Objavte lety za najlepšie ceny

Líbya Leptis Magna

Dovolenka Líbya Leptis Magna


Líbya a jej klenot – Leptis Magna

Líbya je krajina s nechutne zaujímavou históriou. Táto africká destinácia má vo svojej histórii množstvo príbehov, a to jednak preto, že tu kedysi boli nekonečné púšte a snaha človeka, postaviť si v zaň neobývateľnej krajine existenciu bola veľkou výzvou. Aj keď je Líbya teraz známa predovšetkým kvôli konfliktu, ktorý tu prebieha už dlhšiu dobu, neznamená to, že nie je možné tu nájsť aj kúsky sveta, ktoré stoja za to vidieť.

Ak hľadáte miesto, kde sa vám vzrušenie z prechádzky po starovekých ruinách či architektúre neodvráti, potom by to mohla byť v oblasti Leptis Magna. Táto oblasť sa nachádza na severe krajiny pri pobreží Stredozemného mora. Okrem starých ruinov je tu aj množstvo miest na fotoaparáty a prírodných pamiatok, ktoré vás určite potešia. Čo by vám ale nechýbalo ani bez týchto príbehy, je jednoznačne atmosféra samotného mesta, ktorá ponúka svoje sírnate nebeské spektrum.

Leptis Magna je bývalé rímske mesto, ktoré tu ešte pred krajinou Nemecko budovali tridsať-rukové rytieri. V súčasnosti tu nájdete množstvo pámätihodností, ktoré rozprávajú príbehy o minulosti mesta. Tu sú však niektoré z nich, ktoré by ste mali vidieť:

Petriny a mármorové námestie

Nástenné maľby, ktoré sú zachované práve v týchto miestach, sú niečo, čo by ste nemali premeškať. Tieto fresky sa na stenách mramorového námestia nachádzajú od desaťročí, ale predsavzatému úsiliu niektorých západných archeológov sú v súčasnosti čoraz viac návštevníkov a spolu s nimi aj grófikov. Petriny sa nachádzajú v strede mestskej zástavby a námestie je jednoznačne najhlavnejším miestom v celej oblasti.

Thermes a Leptis Magna

Aj keď sa jedná o veľké termálne kúpele, ktoré sa chejú dlaždice, bez nich by ste nikdy nevedeli len predvídať, že tu v minulosti boli preslávené termálne kúpele. Okrem termálnych kúpeľov však mesto Leptis Magna skrýva celý rad ďalších pamiatok a bolo by hanbou prechádzať touto oblasťou len preto, že si chcete zobrať rodinnú dovolenku. Preto, ak si túžite užiť okrem morskej krajiny aj nádherné miesta s bohatou históriou, leptis Magna sú tou najlepšou voľbou.
Údaje o návšteve:

Líbya sa v súčasnosti nachádza v politicky nestabilnej oblasti, preto zvážte, či turistická cesta za historickým mestom pre zverejnenie odporúčanou cestou. Existujú však aj cesty so sprievodcom, ktoré vám umožnia bezpečne preskúmať celú oblasť bez toho, aby ste ohrozili svoju bezpečnosť. Okrem toho, mali by ste byť pripravení na počasie – krajina je veľmi horúca a pomoci slabé oblečenie nie je vhodné.


Ubytovanie Líbya Leptis Magna


V Líbyi sa nachádza jedno z najkrajších a najdôležitejších archeologických miest na svete - antické mesto Leptis Magna. Tento skvostný komplex sa nachádza na pobreží stredomorskej Líbye, medzi Tripolisu a Misuratou. Leptis Magna je obklopené arabskými a vládnymi lúkami, ktoré dodávajú miestu kúzlo a históriu.

Vybrať si vhodné ubytovanie v Líbyi pre návštevníkov Leptisu Magna je jednoduché. Mesto alebo vesnice, ktoré sa nachádza v blízkosti archeologického komplexu, ponúka množstvo možností pre cestovateľov, ktorí sa chcú priblížiť k tomuto miestu všetkým komfortom.

Mnoho turistov sa rozhodne pre ubytovanie v surovinových stanoch, kde môžu stráviť noc pod hviezdnou oblohou a užiť si krásnu krajinu. Tento typ ubytovania je dostupný aj pre tých, ktorí hľadajú niečo luxusnejšie. Tiež sa dajú nájsť hotely a penzióny, ktoré sú dobre vybavené a ponúkajú kvalitné služby.

Veľa turistov zvykne užívať si pláž, ktorá sa nachádza pri Leptis Magna. Voda je krásne modrá a čistá, a tak môžete prežiť úžasný polodenný alebo celodenný pobyt pri pláži, počas ktorého si môžete oddýchnuť a vychutnať si toto nádherné miesto pri mori.

Celková atmosféra v tejto oblasti Líbye je pôvabná a veľmi tradičná. Bude pre Vás naozaj jedinečným zážitkom pozrieť sa na skvostné ruiny, ktoré pre Vás otvoria brány histórie.

Všetky tieto faktory spolu tvoria niečo, čo si turisti a milovníci histórie určite nechcú nechať ujsť. Práve preto, ak ste na cesty do Líbye, nezabudnite navštíviť antické mesto Leptis Magna a užite si tie najkrajšie historické miesta, ktoré táto krajina má ponúknuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Líbya Leptis Magna


Otázka 1: Čo je Líbya Leptis Magna a kde sa nachádza?
Odpoveď: Líbya Leptis Magna je staroveké mesto v Líbyi, nachádza sa na pobreží Stredozemného mora, asi 130 km východne od hlavného mesta Tripolis.

Otázka 2: Kedy bola Líbya Leptis Magna založená?
Odpoveď: Líbya Leptis Magna bola založená v 7. storočí pred n.l. gréckymi osadníkmi zo Syrakús na Sicílii, no bola rýchlo podmanená Feničanmi a potom Rimanmi v 2. storočí pred n.l.

Otázka 3: Aká bola veľkosť Líbya Leptis Magna v staroveku?
Odpoveď: Líbya Leptis Magna bola jedným z najväčších a najvýznamnejších miest v Rímskej ríši, obklopená hradbami s rozlohou okolo 130 hektárov. Zahŕňala množstvo palácov, chrámov, termálnych kúpeľov a divadiel.

Otázka 4: Prečo je Líbya Leptis Magna dnes významná?
Odpoveď: Líbya Leptis Magna je dnes obľúbeným turistickým cieľom, pretože je jednou z najlepšie zachovalých rímskych zrúcanín na svete. Je tu množstvo úchvatných pamiatok, vrátane Fóra, divadla a Termálnych kúpeľov.

Otázka 5: Kedy bola Líbya Leptis Magna opustená a prečo?
Odpoveď: Líbya Leptis Magna bola postupne opustená v 7. až 10. storočí, keď sa oblasť stala súčasťou islamského kalifátu. Mesto utrpelo aj zemepisné zmeny, keď sa morská pobrežná čiara presunula o niekoľko kilometrov ďalej od mesta.


Letenka Líbya Leptis Magna


Letenka do Líbye: Cesta do pokladu Leptis Magna

Leptis Magna je jedným z najlepšie zachovalých rímskych miest na svete a zároveň toto miesto zostáva jedným z najkrajších miest na území Líbye. V jeho rušných uliciach sa mnoho sto rokov uchytila život dávnych Rimanov. Doma sa vždy pýtate, kam by ste sa mohli vybrať na svoju ďalšiu dovolenku? Ak ste niekedy mysleli na Líbyu, neváhajte! Toto krásne miesto Vás naučí, že cestovanie do Líbye by nemalo byť na konci Vašich zoznamov, ale naopak ho bude určovať. Leptis Magna by navždy mala zaujať jeden z top miest, v ktorých by ste mali byť schopní navštíviť, keď sa rozhodnete odhaliť tajomstvá tejto krajiny.

Ak sa rozhodnete ísť do Líbye, najlepším spôsobom, ako sa dostať do Leptu Magna, je lietadlo. Líbya má viacero letísk, napríklad v Tripolise alebo v Benghází, a letecká spoločnosť Libyan Airlines ponúka pohodlné a lacné lety do týchto miest. Pre cestovanie je potrebné mať platné vízum, ktoré získate v líbijskej ambasáde pred Vašou cestou.

Po pristátí na letisku v Tripolise alebo Benghází môžete prenajať auto, prípadne taxi, ktoré Vás dovezie priamo do Leptis Magna. Aj keď cesta môže byť dlhšia, určite sa Vám oplatí ju absolvovať, aby ste videli nádherné scenérie, ktoré sa skrývajú v tejto krajine. Sú to pamiatky, ktoré môžu byť Vašou ďalšou zakázanou cestou, ktorú musíte absolvovať.

Keď konečne dorazíte do Leptis Magna, okamžite sa stanete svedkom jej krásy a úžasnosti. Je to ako cesta do čias minulých, kde vidieť starobylé stavby najlepiej ožívajúce v Ruínach Marhorany. Mešitu Ahmad Pasha El-Karamanli a mešitu Sidi Mahmoud Nachibovu. Na miestach, kde sú práve rozložené antické klenoty, neexistujú slová, ktorými by ste mohli opísať múzeum na čerstvom vzduchu.

Keďže má Leptis Magna dostatok času na to, aby sa znovu prebudilo a tak by sa malo stať aj Vám, keď navštívite toto úchvatné miesto. V blízkosti sa nachádza aj slávna pláž Sabratha a niektoré z miestnych obchodov a kaviarní, ktoré ožijú Váš pobyt tam. Môžete si vychutnať množstvo líbyjských jedál, ako je na príklad bystriga a mušalabij, ale aj iné chutné pokrmy.

Cieľom Vašej cesty do Líbye by mal byť nezabudnuteľný zážitok, ktorý Vám Leptis Magna určite poskytne. Toto miesto Vám umožní oživiť a obnoviť Vami stvorené miesto v našej minulosti. Pridajte tento krásny kúsok medzi Vaše destinácie, ktoré chcete vidieť, a uvidíte, že to bude Váš najlepší rozhodnutie!


Počasie Líbya Leptis Magna


Líbya Leptis Magna je historické mesto nachádzajúce sa na pobreží Líbye. Toto mesto je obklopené púšťou a jeho klima je typické pre suché púštné podnebie.

Teploty v Líbyi Leptis Magna sa môžu v lete pohybovať až okolo 45 stupňov Celzia. V zime môžu teploty dosahovať priemernú hodnotu okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Napriek týmto vysokým teplotám, mnohí turisti sa rozhodnú navštíviť túto oblasť, ktorá je plná histórie a kultúry.

Zdrojom zvláštneho počasia v Líbyi Leptis Magna sú mediteránne cyklóny, ktoré môžu spôsobiť občasné zrážky v tomto regióne. Tieto cyklóny sa vyskytujú predovšetkým v zime a semi a môžu byť sprevádzané silnými vetrami.

Vzhľadom k suchému podnebiu a nízkej vlhkosti sa môžu zdravotné ťažkosti vyskytnúť u niektorých osôb, najmä u tých, ktorí niesú zvyknutí na vysoké teploty. Takže, ak sa rozhodnete navštíviť Líbyu Leptis Magna, nezabudnite konzumovať dostatok tekutín, aby ste sa vyhli dehydratácii.

V skratke Líbya Leptis Magna má veľmi suché púštné podnebie, s vysokými teplotami v lete a chladnými teplotami v zime. Cyklóny môžu spôsobiť zrážky a silné veterné podmienky, ale väčšinu času mesto ostáva veľmi suché. Pre turistov, ktorí plánujú navštíviť Líbyu Leptis Magna, je dôležité si dať pozor na vysoké teploty a dbať na dostatok tekutín, aby sa predišlo dehydratácii.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky