Objavte lety za najlepšie ceny

Laos Wat Phu Champasak

Počasie Laos Wat Phu Champasak


Laos je jedným z najkrajších krajín v juhovýchodnej Ázii. Krajina je bohatá na históriu a kultúru, čo vytvára jedinečné podnebie. V tomto článku sa pozrieme na počasie v jednej z najkrajších oblastí v Laos, v Champasak, kde sa nachádza chrám Wat Phu.

Champasak je oblasť nachádzajúca sa v južnej časti Laosu na pobreží rieky Mekong. Toto územie, ktoré raz bolo hlavným mesto Kmeľov, je zaznamenané na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Champasak je známe pre svoje historické chrámy a krajinnú krásu.

Počasie v Champasak je tropické a vlhké s vysokými teplotami. Letné mesiace od mája do septembra sú veľmi horúce a vlhké s teplotami dosahujúcimi až 35 ° C. Najvyššia teplota sa zvyčajne vyskytuje v mesiaci apríli. Prší často, a preto sa odporúča návšteva Champasak v zimnom období.

Zimné mesiace od decembra do februára sú najlepším obdobím pre návštevu Champasak. Počas týchto mesiacov je teplota mierna s teplotami okolo 25 ° C. V týchto mesiacoch nie je tak vlhko ako počas leta, a tak, aj keď je to stále tropické, je to oveľa pohodlnejšie. V týchto mesiacoch sa tiež vyskytuje menej dažďov a slnko svieti celý deň.

Ak chcete navštíviť Champasak a vidieť historický chrám Wat Phu, najlepšou dobu pre návštevu je v zimnom období. Aj keď môže byť chladnejšie v noci, dni sú v pohode a príjemné. Chrám Wat Phu je otvorený celý rok, ale v týchto mesiacoch môže byť návšteva príjemnejšia a pohodlnejšia.

V závislosti od toho, aké aktivity chcete vykonávať pri návšteve Champasak, môže byť leto dosť náročné. Ak chcete využiť vonkajšiu krásu krajiny, najlepšie pre vás bude ísť na turistické prechádzky skoro ráno, a neskoro popoludní alebo večer. Toto vám tiež umožní vyhnúť sa najhorúcejším hodinám dňa.

Zhrnutie: Champasak, Laos ponúka tropické a vlhké podnebie s teplotami vysokými až 35 ° C v lete. Najlepším obdobím pre návštevu Champasak je v zimnom období od decembra do februára s teplotami okolo 25 ° C a menším množstvom dažďov. Pokiaľ sa chcete vyhnúť horúčavám, navštívte Champasak ráno alebo večer a nasaďte si opaľovací krém.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Wat Phu Champasak


Otázka: Čo je Wat Phu Champasak?
Odpoveď: Wat Phu Champasak je starobylý chrám v južnom Laosu zasvätený buddhizmu.

Otázka: Kedy bol Wat Phu Champasak postavený?
Odpoveď: Chrám bol postavený v 11. až 13. storočí.

Otázka: Je nutné si zakúpiť vstupenky na návštevu Wat Phu Champasak?
Odpoveď: Áno, návšteva chrámu je podliehajúca vstupenke. Ceny lístkov sa môžu líšiť v závislosti od toho, či ide o miestnych alebo zahraničných návštevníkov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Wat Phu Champasak?
Odpoveď: Chrám je otvorený denne od 08:00 do 17:00 hod. Avšak, kvôli pandémií COVID-19 sa otváracie hodiny chrámu môžu meniť. Odporúča sa kontaktovať miestnych turistických sprievodcov alebo informačné centrá na aktuálne informácie.

Otázka: Aké sú turistické atrakcie v okolí Wat Phu Champasak?
Odpoveď: V okolí chrámu sa nachádza mnoho iných turistických atrakcií, ako napr. UNESCO dedičstvo mesta Luang Prabang, Kuang Si vodopády, Mekong Delta a mnoho ďalších.

Otázka: Kde sa nachádza Wat Phu Champasak?
Odpoveď: Chrám sa nachádza v provincii Champasak v južnom Laosu. Jeho adresa je Wat Phu, Khong District, Champasak Province, Laos.

Otázka: Má Wat Phu Champasak nejaký zvláštny význam pre Laos?
Odpoveď: Áno, Wat Phu Champasak je považovaný za dôležitý symbol laoskej kultúry a preto bol v roku 2001 zapsaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.


Ubytovanie Laos Wat Phu Champasak


Wat Phu Champasak v provincii Champasak Laosu je nádherným archeologickým miestom, ktoré sa rozprestiera na úpätí hory Phu Kao. Ubytovanie v okolí tejto miestnosti ponúka návštevníkom príležitosť spoznať krásy tohto miesta s ľahkou nohou.

Laos je krásna krajina, ktorá preniká históriou. Wat Phu Champasak dokazuje túto tvrdenie správnosť, keďže sa jedná o starodávne hinduistické svätyne, ktoré sú často považované za predchodcov budhizmu v Laose.

Ubytovanie v okolí tejto miestnosti zahŕňa rôzne možnosti. Môžete zostať v Champasaku, ktorý je neďaleko Wat Phu, ale môžete sa tiež rozhodnúť zostať v blízkosti mesta Pakse, ktoré sa nachádza asi 40 kilometrov vzdialené od miesta.

Ak sa rozhodnete zostať v Champasaku, môžete si vybrať z rôznych možností, ktoré zahŕňajú rôzne hotely, hostely a penzióny. Vzhľadom na obmedzené možnosti v tomto meste by ste však mali urobiť rezerváciu vopred.

Ak hľadáte lacné a štýlové možnosti, obľúbenou voľbou je Backpackers Garden Resort. Nachádza sa na krásnom mieste, iba niekoľko krokov od Mekongu a ponúka rôzne druhy ubytovania, vrátane spoločných spální a súkromných izieb. Okrem toho vám ponúka pôžičky bicyklov, aby ste si mohli rozšíriť svet svojej cesty.

Pre tých, ktorí si radi užívajú trochu viac komfortu, je tu La Folie Lodge, ktorá sa nachádza v blízkosti Champasaku. Je to unikátny resort, ktorý vám ponúka comfort v krásnom prostredí. Nachádza sa obklopený tropickou zeleňou, má bazén, izby s najmodernejším zariadením a miesto pre dokonalé oddychové dovolenky.

V prípade, že uprednostňujete poukázanie na miesto blízko Pakse, mali by ste zvážiť možnosti ubytovania v centre mesta. Pre ekonomicky zameraných cestovateľov, sú k dispozícii rôzne hostely, ako aj hotelové izby s nižšími cenami. Pre tých, ktorí sa radi ponáhľajú a nemajú čas počkať na plánovanie, je tu aj možnosť rezervácia online.

Kratšia jazda taxíkom vám umožní ubytovať sa v hoteloch a ponúka vám možnosť prieskumu čarovnej Laoského mesta Pakse.

Či už ste ekonomicky zameraní alebo viac zameraní na kvalitu, Laos a miesto Wat Phu Champasak vám ponúka unikátne zážitky počas pobytu. Navštívte tento nádherný kúsok kultúrnej histórie a uvoľnite svoje myšlienky v luxusných alebo lacných ubytovacích možnostiach.


Letenka Laos Wat Phu Champasak


Laos je krásna krajina situovaná v juhovýchodnej Ázii a ponúka návštevníkom množstvo skvostov, ktoré treba vidieť. Jedným z nich je aj nádherná chrámová oblasť Wat Phu v provincii Champasak.

Wat Phu je starobylá chrámová oblasť a súčasne aj národný park, ktorý sa nachádza asi 10 kilometrov od mesta Champasak. Chrám bol postavený v 11. až 13. storočí a kedysi bol dôležitým centrom hinduistickej viery. V súčasnosti je Wat Phu svätým miestom buddhistov a jedným z najpopulárnejších turistických miest v Laose.

V oblasti Wat Phu nájdete veľa chrámov a pagód, ktoré sú obklopené krásnymi kvetmi a stromami, ktoré robia tento miest oázou kľudu a pokoja. Najväčšou atrakciou je však chrám Wat Phu, ktorý bol postavený na strmom kopci. Chrám je postavený v podobe pyramídy, ktorá symbolizuje posvätný horu Meru.

Pri návšteve chrámu môžete vidieť množstvo krásnych soch a reliéfov a pritom si vychutnať nádherný výhľad na okolitú krajinu. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si vybrať neďalekú prechádzku po lesnej ceste, ktorá vedie k úžasným vodopádom.

Najlepší čas na návštevu Wat Phu je v období sucha, kedy sa môžete s detským náručím prechádzať po ubúdajúcej vegetácii a vychutnať si plnú krásu tohto miesta. Okrem toho sa na miestnej trhu môžete naučiť o mnohých kultúrach a tradíciách Laosu a ochutnať tradičné jedlá.

Letenky do Laosa nie sú lacné, ale ak si vyberiete správneho prepravcu, môžete nájsť výborné ceny. Môžete sa tiež rozhodnúť pre lacné lety s prestupom, ktoré Vám ušetria nejaké peniaze a možno Vás aj prekvapia ponukou dvadsiatich hodín pobytu v Bangkoku, ktoré si môžete užiť. Najlepšie je však plánovať si let dva až tri mesiace vopred.

Osobne som navštívila Laos už dva razy a môžem len odporučiť, aby ste si požičali bicykel, pretože okolitá krajina ponúka obrovský potenciál na objavovanie a sprievodca nedovolí navštíviť všetky zaujímavosti okolo Chpamasašu. Obvod okolo chrámu sprevádzaný sprievodcom stojí pár dolárov.

Ak hľadáte miesto na relax a oddych, ale zároveň chcete vidieť niečo historické a kultúrne, tak určite si zvolíte Wat Phu. Toto miesto Vás očarí a uistíme Vás, že na tento zážitok nezabudnete ani po mnohých rokoch.


Dovolenka Laos Wat Phu Champasak


Laos je jednou z mála krajín na svete, kde sa môžete pozrieť do minulosti a vidieť zachovalé budovy a chrámy, ktoré boli postavené pred viac ako tisíc rokmi. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je chrám Wat Phu Champasak, ktorý sa nachádza asi 10 kilometrov južne od mesta Pakse.

Chrám Wat Phu Champasak bol postavený v 6. až 7. storočí a je jedným z najstarších chrámov na svete. Bol postavený ako hinduistický chrám a bol používaný až do 13. storočia. Neskôr bol chrám zmenený na buddhistický a bol používaný až do 14. storočia. V 15. storočí bol chrám zanedbaný a stal sa takmer zabudnutým.

V roku 1901 bol chrám objavený francúzskym archeológom a začala sa jeho obnova. V 60. rokoch 20. storočia bol chrám zreštaurovaný a stal sa dôležitou turistickou atrakciou v tejto krajine.

Wat Phu Champasak sa nachádza na kopci a je zameraný na stredisko svojho nádvoria. V stredisku sa nachádza posvätná socha, ktorá bola postavená medzi 6. a 8. storočím. Na nádvorí sa tiež nachádza mnoho soch bohov a bohyne a množstvo kamenných reliéfov.

Chrám Wat Phu Champasak je tiež známy svojou krásnou krajinou. Okolo chrámu sa nachádza mnoho stromov a zelených plôch. Z vrcholu kopca môžete vidieť nádherný výhľad na okolitú krajinu, ako aj na Vodopády Li Phi, ktoré sa nachádzajú asi 7 km južne od chrámu.

Dostanete sa sem jednoducho, vášnivý cestovateľ si tu iste nájde to, čo hľadal počas svojej dovolenky. Ak ste obaja milovníkmi histórie a prírody, Laos a Wat Phu Champasak sú pre vás ideálnou destináciou. Určite si toto miesto nenechajte ujsť, keďže ponúka nádherné pohľady a jedinečné zážitky.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky