Objavte lety za najlepšie ceny

Kazachstan Baikonur Cosmodrome

Dovolenka Kazachstan Baikonur Cosmodrome


Kazachstan sa môže pochváliť jedným z najväčších kosmodrómom na svete - Baikonur Cosmodrome. Nachádza sa na území Kazachstanu, ktorého hlavným mestom je Astana. Toto miesto je ideálnou destináciou pre všetkých nadšencov vesmíru a technológie.

Baikonur Cosmodrome bol založený v roku 1955 a bol hlavným miestom pre ruský vesmírny program. Teraz slúži ako miesto, kde sa uskutočňuje množstvo vesmírnych misií, vrátane umiestnenia medzinárodných satelitov, kozmických lodí a iných planét.

Ak chcete navštíviť Baikonur Cosmodrome, je potrebné si najskôr získať povolenie od ruských autorít. Potom sa vám otvoria brány ku kozmickému centru, kde môžete vidieť rôzne zariadenia a technológie, ktoré sa používajú na kosmické misie. Taktiež môžete vidieť, ako sa ruskí kozmonauti prípravním fázam pred svojimi letmi do vesmíru.

Okrem návštevy Baikonur Cosmodrome je tu aj množstvo atrakcií, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Môžete sa pozrieť na miestne múzeum, ktoré informuje o histórii kosmodrómu a jeho významných roliach v ruskom vesmírnom programe. Ďalšou zaujímavou atrakciou je socha Jurija Gagarina, ktorý sa stal prvým človekom, ktorý letel do vesmíru.

Kazachstan má mnoho skalnatých hôr, ktoré poskytujú dokonalý outdoorový zážitok pre všetkých návštevníkov. Ak ste nadšenec turistiky, nezmeškajte príležitosť na výlet po horách, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na okolité okolité scenérie.

Keďže ste v Kazachstane, nezabudnite ochutnať typické miestne jedlo. Kazachská kuchyňa ponúka vynikajúce plnené koláče, nápoje a mnoho chutných jedál. Taktiež, môžete ochutnať tradičnú kávu, ktorá je veľmi populárna v celom Kazachstane.

Na záver, návšteva Baikonur Cosmodrome v Kazachstane je skutočne vynikajúcou doplnkovou aktivitou pre všetkých nadšencov vesmíru a technológie. Okrem exotických atrakcií, môžete si užiť aj krásy prírody a tradičnej kazachskej kultúry. Takže, ak hľadáte zaujímavú a nezabudnuteľnú dovolenku, Kazachstan a Baikonur Cosmodrome sú tou správnou voľbou.


Počasie Kazachstan Baikonur Cosmodrome


Baikonur Cosmodrome sa nachádza v Kazachstane, v jeho južnej časti. Tento kozmodrom je dôležitým miestom pre rusko-kazachstanský vesmírny program a slúži aj pre iné medzinárodné vesmírne projekty. Keďže sa nachádza v aridnej oblasti, počasie v Baikonure môže byť niekedy náročné.

Kazachstan patrí k miestam, kde teploty sú v zime extrémne nízke a v lete extrémne vysoké. Baikonur sa nachádza v oblasti, ktorá je typická pre oblasť súše a má kontinentálne podnebie, preto je tu veľmi suché a teploty sa často pohybujú nad 40°C. V lete sú teploty vysoké počas celého dňa a môžu dosiahnuť až 50°C. V júli a auguste sú teploty najvyššie, pričom v septembri sa začína ochladzovať.

Na druhej strane, v zime sa teploty môžu klesnúť pod bod mrazu a niekedy aj pod -30°C. Najchladnejšie mesiace sú december a január, keď teploty dosahujú svoje minima. Keďže sa tento kozmodrom nachádza v miernych zemepisných šírkach, má v zime krátke dni a dlhé noci.

Okrem extrémnych teplôt má Baikonur aj slabo rozhranené obdobia dažďov. Obdobie dažďov trvá len niekoľko mesiacov v lete, keď sú možné občasné búrky. V ostatných mesiacoch sa však oblasť stáva extrémne suchou.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Baikonure je veľmi ťažké a nepríjemné. Ľudia, ktorí tam pracujú, sa musia v rôznych obdobiach roka prispôsobovať extrémnym teplotám a závislosti na dodávkach vody a iných zdrojoch. Avšak aj napriek tejto výzve tam ľudia pracujú so zanietením a úspešne dokončujú vesmírne misie.


Letenka Kazachstan Baikonur Cosmodrome


Kazachstan je jednou z krajín, ktoré patria medzi najväčších hráčov v kozmickej súťaži. Nielenže má svoj vlastný kozmický program, ale je domovom aj jednej z najznámejších kozmických základní na svete - Baikonur Cosmodrome. Letenky do Kazachstanu sú preto veľmi populárne medzi cestovateľmi z celého sveta.

Baikonur Cosmodrome sa nachádza na pustej stepi v oblasti Kyzylorda na juhozápade Kazachstanu. Je to prvá a najväčšia kozmická základňa na svete, kde sa uskutočňuje najsilnejší raketový štart na svete - Zenit-2. Tento areál bol v minulosti používaný Sovietskym zväzom a aj dnes sa na neho spolupodieľajú Rusko a Kazachstan.

Jednou z najväčších atrakcií pre turistov v Baikonur Cosmodrome je námestie Kosmonautov. V tomto parku sa nachádza muzeum kozmonautiky a predstavuje históriu ruskej a kazachstanskej kozmonautiky. Turisti si môžu pozrieť odznaky, obleky a vzorky potravín, ktoré kosmonauti jedli počas svojich misií.

Medzi inými atrakciami na tomto mieste sú aj kozmodromový vrchol, kde turisti môžu sledovať štart rakiet a kozmických lodí, Baikonurský pamätník, kde sa nachádza kosa, ktorou kosmonauti rezburovali priestory pred štartom a technické centrum, kde sa nachádza technika používaná pri kozmických misiách.

V oblasti okolo Baikonur Cosmodrome sa taktiež nachádza množstvo turistickej atrakcií, ktoré sú pre turistov prístupné len s predchádzajúcim povolením od kazachského ministerstva zahraničných vecí. Patrí sem napríklad Kyzylorda, ktorá je najväčším mestom v okolí Baikonur Cosmodrome a ponúka množstvo historických a kultúrnych zážitkov, ale aj návštevu miestneho obchodníka s kobercami alebo kostolových záhrad.

Baikonur Cosmodrome je pre cestovateľov zaujímavým miestom a letenky do Kazachstanu sú preto stále populárnejšie. Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť tento úžasný kozmický základ rozhodne nebudú sklamaní.


Ubytovanie Kazachstan Baikonur Cosmodrome


Kazachstan Baikonur Cosmodrome je jedným z najdôležitejších kosmodrómov na svete, kde sa realizujú najväčšie kosmické programy na Zemi. Kontinuálne pritahuje pozornosť turistov z celého sveta, ktorí sa chcú dostať na miesto, kde vstupuje človek do vesmíru.

Ak sa rozhodnete pobyt v tomto výnimočnom prostredí, mali by ste premýšľať o tom, ako zabezpečiť svoje ubytovanie. Kazachstan Baikonur Cosmodrome ponúka rôzne možnosti pre ubytovanie pre turistov, ktorí chcú zostať v blízkosti kosmodrómu.

Jednou z možností pre ubytovanie je žiť v turistickej dedine (tzv. „Camp Družba“) v Baikonure. Táto dedina má niekoľko klimatizovaných bungalovov s vlastným sociálnym zariadením a WiFi prístupom, ktoré sú ideálne pre ubytovanie turistov. Cena ubytovania v dedine je zvyčajne v rozmedzí 50-100 dolárov za noc a platba sa zvyčajne uskutočňuje hotovosťou.

Ak hľadáte niečo trochu luxusnejšie, môžete sa ubytovať v meste Kyzylorda, ktoré je asi 3 hodiny cesty autom od kosmodrómu. Toto mesto ponúka viac hotelových možnosti ako Baikonur, vrátane klimatizovaných izieb s vlastným sociálnym zariadením, WiFi sieťou a inými pohodlnosťami. Cena ubytovania v Kyzylorde sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí 100-150 dolárov za noc, pričom platba sa zvyčajne uskutočňuje pomocou kreditnej karty.

Pokiaľ preferujete ubytovanie v amfiteátri, toto je tiež možnosť. V areáli kosmodrómu je umiestnený amfiteáter s kapacitou 800 miest, kde je možné byť ubytovaný. Toto ponúka možnosť pre turistov, ktorí chcú ubytovanie s veľkým priestorom pre samotné predstavenia. Cena za pobyt v amfiteátri sa zvyčajne pohybuje okolo 50 dolárov za noc.

Niektorí turisti si vybavia vlastné ubytovanie a prenajímajú si izby od miestnych obyvateľov v okolí kosmodrómu. Títo ľudia zvyčajne ponúkajú prijateľné ceny a niektorí sú ochotní pomôcť turistom s dopravou a inými vecami. Treba však byť opatrný, keďže sú tu aj riziká, ktoré so sebou môžu priniesť nečestní ľudia.

Zhrnutie

Kazachstan Baikonur Cosmodrome ponúka mnoho možností pre ubytovanie turistov, od klimatizovaných bungalovov v dedine až po luxusnejšie hotely v meste Kyzylorda. Je to veľmi zaujímavé miesto, ktoré si zaslúži, aby ste si pobyt dokonale užili a to aj vďaka priestoru a podmienkam na ubytovanie. Ak sa rozhodnete cestovať do tohto miesta, nezabudnite si zabezpečiť svoje ubytovanie, aby ste sa mohli sústrediť na objavovanie všetkého, čo Kazachstan Baikonur Cosmodrome ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Baikonur Cosmodrome


Aké je Baikonur Cosmodrome?

Baikonur Cosmodrome je kozmodróm, ktorý sa nachádza v Kazašskom Baikonure a je najstarším aj najväčším kozmickým centrom na svete.

Čo sa na Baikonure vyrába?

Vyrábajú sa rôzne druhy satelitov a rakiet, vrátane raketoplánu Buran a kozmickej lode Sojuz.

Kto má na starosti Baikonur Cosmodrome?

Baikonur Cosmodrome je momentálne prenajatý Ruskom od Kazašska a je spravovaný kozmickou firmou Roscosmos.

Aké je vlastníctvo Baikonuru?

Baikonur je oficiálne na území Kazašska, ale momentálne ho prenajíma Rusko.

Kedy bol prvý let z Baikonuru?

Prvý let zo stanice bol uskutočnený v roku 1957, keď bola vypustená raketa R-7.

Môže verejnosť navštíviť Baikonur?

Nie, pre verejnosť nie je povolené navštíviť Baikonur, pretože toto kozmické centrum je stále v prevádzke a je to dôležitý kozmický objekt.

Ako dostať sa na Baikonur?

Z dôvodu bezpečnostných opatrení a pre ochranu dôležitých technológií a zariadení nie je povolené verejným dopravným prostriedkom vstúpiť na územie kozmodrómu.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky