Objavte lety za najlepšie ceny

Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)

Letenka Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Ak sa rozhodnete navštíviť Maurícius, určite si nenechajte ujsť návštevu miesta známeho ako Ganga Talao alebo Grand Bassin. Je to posvätné miesto pre hinduistov a jeho návštevníci sa môžu potešiť prírodou a duchovnosťou tohto miesta.

Letenky na Maurícius sa dajú zohnať z rôznych častí sveta. Keďže ide o celoročne príjemné podnebie, nájdete tu lety v každom ročnom období. Ak letíte z Európy, najlepšie je vyhľadať priame lety z Paríža alebo Londýna, ktoré vás dovezú do hlavného mesta Port Louis. Let trvá približne 12 hodín. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dĺžky pobytu.

Ganga Talao alebo Grand Bassin sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova a je považovaný za najväčšie hinduistické posvätné miesto mimo Indie. Legenda hovorí, že kameň, ktorý sa nachádza v jazierku, bol hľadaný hinduistickým kňazom, ktorý ho priniesol na ostrov z rieky Ganga v Indii.

V Grand Bassin sa nachádza veľký jazierko obklopené prírodou a chrámy zasvätené hinduistickým bohom. Návštevníci sa môžu ponoriť do atmosféry duchovnosti, ktorá tu panuje a obdivovať krásu miesta. Hinduisti sem prichádzajú v duchu pokory a oddania pripomínať si svoje korene a prechádzať rituálmi čistoty.

Okolie Grand Bassin ponúka krásne prechádzky a nádherné výhľady. Tu sa nachádza aj chrám Lorda Shivy - Mahashiv Mandir, jedno z najväčších hinduistických chrámov na ostrove. Vychutnajte si pokojnú atmosféru, potešte sa z ísťikúceho zvuku vody a prechádzky zelenou prírodou.

Grand Bassin a celý ostrov Maurícius ponúka mnoho atrakcií a miest, ktoré stojí za návštevu. V oblasti Port Louis určite navštívte pestrú ponuku trhov a obchodíkov. V okolí sa nachádza aj nespočetný počet pláží, kde si môžete vychutnať slnko a more.

Ak plánujete navštíviť Grand Bassin na Mauríciuse, určite nezabudnite na návštevu iných turistických miest na viac než týždňový pobyt a užite si dovolenku na tejto nádherné krajine.


Ubytovanie Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius je krajina, ktorá je známa svojou krásnou prírodou a fascinujúcimi miestami. Jedným z miest, ktoré nesmiete pri návšteve tejto krajiny vynechať, je Ganga Talao, alebo „Sväté jazero“.

Ganga Talao sa nachádza v oblasti Grand Bassin, ktorá leží v juhozápadnej časti krajiny a považuje sa za jeden z najdôležitejších náboženských miest na Mauríciu. Toto jazero sa nachádza v krásnom horskom prostredí, ktoré poskytuje fantastické scenérie a nádherné panorámy.

Do Grand Bassin sa najlepšie dostanete z hlavného mesta - Port Louis. Cesta trvá približne hodinu a pol a prebieha po červených pásoch na cestách, ktoré sú veľmi dobre udržiavané. Ak nie ste vlastníkom auta, môžete sa dostať do Grand Bassin aj autobusom alebo taxíkom.

Mnoho turistov prichádza do Grand Bassin každoročne, aby si pozreli Ganga Talao, ktorý je náboženským miestom hinduistov. K jazeru vedú dlhé schody a po prvých pár desiatkach krokov narazíte na množstvo pripútaných krov - tak prejavujú viacerí hinduisti svoje uznanie a vďaku bohu Šiva.

Na brehu jazera nájdete viacero chrámov, tzv. mandapums, ktoré sú vysoko klenuté a zdobia ich farebné sochy. Za jazerom na kopci sa nachádza obrovská socha boha Šiva. V chráme nájdete kňazov činenie zvláštnej modlitby, ktorá trvá asi 20 minút. Ide o zaujímavý zážitok, ktorý stoja určite za to vidieť.

Ak ste navštívili Grand Bassin, určite by ste tu mali prebývať aspoň na niekoľko dní. V blízkosti sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, v ktorých sa určite dobre vyspíte a budete si príjemne oddýchnuť po návšteve jazera.

Medzi najobľúbenejšie miesta patria napríklad Lakaz Chamarel Exclusive Lodge, ktorá ponúka luxusné bungalovy s exkluzívnym výhľadom na okolitú prírodu. Ďalšou skvelou voľbou je aj Shanti Ghar Guest House, ktorá ponúka útulné a dobre vybavené izby v blízkosti Grand Bassin.

V každom prípade sa Grand Bassin a jeho okolie radí medzi najkrajšie miesta na Mauríciu, ktoré určite stoja za to navštíviť. Ak teda plánujete návštevu tejto krajiny, nevynechajte návštevu Ganga Talao a prebývanie v blízkosti!


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Otázka: Čo je to Ganga Talao alebo Grand Bassin?
Odpoveď: Ganga Talao alebo Grand Bassin je jazerový komplex nachádzajúci sa v centre ostrova Maurícius. Je to dôležité náboženské miesto pre hinduistov, kde sa nachádza mnoho svätých miest a chrámov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Ganga Talao?
Odpoveď: Ganga Talao je otvorený každý deň od 6.00 do 18.00 hodín.

Otázka: Je potrebné vstupné na návštevu Ganga Talao?
Odpoveď: Nie, návšteva Ganga Talao je zadarmo.

Otázka: Môžem sa kúpať v Ganga Talao?
Odpoveď: Kúpanie v Ganga Talao nie je povolené, pretože je to posvätné miesto pre hinduistov.

Otázka: Je Ganga Talao vhodný pre deti?
Odpoveď: Áno, Ganga Talao je vhodný pre deti. Je to zaujímavé miesto s krásnymi vodopádmi a chramami.

Otázka: Aké oblečenie je vhodné na návštevu Ganga Talao?
Odpoveď: Na návštevu Ganga Talao si treba obliecť decentné oblečenie, aby sa rešpektovali náboženské zvyklosti hinduistov.

Otázka: Ako sa dostať do Ganga Talao?
Odpoveď: Ganga Talao sa nachádza na strednej časti Maurícia, cca 30 minút jazdy autom z hlavného mesta Port Louis. Je možné sa tam dostať aj autobusom alebo taxíkom.

Otázka: Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu Ganga Talao?
Odpoveď: Najlepšie časové obdobie na návštevu Ganga Talao je od septembra do novembra, pretože počas tejto doby je počasie menej vlhké a teploty sú príjemnejšie.

Otázka: Má Ganga Talao nejakú históriu alebo zaujímavé fakty?
Odpoveď: Ganga Talao je posvätné miesto, ktoré bola vyhlásené za národný park v roku 1997. Podľa legendy sa tu objavila rieka Ganga, ktorá siahala až do Himalájí. Pre hinduistov je to veľmi dôležité miesto, kde môžu plniť svoje náboženské povinnosti.


Dovolenka Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius je krásna krajina na ostrove v Indickom oceáne. Tam môžete nájsť rôzne miesta výletov, ktoré ponúkajú skvelé zážitky a výhľady na nezvyčajné prírodné krásy. Jedným z takýchto miest je Ganga Talao, tiež známe ako Grand Bassin.

Ganga Talao, alebo tiež nazývaný ako Sacred Lake, je dôveryhodné duchovné miesto, ktoré dáva život najväčším náboženstvám Maurícia. Nachádza sa vo vnútrozemí ostrova a predstavuje jedno z najposvätnejších miest hinduizmu mimo Indie.

Je to nezvyčajné miesto, ktoré je pohodlné zahrnúť do cestovného plánu aj pre turistov v Maurícius. Kým je mnoho ďalších miest sa zhoduje s krásnym pobytom na pláži, Grand Bassin sa vyznačuje skôr duchovnou atmosférou.

Návšteva Ganga Talao je pre mnoho veriacich hinduistov náboženským pútnickým miestom. Podľa legendy bol pramen svätej rieky Ganga vytvorený, keď lord Shiva zaviazal svoje vlasy, aby zachránil celý svet. Ako sa hovorí, voda v jazierku je vodou z rieky Ganga, ktorá preteká Indiou.

Pri príchode na miesto, návštevníci sa stretávajú s veľkým Nandi býkom, ktorého si hinduisti uctievajú ako ochranca pútnikov. Tu sa tiež nachádza veľký hinduistický chrám, ktorý bol postavený na počesť Lorda Shivy.

Celý priestor je pokrytý kvetmi a vonku sa nachádza množstvo malých chrámov, kde veriaci sústredia svoje modlitby a uctievajú bohov. Napriek tomu nie je pre pútnikov povinnosť modliť sa a môžu len tak pokojne prechádzať, obdivovať atmosféru a krásu miesta.

Okrem náboženského významu má Grand Bassin pre návštevníkov aj turistickú hodnotu, ktorá spočíva v nezvyčajnej prírodnej kráse a scenérii. Zhruba päť minút jazdy automobilom od jazera sa tiež nachádza pár vodopádov, ktoré môžu byť tiež úspešným výletom.

Všetky tieto krásy a zážitky ukazujú, že navštíviť Ganga Talao by malo byť súčasťou návštevy Mauríciu. Po návšteve tohto pútnického miesta, nemôže návštevník prestať obdivovať absolútne krásu miesta a nenapodobiteľnú atmosféru.

Takže pri chápaní spojenia hinduistickej kultúry, náboženských praktík s obdivom prírody, navštívte Grand Bassin na vašej ďalšej dovolenke v Mauríciu. Určite nebudete ľutovať a budete s krásnymi zážitkami na miesto ešte dlho spomínať.


Počasie Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Mauritius je známy svojimi krásnymi plážami, ale severnejšie od ostrova sa nachádza aj niečo veľmi zaujímavé - Ganga Talao alebo Grand Bassin. Tento svätý hinduistický jazierko je považované za najposvätejšie miesto na Mauritius.

Počasie v Ganga Talao sa líši podľa ročného obdobia. Zvyčajne v lete (december - február) je celý ostrov zahalený vlhkosťou a horúčavou so strednou teplotou okolo 28 °C. Na jazere však môže byť chladnejšie, s teplotou okolo 20-25 °C. V zime (jún - august) je naopak sucho a teploty sa pohybujú okolo 24 - 26 °C. V noci môže byť chladnejšie, pretože sa znižuje vlhkosť a teploty klesajú na 15-16 °C.

Zatiaľ čo väčšina turistov sa vydáva na južný pobrežie, Ganga Talao si zachováva svoje tajomstvo a pokojné prostredie. V okolí sa nachádzajú rôzne chrámy, kde môžete vidieť hinduistických pútnikov ako prejavujú úctu svojim bohom. Jeho atmosféra je relaxačná, očarujúca a dokonalá pre tých, ktorí hľadajú oddych od rušných pláží.

Ganga Talao sa tiež vyznačuje rôznymi aktivitami, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov počas celého roka. Okolie jazera sa dá preskúmať na koňoch a poníkoch, ktoré sú k dispozícii v miestnych dedinách. Mnohé organizácie vás zavedú na túry po jazere, ktoré sú zamerané na pozorovanie vtákov a sú na mnoho návštevníkov nezabudnuteľné.

Majte však na pamäti, že chrámy a kúpele na mieste sú veľmi posvätné miesta - znak toho, že by ste mali byť opatrní. Pokiaľ sa sem teda chystáte, nezabudnite si okolo pásu obviazať šatku a zakryť ramená, aby ste uctili posvätný charakter miesta.

Vo všeobecnosti, počasie Ganga Talao je príjemné, a to celý rok. Bez ohľadu na to, aké ročné obdobie je, tu sa dá nájsť pokoj, prírodná krása a duchovný zážitok, vďaka ktorému bude vaša cesta nezabudnuteľná.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky