Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Hells Gate National Park

Počasie Keňa Hells Gate National Park


V Hells Gate National Park v Keni je počasie horúce a suché po väčšinu roka. Teploty sa pohybujú medzi 20 až 30 stupňami Celzia. V čase dažďov, ktoré prebiehajú od marca do mája a od októbra do decembra môže byť park zamáčaný a návštevníkom sa odporúča opatrnosť.

Hells Gate National Park leží vo východnej Kene a je jedným z najkrajších parkov v Keni. Park má rozlohu približne 68 kilometrov štvorcových a nachádza sa v údolí Great Rift Valley. V parku sa nachádzajú termálne pramene, sopka a niekoľko unikátnych skál, ktoré ponúkajú skvelé turistické atrakcie.

Väčšina turistov sa zaujíma o pochody po parku, pretože ponúkajú najlepšiu príležitosť na pozorovanie divočiny, ako aj spektakulárne výhľady na sopky. Medzi najpopulárnejšie pochody v parku patrí Olduvai Gorge, ktorý poskytuje možnosť vidieť klinčeky a zuby dinosaurov. Parku dominujú tiež pestré skalné útvary, ktoré vzbudzujú záujem turistov z celého sveta.

Pri návšteve parku sa turistom odporúča, aby si vzali dostatok vody a opalovací krém. Tiež si musia dávať pozor na zvieratá, ktoré sa tu pohybujú voľne. Návštevníci sa môžu tešiť na vidieť gepardy, hyeny, levice, paviány a byvolov.

Hells Gate National Park v Keňa ponúka turistom nielen nezabudnuteľný zážitok v podobe unikátnych prírodných útvarov, ale aj fantastické príležitosti na chvíle oddychu a relaxácie v prírode. Turisti si tu môžu užiť svoj voľný čas voľnočasovými aktivitami, ako sú cyklistika, aktívne túry alebo pikniky. Park je dokonalým miestom na uvoľnenie sa a prebudenie vášho ducha dobrodružstva.


Ubytovanie Keňa Hells Gate National Park


Keňa je krajina, ktorá ponúka návštevníkom krásnu prírodu a mnoho turistických atrakcií. Jednou z najkrajších oblastí krajiny je Hells Gate National Park, kde sa nachádza mnoho zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Ak sa chystáte navštíviť Hells Gate National Park, mali by ste sa pripraviť na ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na rôzne možnosti ubytovania v tomto parku.

Existuje niekoľko ubytovacích možností v Hells Gate National Park. Môžete sa rozhodnúť pre kempovanie alebo pre ubytovanie v hoteli. Pre tých, ktorí uprednostňujú kempovanie, existuje niekoľko kempovacích miest v parku. Tieto miesta sú obklopené krásnou prírodou a poskytujú skvelé možnosti pozorovania rôznych druhov vtákov a zvierat, ktoré sa nachádzajú v parku. Okrem toho, kempovanie v parku vám umožní mať blízko k neobvyklým formáciám skál v parku, kde sa dá pešo prejsť medzi skalami a vodopádmi.

Ak preferujete pohodlnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v hoteli. Existuje niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú kvalitné ubytovanie a vynikajúcu stravu pre návštevníkov parku. Tieto hotely poskytujú vyšší stupeň pohodlia a príjemné prostredie. Môžete si vybrať z rôznych typov izieb, od jednoduchých a útulných až po luxusné a komfortné.

Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si vyberiete, bude vám ponúknutý množstvo aktivít a zážitkov. Môžete si prenajať bicykel a objavovať park na bicykli, alebo sa rozhodnúť pre pešiu turistiku a objaviť rôzne prírodné miesta v parku. Okrem toho, môžete sa vybrať aj na púštnu safari a vidieť rôzne druhy zvierat, ktoré sa nachádzajú v parku.

Na záver, Hells Gate National Park je jednou z najkrajších oblastí krajiny Keňa. Množstvo možností ubytovania vám umožní stráviť niekoľko dní v tomto parku, kde sa môžete pripojiť ku prírode a vychutnať si nádherné scenérie, ktoré sa nachádzajú v parku. Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si vyberiete, garantujeme, že vás park prekvapí svojou krásou a nádhernými scenériami, ktoré sa vám zapíšu do pamäti na celý život.


Dovolenka Keňa Hells Gate National Park


Hells Gate National Park v Keňa je jedným z najfascinujúcejších miest v Afrike, s množstvom jedinečných zážitkov a aktivít pre turistov. Tento národný park je známy svojimi úchvatnými skalnatými útesmi, sopkami a sopečnými javiskami, ktoré poskytujú unikátny výhľad na krajinu.

Jednou z najpopulárnejších aktivít je samozrejme safari. V Hells Gate National Park si môžete vychutnať neopakovateľnú jazdu v aute cez divokú prírodu a pozorovať v ich prirodzenom prostredí rozmanité zvieratá, vrátane slonov, levov, gepardov a zebier. Môžete dokonca prejsť cestu na bicykli alebo sa prejsť pešo, aby ste získali ešte intenzívnejšie zážitky z oblasti.

Okrem divočiny a zvierat ponúka Hells Gate National Park aj množstvo ďalších turistických atrakcií. The Fisher's Tower a Central Tower - dva obrovské skalnaté útvary - sú skvelé miesta na horolezeckú turistiku.

Návšteva Gorge of Hells Gate patrí k najobľúbenejším aktivitám v parku. Táto himalájska rokľa má šírku približne 25 metrov a výšku 25-30 metrov a počas prechádzky ponúka úchvatné výhľady na vodorovne usporiadané vrcholy močiarov.

Keď budete cestovať s rodinou, tak určite zavítajte do geotermálneho prameňa Olkaria, ktorý poskytuje osviežujúci zážitok z kúpania v prirodzenej horúcej vode. Okrem toho si môžete pozrieť hygienický krokodíl, ktorý sídlil v tomto kamenistom kúpalisku.

Na záver by som rád zdôraznil, že návšteva Hells Gate National Park bude nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto vyhľadáva dobrodružstvá a má radi prirodzenú krásu a zvieratá. Táto oblasť je veľmi populárna u turistov z celého sveta. Rozhodnite sa pre tento národný park a nezabudnuteľné zážitky z dovolenky v Afrike sú zaručené.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Hells Gate National Park


Otázky:
1. Aké sú vstupné poplatky do Hells Gate National Park v Keňa?
2. Aké sú otváracie hodiny parku Hells Gate National Park?
3. Aké zvieratá možno vidieť v parku Hells Gate National Park v Keňa?
4. Je povolený vstup s vlastnými autami do parku Hells Gate National Park?
5. Aké aktivity sú k dispozícii v parku Hells Gate National Park?

Odpovede:
1. Vstupné poplatky do Hells Gate National Park sú 30 USD pre zahraničných návštevníkov a 600 KSH pre miestnych.
2. Park Hells Gate National Park vo Keňa je otvorený denne od 6:00 do 18:00 hod.
3. V parku Hells Gate National Park možno vidieť zvieratá ako zebry, hrochy, paviány, gazely a levharty.
4. Áno, v parku Hells Gate National Park je povolený vstup s vlastnými autami.
5. V parku Hells Gate National Park sú k dispozícii aktivity ako hiking, cykloturistika, skalolezenie a turistické výlety.


Letenka Keňa Hells Gate National Park


Letenka do Keňy je pre mnohých ľudí exotickým zážitkom. Ale ak hľadáte niečo ešte o niečo krajšie ako miesta s plážami, potom odporúčame navštíviť Hells Gate National Park.

Hells Gate National Park je jedným z najobľúbenejších národných parkov v Keňe. Tento park zahrňuje množstvo rôznych prírodných zaujímavostí, ako sú horúce pramene, štrkové cesty, útesy a tiež množstvo divokej zveri, ktorú by ste mohli stretnúť, vrátane žiráf, paviánov a levov.

Hells Gate National Park bolo vytvorené v roku 1984 a dnes sa nachádza v blízkosti mesta Naivasha, asi dve hodiny jazdy od národného letiska v Nairobi. To znamená, že ak budete navštíviť Hells Gate National Park, budete musieť si najskôr rezervovať letenky a potom sa presunúť do mesta Naivasha.

Myslite na to, že tento park nie je to najväčší národný park v Keňe, ale pre svoje divoké pohorie a horúce pramene, z ktorých mnohé sú využívané na kúpanie, je jedinečný. Práve toto je hlavnou atrakciou parku. Budete mať jedinečnú príležitosť prechádzať sa parkom peši alebo na bicykli a objavovať miesta, ktoré ste si len ťažko dokázali predstaviť existujúce.

Jednoducho povedané, návšteva Hells Gate National Park bude jedinečným zážitkom pre všetkých. Samozrejme, aby ste mohli využiť všetky jeho výhody, musíte si najskôr zabezpečiť letenku do Keňy. Pretože toto je tropická krajina, najlepšie obdobie pre návštevu Hells Gate National Park je vtedy, keď sú menej pravidelné dažde.

Takže čo ešte čakáte? Rezervujte si letenku do Keňy a nechajte sa uniesť krásou prírody a divokej zveri národného parku Hells Gate.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky