Objavte lety za najlepšie ceny

Kuvajt Kuwait Towers

Dovolenka Kuvajt Kuwait Towers


Kuvajt, krajina puštných krajín, zdobí nejenom neuvěřitelná krajina, ale i zajímavé turistické atrakce, jako jsou Kuwait Towers.

Kuwait Towers jsou tři vodárenské věže, které se nacházejí na pobřeží Kuvajtu. Vybudovány byly v roce 1979 a jejich architektonické provedení připomíná islámské minarety. Tyto věže jsou pro Kuvajt mnohem víc než pouhá vodárenská zařízení. Pro mnoho lidí jsou symbolem země a vlastním jedinečným designem přitahují pozornost turistů z celého světa.

Tady je co potřebujete vědět, než se vypravíte na dovolenou do Kuvajtu a prozkoumávat Kuwait Towers.

Historie a architektura

Kuwait Towers jsou považovány za jednu z nejvýznamnějších atrakcí v Kuvajtu. Tyto tři věže vysoké 187 metrů jsou postaveny v duchu islámského stylu a slouží jako vodárenské zdroje.

Hlavní věž měří 187 metrů a je nejvyšší z celého souboru. Následuje druhá věž s výškou 145 metrů a třetí s výškou 113 metrů. Na vrcholu hlavní věže, která má tvar kulového objektu, se nachází restaurace. Díky tomuto výškovému umístění můžete si během jídla užívat výhled na celé město a přilehlé oblasti.

V okolí věží se nachází velký park s množstvím fontán a různých uměleckých děl. Samotné věže jsou pak ve své architektonické podobě velkolepé. Tvoří je celkem 931 kulatých betonových modulů, každý jinak barevný, vlnící se podobně jako písečné duny.

Co navštívit

Při návštěvě Kuwait Towers se můžete postavit do fronty a vydat se do restaurace na vrcholu hlavní věže. Výhled z vrcholu s otevřenou terasou je ohromující. Můžete si například užít pohledu na záliv Kuvajtu, na Skyline města nebo na podobná architektonická díla v okolí.

Pokud vás zajímají více místní tradice a kultura, doporučujeme projít se po parku podél věží. V parku budete mít příležitost vidět mnoho různých uměleckých děl, jako jsou sochy, kamenné sloupy nebo fontány. Tyto objekty jsou pozoruhodné zejména díky nápaditému designu a velkolepému provedení.

Další zajímavostí v parku je Palmirský ostrov, který reprezentuje starodávnou civilizaci Persie. Tento ostrov je obklopen malými fontánami a skulpturami, což dává tomuto místu velmi klidnou atmosféru. Je tu i malý obchod s místním zbožím, kde si můžete koupit památeční předměty a suvenýry.

Pokud plánujete navštívit Kuvajt v létě, bude pro vás určitě zajímavé využít vodní park v okolí vodárenských věží. Tyto vodní sporty se nacházejí přímo na břehu Kuvajtského zálivu a nabízejí mnoho zábavy pro celou rodinu.

Nakonec si můžete také projít přilehlé obchody a nakoupit si místní speciality, od potravin až po ručně vyráběné předměty. Celkově jsou Kuwait Towers dokonalým místem pro výlet s rodinou, přáteli, nebo pro romantický výlet s vaším partnerem.

Jak se tam dostat

Kuwait Towers se nacházejí na Kuvajtském pobřeží v centru města. Pokud se rozhodnete pro cestu z letiště, můžete využít taxi služby nebo pronajmout si auto, které se v Kuvajtu využívá poměrně často.

Samotná cesta na místo může být trochu složitější, neboť Kuvajt patří k místům s velmi horkým počasím, zejména během letního období. Je tedy doporučeno navštívit Kuwait Towers v zimním období, kdy teploty jsou nižší a lépe snesitelné pro turisty.

V Kuvajtu zažijete nevšední dovolenou, během níž si vychutnáte napjatou atmosféru velkoměsta i klidnou oázu v parku podél vodárenských věží, a to vše v úžasné architektonické kulis. Navštivte toto fascinující místo, které vám zaručeně změní pohled na Kuvajt a vystihne ducha této nevšední kultury.


Počasie Kuvajt Kuwait Towers


Kuwait Towers sú jedným z najznámejších symbolov Kuvajtu. Táto veža bola postavená v roku 1979 a do dnešného dňa je jednou z najvyšších veží v tejto krajine. Okrem toho, túto pamiatku si návštevníci z celého sveta s radosťou fotografujú, najmä pre jej zaujímavý design.

Okrem architektonického zázraku, čo najviac zaujíma turistov a miestnych obyvateľov, je počasie, ktoré pôsobí na túto vežu. Kuvajt je známy svojím tropickým podnebím a v tomto meste sa teploty môžu niekedy vyšplhať až k 50 stupňom Celzia. Väčšina turistov sa preto snaží navštíviť Kuvajt počas zimy, keď sú teploty omnoho príjemnejšie.

V letnom období môže byť počasie nesmierne horúce a suché, čo môže spôsobiť problémy s pitnou vodou. Preto miestni obyvatelia a turisti musia dbať na dostatočný príjem tekutín a chrániť svoje telo pred prílišným teplom.

Naopak, v zimnom období sú teploty lepšie a pohyb po meste sa stáva pohodlnejším. Aj keď vo veži môže byť celoročne príjemné klimatizované prostredie, vonkajšie podmienky sa môžu stať príliš náročné na prechádzky a aktivity s otvoreným slnkom.

Celkovo sa počasie Kuvajt vždy prispôsobuje najmä miestnej mužskej i ženskej obuvi, a to maximálne zahalenému. To narušuje aj moderné trendy, a to po celý rok a takmer všade. Tu je nutné vidieť tému, ktorá sa vo svete nadchádzajúcej módy stala nikým neznámym a často skôr šokujúcou.

V každom prípade, návšteva Kuvajtu môže byť príjemným a obohacujúcim zážitkom, ak dodržíte základné pravidlá týkajúce sa vhodného oblečenia a príjmu dostatočnej tekutiny. Práve užívanie si architektonických výškových podujatí Kuvajtu môže byť pre turistov a miestnych obyvateľov zaujímavé a jedinečné, a to celoročne.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuvajt Kuwait Towers


1) Čo sú Kuvajtské veže?
Kuvajtské veže sú symbolom mesta Kuvajt a najznámejším architektonickým odkazom Kuvajtu.

2) Aké sú otváracie hodiny Kuvajtských veží?
Kuvajtské veže sú otvorené každý deň od 9:00 hod. do 22:00 hod.

3) Koľko stojí vstupenka do Kuvajtských veží?
Cena vstupenky pre dospelých je 3 Kuvajtské dináre, pre deti a mládež do 12 rokov je vstup zdarma.

4) Aké miesta môžem vidieť z výhliadkovej plošiny Kuvajtských veží?
Z výhliadkovej plošiny Kuvajtských veží môžete vidieť panorámu Kuvajtu vrátane mesta, obchodného centra a priemyselných oblastí.

5) Sú Kuvajtské veže prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
Áno, Kuvajtské veže sú prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou.

6) Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Kuvajtských veží?
V blízkosti Kuvajtských veží sa nachádza niekoľko ďalších atrakcií, ako sú napríklad The Avenues shopping center, Grand Mosque a Kuvajtský národný múzeum.

7) Môžem si zarezervovať vstupenky do Kuvajtských veží online?
Áno, vstupenky do Kuvajtských veží si môžete zarezervovať online na oficiálnej stránke návštevy Kuvajtu alebo vstupenky môžete zakúpiť priamo na mieste.


Ubytovanie Kuvajt Kuwait Towers


Kuvaitské veže - synonymum mesta Kuvajt

Kuvajt je prímorské mesto, ktoré sa značne vyvinulo a modernizovalo za posledných sto rokov. Jednou z najkrajších a najpozoruhodnejších stavieb, ktorá sa nachádza v Kuvajte, sú Kuvajtské veže. Tieto veže, skladajúce sa z troch rýdzokovových minaretov, sa nachádzajú na brehoch Perzského zálivu a sú symbolom mesta Kuvajt.

Kuvajtské veže majú výšku 187 metrov a sú priamou ukážkou moderného kuvajtského dizajnu. Tento komplex bola navrhnutý švajčiarskymi architektmi v rokoch 1971-1977 a dodnes sú najvyššie stavbou v Kuvajte. Veže sú umiestnené na umelo vytvorenom poloostrove, ktorý bol vybudovaný v zálive ako turistické centrum.

V prvom minarete sa nachádza restaurácia, ktorá ponúka unikátne výhľady na mesto a jeho okolie. Druhý minaret obsahuje výťahy pre návštevníkov, ktorí si môžu zobrať panoramatickú jazdu na vrchol veže a ponoriť sa do nádherného výhľadu zo výšky 123 metrov. Tretí minaret obsahuje technologický výskumný a komunikačný komplex.

Priamo pod vežami sa nachádza kuvajtské námestie s obchodnými centrami a fontánami. Okolie je tiež obklopené malým parkom, ktorý je obľúbeným miestom k piknikom a oddychu pre miestnych obyvateľov.

Kuvajtské veže sú jednou z najlepších atrakcií v Kuvajte a ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre návštevníkov z celej sveta. Je to miesto, kde sa architektúra a moderné technológie spájajú s krásou prírody a tvoria jedinečné dielo ľudskej kreativity. Preto ak sa plánujete navštíviť Kuvajt, nesmiete vynechať návštevu týchto veží.


Letenka Kuvajt Kuwait Towers


Kuvajt, hlavné mesto Kuvajtu, je moderné a veľké mesto bohaté na históriu a kultúru. Pre turistov, ktorí chcú spoznať toto mystické miesto, letenka ku Kuvajtu je prvým krokom. Kuvajt, podobne ako väčšina krajín na Blízkom Východe, má k dispozícii širokú sieť vzdušnej dopravy a letenka ku Kuvajtu je k dispozícii zo všetkých väčších letísk po celom svete.

Kuwait Towers, najkrajšie a najvyššie budovy v Kuvajte, sú symbolom mesta. Tieto veže sa nachádzajú v srdci mesta na pobreží spolu s niekoľkými ďalšími pamiatkami ako Sára Mosque a Marinha. Tower 1 a Tower 2 sú oboje otvorené pre verejnosť a z výhliadkovej plošiny vrcholovej veže si návštevníci môžu vychutnať panoramatický výhľad na mesto z výšky 123 metrov.

Okrem návštevy Kuwait Towers, turisti v Kuvajte môžu vidieť množstvo zaujímavých miest, akými sú napríklad Grand Mosque, Sureyya Complex a The Scientific Center. Mesto má tiež niekoľko nákupných centier, ako sú napríklad The Avenues a Marina Mall, kde turisti môžu nakupovať a pozrieť si rôzne produkty.

Najlepší čas na návštevu Kuvajtu je v zime, kedy teploty sú prijateľné a vhodné pre turistiku a prechádzky. Mesto však nie je uvoľnené pre turistov, ktorí sa nedržia miestnych zvyklostí. Je potrebné rešpektovať kultúru a náboženstvo Kuvajtu, kde vládna štruktúra a kultúrna tradícia hrajú kľúčovú rolu.

Letenka ku Kuvajtu môže byť lacnejšie, ak ju rezervujete vopred. Dnes existuje mnoho zdrojov, ktoré umožňujú turistom nájsť najlacnejšiu letenku. Viaceré letiská ponúkajú priame lety do Kuvajtu a návštevníci môžu využiť možnosti, ako si urobiť návštevu čo najpríjemnejšou.

Letenka ku Kuvajtu je skvelou príležitosťou na zoznámenie sa s krajine a jej kultúrou. Kuwait Towers sú jednou z najkrajších pamiatok v meste a príťažlivosťou pre turistov, ktorí hľadajú panoramatický pohľad na mesto. Mesto samotné ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu a nie je nijako menej kvalitné, ako ostatné mestá v Kuvajte. Výlet do Kuvajtu sa určite oplatí.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky