Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)

Dovolenka Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


Juhoafrická republika – krajina, ktorá sa svojou prírodou a kultúrou ťažko porovnáva s inými destináciami. Ak hľadáte mimoriadne miesto, ktoré pretne vaše očakávania, určite by ste mali navštíviť miesto, ktorého história je spätá s najväčšími a najznámejšími diamantovými banami na svete. Máme na mysli mesto Kimberley.

Oddych, zábava a mnoho pamiatok

Kimberley je hlavné mesto provincie Northern Cape v Juhoafrickej republike, ktoré bolo založené v roku 1871. Históriou je prevzaté vďaka svojim diamantom, ktoré sa ťažia v banách, ktoré sa nachádzajú v okolí a preto je známe ako „diamantové mesto sveta“. Okrem diamantov má mesto veľa ďalších aktivít a pamiatok, ktoré turisti môžu navštíviť počas svojho pobytu.

Ak máte radi zábavu, nevynechajte návštevu „The Big Hole“ – obrovskej jamy s hĺbkou 215 metrov a priemerom 463 metrov. Je to jedna z najväčších otvorených dolín na svete a odkiaľ pochádza asi 14,5 miliónov karátov diamantov. Táto atrakcia s náročnou históriou je dnes turistickou atrakciou a poskytuje unikátny zážitok.

Mesto Kimberley je tiež domovom mnohých múzeí a galérií, ktoré ponúkajú zaujímavé prehliadky. The McGregor Museum, kde sú vystavené staré fotografie a nástroje používané počas revolúcie, je miesto, ktoré by sa malo návštevník nechať ujsť. Muzejná prehliadka vám umožní oboznámiť sa s históriou mesta Kimberley aj s diamantovými banami a ich ťažbou.

Po prehliadke múzeí sa môžete prejsť pomedzi miestne trhy so súčasnou produkciou, originálnymi obrazmi a remeselnými predmetmi. Miestni obyvatelia a pre niektorých aj turisti si tu môžu zakúpiť originálne produkty a darčeky.

Prírodné krásy Juhoafrickej republiky

Okolo mesta sa nachádzajú niektoré z najkrajších miest v Juhoafrickej republike. Napríklad krasová krajina Tankwa Karoo, ktorá vás uchváti svojou rozmanitosťou a krásou. V blízkosti mesta môžete tiež navštíviť Nasionale Kgalagadi Transfrontier Park. Park je známy tým, že obsahuje niekoľko z najvýznamnejších archeologických miest v Juhoafrickej republike.

Návštevníci môžu pozorovať zvieratá ako slony, lvy, gepardy a rôzne druhy hmyzu. Národný park v Kgalagadi je známy aj množstvom rastlín a prírodných krás.

Kimberley v Juhoafrickej republike – destinácia, ktorou sa môžete nechať uniesť

Je ťažké opísať všetky krásy, ktoré Kimberley a jeho okolie ponúkajú. Mesto, ktoré stojí na pôde plnej diamantov, zanechá na vás svoje stopy, charm a veľmi príjemnú atmosféru, takže nie je náhoda, žeho mnohí turisti túto destináciu zaradili medzi svoje obľúbené miesta na dovolenku. Bez ohľadu na to, čo hľadáte, mesto Kimberley vo vás zanechá nezabudnuteľný zážitok a bude to miesto, ktoré necháte vo svojom srdci na veľmi dlhý čas.


Letenka Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


Juhoafrická republika je krajina plná úžasných zážitkov a jedným z nich je návšteva mesta Kimberley, ktoré je známe svojimi diamantovými banami. Ak máte chuť na niečo nevšedné, letenka do Kimberley by mohla byť presne to, čo hľadáte.

Kimberley sa nachádza v provincii Northern Cape v Juhoafrickej republike a patrí medzi najdôležitejšie miesta, kde sú ťažené diamanty. V 19. storočí sa stalo hlavným centrom ťažby diamantov a aj dnes je toto mesto najväčším ťažobným strediskom na svete.

Ak si chcete vychutnať krásu mesta Kimberley, môžete navštíviť jeho najznámejšiu turistickú atrakciu - diamantovú banu Big Hole. Táto banská jamka, ktorá má hĺbku až 240 metrov a priemer 1,6 kilometra, je v súčasnosti jednou z najväčších otvorených diamantových baní na svete.

V diamantovej bane Big Hole sa môžete prejsť okolo okraja jamy, obdivovať výhľady a naučiť sa viac o tom, ako sa ťažia diamanty. V areáli bane sa nachádza aj múzeum, kde môžete vidieť vzácne diamanty, staré fotky a nástroje používané pri ťažbe.

Okrem diamantovej bane môžete v Kimberley navštíviť aj ďalšie zaujímavé miesta. V meste sa nachádza aj Západná pevnosť (Western Fort), ktorá je pomyselnou bránou do minulosti a ukazuje, aké to bolo v bojoch medzi Britmi a Boermi. Dozviete sa tu viac o histórii Kimberley a juhoafrickom regione obecně.

Milovníci zvierat by nemali vynechať archeologický park Kamfers Dam, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od Kimberley a ktorého súčasťou je aj veľké jazero. Je to domov pre tisíce plameňov, čo robí z tohto parku ideálne miesto na piknik, vychádzky a obdivovanie krásy prírody a zvierat.

Ak sa už rozhodnete navštíviť Kimberley, nezabudnite mať pri sebe fotoaparát, aby ste zobrali perfektné snímky tejto fascinujúcej časti Juhoafrickej republiky. Letenky do Kimberley sú dostupné na mnohých webových stránkach pre cestovanie. Stačí si len vybrať svoj termín a užiť si nádherné zážitky v tomto fascinujúcom meste.


Ubytovanie Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


Juhoafrická republika je krajina, ktorej prírodné krásy a historické miesta určite stojí za návštevu. Jedným z nich je mesto Kimberley, ktoré má bohatú históriu a je známe predovšetkým ako "hlavné mesto diamantových baní".

Mesto Kimberley sa nachádza v provincii Northern Cape, zhruba 800 kilometrov východne od Kapského Mesta. Jeho sláva a bohatstvo sú spojené s objavením diamantovej ťažby v roku 1866. V tej dobe bol Kimberley malým osídlením s neobyčajne kontrastnými obyvateľmi a mnohými nelegálnymi baníkmi, ktorí sa snažili nájsť v diamantoch svoje šťastie.

Dnes je tento bývalý klenot Juhoafrickej republiky stále populárnym turistickým cieľom a má mnoho ubytovacích možností pre návštevníkov.

Ak chcete bývať v centre histórie Kimberley, miestom, ktoré je najbližšie diamantovým baniam, ponúka sa možnosť ubytovania v karavane alebo stane. Táto možnosť pridelí návštevníkom niečo z pouštného života a zaujímavých zážitkov.

Ak preferujete komfortnejšie ubytovanie, v Kimberley nájdete mnoho hotelov, ktoré sú rozmiestnené po celom meste. V rebríčku najlepších hotelov v Kimberley na portáli Tripadvisor sa radí napríklad Protea Hotel by Marriott Kimberley alebo The Kimberley Club Boutique Hotel. V každom prípade, môžete očakávať pohostinnosť a príjemné ubytovanie v týchto hoteloch.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v penziónoch a bed&breakfasts. Tieto súčasne i historické stavby ponúkajú skutočnú chuť juhoafrickej kultúry a prírodného koloritu. Medzi tými najlepšími možno nájsť Kimberley Anne Guest House alebo Tlhago Guest House.

Kimberley je fascinujúce mesto, ktoré ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť objaviť diamantové baníctvo, kultúrne a historické aspekty Juhoafrickej republiky, ale aj ubytovacie možnosti typické pre tento región. Takže, ak plánujete návštevu Kimberley, nezabudnite si zvoliť ubytovanie, ktoré spĺňa vaše požiadavky a pomôže vám zažiť tento nádherný kúsok Juhoafrickej republiky v plnom rozsahu.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


1. Kde sa nachádza Kimberley?
Kimberley sa nachádza v Juhoafrickej republike v provincii Northern Cape.

2. Prečo sa volá Kimberley?
Mesto dostalo svoje meno po britskom politikovi a spisovateľovi Johnovi Wodehouseovi, 1. grófovi Kimberleymu.

3. Aké bane boli v Kimberley?
V Kimberley sa ťažili diamanty. Nachádzali sa tam takzvané Kimberley diamantové bane.

4. Kedy sa boli diamanty v Kimberley objavili?
Diamanty v Kimberley sa objavili v roku 1866.

5. Aká bola história diamantových bani v Kimberley?
Diamantové bane v Kimberley boli miestom intenzívnej ťažby počas late 19. a early 20. storočia. Mnoho bohatých diamantov bolo extrahovaných a exportovaných do celého sveta.

6. Sú diamantové bane v Kimberley stále otvorené?
Nie, diamantové bane v Kimberley sú už zavreté a premenili sa na turistické atrakcie.

7. Aké turistické atrakcie sú v Kimberley?
Medzi turistické atrakcie v Kimberley patria návšteva Big Hole, muzea diamantových baní, histórické budovy, ako aj možnosť vidieť divokú faunu a flóru v oblasti.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Kimberley?
Najlepší čas na návštevu Kimberley je v zimnom období, od mája do septembra, keď sú teploty miernejšie a suchšie počasie.


Počasie Juhoafrická republika Kimberley (diamantové bane)


Juhoafrická republika, ktorá sa nachádza na juhu Afriky, je známa ako krajina diamantov. Jedným z najvýznamnejších miest pre ťažbu diamantov je mesto Kimberley.

Kimberley je hlavným mestom provincie Severný Kapsko a leží asi 1 100 kilometrov juhozápadne od Johannesburgu. Toto mesto bolo založené v roku 1871 po objavení diamantov v rieke Vaal.

Počasie v Kimberley je typicky suché a horúce, s množstvom slnečných dní počas celého roka. Teploty sa môžu v lete dosiahnuť až na 35 stupňov Celzia a v zime klesnúť na 5 stupňov Celzia. Priemerné zrážky v meste sú pomerne nízke, čo spôsobuje suchú a púštnu krajinu.

Vďaka tomuto počasiu je okolie Kimberley ideálne pre ťažbu diamantov. V skutočnosti sa tu nachádzajú tri z najväčších diamantových banských komplexov v krajine - Venetia Diamond Mine, Finsch Diamond Mine a Kimberley Ekapa Mining Joint Venture.

Tieto banské komplexy zabezpečujú značné množstvo pracovných miest v oblasti a taktiež prispievajú k hospodárskemu rastu krajiny. Okolie Kimberley je však viac ako len ťažba diamantov. Okolie mesta ponúka turistom niekoľko zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu.

Medzi tieto miesta patrí napríklad Big Hole, ktorý je najväčšou rukou vytvorenou opustenou diamantovou baňou na svete. Okrem toho turisti môžu navštíviť aj mnohé múzeá a galérie v centre mesta, aby sa dozvedeli viac o histórii ťažby diamantov v oblasti.

Kimberley je pre turistov, ale aj ťažobné spoločnosti, fascinujúcim miestom. Jeho unikátna kombinácia kaňonov, krasových jazier, divočiny a kultúrnej histórie ho robí jedným z najzaujímavejších miest v Južnej Afrike.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky