Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Nairobi National Park

Ubytovanie Keňa Nairobi National Park


Keňa, krajina slonov a safari, ponúka turistom množstvo možností na objavovanie svojich nádherných prírodných krás. Ak ste zástancom autentického zážitku, určite vás bude zaujímať ubytovanie v prostredí Nairobi National Park. Táto jedinečná lokalita, ktorá sa nachádza len pár kilometrov od centra hlavného mesta Nairobi, ponúka turistom možnosť výletu do afrických saván a sledovania zvierat v ich prirodzenom habitate.

Nairobi National Park je považovaný za zelenú zónu v srdci mesta Nairobi a poskytuje útočisko pre mnoho druhov zvierat. Tento park je domovom pre niekoľko druhov zvierat, ako slony, žirafy, levov, gepardy, nosorožce a mnoho ďalších. V prípade, že sa rozhodnete pre ubytovanie v prostredí Nairobi National Park, máte možnosť stráviť noc na okraji parku a pozorovať zvieratá, ktoré sa počas noci zvyknú pohybovať pomedzi stromy a kríky.

Existuje niekoľko možností na ubytovanie v prostredí Nairobi National Park a to podľa vašich predstáv a možností. Pre tých, ktorí hľadajú luxusnú skúsenosť, ponúka park niekoľko rozkošných hotelov a safari lodží, ktoré vám poskytnú pohodlie a zážitky v jednom. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti parku a ponúkajú niekoľko služieb, ako sú safari výlety, stolovanie a dokonca aj prehliadky mesta Nairobi.

Pre tých cestovateľov, ktorí preferujú autentické zážitky, je možné zarezervovať si miesto na kempingu v prostredí parku. Tieto kempy sú vybavené všetkým, čo potrebujete na pobyt v prírode a umožňujú vám spoznať africké savany na vlastnej koži. Kempy v parku sú otvorené pre návštevníkov po celé obdobie roka a ponúkajú rôzne druhy ubytovania, od prenosných stanov po chatky s malým balkónom.

Niektoré z kempov v parku ponúkajú aj rôzne aktivity, ako sú nočné safari výlety a prehliadky mesta Nairobi. Ďalšou výhodou kempov v parku je ich nízka cena oproti vysokému luxusu hotelov a safari lodží.

Ubytovanie v prostredí Nairobi National Park môže byť nezabudnuteľným zážitkom nielen pre milovníkov prírody, ale aj pre tých, ktorí sa chcú oboznámiť s kultúrou krajiny. Navštívenie parku dáva možnosť vidieť to najlepšie, čo Keňa ponúka a určite to bude rozhodne stáť za to.


Letenka Keňa Nairobi National Park


Ak máte radi dobrodružstvo a máte radi prírodu, letenka do Keňy je pre vás určená. Keňa je krajina plná prírodných krás a jedným z jej najväčších pokladov je Nairobi National Park. Tento národný park je jedným z najpopulárnejších turistických miest v celej Afrike.

Nairobi National Park je jedinečným miestom, kde môžete vidieť savanu a divokú zver uprostred mesta. Tento národný park sa nachádza asi 7 kilometrov južne od Nairobiho centra a predstavuje jednu z najväčších atrakcií tohto mesta. Park sa rozprestiera na ploche viac ako 100 km2 a je domovom pre viac ako 100 druhov cicavcov a 400 druhov vtákov. Tento národný park predstavuje jedno z mála miest na svete, kde môžete vidieť leva, leoparda či slona v prírodnom prostredí.

Pre väčšinu návštevníkov je najväčšou atrakciou parku safari. V parku sa dajú zorganizovať rôzne typy safari, vrátane jazdenie na slonoch alebo prísne ochránených chôdzí pre pešiu turistiku. V parku sa nachádza niekoľko oblastí, ktoré sú zvlášť vhodné na pozorovanie zvierat - vrátane šírej savany či miest, kde sa s veľkou pravdepodobnosťou budete môcť stretnúť s niektorými z najväčších druhov zvierat v parku.

Zvrchované je tiež pozorovanie vtákov. Podľa informácií, v parku sa nachádza približne 400 druhov vtákov. Medzi najznámejšie druhy vtákov, ktoré môžete vidieť v parku, patrí malý vták zvaný impala alebo veľký opeřený vták sivý koroptev.

Ak teda hľadáte dobrodružstvo a chcete spoznať krásy a zvieratá krajiny, stačí si rezervovať letenku na Keňu a vydať sa do Nairobi National Park. Toto jedinečné centrum prírody vás bezpochyby uzemní svojou krásou a pri tom vám umožní spoznať zvieratá a ich prírodné prostredie s bezpečnostou a so zážitkami na celý život.


Dovolenka Keňa Nairobi National Park


Keňa je jednou z najpopulárnejších afrických krajín a ponúka nekonečné množstvo prírodných krás. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete zažiť niečo nezvyčajné, určite by ste si mali naplánovať dovolenku v Nairobi National Parku. Tento park predstavuje jedinečnú prírodnú scenériu, ktorá vás nenechá chladnými.

Nairobi National Park je najmenší národný park významný svojou polohou, lebo sa nachádza priamo v hlavnom meste Keňy, Najrobi. Hoci je tento park menší ako ostatné národné parky v Afrike, ponúka návštevníkom skutočne autentický zážitok z divočiny, pri ktorom sa môžu stretnúť so všetkými typmi afrických zvierat.

V parku môžete nájsť viac ako 100 druhov zvierat vrátane slonov, levov, gepardov, mačiek, hyen, zebier, antilop a mnohých ďalších. Mnoho druhov vtákov a plazov je takisto medzi jeho obyvateľmi. Preto je Nairobi National Park prirodzeným domovom mnohých druhov zvierat a pozorovanie ich v ich prirodzenom prostredí je jedinečný zážitok.

Množstvo túr s miestnymi sprievodcami je k dispozícii. Sprievodcovia vás prevedú po parku, ukážu vám jednotlivé typy zvierat, ktoré môžete vidieť, a ponúknu množstvo informácii o histórii a živote daného druhu. Najlepšie časy na pozorovanie zvierat sú brzké ranné hodiny alebo neskoro popoludní, keď zvieratá prichádzajú k vode na napojenie.

Okrem pozorovania zvierat môžete v Nairobi National Parku zažiť aj množstvo iných aktívnych zážitkov. Môžete si prejsť jazdeckými koňmi alebo navštíviť žirafiu centrálu, kde môžete nakŕmiť a dokonca sa aj pohladkať s týmito vysokými zvieratami.

Nairobi National Park je ideálnym miestom pre dovolenku pre každého, kto chce zažiť niečo úplne nové a unikátne. Park ponúka krásne scenérie, nekonečné množstvo zvierat a nezabudnuteľné zážitky, ktoré budete určite chcieť zažiť znova a znova. Navštívte Keňu a objavte krásu Nairobi National Parku!


Počasie Keňa Nairobi National Park


Keňa je krajina, ktorá je bohatá na rôzne druhy podnebia, preto vyžaduje osobitnú pozornosť, keď ide o cestovanie, najmä pre tých, ktorí sa zaujímajú o safari. Jedno z miest, ktoré si safari turisti nemôžu nechať ujsť, je Nairobi National Park. Miesto, kde si návštevníci môžu vychutnať africkú divočinu v kontexte obrovskej mestskej aglomerácie.

Keňa je umiestnená na rovníku a má dva vsadné monzúny. Suché monzúny dominujú počas obdobia od decembra do marca a od júna do septembra. Zima spočíva v období od júla do septembra a teploty sa klesajú až na 10 °C. Teploty sa zvyšujú na 35 °C v prípade, že v období dažďov zomknú oblohu nad národným parkom.

Nairobi National Park sa nachádza vo vzdialenosti okolo 7 kilometrov od mesta Nairobi a obsahuje rozmanitý spektrum zvierat vrátane gepardov, levov, slonov, nosorožcov a hyen. Národný park je jedným z mála národných parkov na svete, ktorý sa nachádza v blízkosti veľkomesta. Vďaka úžasnej prírode, ktorá sa tam nachádza, sa Nairobi National Park stal jedným z najnavštevovanejších turistických miest.

Napriek tomu, že na rovníku nie je vždy jasná predpoveď počasia, Nairobi National Park je otvorený pre návštevníkov počas celého roka. Je to vďaka tomu, že park ponúka širokú škálu aktivít pre turistov. Najvhodnejšie obdobie pre návštevu je v období sucha, keď sú zvieratá zväčša k zdrojom vody, čím je väčšia pravdepodobnosť, že ich vidíte v skutočnosti. V každom prípade sa odporúča pridržiavať sa pokynov turistických sprievodcov, ktorí tam riadia návštevníkov.

Celkové počasie v Nairobi sa neustále mení, aj keď podnebie v tomto meste je pomerne stabilné. Keďže sa nachádza na púštnom vrchole, zima je zákerná, pretože môže byť veľmi veterná. Návštevníkom parku preto odporúčame vziať si so sebou vrstvy oblečenia, ktoré budú zabezpečovať teplo na cestách a radi záujemcom poradiť, aby si pripravili dostatočný klobúk iliľ korbu.

Vrajšie počasie v Nairobi National Park závisí od aktivít vodného cyklu, ktoré sa vyskytujú v danej oblasti. Počas dažďov sú rieky a jazerá plné vody, ktoré slúžia ako zdroj vody pre zvieratá. Druhý sezónny vodný cyklus postupne prichádza v období sucha, keď sú zvieratá nútené hľadať vodu v okolí.

Všeobecne platí, že návštevníci musia počkať na zmeny počasia vo všeobecnosti, avšak pokiaľ ide o návštevu Nairobi National Park, sezónna predpoveď počasia môže byť hlavným faktorom rozmýšľania návštevníkov. Odporúčame si záležitosť skontrolovať skôr ako sa vyberiete na cestu a pripraviť si voľný čas na návštevu parku vo vhodnom období v súlade s vašimi plánmi a cieľmi.

Celkovo klíma v Nairobi je prevažne teplá a suchá, preto odporúčame turistom používať faktor ochrany pred slnkom a dostupné krémy alebo spreje s vysokým faktorom, aby chránili svoju pokožku pred slnečným žiarením, ktoré sa odzrkadľuje na púštnej pôde a skle.

Zhrnutie:
Keňa má rozmanité podnebie a pre návštevu Nairobi National Park je dôležité zvážiť najvhodnejšie obdobie. Národný park sa nachádza na púštnom vrchole, preto je obdobie sucha ideálne pre návštevu. Odporúča sa turistickým sprievodcom a výskumníkom riadiť sa pokynmi zdravej rozumnej informácie o počasí a vopred sa pripraviť na rozmýšľanie o použití faktoru ochrany pred slnkom a iných ochranných krémov.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Nairobi National Park


1. Aké je vstupné do Nairobi National Parku?
Vstupné do Nairobi National Parku sa líši v závislosti od národnosti návštevníka a toho, či využíva automobil alebo motorové vozidlo. Pre kenijských občanov je vstupné lacnejšie ako pre zahraničných návštevníkov.

2. Je v Nairobi National Parku možné vidieť tzv. "veľkú päťku" afrických zvierat?
Áno, v naparku je možné vidieť leva, slona, nosorožca, leoparda a buvola. Tieto zvieratá sú považované za "veľkú päťku" afrických zvierat.

3. Sú v parku organizované safari?
Áno, v parku je možné si zorganizovať rôzne druhy safari, najbežnejším spôsobom pre obyvateľov Nairobi je využitie vlastného automobilu alebo taxíka, avšak pre zahraničných návštevníkov sú k dispozícii aj rôzne spoločnosti organizujúce safari.

4. Kedy sa odporúča navštíviť Nairobi National Park?
Najlepšie obdobie na návštevu Nairobi National Parku je v období od júla do septembra alebo v januári a februári, kedy je obdobie sucha a zvieraťu sa sústredia pri vodných nádržiach, kde možno vidieť zvieratá v hojnom počte.

5. Je v parku bezpečné sa pohybovať?
Áno, pohyb v safari vozidlách alebo automobiloch je považovaný za bezpečný. Avšak, ako pri každej inej cestovnej aktivite, je dôležité podstúpiť dôkladnú prípravu a dodržiavať pokyny k miestnym podmienkam a bezpečnosti.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky