Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Ruma National Park

Letenka Keňa Ruma National Park


Ruma National Park in Kenya is one of Africa's hidden treasures in the wildlife conservation sector. The park is located in the western part of the country near the shores of Lake Victoria. It was established in 1966, and it remains one of the few reserves in the country that is still increasing its animal population.

Getting to Ruma National Park is easiest by air. The closest airports are Kisumu International Airport and Nairobi's Jomo Kenyatta International Airport. There are several airlines you can use to get there, including Kenya Airways, Ethiopian Airlines, and Turkish Airlines.

Once you arrive at either airport, you can take a connecting flight to Rusinga Island which is just a few kilometers away from Ruma National Park. Alternatively, you can hire a car to take you there. Whichever mode of transportation you choose, the journey will be worth it.

One of the park's biggest attractions is its rare wildlife. Ruma National Park is home to over 400 species of birds, including the thrilling 300 spotted tiger heron. The park also has herds of buffalos, zebras, giraffes, antelopes, and many other animal species. However, the two most exciting animals you can see in Ruma are the roan antelope and the African wild dog. These two species are not found in many other places in East Africa, which makes Ruma National Park an even more exciting destination.

In addition to its wildlife, Ruma National Park offers visitors a beautiful landscape full of hills, valleys, and forests. The park is also a great destination for hiking and camping.

If you're looking for an off-the-beaten-path African wilderness experience, Ruma National Park is your best bet. The best time to visit is during the dry season, which runs from June to October. With your air ticket, you can get a chance to connect with Kenya's nature and animals in their natural habitat and be part of a conservation effort that aims to protect these treasures for generations to come.


Počasie Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park sa nachádza v západnej časti Keňy, kde sa stretávajú tradičné africké savany a pahorkatiny so severnými vodnými útvarmi zvanými Ramogi. Park sa nachádza v nadmorskej výške medzi 1 400 a 1 600 metrov nad morom.

Počasie v Keňa Ruma National Park sa môže líšiť podľa ročného obdobia. Na jar a jeseň je počasie teplejšie a suchšie, s minimálnymi zrážkami. Teploty sa môžu pohybovať od 24 °C do 30 °C a dážďové zrážky sú zriedkavé.

V lete, ktorý trvá od decembra do marca, sa teploty môžu zvýšiť až na 35 °C a dochádza k silným dažďom. Tento obdobie je tiež obdobím migrácie zvierat, keď tisíce zvierat, ako sú antilopy, zebry a gazely, hľadajú vodu a pastvy v rôznych častiach parku.

V zime, ktorý trvá od júna do augusta, sú teploty o niečo nižšie, dosahujú maximálne 28 °C, a súčasne je to aj obdobie sucha. Keďže sa v parku nachádza množstvo sladkovodných jazier a riek, veľa zvierat sa zhromažďuje okolo týchto vodných zdrojov, preto v tomto období môžete vidieť veľa druhov zvierat.

Keňa Ruma National Park je v každom období v roku skvelým miestom na pozorovanie zvierat a prírody. Vzhľadom na to, že park sa nachádza na západnej strane Keňy, odporúčame návštevu v jarnej alebo jesennej sezóne, kedy je počasie miernejšie a suchšie. Ak však chcete vidieť migráciu zvierat, leto je najlepším obdobím na návštevu parku. Bez ohľadu na sezónu však nezabudnite sa oblečiť voľne a chrániť sa pred slnkom, keďže slnko v Keňe môže byť veľmi intenzívne a horúce počas dňa.


Ubytovanie Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma Národný park sa nachádza medzi mestami Kendu Bay a Homa Bay v západnej časti Keňskej krajiny Nyanza. Je to krásny park s rozlohou 120 km2 a je domovom mnohým druhom divokej fauny a flóry.

Park ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré spĺňajú všetky nároky pre návštevníkov. Pre tých, ktorí hľadajú najlepší komfort a luxus, je tu k dispozícii KWS Safari Lodge. Táto kvalitná budova má celkovo 18 izieb, z ktorých každá je vybavená klimatizáciou, sprchovacím kútom a toaletou. Hostia tu môžu tiež využiť wellness centrum a bazén.

Pre tých, ktorí uprednostňujú štandardné a cenovo dostupné ubytovanie, KWS Bandas sú dobrým riešením. Sú tu k dispozícii 2 až 4-lôžkové chatky, ktoré majú vlastnú kúpeľňu a WC.

Pre tých, ktorí sú otvorení novým zážitkom, je možné využiť táborné a stany. Táborné miesta ponúkajú obmedzené množstvo zariadenia, ale sú tiež najlacnejšie.

Všetky ubytovacie možnosti sú rozmiestnené v krásnej prírodnej scenérii, v blízkosti jazera Victoria, ktoré návštevníkom ponúka úžasný a nenapodobiteľný výhľad.

Okrem ubytovania ponúka Keňa Ruma Národný park rôzne aktivity. Môžete si ísť pozrieť divoké zvieratá ako slony, paviány, nočné opice, rôzne druhy antilop a iné zaujímavé zvieratá, ktoré sa tu vyskytujú. Môžete tiež ísť na prechádzku po prírodných chodníkoch alebo si zorganizovať safari jazdu.

Ak sa chystáte navštíviť Keňu Ruma Národný park, určite si zabezpečte ubytovanie vopred, pretože park je veľmi obľúbeným miestom pre turistov. Okrem toho si tiež zistite informácie o aktuálnych podmienkach v parku. S tým vám určite pomôže vaša cestovná kancelária, ktorá vám poskytne všetky potrebné informácie o vašom výlete do Keňskej krajiny Nyanza.


Dovolenka Keňa Ruma National Park


Ruma National Park je jedna z najväčších turistických atrakcií v Kene, kde nájdete neporušenú prírodu, nádhernú divokú zver a úžasné scenérie. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám poskytne unikátny zážitok, potom Ruma National Park je miesto, ktoré by ste určite mali navštíviť.

Ruma National Park sa nachádza v juhozápadnej časti Kene, v pokojnom a tichom prostredí, kde sa môžete cítiť súčasťou prírody. Park mal svoj pôvod v roku 1966 ako lesný rezervácia. V roku 1983 bol oficiálne založený ako národný park a rozprestiera sa na ploche 120 km². Na jeho území nájdete rôzne druhy zvierat, ktoré môžete sledovať vo voľnej prírode ako napríklad: púštny lev, gepard, cez vojny, leopard, zebra, antilopa, hyena a mnoho ďalších.

V parku sa nachádzajú aj rôzne druhy rastlín a stromov, kde najznámejšie sú akácie, ktoré sa vynímajú svojou hustou korunou a nádhernými kvetmi. V noci môžete sledovať zobáky a guinejské hyeny a v najvyšších vrcholoch parku sa nachádza Mlima Kajulu poskytujúci úžasný výhľad na okolité hory a zvláštnu vonkajšiu atmosféru.

Ruma National Park ponúka rôzne aktivity pre turistov, ako napríklad: rybárske výlety na mŕtve jazero, ktoré sa nachádza v parku, prechádzky po tropických lesoch s možnosťou sledovať rôzne druhy zvierat a plachtenie cez jazero s nádhernými výhľadmi na okolitú prírodu.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Keňa Ruma National Park, mali by ste mať na pamäti, že park je obývaný nebezpečnou zverou a preto by ste mali dbať na svoju bezpečnosť a riadiť sa pokynmi miestnych sprievodcov. Okrem toho, by ste mali zvážiť, že park je vzdialený od hlavného mesta oveľa viac ako ostatné turistické miesta a preto by ste mali zabezpečiť dopravu a zakúpiť si vstupenky vopred.

V Ruma National Park sa nachádza tiež niekoľko kempov, kde môžete stráviť noc v súkromí a započuť si prírodnú symfóniu úžasných zvukov, ktorú vytvárajú zvieratá v parku. Na ceste z Nairobi do parku sa nachádza aj množstvo ubytovacích zariadení, ako sú hotely, penzióny a súkromné domy, kde môžete stráviť príjemnú noc po náročnom dni.

Celkovo, ak si chcete užiť dovolenku, ktorá vám poskytne unikátny zážitok, s unikátnymi výhľadmi, bohatou faunou a flórou a pokojným prostredím, kde sa môžete zapojiť do rôznych aktivít v prírode, potom by ste mali zvážiť návštevu Keňa Ruma National Park. Je to miesto, kde môžete nájsť harmóniu s prírodou a stráviť nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Ruma National Park


1. Aké sú vstupné poplatky do parku a ako sa dajú zaplatiť?
Odpoveď: Vstupné poplatky do Keňa Ruma National Parku sa líšia pre miestnych a pre zahraničných návštevníkov. Miestni platia KES 350 (asi 2,60 eura) a zahraniční návštevníci platia USD 25 (asi 21 eur). Platby sa môžu uskutočniť hotovosťou alebo kreditnou kartou.

2. Je potrebné si rezervovať vstupenku vopred alebo si ju môžem kúpiť na mieste?
Odpoveď: Nie je nutné si rezervovať vstupenku vopred, ale môže to byť užitočné, ak máte záujem o zájazd s miestnou spoločnosťou alebo o piknikovanie v parku, pretože tieto aktivity vyžadujú rezerváciu vopred.

3. Aké sú otváracie hodiny parku?
Odpoveď: Park je otvorený denne od 6:00 do 18:00 hod.

4. Aké zvieratá sa dajú v parku sledovať?
Odpoveď: V Keňa Ruma National Parku žije množstvo zvierat vrátane slonov, buvolic, zebra, hyen, levov, leopardov, krokodílov a mnohých ďalších.

5. Je možné si s nimi pozrieť zvieratá bez sprievodcu?
Odpoveď: Nie, je nutné mať sprievodcu pri pozorovaní zvierat v parku.

6. Aké aktivity sa dajú robiť v parku okrem sledovania zvierat?
Odpoveď: Ďalšími aktivitami, ktoré si môžete vyskúšať v Keňa Ruma National Parku, sú napríklad safari na koni, vodné aktivity ako plachtenie, rybolov a piknikovanie.

7. Je v parku možné kempovať?
Odpoveď: Áno, v parku sú kempy, kde si môžete postaviť stan a zotrvať tam niekoľko dní.

8. Ako sa dá dostať do parku?
Odpoveď: Keňa Ruma National Park sa nachádza asi 30 km južne od mesta Kisumu. Je možné sa tam dostať autom, alebo si môžete objednať prepravu s miestnou spoločnosťou.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky