Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba Plaza de la Catedral (Havana)

Letenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je obľúbenou destináciou mnohých cestovateľov, ktorí túžia zažiť tropickú atmosféru karibských ostrovov a objaviť bohatú kultúru miestnych obyvateľov. Ak hľadáte skutočný klenot Karibiku, nenájdete ho nikde inde ako v centre Havany na námestí Plaza de la Catedral.

Toto námestie je skutočne ukážkou kubánskej architektúry a histórie. Dominantou je tu katedrála Nossa Senhora da Conceicao da Havana, ktorá bola postavená v 18. storočí a patrí medzi najkrajšie stavby na celom ostrove. Na námestí sa nachádza aj niekoľko ďalších historických budov, ktoré sú dôležité pre kubánsky národ. Medzi nimi patrí aj Palacio del Marques de Arcos - sídlo kubánskej vlády a neskoršieho španielskeho guvernéra v 19. storočí.

Plaza de la Catedral je miestom, kde sa stretávajú domáci obyvatelia aj turisti a je to dobré miesto na poobednú kávu alebo koktejl. Námestie je plné života a koloritu a zaváňa vôňou miestnych špecialít, ktoré si môžete vychutnať v jednej z mnohých miestnych reštaurácií.

Ak hľadáte skutočnú kubánsku atmosféru s hudbou, tancom a nezabudnuteľnými západmi slnka, mali by ste zvážiť návštevu Plaza de la Catedral na vašej ceste po Kube. Je to miesto, kde sa môžete ponoriť do histórie, kultúry a zároveň si oddýchnuť a vychutnať si spoločnosť domácich obyvateľov.

Ako cestovateľ, ktorý sa chce dostať na Kubu a na námestie Plaza de la Catedral, by ste mali najprv zohnať letenku do Havany. Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré svoje lety ponúkajú do Havany, pričom množstvo z nich má aj prijateľné ceny. Je však potrebné si overiť, aké sú aktuálne vízové a cestovné podmienky. Plánovanie cesty na Kubu môže byť trochu zložité, ale určite stojí zato a jej krásy sa určite nezbavíte.


Počasie Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je ostrov, ktorý sa teší neustále slnečnému a teplému počasiu po celý rok. V tomto článku sa však pozrieme bližšie na počasie v hlavnom meste Havane, najmä v oblasti Plaza de la Catedral.

Plaza de la Catedral sa nachádza v srdci historického Havanského centra a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest ostrova. Svojou krásou a charizmom návštevníkov láka nielen monumentálna katedrála, ale aj okolité budovy a uličky plné umeleckých galerií, reštaurácií a obchodov.

Kuba má tropické podnebie, teda vysoké teploty a vlhkosť. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy priemerná denná teplota dosahuje 32 °C. V oblasti Plaza de la Catedral sa väčšinou v tomto období teploty pohybujú okolo 30 °C a nočné teploty sú v priemere 24 °C. Pocitová teplota môže byť vtedy vyššia v dôsledku vlhkosti.

V predchádzajúcich mesiacoch, od mája do júna, sa teploty mierne znižujú a sú vo všeobecnosti dosť príjemné na prechádzky po meste. Priemerná denná teplota v týchto mesiacoch je okolo 29 ° C a nočné teploty klesajú na 22-23 °C.

V zime, ktorú tvorí obdobie od decembra do februára, sú teploty omnoho nižšie, ale stále sú pohodlné pre turistov. Priemerná denná teplota v tomto období je 25 °C a nočné teploty klesajú na 19-20 °C. Taktiež v tomto období môže dôjsť k miernemu nárastu zrážok.

Celkovo je počasie v Havane a na Kube veľmi priaznivé pre turistov celoročne. Ak máte radi vysoké teploty a tropické podnebie, najlepšie je cestovať v lete. Ak vám viac vyhovuje miernejšie počasie, lepšie by bolo cestovať v zime. V každom prípade, na Kube si určite prídete na svoje a počasie vám určite nezničí dovolenku!


Ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je obľúbenou dovolenkovou destináciou, a ak hľadáte ubytovanie v centre Havany, určite by ste mali zvážiť Kuba Plaza de la Catedral. Nachádza sa na veľmi dobrej lokalite, priamo na námestí Plaza de la Catedral, ktoré je srdcom starého mesta.

Kuba Plaza de la Catedral je menšie rodinné ubytovanie, ktoré bolo krásne zrekonštruované a zmodernizované. Nie je to veľký hotel, ale o to viac sa tu môžete cítiť ako doma. Výhodou tohto ubytovania je aj jeho dizajn, ktorý vám prinesie pocit, že ste sa ocitli v starom historickom byte.

V ubytovaní Kuba Plaza de la Catedral nájdete pohodlnú posteľ, privátne kúpeľne, klimatizáciu a televízor. Väčšina izieb má balkón s nádherným výhľadom na námestie Plaza de la Catedral. Pri ubytovaní sa vám bude venovať veľká pozornosť, a to nielen vďaka príjemnému a ochotnému personálu, ale aj kvôli tomu, že toto ubytovanie ponúka iba niekoľko miest pre hostí, čím zabezpečuje vyššiu kvalitu služieb.

Okrem zaujímavého dizajnu a pozoruhodnej polohy, ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral ponúka aj skvelé raňajky. Raňajky sú servírované na malom dvore s výhľadom na katedrálu a vynikajúcou kávou. Môžete si pozrieť okolie a vychutnať si atmosféru starého mesta Havany.

V blízkosti ubytovania Kuba Plaza de la Catedral sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní s vynikajúcou hudbou a jedlom. Tento oblasť Havany je plná kultúry a histórie, čo vám umožní preskúmať ju pohodlne z vášho ubytovania.

Celkovo, ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral je jednou z najlepších voľieb, ak hľadáte miesto v samom srdci Havany. Je to útulné a príjemné miesto, kde sa môžete cítiť ako doma, a zároveň si užiť všetko, čo mesto ponúka. Ak ste ešte navštívili Kubu a Chystáte sa tam zase niekedy v budúcnosti, rozhodne sa oplatí zvážiť ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral.


Dovolenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je jedným z najpopulárnejších miest pre turistov v Karibiku a je známa svojou nádhernou architektúrou a bohatou kultúrou. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do kubánskej histórie a krásy, potom by ste nemali vynechať návštevu Plaza de la Catedral v Havane.

Plaza de la Catedral je jedno z najstarších námestí v Havane a nachádza sa v centre mesta, vedľa katedrály sv. Kristófa. Námestie je obklopené nádhernými koloniálnymi budovami a odhaluje bohatú históriu Kuby. Je to len kúsok od starého mesta, ktoré je zahrnuté medzi pamiatky UNESCO.

Na námestí sa nachádza katedrála sv. Kristófa, ktorá bola postavená v 18. storočí a je považovaná za symbol katolíckej cirkvi na Kube. Vnútri katedrály nájdete obrazy a sochy, ktoré sú prepojené s históriou Kuby. Katedrála je otvorená pre návštevníkov každý deň a je to skvelé miesto, kde si môžete oddýchnuť a obdivovať krásu miesta.

Ale námestie ponúka oveľa viac ako len katedrálu. Okolo námestia nájdete mnoho koloniálnych budov a nádherných palácov. Medzi nimi je aj Palacio del Conde Lombillo, ktorý bol postavený v 18. storočí a zrekonštruovaný v 20. storočí ako múzeum. Je to skvelé miesto, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii Kuby a obdivovať nádheru architektúry.

Ak sa chcete potešiť chuťou, mali by ste navštíviť La Bodeguita del Medio. Je to najznámejšia reštaurácia a bar v Havane, kde vám ponúknu autentické kubánske jedlá a nápoje, ktoré sú vynikajúce. Vyberte si izbu, ktorá je vyzdobená fotografiou slávnych návštevníkov, vrátane Ernesta Hemingwaya, ktorý bol veľkým fanúšikom miesta.

Plaza de la Catedral je skutočne miestom, kde si môžete vychutnať krásu Kuby a zážitok z nej. Je to ideálne miesto pre návštevu, ktorá vám poskytne vzrušujúce skúsenosti aj z hľadiska kultúry aj histórie. Ak vás teda láka zájazd na Kubu, neváhajte a navštívte toto úžasné miesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Q: Kde sa nachádza Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral sa nachádza v Havane, hlavnom meste Kuby.

Q: Aké je historické pozadie Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral je považovaná za jeden z najstarších a najvyznamnejších centrálne umiestnených priestorov starého Havanského mesta. Jej významnou súčasťou je katedrála svätého Krištofa Kolomba, ktorú vybudovali v roku 1777.

Q: Čo sa nachádza na Kuba Plaza de la Catedral okrem katedrály?
A: Okrem katedrály sa na Kuba Plaza de la Catedral nachádza množstvo historických a kultúrnych budov, medzi ktoré patria paláce, múzeá, reštaurácie a obchody so suvenírmi.

Q: Aké sú otváracie hodiny Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral je verejne prístupná 24 hodín denne. Otváracie hodiny jednotlivých kultúrnych a historických pamiatok sa môžu líšiť.

Q: Je vstup na Kuba Plaza de la Catedral bezplatný?
A: Áno, vstup na Kuba Plaza de la Catedral je bezplatný. Niektoré pamiatky, múzeá a katedrála vyžadujú vstupné.

Q: Ako sa dostať na Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral sa nachádza v historickom centre Havany a je ľahko dostupná verejnou dopravou, taxíkom alebo pešo.

Q: Kedy sa tu konajú kultúrne a historické podujatia?
A: Kuba Plaza de la Catedral je popri tom, že je dôležitým historickým miestom, aj miestom konania kultúrnych a historických podujatí, najmä počas letných mesiacov.

Q: Čo musím vedieť o katedrále svätého Krištofa Kolomba?
A: Katedrála svätého Krištofa Kolomba je významnou historickou pamiatkou a najmä populárnym miestom pre návštevníkov v Havane a bola zahrnutá do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 1982. Jej interiér je bohatý na umelecké diela a patronom katedrály je svätý Krištof Kolomb.

Q: Čo je ideálne obdobie na návštevu Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral si môžete užiť kedykoľvek počas roka, no najlepším obdobím je zimné obdobie od decembra do marca, keď je v Havane príjemné a slnečné počasie.

Q: Aké sú ďalšie známe turistické atrakcie v okolí Kuba Plaza de la Catedral?
A: Známe turistické atrakcie v okolí Kuba Plaza de la Catedral zahŕňajú Malecón (nábrežie s promenádou), El Capitolio (historický parlament), El Morro (pevnosť), La Bodeguita del Medio (slávne miesto, kde sa varí koktejl Mojito) a mnohé ďalšie.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky