Objavte lety za najlepšie ceny

Lotyšsko Saulkrasti

Letenka Lotyšsko Saulkrasti


Plánujete vyraziť do Lotyšska a hľadáte pokojné letovisko, kde si oddýchnete od ruchu a zhonu veľkých miest? Saulkrasti môže byť presne tým miestom, čo hľadáte. Nachádza sa na pobreží Baltského mora a ponúka návštevníkom prekrásne pláže, krásnu prírodu a množstvo aktivít.

Ak hľadáte letenku do Saulkrasti, môžete zvážiť lety do hlavného mesta Lotyšska Rige. Letisko sa nachádza asi hodinu jazdy od Saulkrasti a ponúka množstvo letov od rôznych leteckých spoločností.

Niektoré z najznámejších leteckých spoločností, ktoré lietajú do Rigy, sú napríklad Ryanair či Wizz Air. Do Ríga lietajú aj známe dopravcovia ako Lufthansa, AirBaltic a mnoho ďalších. Na výber teda máte z množstva letov a cien, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od dátumu odletu a času letu.

Po prílete do Rigy a vybavení všetkých formalít sa môžete vydať na cestu do Saulkrasti. Najjednoduchšou voľbou je najať si auto a jazdiť samostatne, alebo sa môžete rozhodnúť pre verejnú dopravu. Existuje množstvo spôsobov, ako sa dostať z Rigy do Saulkrasti vrátane nájmu taxíka, autobusu alebo vlaku.

Cesta z Rigy do Saulkrasti trvá asi hodinu, v závislosti od dopravnej situácie. Po príchode do Saulkrasti si môžete vychutnať všetky jeho krásy, vrátane prekrásnych pláží, turistických chodníkov, cyklotrás a množstva reštaurácií.

V Saulkrasti si môžete vychutnať prekrásnu pláž s jemným pieskom, ktorá je ideálna na opaľovanie a kúpanie. Okrem toho môžete tiež vyskúšať vodné športy ako napríklad surfovanie, jachting alebo kajakárstvo. Ak radi trávite čas v prírode, určite by vás mohli zaujímať prekrásne turistické chodníky a cyklotrasy, ktoré sa priamo cez Saulkrasti pretínajú.

Na záver by sme mohli povedať, že Saulkrasti ponúka návštevníkom obrovské množstvo možností na strávenie voľného času a relax. Preto ak hľadáte letenku do Lotyšska a chcete si vychutnať krásy tohto prekrásneho miesta, určite zvážte let do Rigy a navštívte Saulkrasti.


Najčastejšie otázky a odpovede Lotyšsko Saulkrasti


Otázky:
1. Aké pamiatky a atrakcie môžem navštíviť v Saulkrasti?
2. Ako sa dostanem z letiska Riga do Saulkrasti?
3. Aké sú najlepšie pláže v okolí Saulkrasti?
4. Kde môžem nájsť ubytovanie v Saulkrasti?
5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Saulkrasti?

Odpovede:
1. V Saulkrasti môžete navštíviť muzeum a mať prechádzky po pláži. Okolie je vhodné aj na turistiku a cykloturistiku.
2. Najlepšia forma dopravy z letiska do Saulkrasti je autobusom alebo taxíkom.
3. Najlepšie pláže v okolí sú Vecāķi, Pabaži a Lilaste.
4. V Saulkrasti nájdete rôzne typy ubytovania - hotely, apartmány a penzióny.
5. Medzi najlepšie reštaurácie v Saulkrasti patria Lighthouse Grill, Restorāns Jūra a Sāls.


Dovolenka Lotyšsko Saulkrasti


Lotyšsko je jednou z európskych destinácií, ktorá je čoraz viac podceňovaná. Toto krajinné kráľovstvo ponúka návštevníkom všetko, od histórie až po pláže. Ak sa chystáte na dovolenku do Lotyšska a máte radi zimné pláže, Saulkrasti by mohol byť ideálny cieľ vašej cesty.

Saulkrasti je malebné mestečko na pobereží Baltického mora, ktoré sa nachádza 45 km severne od hlavného mesta Rigy. Toto letovisko je obklopené zelenou prírodou a prekrásnymi plážami s jemným bielym pieskom. Domáci sa zvyknú o Saulkrasti hovoriť ako o perle Severného pobrežia. Okrem možnosti relaxovať a kúpať sa na pláži sa vám tu ponúka aj mnoho ďalších aktivít.

Ak ste priaznivcom cyklistiky, Saulkrasti disponuje niektorými z najkrajších cyklotrás v Lotyšsku. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí zelenejúca cyklotrasa EuroVelo 10, ktorá vedie okolo celej pobaltskej oblasti. Môžete tak pokračovať z Saulkrasti do Esteónska, Fínska alebo dokonca do Ruska. Okrem toho toto miesto ponúka mnoho miest na turistiku a prechádzky v prírode.

Mesto Saulkrasti sa počas turistickej sezóny čoraz viac rozvíja a rozširuje svoje aktivity. Pre vodné športy, ako je windsurfing a kajak, je luka Pabaži alebo Gauja ideálnym miestom. Ak potrebujete trochu adrenalínu, môžete sa vyskúšať v bungee jumpingu alebo v prvých trampolínach pre skákajúcich v meste Krimulda.

Toto miesto ponúka mnoho možností na pobyt pre každého. Okrem možnosti kúpania sa v mori si môžete prenajať bicykel a objavovať okolité prírodné krásy, povzbudiť svoje telo jogou v tíši lesa alebo si dopriať pochutinu v jednej z miestnych reštaurácií.

Saulkrasti je perfektným miestom pre všetkých, ktorí hľadajú kúsok pokoja a ticha od každodenného života. Môžete tu vidieť prekrásne prírodné scenérie a relaxovať na pláži, alebo sa zapojiť do športových aktivít a objavovať krásy prirodzených miest. Pravda je, že týmto letoviskom sa dá chvíľu užiť každého. Tak neváhajte a vyrazte na dovolenku do Saulkrasti.


Ubytovanie Lotyšsko Saulkrasti


Ak hľadáte krásne a pokojné miesto na oddych, Saulkrasti v Lotyšsku by mohla byť pre vás tou správnou voľbou. Tento malý morský pobrežný mestečko má nádherné pláže, zelené lesy a množstvo atrakcií pre návštevníkov.

V tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších možností na ubytovanie v Saulkrasti.

1. Hotel Baltos Kandavos

Hotel Baltos Kandavos ponúka veľmi komfortné a moderne zariadené izby. Nachádza sa len niekoľko minút od pláže a ponúka výbornú službu a pohodlné zariadenie. Jeho ideálna poloha umožňuje návštevníkom ľahký prístup k pláži, reštauráciám a obchodom. Hotel je vzdialený len 45 minút jazdy od Rígy.

2. Guesthouse Saulrieti

Guesthouse Saulrieti je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie prostredie na oddych. Guesthouse ponúka izby s výhľadom na záhradu alebo morský pobrežie. Zahrada poskytuje fantastický výhľad na Baltické more. Hostia môžu využívať aj sauna, gril a ohnisko na opekanie.

3. Camping Naiza

Ak máte radi kempovanie, Camping Naiza je skvelou voľbou na ubytovanie. Nachádza sa v prekrásnom lesnom prostredí, len niekoľko minút chôdze od pláže. Camping ponúka rôzne druhy obytných jednotiek, ako sú stany, chatky a karavany. Hostia môžu využiť aj rôzne rekr. zážitkové aktivity, ako sú jazda na koňoch, paintball a bicyklovanie.

4. Hotel Dainava

Hotel Dainava ponúka štýlové a útulné izby s výhľadom na les alebo more. Nachádza sa len niekoľko minút od pláže a ponúka skvelé služby. Hotel má aj vlastnú reštauráciu, kde sa podávajú tradičné lotyšské jedlá.

5. Guesthouse Villa Dzintara Liedags

Guesthouse Villa Dzintara Liedags je nádherná vila s výhľadom na Baltické more. Nachádza sa v samom srdci Saulkrasti a ponúka moderné a dobre zariadené izby. Hostia majú prístup k záhrade, kde si môžu vychutnať pokojné prostredie a krásny výhľad na more.

Saulkrasti ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov, či už hľadajú luxusné hotely alebo kempy pri rošte. Pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľný zážitok, tak by mohla byť Saulkrasti skvelou voľbou na oddych.


Počasie Lotyšsko Saulkrasti


Lotyšsko Saulkrasti je obľúbenou turistickou destináciou s množstvom príležitostí na objavovanie a užívanie si krásneho prírodného prostredia. Jednou z dôležitých informácií, ktorú by ste mali poznať pred plánovaním cesty do tejto úžasnej oblasti, je informácia o počasí.

Saulkrasti sa nachádza na pobreží Baltického mora a teploty tu sú veľmi ovplyvnené jeho blízkosťou. V lete dosahujú teploty priemerne okolo 20°C, no môžu byť aj vyššie. V júli a auguste je najteplejšie a najmenej daždivé obdobie, no aj tak sa sem a tam môže objaviť prívalový dážď.

V jesennom období sa teplota začína postupne znížiť a dosahuje priemerné teploty okolo 10-12°C. Príroda začína svoju zmŕzanie a stromy sa začínajú farebne meniť. Toto obdobie môže priniesť aj silné vetry a zvýšené množstvo zrážok.

Zima v Saulkrasti môže byť krutá, teploty klesajú na -5°C až -10°C a sneženie nie je ničím neobvyklým. Vyžaduje sa teplé oblečenie a obutie a príchod snehovej kalamity nie je neobvyklý.

Na jar sa začína otepľovanie a teplota sa postupne zvyšuje na niečo vyše 15°C v máji. Po zimných mesiacoch sa obnova prírody prejavuje a spredujuje rýchlejšie.

V každom období môže byť v Saulkrasti množstvo zrážok a časom ako budete plánovať svoju cestu by ste mali vziať do úvahy tiež množstvo a pravdepodobnosť zrážok. Pre rýchly prehľad odporúčame sledovať dlhodobé predpovede počasia. Napriek tomu, ak by ste sa rozhodli zísť z cesty a spoznať okolitú prírodu, je určite potrebné mať pri sebe vhodné oblečenie a obuv, aby ste si svoju cestu užili naplno bez toho, aby vás prestrelilo.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky