Objavte lety za najlepšie ceny

Marshallove ostrovy Bikini Atoll

Ubytovanie Marshallove ostrovy Bikini Atoll


Bikini Atoll je malý ostrovný reťazec na Marshallových ostrovoch v Tichom oceáne. Mnohý ľudia si môžu pamätať, že tento ostrov je známy v súvislosti s jadrovými testami v 50-tych rokoch 20. storočia. Avšak, dnes je táto oblasť otvorená pre turistov a ponúka jedinečnú skúsenosť na ostrove s úplnou izoláciou od sveta.

Bikini Atoll ponúka iba malý počet ubytovaní, ktoré sú zväčša v súkromnom vlastníctve, ale tí čo sa rozhodnú navštíviť túto oblasť a zážiť jedinečnú skúsenosť, určite to nebudú ľutovať.

Jedným z najobľúbenejších ubytovní v Bikini Atolle je "Kiali Lodge". Tento hotel sa nachádza priamo na pláži a ponúka súkromné miesto na relaxáciu a oddych. Kiali Lodge vyniká svojou jednoduchosť a šarmom, ktorý je typický pre Marshallove ostrovy. Hostia sú ubytovaní v drevených bungalovoch, ktoré sú plne vybavené, aby poskytli komfort a pohodlie počas pobytu.

Okrem Kiali Lodge sa tu nachádza aj známy hotel "Bikini Atoll Divers". Tento hotel ponúka ubytovanie v drevených chatkách, ktoré sú obklopené zelenou vegetáciou a ponúkajú nádherný výhľad na oceán. Hotel Bikini Atoll Divers je tiež vybavený všetkými potrebnými zariadeniami a ponúka množstvo aktivít pre hostí, ako sú potápanie, prehliadka ostrova a pikniky na pláži.

To, čo robí ubytovanie na Bikini Atolle takým jedinečným, je nepochybne jeho izolácia a odosobnenosť od sveta. Hostia sa tu cítia ako na opustenom ostrove, kde môžu vychutnať krištáľovo čistú vodu a nekonečné pláže. Okrem toho, poskytuje to aj jedinečnú atmosféru, ktorú nikde inde nie je možné nájsť.

Vzhľadom na obmedzené možnosti ubytovania je dôležité rezervovať si miesto na ostrove vopred. To zvyčajne zahŕňa aj získanie povolenia na vstup do oblasti, kde je turistom povolený vstup len v sprievode a pod dohľadom miestnych sprievodcov.

Celkovo, Bikini Atoll ponúka jedinečné ubytovanie a jedinečný zážitok. Pre tých, ktorí túžia po niečom inom a skutočne unikátnom, nie je lepšie miesto ako ostrovy na Marshallových ostrovoch. Pre tých, ktorí hľadajú unikátne a zriedkavé skúsenosti, je tento ostrov skutočným zákutím raja.


Počasie Marshallove ostrovy Bikini Atoll


Marshallove ostrovy sú jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete predstaviť, ale to, čo sa skrýva pod jasnou oblohou, je čírou hrôzou. Zatiaľ čo Marshall Islands sú známe svojou krásou a impresívnymi lagúnami, Bikini Atoll je jedným z najhorších miest na zemi, kde sa uskutočnili pokusy o jadrovú bombu v rokoch 1946 až 1958.

Marshall Islands sú skupinou 29 korálových atollov, ktoré sa nachádzajú v Tichom oceáne, juhozápadne od Havajských ostrovov. Bikini Atoll sa nachádza v severozápadnej časti skupiny a bola kedysi domovom pre niekoľko tisíc ľudí.

V apríli 1946 vyhodila Spojená štáty prvú jadrovú bombu na Bikini Atoll, čo malo za následok nesmiernu deštrukciu. Tieto testy pokračovali až do roku 1958, počas ktorých bolo vo vzduchu uvoľnených viac ako 20 bombí. Táto činnosť bola zastavená, keď sa stalo jasné, že obyvateľom ostrova hrozí vážne riziko ohrozenia zdravia a rozhodnutím OSN sa v roku 1957 ponechalo Marshall Islands ako „neutrálne územie".

Dnes sa Bikini Atoll stala turistickou atrakciou pre mnohých, pretože oblast je známa svojou krásou, no pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť toto miesto, existujú obavy o ich zdravie. Aj keď je miesto považované za bezpečné, stále existujú riziká, ak sa nachádzate v blízkosti miest, kde boli vykonané skúšky jadrových zbraní.

Počasie na Marshallových ostrovoch je celkovo teplé a vlhké, s teplotami dosahujúcimi priemerné hodnoty od 29 do 31°C. Najteplejšie mesiace sú január a február a najviac mokré mesiace sú od júna do septembra.

Väčšina obyvateľov Marshall Islands sa zaoberá rybolovom a poľnohospodárstvom a na ostrovoch je málo turistických zariadení. Napriek tomu je tento kúsok neba na zemi nádherným miestom na oddych a relaxáciu, aj keď je úzko spojený s jadrovou katastrofou, ktorá ju raz týždne robí viac zaujímavou.


Najčastejšie otázky a odpovede Marshallove ostrovy Bikini Atoll


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Marshallove ostrovy?
2. Čo sa týka názvu Bikini Atoll?
3. Prečo bola koralová atol Bikini Atoll použitá ako testovacie miesto jadrových zbraní?
4. Aké následky mali jadrové testy na Marshallowské ostrovy a na miestnych ľudí?
5. Je možné navštíviť Bikini Atoll alebo iné oblasti Marshallowských ostrovov?

Odpovede:

1. Marshallove ostrovy sa nachádzajú v Tichom oceáne, približne 2 100 km severozápadne od Austrálie.
2. Bikini Atoll je koralová atol na Marshallových ostrovoch, ktorá je pomenovaná po miestnom kmeni Bikini.
3. Bikini Atoll bola použitá ako testovacie miesto jadrových zbraní počas studenej vojny. USA vykonali 23 jadrových testov v rokoch 1946 až 1958.
4. Jadrové testy na Marshallowských ostrovoch mali vážne následky na miestnych ľudí a životné prostredie. Hoci USA sa vyjadrilo, že to nebude mať ťažké následky, mnoho obyvateľov bolo vystavených radiácii a ich zdravie bolo poškodené. Niektoré oblasti ostrova sú stále kontaminované a nepoužiteľné pre obyvateľov.
5. Na získanie povolenia sa navštíviť Bikini Atoll, je potrebné sa obrátiť na Marshallove ostrovy. Teraz poskytujú program návštev, ktorý umožňuje turistom vidieť miesta, kde boli vykonané jadrové testy a zároveň sa naučiť viac o miestnej kultúre. Vzhľadom na následky jadrových testov by ste sa mali poradiť s lekárom predtým, ako sa rozhodnete navštíviť tieto miesta.


Dovolenka Marshallove ostrovy Bikini Atoll


Marshallove ostrovy patria medzi najkrajšie ostrovné krajiny na svete. Nachádzajú sa v Tichom oceáne a tvoria ich tisíce drobných koralových ostrovov. Medzi nimi sa však vyníma jedno najmä - Bikini Atoll. Táto neobývaná atol sa stal v roku 1946 dejiskom jedného z najväčších nukleárnych testov v histórii ľudstva. Dnes je však toto miesto skutočnou turistickou atrakciou, ktoré láka návštevníkov z celého sveta.

Ako sa tam dostať

Dostať sa na Bikini Atoll je možné len s pomocou miestnych predajcov zájazdov. Pre turistov sú pripravené rôzne typy výletov vrátane ponorov, rybolovu a návštevy miestnych dedín. Najlepšie dovolenka však trvá minimálne 5 až 7 dní, kedy máte príležitosť vidieť okolité ostrovy, navštíviť koralové zátočiny a poznať miestnych obyvateľov.

Čo tam vidieť

Bikini Atoll je domovom pre mnoho druhov rýb a žralokov, ktoré môžete pozorovať pri potápaní. Okrem toho, na ostrove nájdete aj pozostatky po nukleárnych testoch v podobe ponorených lodií a lietadiel, ale aj ostatkov pochádzajúcich zo starých obydlí. Toto miesto je teda skutočne fascinujúcim zážitkom, na ktorý len tak nezabudnete.

Kde sa ubytovať

Miestne hotely a ubytovania na Marshallových ostrovoch sú prehľadné a luxusné. Aj keď je možné bývať aj v stane alebo v miestnych chatkách. Turistické agentúry ponúkajú rôzne možnosti, od kempovania v prírode, až po luxusné hotely s výhľadom na oceán.

Prečo ísť na dovolenku na Marshallove ostrovy Bikini Atoll

Bikini Atoll je skutočným zážitkom toho, čo Tichom oceán ponúka. Aj keď miesto má hroznú históriu, dnes je to miesto, kde si turisti môžu užiť potápanie v krištáľovo čistých vodách, vidieť mnoho druhov ryb a pozorovať miestnych obyvateľov v ich každodennom živote. Určite by to malo byť miesto, ktoré by ste si mali pridať na svoj zoznam destinácií, ktoré by ste mali navštíviť aspoň raz v živote.


Letenka Marshallove ostrovy Bikini Atoll


Marshallove ostrovy a Bikini Atoll - tajomné a očarujúce miesto v Pacifiku

Marshallove ostrovy sa nachádzajú v Tichom oceáne a predstavujú jednu z najkrajších a najtajomnejších ostrovných skupín na svete. Tieto ostrovy sú v súčasnosti nezávislou republikou a zahŕňajú tritisíce ostrovov a atollov na rozlohe 1,3 milióna km2. Jedným z najznámejších ostrovov v tomto súostroví je Bikini Atoll, ktorý si získal značnú pozornosť v 40-tych a 50-tych rokoch minulého storočia. Prečo? Práve tam USA uskutočňovali jadrové testy.

Bikini Atoll - miesto historických jadrových testov

Bikini Atoll sa nachádza v severe Marshallových ostrovov a skladá sa z 23 malých ostrovov, ktoré tvoria korálový atol v tvare podkova. V priebehu 16 rokov, od roku 1946 do roku 1958, sa na tomto mieste uskutočnilo 67 jadrových testov, ktoré mali za úlohu overiť účinnosť jadrovej zbrane. Počas týchto testov bolo zničených veľa miestnych obydlí a stavieb a tisíce ľudí stratili svoje domovy.

Dnes je Bikini Atoll uzavretý pre verejnosť kvôli vysokému množstvu rádioaktívneho radioizotopu cesia-137, ktoré sa dostalo do pôdy a vody počas jadrových testov. Napriek tomu stále pritahuje pozornosť turistov, ktorí sa snažia objaviť históriu miesta a nájsť kúzlo jeho nevyčerpateľnej krásy.

Krajina a príroda Bikini Atoll

Bikini Atoll má rozlohu približne 2,3 km2 a je obývaný iba malou skupinou miestnych obyvateľov, ktorí sa zaoberajú rybolovom a pestovaním kokosových orechov. Ostrov je obklopený krištáľovo čistým morom s množstvom farebných korálov a rýb, čo robí z Bikini Atoll ideálne miesto pre potápanie.

Ostrov je pokrytý hustou vegetáciou, ktorá zahŕňa palmové stromy a iné druhy rastlín. Väčšina rastlín a živočíchov sa musela prispôsobiť vysokému množstvu rádioaktívneho znečistenia, čo si vyžadovalo ich evolúciu v odolnejšie formy.

Keďže ostrov je uzavretý pre verejnosť, cesta na Bikini Atoll sa neponúka každému človeku. Ak však máte záujem o návštevu tohto miesta, mali by ste preukázať tri veci: preukázateľnú potrebu navštíviť atoll, povolenie od miestnej vlády Marshallových ostrovov a odoslanie žiadosti o povolenie vopred.

Celkom určite sa oplatí vidieť Bikini Atoll a ostatné Marshalllove ostrovy na vlastné oči. Sú to ostrovy s bohatou históriou a prírodou, ktoré sú zároveň aj nebezpečné pre zdravie. Viete to zvládnuť a objaviť kúzlo týchto ostrovov?


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky