Objavte lety za najlepšie ceny

Maďarsko Győr

Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Győr


1. Aké pamiatky môžem navštíviť v meste Győr?

Győr patrí medzi najstaršie mesta na území Maďarska a môžete tu navštíviť množstvo historických pamiatok. Medzi najznámejšie patria Győrská katedrála, Klastor františkánov a Bazilika sv. Petra a Pavla.

2. Ako sa dostanem do mesta Győr?

Do Győru sa môžete dostať vlakom, autobusom alebo autom. Ak cestujete z Viedne, je najlepšie použiť vlakovú dopravu.

3. Kedy sa konajú trhy v meste Győr?

V Győri sa konajú trhy každý štvrtok na námestí Szent István.

4. Aké kultúrne podujatia sa organizujú v meste?

Győr ponúka množstvo kultúrnych podujatí, ako sú napríklad Divadelné slávnosti, Letné kultúrne dni, festival hudby a tance a mnohé ďalšie.

5. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie a bary v meste?

Najlepšie reštaurácie a bary nájdete na hlavnej ulici Rákóczi, na námestí Szent István a v okolí Dunaja.

6. Kde sa môžem ubytovať v meste Győr?

V Győri nájdete množstvo hotelov, penziónov a ubytovní.

7. Aký je najlepší čas na návštevu mesta Győr?

Najlepší čas na návštevu mesta Győr je v lete, keď sa konajú mnohé kultúrne podujatia a návštevníci môžu vychutnať krásy rieky Dunaj. Avšak mesto stojí za návštevu aj v iných ročných obdobiach.

8. Ako sa môžem dozvedieť viac o histórii mesta?

Môžete navštíviť miestne múzeum alebo si kúpiť knihy o histórii Győru v miestnych kníhkupectvách.

9. Aké typické jedlá sa podávajú v meste Győr?

V Győri sa podáva množstvo tradičných maďarských jedál, ako sú napríklad goulash, paprikáš, halaszle a mnohé ďalšie.

10. Ako sa môžem prepraviť zo stanice vlakov alebo autobusov do centra mesta?

Väčšina staníc vlakov a autobusov sa nachádza v blízkosti centra mesta, takže sa môžete do centra prepraviť pešo alebo použiť verejnú dopravu, ako sú autobusy a taxíky.


Počasie Maďarsko Győr


Győr, located in northwestern Hungary, experiences a humid continental climate. The city sees four distinct seasons, with cold and snowy winters and warm summers.

Winter (December to February) in Győr can be quite chilly. The average temperature during this time is 0°C (32°F), with occasional subzero temperatures. Snowfall is common, creating a magical winter wonderland throughout the city. December is the best time to visit the city as it transforms into a festive winter wonderland with Christmas markets in full swing.

Spring (March to May) is a great time to visit Győr as the temperature gradually warms up from 6°C (43°F) in March to an average of 17°C (63°F) by May. The city is lush and green during this time, with plenty of flora and fauna in full bloom.

Summer (June to August) in Győr is hot and humid, with average temperatures hovering around 28°C (82°F). The city experiences plenty of rainfall during this time, which helps to maintain the lush greenery.

Autumn (September to November) in Győr is mild, with an average temperature of 12°C (54°F) in November. The city is shrouded in hues of yellow, orange, and red, with leaves changing colors and falling from the trees. It is a great time to visit for those who enjoy outdoor activities such as hiking and exploring the natural beauty of the city.

Overall, Győr experiences a wide range of weather patterns throughout the year. Visitors are advised to pack accordingly and plan their itinerary based on the seasons. Regardless of when you visit, there is plenty to see and do in Győr, a charming, historic city known for its beautiful architecture, thermal baths, and rich cultural heritage.


Letenka Maďarsko Győr


Győr je malé historické mesto nachádzajúce sa v západnej časti Maďarska, pri rieke Rábě. Jedná sa o krásne miesto s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, ktoré vo svojom okolí ponúka množstvo nádherných prírodných parkov, termálnych kúpalísk a ďalších atrakcií pre turistov.

Ak plánujete navštíviť Győr, najlepší spôsob ako tam dostať, je letenka. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú priame lety do letiska v Budapešti, a to je najbližšie letisko k Győru. Z letiska v Budapešti si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Győru, ktorý je vzdialený asi 120 km od Budapešti.

Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, no všeobecne sú dostupné za rozumné ceny. Môžete si vybrať medzi rôznymi leteckými spoločnosťami, ako napríklad Ryanair, Wizz Air alebo Austrian Airlines. Ak hľadáte najlepšiu ponuku, porovnajte ceny a akcie na webe rôznych leteckých spoločností.

V Győri je najväčšou turistickou atrakciou je gotická katedrála sv. Ladislava, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších katedrál v Maďarsku. Okrem toho, mesto má aj niekoľko historických budov, ako napríklad Radnica, Biele veže a Baziliku svätého Imricha.

Okolie mesta tiež ponúka množstvo zaujímavých miest a kúpalísk. Ak milujete prírodu, môžete navštíviť národný park Dunajské luhy alebo termálne kúpalisko Rába Quelle, ktoré ponúka množstvo relaxačných zón a liečivých vôd.

Využitie letenky do Győru sa teda oplatí, ak chcete objaviť krásy neznámeho mesta a jeho okolia. S úžasnou históriou, kultúrou a prírodou bude mať toto mesto čo ponúknuť pre každého návštevníka. Tak neváhajte a vyrazte do Maďarska, aby ste objavili skvosty Győru.


Dovolenka Maďarsko Győr


Győr – skvelá dovolenková destinácia na Maďarsku

Maďarsko je krajina bohatá na kultúru, históriu aj prírodu. Medzi miestami, ktoré by ste si ako turisti nemali nechať ujsť, patrí aj mesto Győr. Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny, kde sa spája rieka Raba s Dunajom. Svojou rozmanitosťou a bohatou históriou si určite zaslúži vašu pozornosť.

Historické pamiatky

Mesto Győr s bohatou históriou ponúka nadbytok pamiatok na obdivovanie. Medzi najnavštevovanejšie patrí kostol sv. Imricha, ktorý sa nachádza na námestí Szent István tér. Zaujímavosťou je, že sa nachádza na mieste pôvodného cirkevného centra, kde bola vybudovaná prvá katedrála. Ďalšou atrakciou je benediktínsky kláštor, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento gotický kláštor poteší všetkých, ktorí majú radi históriu. Vrcholom návštevy je obzvlášť architektonicky zaujímavý kláštor, v ktorom sa dnes nachádza múzeum.

Rozmanitá príroda a kúpeľné centrá

Tradičné maďarské kúpeľné centrá sú po celom Maďarsku známe a to sa vzťahuje aj na mesto Győr. Miestne kúpeľné centrum sa nachádza len kúsok od centra mesta. Okrem tradičných kúpeľných procedúr, ako sú termálne kúpele, sa vám tu ponúkne aj prechádzka romantickými záhradami alebo využitie wellness služieb.

Ak milujete prírodu, Mesto Győr vás tiež plne uspokojí. V blízkosti mesta sa nachádza národný park Fertő-Hanság, kde sa vám ponúknu mnohé turistické trasy. Počas týchto výletov sa vám odhalí krásna príroda, jezera, fascinujúce štruktúry pŕdírov alebo mokrade. Tu sa tiež nachádza jedna z najväčších zádiel vtákov v Európe.

Záverečné myšlienky

Győr je atraktívne mesto, ktoré návštevníkov zaujme svojou históriou, kultúrou aj prírodou. Mesto má veľa pamiatok na obdivovanie, kúpeľné centrá s tradičnými kúpeľnými procedúrami a bohatú prírodu. Pre tých, ktorí hľadajú oddych v prírode, ale aj pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, je mesto Győr ideálnym miesto na strávenie dovolenky. Výlet sem by určite mal byť v počte ajoby navštevených miest medzi najvyššími v Maďarsku.


Ubytovanie Maďarsko Győr


Maďarsko je krásna krajina s množstvom historických miest a turistických atrakcií. Jedným z týchto miest je aj Győr, ktoré je tretím najväčším mestom v Maďarsku a leží na juhozápad od Budapešti. Ak sa chystáte navštíviť Győr, budete musieť vybrať ubytovanie, ktoré bude pre vás najlepšie.

Győr ponúka rôzne typy ubytovania od hotelov po penzióny a apartmány. Ak sa chcete ubytovať v centre mesta, môžete si vybrať z rôznych hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie v blízkosti námestia Szent István, katedrály Sv. Martina a historického centra. Medzi najznámejšie hotely v centre mesta patrí Hotel Raba City Center, ktorý ponúka služby ako raňajky vo forme bufetu a fitness centrum.

Ďalšou možnosťou ubytovania je v blízkosti hlavnej železničnej stanice, kde sa nachádza niekoľko hotelov, penziónov a apartmánov. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí sa chcú pohodlne dostať do inej časti krajiny.

Ak hľadáte ubytovanie s prekrásnym výhľadom, môžete sa ubytovať v blízkosti rieky Dunaj, ktorá tečie cez mesto. K dispozícii sú tu hotelové apartmány a ubytovanie v podobe bungalovov s výhľadom na rieku.

Okrem ubytovania v centre mesta a v blízkosti hlavnej železničnej stanice, môžete sa ubytovať v okolí mesta v hoteloch a penziónoch. Niektoré z týchto hotelov a penziónov ponúkajú wellness služby a relaxačné možnosti.

V závislosti od vášho rozpočtu a preferencií, sa určite nájde ubytovanie, ktoré bude pre vás najvhodnejšie. Vyberte si svoje ubytovanie vo Győri a užite si okúzľujúce kúzlo maďarského mesta.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky