Objavte lety za najlepšie ceny

Kostarika Cahuita National Park

Letenka Kostarika Cahuita National Park


Ak máte radi prírodu, Cahuita National Park v Kostarike by mohol byť vaším ideálnym miestom na dovolenku. Tento národný park sa nachádza na juhozápadnom pobreží Kostariky a ponúka nádherné pláže s miestami na kúpanie alebo surfovanie a rozmanitú faunu a flóru.

Cahuita National Park je dôležitým biodiverzitným územím Kostariky a je domovom množstva rastlinných a zvieracích druhov. 75% parku tvorí korálový útes, ktorý ponúka radosť z potápania a šnorchlovania. Prechádzky po parku sú jednoduché a môžu trvať od jednej hodiny do niekoľkých dní. Pre tých, ktorí chcú preskúmať hory, môžu sa vydať na niektorú z prekrásnych chodníkov na sever. Tu si užijete nádherný výhľad, ako aj nepoznanú prírodu v pohodlnom a bezpečnom prostredí.

Na pláži sa môžete kúpať v krištáľovo čistom mori, ale môžete tu volne pohybovať aj s masívnymi krokodýlmi. Okrem toho, v parku žijú veľké papagáje ara, z ktorých niektoré vážia až 3kg! Môžete si dokonca vychutnať prechádzku v lese, kde stretnete veveri, opice, a množstvo farbených vtákov.

Cahuita National Park ponúka kempovanie v blízkosti pláže, ale v okolí sa nájde aj množstvo ubytovania, ktoré ponúka kvalitný komfort a služby. Mnoho z nich umožňuje ponuky, ktoré umožňujú turistom vychutnať si výlet s miestnymi sprievodcami, ktorí vám ukážu najlepšie miesta na surfovanie a plávanie.

Kostarika je dôležitým miestom pre ochranu životného prostredia a Cahuita National Park je dokonalým príkladom toho, prečo. Tento park ponúka miesto, kde turisti môžu spojiť prechádzky s prírodou a ochranou prírody v jednom, kde si môžu užiť krásy nezničenej a zachovanej krajiny. Takže ak sa chystáte na dovolenku v Kostarike, Cahuita National Park by sa mal stať nevyhnutnou zastávkou na vašej ceste.


Ubytovanie Kostarika Cahuita National Park


Krajina Kostarika, situovaná v Strednej Amerike, je známa svojimi rôznorodými prírodnými krásami, ktoré privádzajú milióny turistov každý rok. Cahuita National Park je jednou z týchto klenotníc a ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.

Cahuita National Park leží na Karibskom pobreží Kostariky a rozprestiera sa na ploche 1063 hektárov. Park bol zriadený na ochranu prírodného prostredia, ktoré ho obklopuje, vrátane koralových útesov a pralesov. Zástupcovia flóry a fauny v parku zahŕňajú niektoré ohrozené druhy, ako napríklad koaty a žltého krijestúna.

Ak sa rozhodnete navštíviť Cahuita National Park, budete potrebovať ubytovanie v blízkosti parku. Máte na výber z mnohých možností, vrátane hotela, apartmánov a penziónov.

Jednou z najlepších možností ubytovanie v Cahuite je hotel "Alby Lodge", ktorý sa nachádza len pár minút chôdze od vstupu do parku. Hotel ponúka rôzne druhy izieb a apartmánov, ktoré sú vybavené súkromnými kúpeľňami a balkónmi s výhľadom na okolie. K dispozícii je tiež bazén, bar a reštaurácia, kde sa podávajú tradičné kostarické jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo výnimočné, je tu hotel "Le Cameleon". Táto luxusná ponuka ponúka štýlové izby a apartmány s moderným nábytkom. Hostia sa môžu tešiť na spoločnú terasu s výhľadom na prírodu, fitness centrum a spa s rôznymi typmi masáží.

Ďalšou z možností je "Totem Hotel Beach Resort", ktorý ponúka izby a apartmány s balkónmi alebo terasami s výhľadom na more alebo do záhrady. Hotel má aj bazén, reštauráciu a bar. Okolie hotela je tiež ideálne na surfovanie a potápanie.

Ak vám viac vyhovuje pokojnejšie miesto pre ubytovanie, máte na výber z rôznych penziónov a apartmánov v okolí. Jedným z nich je "La Casa de Las Flores", ktorý sa nachádza v mestečku Cahuita. Tento penzión ponúka súkromné apartmány s plne vybavenými kuchyňami a terasami, kde si môžete užiť kávu a kúsok neba nad hlavou.

Cahuita National Park a jeho okolie sú jedným z najkrajších miest na Zemi a ponúkajú návštevníkom útulné a pohodlné ubytovanie. Bez ohľadu na to, či ste rodina, skupina priateľov alebo jednotlivec, určite nájdete to správne miesto pre vás, aby ste si užili svoju dovolenku vo všetkej pohode. V Cahuite nájdete ideálne miesto pre oddych, pre skvelé jedlo a pre nezabudnuteľné spomienky.


Dovolenka Kostarika Cahuita National Park


V Kostarike sa nachádza množstvo národných parkov a rezervácií, no jeden z najkrajších a najzaujímavejších je určite Cahuita National Park. Tento národný park sa nachádza na karibskom pobreží Kostariky, priamo na hranici s Panamou, a ponúka návštevníkom zaujímavé a neopakovateľné zážitky.

Cahuita National Park je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín. Okrem toho je tu aj veľa pláži s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Tento národný park je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si tu môžu užiť takmer nekonečné množstvo aktivít.

Jednou z najobľúbenejších atrakcií Cahuity je kajakovanie. Národný park je obklopený morom z jednej strany a mangrovovými bažinami z druhej strany. Kajakovaním môžete objaviť krásne miesta, ktoré sú inak neprístupné a užiť si pohľad na rôzne druhy zvierat ako napríklad morské želvy, ibisy, kolibríkov a mnoho ďalších.

Ďalšou populárnou aktivitou je šnorchlovanie. V mnohých častiach Cahuity si môžete obdivovať úchvatné koraly a živé rastliny pod vodou, spolu s mnohými druhmi exotických rýb a iných morských živočíchov.

Milovníci prírody si v Cahuite prídu na svoje. V národnom parku sa nachádza veľa rôznych druhov zvierat, medzi ktorými sú napríklad opice, lenivci, ježovec medvídkovitý a mnoho ďalších. Tí, ktorí si radi prechádzajú prírodou, si môžu užiť takmer 8 kilometrov dlhú prechádzku po malebných cestičkách a môžu obdivovať krásu tropických dažďových lesov.

Cahuita National Park je ideálne miesto na oddych a relax. Vzhľadom na jeho exotické prostredie, nezabudnite si so sebou priniesť spálňové siete a repellent, aby ste sa chránili pred hmyzom a nepríjemnými vonnými problémami.

V Keňe si môžete užiť množstvo iných zážitkov, vrátane návštevy miestneho trhu v blízkom meste Cahuita, kde môžete objaviť dary prírody a remeslá miestnych obyvateľov, ako napríklad poľnohospodárske produkty, unikátne šperky, rôzne textilné výrobky a mnoho ďalších.

Cahuita National Park je neopakovateľným miestom, ktoré si zamilujú nielen milovníci prírody, ale aj tí, ktorí milujú aktívny oddych a ľudia z rôznych kultúr. Ak plánujete cestu do Kostariky, Cahuita National Park by mal byť nevyhnutnou zastávkou na vašej ceste.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Cahuita National Park


1. Aký je vstup do Cahuity National Park?
- Vstup do parku stojí 5 USD pre dospelých a 2 USD pre deti.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Cahuity National Park?
- Najlepší čas na návštevu parku je od decembra do apríla, pretože je suchšie obdobie.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v parku Cahuita?
- V parku si môžete vychutnať turistiku, pozorovanie zvierat, plávanie a šnorchlovanie.

4. Aké zvieratá môžeme vidieť v parku Cahuita?
- V parku môžete vidieť opice, kolibrie, leguány, koati, agutie a mnoho ďalších druhov zvierat.

5. Kam sa najlepšie ubytovať pri návšteve Cahuity National Park?
- Najlepšie miesto na ubytovanie je mesto Cahuita, ktoré sa nachádza pri vstupe do parku.

6. Je potrebné si priniesť vodu a občerstvenie pri návšteve parku?
- Áno, odporúča sa priniesť si vodu a občerstvenie, pretože nie sú k dispozícii žiadne stánky s jedlom a pitnou vodou.

7. Je povolené kempovanie v parku Cahuita?
- V parku nie je povolené kempovanie, ale je k dispozícii niekoľko ubytovacích zariadení v blízkosti parku.

8. Aké sú prírodné krásy a atrakcie parku Cahuita?
- Park Cahuita ponúka mnoho prírodných krás, ako sú tropy, pláže, koraly a mnoho zvierat a rastlín. Tým najznámejším sú pláže s bieleho piesku a nádherné korály pre šnorchlovanie.

9. Aké sú pravidlá a nariadenia v parku Cahuita?
- Navštíviť Cahuita National Park sú prísne regulované pravidlami a nariadeniami, ktoré slúžia na ochranu prírody a fauny a flóry v parku. Napr. so zvieratami sa nesmiete hradi, nevynášať ani nevracať rastliny, zvieratá alebo prírodné veci. Túto informáciu nájdete v brožúrach, ktoré sú vydávané pred návštevou parku.


Počasie Kostarika Cahuita National Park


Kostarika Cahuita National Park je krásny národný park, ktorý sa nachádza na karibskom pobreží Kostariky. Svojou rozlohou 1060 hektárov patrí k menším národným parkom, ale svojou biodiverzitou a krásnymi plážami nepatrí medzi menejcenné miesta.

Počasie v Kostarika Cahuita National Park je vlhké a daždivé. S priemernou ročnou teplotou okolo 26°C je to však ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú tropické prostredie s plážami a jedinečnou faunou a florou.

Vzhľadom na to, že Cahuita National Park sa nachádza na karibskom pobreží, počasie je dosť rôznorodé. Zatiaľ čo na juhu a v centre parku je počasie skôr vlhké a daždivé, na severe môže byť sucho a horúco.

Najlepšie obdobie pre návštevu Cahuity National Park je od decembra do apríla, kedy môže byť počasie suchšie a teplejšie. To však neznamená, že návštevu parku nie je možné uskutočniť aj v lete alebo počas daždivého obdobia.

V lete môže byť Cahuita National Park trochu chaotický, pretože na plážach sa vtedy zhromažďujú mnohí turisti a miestni obyvatelia. Avšak, či už prídete v akomkoľvek období, Cahuita National Park vás príjemne prekvapí svojim pestrostí a nádhernými plážami.

V parku nájdete množstvo rastlín a zvierat, ako sú opice, tukany, pstruhy a krokodíly. Prírodné divy Kostarika Cahuita National Parku treba vidieť na vlastné oči, pretože slová nedokážu vyjadriť jeho krásu a jedinečnosť.

Ak hľadáte zážitky v nezvyčajnom prostredí, Kostarika Cahuita National Park je ideálnym miestom pre vás. Jeho pláže, prekrásna príroda a vzácne zvieratá vás pobavia a rozhodne si z tohto miesta odnesiete nezabudnuteľné zážitky.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky