťou a častými dažďami.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú vydať sa na túru na horu Le Pouce, je dôležité pripraviť sa na to, že počasie môže byť nevyspytateľné. Pripravte si oblečenie vhodné pre trekking. Stojí za to si zobrať aj čiapku alebo klobúk, slnečné okuliare a opaľovací krém. Aby ste si mohli užiť nádherný výhľad z vrchu, odporúčame vybrať si čas pred západom slnka a vychutnať si nádherné zábery na dennom svetle aj z večerného horizontu. V doline uvidíte nádherný panoramatický výhľad na mesto Port Louis a Indický oceán.

Le Pouce Mountain ponúka nádherný výhľad na celý ostrov, zábery pláží, Cyrillovu oblasť alebo aj na horu Pieter Both. Majestátna horu Pieter Both pozná každý, no mnohý možno nevedia o tom, že ako jedna z najnáročnejších túr na Mauríciu, je pomenovaná po holandskom obchodníkovi, KUHNERT Pieter Both, ktorý bol prvým holandským guvernérom na ostrove. Hora sa nachádza južne od Le Pouce Mountain a vo výškou 823 metrov predstavuje najvyšší bod ostrova.

Napriek tomu, či je vaším cieľom navštíviť Le Pouce Mountain alebo iné miesta na Mauríciu, pamätajte si, že počasie je na ostrove nespredictibilné. Budete si musieť zobrať kombinovaný oblek pre dažď aj slnko, aby ste sa cítili pohodlne v každom počasí. To však neznižuje nádherný zážitok, ktorý vám Mauritius môže ponúknuť a cesta na Le Pouce Mountain je zážitkom, ktorý si po návšteve tohto ostrova určite vybavíte na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Le Pouce Mountain


Otázka: Čo je Le Pouce Mountain na Mauríciu?
Odpoveď: Le Pouce Mountain je druhá najvyššia hora na Mauríciu a nachádza sa v severnej časti ostrova. Je to populárna turistická atrakcia pre svoje výhľady a možnosti turistiky.

Otázka: Aká je výška Le Pouce Mountain?
Odpoveď: Výška Le Pouce Mountain je 812 metrov nad morom.

Otázka: Ako sa dostanem na Le Pouce Mountain?
Odpoveď: Na Le Pouce Mountain sa môže dostať pomerne ľahko pešo alebo po ceste. Existuje niekoľko prístupových bodov v závislosti od vášho účelu.

Otázka: Aké sú najlepšie časy na návštevu Le Pouce Mountain?
Odpoveď: Najlepšie časy návštevy Le Pouce Mountain sú skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď sú najnižšie teploty. Toto má tiež výhodu, že sa vyhnete najväčšiemu množstvu turistov.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na odfotenie sa pri Le Pouce Mountain?
Odpoveď: Najlepšie miesta na odfotenie sa pri Le Pouce Mountain sú z pohľadových bodov ako Botanical Garden alebo Pieter Both. Taktiež existujú zaujímavé pohľady priamo na horu v blízkosti turistických ciest.

Otázka: Je potrebný vstupný poplatok na návštevu Le Pouce Mountain?
Odpoveď: Nie, na návštevu Le Pouce Mountain nie je potrebný žiadny vstupný poplatok. Turistické trasy a pohľadové body sú verejne prístupné.


Letenka Maurícius Le Pouce Mountain


Maurícius je ostrovový štát nachádzajúci sa v Indickom oceáne, známy svojou krásnou prírodou a exotickou atmosférou. Le Pouce Mountain, jeho najvyšší vrch, predstavuje jeden z najobľúbenejších turistických cieľov na ostrove a ponúka množstvo možností pre túry a výlety.

Le Pouce Mountain leží nedaleko od hlavného mesta Port Louis a je prístupný pre turistov po celý rok. Tento vrchol je stratovulkán, ktorý v minulosti vystupoval z vody a vytvoril sa tak na ostrove. Má výšku 812 metrov, čo spravuje z neho druhý najvyšší vrchol na ostrove po Piton de la Petite Rivière Noire.

Le Pouce Mountain sa nachádza v krásnej prírodnej rezervácii, ktorá ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Svoje meno získal podľa tvaru, ktorý pripomína ukazováčik na nohe, keď sa pozoruje zo štvrte St. Pierre v Port Louis.

Pre turistov je na vrchole lepší výhľad, keď sa vyliezajú najvyššie miesta. Cesta na vrchol je pomerne náročná, ale stojí za to, pretože ponúka krásne výhľady na celý ostrov a okolité ostrovy. Na vrchole sa nachádza malá križovatka, ktorá vedie k ďalším atrakciám v okolí.

Ak hľadáte niečo iné ako plávanie a opaľovanie na pláži, túra na Le Pouce Mountain je perfektnou voľbou pre vás. Ponúka nezabudnuteľné zážitky a krásne výhľady na přírodu. Preto neváhajte a zažite krásy tohoto ostrova, ktorý má toľko pekných miest, ktoré sa ešte len čakajú na vašu návštevu!


Ubytovanie Maurícius Le Pouce Mountain


Mauricius je nádherný ostrov v Indickom oceáne, ktorý ponúka návštevníkom nekonečné množstvo atrakcií a zážitkov. Medzi najvyhľadávanejšie patrí nepochybne výlet na Le Pouce Mountain – najvyšší kopec v okolí Port Louis. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, pripravte sa na nenapodobiteľný pohľad na celý ostrov a okolité moře a zároveň pripravte si ubytovanie. Pretože o tom, kde sa budete zdržiavať a v akom komforte, závisí na spokojnosti s pobytom na toto nádherné miesto.

Nájdete tu veľa zariadení, ktoré vám ponúkajú rôzne typy a kategórie ubytovania. Väčšina zariadení poskytuje ubytovanie typické pre ostrovy, čiže apartmány alebo vily, ktoré sú v bežnom hotelovom štýle. Nachádzajú sa tu však aj moderné hotely a penzióny, ktoré sú rozmiestnené v blízkosti hory Le Pouce.

Na jednej strane máte tie ubytovanie, ktoré ponúka celkom základné služby. Tieto zahrnujú izby súvisiace s jednou alebo dvomi lôžkami s jednoduchým zariadením, čisto vybavenou kúpeľňou, sprchou a toaletou. Takéto možnosti ubytovania sú veľmi dobré, ak chcete za niekoľko dní ušetriť a nemáte ambíciu tráviť príliš veľa času v hoteli.

Najvyššiu kvalitu a úroveň pohodlia ponúkajú luxusné hotely a apartmány, ktoré sú ideálne, ak hľadáte luxusný pobyt v Mauríciu. Väčšina z týchto ubytovaní poskytuje tie najlepšie požiadavky na pohodlie, vrátane súkromia vlastnej kúpeľne, najmä sú napríklad vybavené plným klimatizáciu, koženými kreslami, minibarom, televíziou a podobne, ale aj napríklad so súkromnou terasou s výhľadom na krásnu prírodu miest, kde môžete relaxovať a vychutnať si vašu dovolenku. Ak hľadáte luxusné, ale cenovo dostupné ubytovanie, opäť aj tie hotely v polovičnej cene sú skvelou voľbou.

Vzhľadom na blízkosť Le Pouce Mountain by mali by ubytovania tak rozmiestnené, aby návštevníci mohli využiť krásnu prírodnú scénu okolo hory Le Pouce. Tak to má naopak napríklad pláže na juhovýchodnej strane ostrova.

Celková úroveň zaobchádzania s hostiami, služieb v každom type ubytovania a 'comfort' v interiéri a exteriéri stavieb sú na vysokom stupni. Ak ste cestovateľ, ktorý si uvedomuje hodnotu pohodlia, chcete si užiť ostrov a pritom mať všetko po ruke, potom návšteva Le Pouce Mountain určite bude minimálne suitnut neskutočným výhľadom na krajinu celého Mauríciu.

Ak sa teda rozhodnete navštíviť tento krásny kúsok sveta, budete milo prekvapený nielen nádhernou prírodou, ale aj kvalitou ubytovania, ktoré si tu môžete zabezpečiť. Maurícius je malý ostrov, ale hostí mnoho turistov každý rok. Dôležitejšie je stráviť čas kvalitne a užiť si život na ostrove vo vlastnom štýle a vlastné pohodlie, čiže aj v ubytovaní.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky