Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Bokor National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Bokor National Park


1. Čo je Kambodža Bokor National Park?
Kambodža Bokor National Park je národný park, ktorý sa nachádza v provincii Kampot v južnej Kambodži.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je taxi alebo súkromná doprava z miest ako Kampot, Kep alebo Sihanoukville.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepším časom na návštevu parku je od decembra do marca, keď je suché obdobie a menej zrážok.

4. Aká je vstupná cena a kde si môžem kúpiť lístky?
Vstupné poplatky za Kambodža Bokor National Park sa líšia v závislosti od toho, či ste miestny alebo zahraničný turista. Ceny sa pohybujú od 1 dolára pre miestnych obyvateľov až po 10 dolárov pre zahraničných turistov. Lístky môžete kúpiť na mieste na vstupnej bráne parku.

5. Aké aktivity si môžem v parku užiť?
Národný park Kambodža Bokor ponúka množstvo aktivít, ako sú turistika, cyklistika, návšteva vodopádov, obdivovanie krásnych výhľadov počas jazdy na motorke atď.

6. Aké klimatické podmienky môžem očakávať v parku?
V parku panuje tropické podnebie so striedavými obdobiami dažďa a sucha. Teploty sa pohybujú od 20 °C do 35 °C a vlhkosť môže byť veľmi vysoká.

7. Môžem tu stráviť celý deň?
Áno, je to možné. V parku sú k dispozícii rôzne atrakcie a aktivity, ktoré vám umožnia stráviť celý deň a užiť si krásy parku.

8. Je nutné si priniesť vlastné jedlo a nápoje?
Zatiaľ čo v parku sú k dispozícii niektoré reštaurácie a stánky s občerstvením, môžete si priniesť vlastné jedlo a nápoje, ak si to prajete.

9. Je Kambodža Bokor National Park bezpečné miesto na návštevu?
Áno, park je pomerne bezpečný, ale ako v každej inej oblasti, aj v parku platíte pozornosť svojmu okoliu a chrániť svoje cennosti.

10. Aké sú najlepšie miesta v parku, ktoré by som nemal vynechať?
Niektoré z najlepších miest v parku sú vodopády, starobylé chrámy a historické budovy, ako je kasíno a hotel, ktoré sa nachádzajú na vrchole vrchu Bokor Hill. Nezabudnite sa tiež pozrieť na úchvatné výhľady na okolie.


Ubytovanie Kambodža Bokor National Park


Kambodža je bezpochyby jednou z najkrajších krajín juhovýchodnej Ázie a v poslednom čase sa stala veľmi obľúbenou turistickou destináciou pre milovníkov dobrodružstva. V Bokor National Park návštevníci nájdu krásne a pôsobivé scenérie, ale aj množstvo zaujímavých miest, ktoré si určite zaslúžia pozrieť.

Bokor National Park sa nachádza v južnej časti Kambodže a je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. To, čo robí tento park skutočne zvláštnym, sú však zrúcaniny starých koloniálnych stavieb. V 20. storočí bol Bokor útočišťom pre francúzskych kolonistov a ich thajských a kambodžských mileniek. Dnes sú tieto stavby opustené a vyliečené, čo prináša do parku zvláštne melancholickú atmosféru.

V samotnom parku sa nachádza niekoľko miest, ktoré stoja za návštevu. K najvýznamnejším patrí Bokor Hill Station, ktorá bola postavená v 20. storočí. Táto staničná budova slúžila ako útočisko pre bohatých Francúzov pred horúcim klimatom Kambodže. Dnes sú jej zrúcaniny viditeľné v parku a sú obľúbeným miestom pre turistov.

Okrem toho tu nájdete tiež Wat Sampov Pram (náboženský komplex), Bokor Palace Hotel (koloniálne hotelové pohostinstvo) a Bokor kasíno (historickej stavby kasíno, ktoré skôr dezertovali gangsteri a okultisti).

Vzhľadom k pomerne izolovanému umiestneniu Bokor NP sú možnosti ubytovania obmedzené. Avšak, niektoré možnosti ubytovania sú dostupné v dosahu.

Hostia môžu nájsť niekoľko ubytovacích možností v okolitých obciach, ako sú napríklad Kampot alebo Kep. Obe mesta ponúkajú hotely a ubytovanie pre turistov po celom spektre cien.

Ak hľadáte ubytovanie priamo v Bokor NP, rozhodnite sa pre zázemie v nedávno obnovenom Bokor Mountain Lodge, ideálnom mieste pre hostí, ktorí hľadajú pohodlie a moderné zariadenia. Okolie hotela je však stále výnimočné a prírodné.

Celkovo môže byť ubytovanie v Bokor NP obmedzené, ale návšteva tohto parku stojí určite za to. S početnými zaujímavými miestami na preskúmanie, parkom, ktorý vás potrpí na cestovanie časom, a okolitými mestami, ktoré sa ponúkajú pre turistov, Bokor NP v skutočnosti ponúka komplexné zážitky, ktoré by sa určite nemali premeškať.


Letenka Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park: Krajina tajomstva a krásy

Ak hľadáte miesto, kde sa stretnú kultúra, príroda a históriu, potom by ste mali zvážiť návštevu Kambodži a jej slávneho Bokor National Park. Nachádza sa v južnej časti krajiny, asi 160 kilometrov z východu od Phnom Penhu a zahŕňa oblasť takmer 1500 metrov nad morom. Predstavuje pravdepodobne jeden z najimpozantnejších a najinšpiratívnejších parkov v Ázii, ktorý je osadený množstvom rastlín a živočíchov.

Cesta do národného parku je už sama o sebe dobrodružstvom, keďže mnoho tratí a ciest sú veľmi strmé a úzke. Cieľom väčšiny výletov do parku je "Bokor Hill Station", miesto bývalého koloniálneho sídla z 1920-tych rokov, kde si môžete prehliadnuť nádherné pamiatky a zároveň si vychutnáte úchvatné výhľady na okolité lesy a vzdialený oceán.

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií parku je "Bokor Palace Hotel & Casino", fotogenický, ale trochu strhujúci zvyšok bývalého hotelu a kasína, ktoré boli zničené počas občianskej vojny. Výletníci sa môžu prechádzať pozdĺž chodieb a zúfalo snívať o sláve predošlých čias. Na druhej strane, múzeum "Black Palace" je oveľa zaujímavejšou návštevou, keďže ponúka vynikajúci pohľad do histórie Kambodže, najmä počas francúzskej koloniálnej éry.

Okrem toho, národný park Bokor ponúka množstvo zaujímavých turistických trás pre návštevníkov, ktorí sa túlajú v očakávaní nádherných výhľadov. Väčšina z týchto trás prechádza mestom "Kampot", maličkou osadou na okraji parku, ktorá zachováva množstvo reštaurácií, palmových hájov a ryžových polí.

Nakoniec, pre bystrých cestovateľov, ktorí sa viac zaujímajú o prírodu, pretože je tu množstvo fauny a flóry k objaveniu, z oblasti možno vidieť divé psy, tapíry, kozy, kone a dokonca aj slony. Celý národný park je pokrytý tajomnými hmlami, malými potokmi a vodopádmi, ktoré všetko spoločne vytvárajú dokonalú harmóniu s krajinou a pomáhajú vytvárať jedinečnú skúsenosť z cesty a návštevy Bokor National Park.

Určite je to miesto, kam by sa mali vybrať cestovatelia, ktorí sa snažia získať hlbšie poznanie o kultúre, prírode a histórii Kambodže. Zážitky získané z tejto oblasti sa vám stanú čoraz nádhernými a nesmierne inšpirujúcimi.


Počasie Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park sa nachádza v Kambodži a ponúka návštevníkom jedinečné prírodné krásy a historické pamiatky. Park sa nachádza v pohorí Elephant, v južnej časti Kambodže. Jeho nadmorská výška je okolo 1 081 metrov nad morom.

Bokor National Park má tropické podnebie s monzúnovým obdobím, ktoré trvá od mája do októbra. Počas tohto obdobia park zažíva silné dažde, ktoré vedú k častým povodniam a zosuvom pôdy. Niekedy sa môže stať, že park počas tohto obdobia neprístupný pre návštevníkov.

V zimnom období, ktoré trvá od novembra do apríla, je počasie na Bokor National Park počasnejšie a suchšie. Teploty sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia a v noci klesajú na približne 15 stupňov. To je ideálny čas na návštevu parku.

Väčšina návštevníkov sa snaží vyhnúť daždivému obdobiu a prísť na Bokor National Park v zime. V tomto období si môžu užiť nádherné výhľady a pekné počasie, ktoré umožní príjemné prechádzky po parku.

Bokor National Park je známy svojimi výhľadmi na okolie a pre jeho bohatú flóru a faunu. V parku sa nachádzajú riasové lesy, ktoré sú domovom pre viac ako 50 druhov vtákov, ako aj druhov malých zvierat. Medzi najdôležitejšie zvieratá patrí Tiger, Malajský medveď, Gibons a Kamzík.

Okrem prírodnej krásy, Bokor National Park ponúka aj kultúrne krásy. Historické budovy boli postavené francúzskymi kolonistami v období od 1920 do 1930. Najznámejšia z nich je kasíno, ktorého zostatky stále stojí.

Bokor National Park je určite jedným z najkrajších miest v Kambodži a je určený pre tých, ktorí si chcú užiť krásu prírody a histórie. Ak sa rozhodnete navštíviť park, uistite sa, že svoju návštevu plánujete v zimnom období, aby ste si mohli vychutnať krásne počasie a úžasné výhľady na okolité pohoria a pralesy v parku.


Dovolenka Kambodža Bokor National Park


Kambodža je krajina s bohatou kultúrnou a historickou minulosťou, ale má aj neuveriteľne krásnu prírodu, ktorá si zasluhuje pozornosť. Jedným z takýchto miest je Bokor National Park, ktorý sa nachádza na juhu krajiny. Tento park sa v poslednej dobe stal veľmi populárnym turistickým miestom a ponúka množstvo zaujímavých miest na preskúmanie.

Bokor National Park je obrovský prírodný park, ktorý sa nachádza na vrchole horského hrebeňa Kambodže. Tento park je rozložený na 144 km² a zahrňuje rôzne druhy flóry a fauny. Môžete tu vidieť trpasličie slony, hrabošíka, rastliny a stromy, ktoré nie sú viditeľné nikde inde na svete.

Ak chcete vidieť to najlepšie z Bokor National Parku, mali by ste sa vybrať na prechádzku po trekoch. Tieto treky Vás zavedú do rôznych častí parku a budete schopní sledovať meniace sa krajiny a divé zvieratá. Okrem prechádzok môžete v parku nájsť aj množstvo vodopádov a malých jazier, ktoré sú skvelým miestom na oddych a relaxáciu.

Tí, ktorí majú radi históriu, sa budú určite tešiť na niektoré z miest, ktoré sú v parku k dispozícii. Je tu napríklad kedysi osídlené francúzske horské mesto, ktoré bolo postavené pre francúzsku elitu v 20. storočí. V súčasnosti sa na tomto mieste nachádza kasíno a hotel. Ďalším miestom, o ktorom sa tu hovorí, je kambodžská reštaurácia, ktorá bývala slávna ďakujúc svojmu obrovskému vencom. V poslednej dobe sa táto reštaurácia dala do poriadku a teraz je to obľúbené miesto na obed pre turistov a miestnych obyvateľov.

Po celý deň, keď sa budete presúvať po parku, nezabudnite si vziať nejakú vodu a občerstvenie. V parku nie sú žiadne občerstvenia, preto je dôležité pripraviť si jedlo vopred. Navyše, ak sa chystáte na prechádzky, pripravte si pohodlnú obuv a vhodné oblečenie.

Bokor National Park je skutočne jedinečné miesto, ktoré stojí za návštevu. Táto oblasť Kambodže je krásna a ponúka vynikajúce príležitosti na prechádzky, sledovanie prírody a spoznávanie kultúrnej a historické minulosti krajiny. Všetci, ktorí by radi vystúpili z miestneho ruchu a zažili niečo zvláštne a ľudské, by mali určite zvážiť návštevu tohto parku.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky