Objavte lety za najlepšie ceny

Kazachstan Shymkent

Ubytovanie Kazachstan Shymkent


Kazachstan je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Ak sa rozhodnete navštíviť tento pôsobivý kraj, určite by ste nemali prehliadnuť jeho tretie najväčšie mesto – Shymkent. Ako inak ako po dni strávenom objavovaním svojich zaujímavostí a vychutnávaní si miestnej kuchyne, potrebujete miesto na relax a odpočinok. Ak to máte rovnako, potom by ste mali vedieť viac o možnostiach ubytovania v Shymkente.

Shymkent ponúka k dispozícii množstvo hotelov a rezortov, ktoré majú rôznu úroveň kvality, cenu a štýl, takže sa určite nájde niečo, čo sa vám bude páčiť. Tu je prehľad niektorých z najlepších miest, na ktorých sa môžete ubytovať počas návštevy Shymkentu.

1. Rixos Khadisha Shymkent

Rixos Khadisha Shymkent je 5-hviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v tichšej časti mesta. Poskytuje ubytovanie, ktoré spája luxus s pohodlím. Útulné a elegantné izby a apartmány sú plne vybavené a majú moderné zariadenia, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších hostí. K dispozícii sú tiež dva domáce reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné a moderné kazachstánske jedlá. Okrem toho je tu aj wellness a fitness centrum, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni.

2. Kazakhstan Hotel Shymkent

Kazakhstan Hotel Shymkent je ďalší 5-hviezdičkový hotel, ktorý je v súčasnosti najväčším a najmodernejším hotelom v meste. Nachádza sa v srdci mestečka a ponúka luxusné izby, ktoré sú elegantné a sú vyzdobené v príjemných farbách. Sú plne vybavené a ponúkajú tiež vysokorýchlostný internet. V hoteli nájdete tiež reštauráciu, kaviareň, bar a bazén. Všetky tieto veci robia z Kazakhstan Hotel Shymkent ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú luxusné a komfortné ubytovanie na svojej návšteve Shymkentu.

3. Canvas Hotel Shymkent

Canvas Hotel Shymkent je 4-hviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta. Ponúka pokojné a priestranné ubytovanie pre hostí, ktorí si želajú pohodlie a príjemný pobyt za rozumnú cenu. Izby sú vybavené všetkým potrebným zariadením, aby ste sa cítili ako doma. Okrem toho hotel ponúka reštauráciu, ktorá serguje miestne a medzinárodné jedlá, ktoré si môžete vychutnať v príjemnom prostredí.

4. Tourist Hotel Shymkent

Tourist Hotel Shymkent je 3-hviezdičkový hotel, ktorý ponúka útulné a pohodlné ubytovanie s jednoduchými, ale kvalitnými zariadeniami. Nachádza sa v centre mesta a je vhodný pre tých, ktorí hľadajú ekonomickú možnosť ubytovania. Hotel ponúka reštauráciu, ktorá serguje jedlá národnej kuchyne a medzinárodné chutné pokrmy.

Shymkent vám tak ponúka množstvo možností, ktoré si môžete vybrať, aby ste si užili svoju návštevu. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania sa rozhodnete, budete mať istotu, že si užijete svoj pobyt v Shymkente a uvidíte všetky krásy, ktoré táto fascinujúca krajina ponúka. Takže si vyberte to správne miesto a začnite objavovať!


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Shymkent


1) Ako sa volá hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu sa volá Nur-Sultan.

2) Aké je hlavné mesto regiónu Shymkent?
- Hlavné mesto regiónu Shymkent sa tiež volá Shymkent.

3) Aké je hlavné náboženstvo v Kazachstane?
- Hlavné náboženstvo v Kazachstane je islám, ale existuje aj menšina kresťanov a pravoslávnych.

4) Potrebujem víza na cestu do Kazachstanu?
- To závisí od krajiny, z ktorej cestujete. Cez vízovú politiku Kazachstanu sú niektoré krajiny oslobodené od potreby víz.

5) Aký je oficiálny jazyk v Kazachstane?
- Oficiálny jazyk v Kazachstane je kazachština, ale používa sa aj ruština ako druhý oficiálny jazyk.

6) Ako sa dostať z letiska do centra mesta Shymkent?
- Cestou do centra mesta Shymkent si môžete prenajať taxi alebo využiť autobusovú dopravu.

7) Aké sú najznámejšie pamiatky v Shymkente?
- Medzi najznámejšie pamiatky v Shymkente patrí napríklad "Mauzóleum Kadyrauly" či "Múzeum regionálnej histórie a archeológie Shymkent".

8) Aký je klimatický charakter Shymkentu?
- Shymkent má kontinentálne podnebie s vysokými teplotami v lete a mrazivými zimami.

9) Aký je najvyšší vrchol v Kazachstane?
- Najvyšší vrchol v Kazachstane sa volá Khan Tengri a dosahuje výšku 7 010 metrov nad morom.

10) Aké sú najčastejšie jedlá v kazachstanskej kuchyni?
- Najčastejšie jedlá v kazachstanskej kuchyni sú napríklad beshbarmak, lagman, plov alebo baklava.


Letenka Kazachstan Shymkent


Letenka do Kazachstanu - Shymkent: Preskúmajte Tájny Východu

Ak hľadáte exotické miesto, ktoré vás uchváti svojou kultúrou, veľkoleposťou a krásou, potom by ste mali zvážiť návštevu Kazachstanu a jeho druhého najväčšieho mesta Shymkent.

Kazachstan sa nachádza v strednej Ázii a je známy pre svoje obrovské púšte, hory, dediny, kultúru a starobylé histórie. Shymkent, ktorého názov je odvodený od názvu rieky, ktorá ho preteká, je „hlavným mestom južnej strednej Ázie“ a je známe ako kultúrne, obchodné a priemyselné centrum tejto oblasti.

Ak uvažujete o návšteve Shymkentu, mali by ste si zabezpečiť letenku, aby ste sa tam dostali čo najrýchlejšie a bez problémov. Hoci je Shymkent považované za menej známe miesto medzi turistami, má množstvo turistických atrakcií, ktoré stoja za to vidieť. Nižšie uvádzame niektoré z nich:

1. Mededa Park

Mededa Park je jeden z najkrajších parkov v Shymkente a ponúka zážitky pre ľudí všetkých vekových kategórií. Park je domovom pre rôzne druhy zvierat, vrátane nosorožcov, kočiek, žiráf a ďalších exotických tvorov. Okrem toho tu nájdete aj množstvo rôznych atrakcií ako lanové parky, motokáry, minigolf a detské ihriská.

2. Turecký Basar

Ak máte radi shopping, môžete sa vybrať na návštevu Tureckého basaru. Tento trh poskytuje jedinečnú príležitosť vidieť a kúpiť si tradičné ručne vyrábané produkty vrátane keramiky, koženej obuvi a odevov. Môžete sa tiež pripojiť k miestnym a užívať si tatársku a kyrgyzskú kuchyňu.

3. Islamský park

Islamský park je veľký a nádherný park venovaný kultúre a histórii islamu. Park ponúka množstvo turistických atrakcií. Ponúka pre turistov príležitosť spoznať rakety vycelené do vesmíru, mohyly, atómové bunkre, múzeá a iné zaujímavosti. Park je doplnený aj paradnými fontánami, zeleninovými záhradami a veľa miest na piknik.

4. Mausóleum Shaikh Zayid Ibn Issa Al Nahyan

Mausóleum Shaikh Zayid Ibn Issa Al Nahyan neobsahuje len hrobku, ale aj výnimočné architektonické detaily, z nehož nejznámejší jsou veľkolepé okná v moslimskom štýle. Môžete sa tam dostať na ročnej oslave dňa výroby.

5. Mezhyhirya-Aulie mausoleum

Mezhyhirya-Aulie mausoleum je mistrovské diele byzantskej kultúry, ktorej je kazachstanské dedičstvo hrdé. Mauselom elegantly displays a kolos ro bývalých vládcov krajiny a podlažie mauselov je označené obdivuhodnou cihlovou dlaždičkou.

Návšteva Kazachstanu má svoj vlastný pocity, ktoré ťažko opísať. Užite si ázijskú kuchyňu, kultúru, staré histórie a krásu krajiny a nechajte svoje smysly objavovať a vychutnať si vnuknutie Ázie.

Ak hľadáte niečo iné, dobrodružné a zároveň fascinujúce, nevahajte a zarezervujte si letenku do Shymkentu, došlape to na kazachské púšte a nechajte sa okúzliť krajínou a jej krásou.


Dovolenka Kazachstan Shymkent


Kazachstan je krajina bohatá na históriu a kultúru, a jedno z jej najzaujímavejších miest je Shymkent. Toto mesto ponúka návštevníkom neustále objavy a zážitky. Ak plánujete dovolenku v Kazachstane, nezabudnite zaradiť Shymkent na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť.

Shymkent je hlavné mesto regiónu Jižný Kazachstan a je známe svojimi unikátnymi pamiatkami. Jedným z najzaujímavejších miest v meste je park Abai, kde si môžete oddýchnuť medzi krásnymi zelenými trávnatými plochami, alebo pozrieť si miestne atrakcie, ktoré sú rozptýlené po celom parku.

Pamiatkou, na ktorú nesmiete zabudnúť pri vašej návšteve v Shymkente, je Koblandy batyr mausoleum. Tento nádherný architektonický klenot je chrámom postaveným na počesť slávneho kazachského válečníka.

Ďalšou atrakciou v Shymkente je miestny trh, ktorý sa volá Zeliony Bazar. Toto je jedno z najživších miest v meste. Tu môžete objaviť tradičné kazachské produkty, ako napríklad rukodielné výrobky, textilné výrobky, kožené výrobky, koberce, suveníry a mnoho ďalších.

Shymkent je však tiež obklopený nádhernou prírodou. Ak máte radi prírodu, nemali by ste vynechať park Sayram-Ugam, ktorý sa nachádza asi 20 km od Shymkentu. Tento park sa rozprestiera na území asi 35 000 hektárov a je domovom viac ako 1 000 druhov rastlín a zvierat, vrátane vzácnych druhov, ktoré si môžete pozrieť. Okrem toho, Sayram-Ugam bol v minulosti tiež dôležitou zastávkou na Hedvábnej ceste.

Nech už sa rozhodnete zvoliť ktorýkoľvek z týchto atrakcií, alebo si užijete inú aktivitu, takej ako napríklad ochutnávanie miestnej kuchyne, v Shymkente si určite nájdete niečo pre seba. Pokiaľ sa chystáte do Kazachstanu a rozhodujete sa, kam ísť, Shymkent by mal byť vašou voľbou pre nezabudnuteľnú dovolenku, ktorú si užijete s rodinou alebo priateľmi.


Počasie Kazachstan Shymkent


Ak sa pozriete na Kazachstan na mape, možno by ste očakávali, že dominuje chladné a suché podnebie. Ale to nie je celkom pravda pre každú časť krajiny. Shymkent, najväčšie mesto na juhu Kazachstanu, má niečo iné na ponuku.

Shymkent má kontinentálne podnebie s mírnymi zimami a horúcimi letami. Pozorujú sa tu však výrazné teplotné rozdiely medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Zimné mesiace sú chladné a suché, s teplotami, ktoré sa pohybujú v rozpätí od -1 °C do -12 °C. So snehom môžete počítať približne od novembra až do marca, pričom najvyššie množstvo sa očakáva v januári.

Keď sa však dostaneme k letu, teploty sa rýchlo zvyšujú. Priemerné teploty sa vo väčšine letných mesiacov pohybujú okolo 32 °C, s extrémnymi teplotami až do 40 °C. Tieto teploty sú také vysoké, že porovnávanie súšasti je niekedy označované ako "ohňová krajina". Výhodou letného počasia je, že v tejto oblasti je zriedkavé zrážanie, takže môžete očakávať krásne dni a jasné nočné oblohy.

Jeseň a jar sú o čosi miernejšie, s priemernými teplotami okolo 20 - 25 °C, ale s nárastom zrážok. Najmä na jar sa snažia dažde, ktoré môžu trvať viac dní, ktoré prichádzajú po zime, ktorá bola pre túto oblasť relatívne suchá.

Zhrnuté, počasie v Shymkente má v každom období roka niečo iné na ponuku. Ak plánujete cestu, môžete očakávať chladné a suché počasie v zime, ktoré sa postupne zvyšuje až do extrémnych letných mesiacov. Avšak vo väčšine roka ponúka nádherne slnečné dni a čistú, jasnú oblohu, ktorá je ideálna pre turistov, ktorí chcú objavovať historické a kultúrne miesta v tejto oblasti.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky