Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Garden Route

Dovolenka Juhoafrická republika Garden Route


Juhoafrická republika je krajina, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, úžasnými krajinnými výhľadmi, rozhľadmi a faunou. Jedným z najpopulárnejších miest pre turistov je trasa Garden Route, ktorá sa nachádza v provincii Western Cape.

Táto trasa má dĺžku viac ako 200 kilometrov a prechádza cez nádherné miesta ako Plettenberg Bay, Knysna, Sedgefield, George a Mossel Bay. V závislosti od vašich záujmov si môžete určiť svoj itinerár, ale určite nezabudnite navštíviť niektoré z najpopulárnejších miest v regióne.

Plettenberg Bay je malé mestečko s krásnymi plážami, kde si môžete užívať vodné aktivity, ako sú šnorchlovanie, potápanie či surfovanie. Ak ste milovníkmi zvierat, nezabudnite navštíviť Robberg Nature Reserve, kde si môžete vychutnať spektakulárne pohľady a vidieť množstvo zvierat, napríklad tučniaky alebo lachtany.

Mesto Knysna je známe svojou zátokou a pestrými miestnymi trhmi, na ktorých si môžete kúpiť rôzne miestne speciality. Okrem toho sa v Knysne nachádza aj malý prístav, kde môžete vidieť rybárov loviť ulovok pre svoje rodiny.

Ak ste lenivcom alebo si len chcete užiť niečo relaxačné, oblasť Sedgefield ponúka prekrásny pohľad na pobrežie, miestnu lagunu s množstvom vtákov, medzi ktorými sú výnimočne riedkou raritou ibisom bielym.

George bola kedysi len malé mestečko na ceste a teraz je rozpútaným centrom turistického ruchu tejto oblasti. V meste sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Voortrekker Monument, kde si môžete pozrieť históriu Západného Kapska od doby osídlenia Európanmi až po dnešok.

Mossel Bay je miestom s najkrajšími plážovými trávnikmi na celej trase Garden Route. Okrem toho sa tu nachádza aj miestna jaskyňa s nádhernými ozvenami, kde si môžete vypočuť hranie na hudobné nástroje a pozrieť si niekoľko podzemných vodoplodov.

Dovolenka na trase Garden Route v Juhoafrickej republike je zážitkom pre každého. Ak máte radi krásne miesta, jedlo a prírodu, táto oblasť určite stojí za to navštíviť.######################################

Úplne nové skúsenosti na dovolenke sa hľadajú sústredenejšie ako kedykoľvek predtým, keďže turisti pociťujú silné nutkanie objaviť viac prírodných krás a zážitkov v súlade s ich záujmami. V tomto ohľade je Juhoafrická republika, konkrétne Garden Route, ideálnym miestom pre dobrodružstvo a objavovanie.


Letenka Juhoafrická republika Garden Route


Ak máte chuť na dobrodružstvo, relaxáciu v prírode a poznávanie nových miest, je pre vás ideálny cieľ Juhoafrická republika a jej trasa Garden Route. Táto trasa je populárnou turistickou atrakciou v Južnej Afrike a ponúka nádherné výhľady na pobrežie Indického oceánu, západné svahy Pohoria Outeniqua a mnoho starobylých alebo historických miest.

Ak plánujete navštíviť Garden Route, najlepšie je začať v Port Elizabeth a pokračovať juhovýchodne až po Cape Town. Cesta je dlhá približne 800 km a môže sa na nej zastaviť v mnohých krásnych miestach. Medzi najpopulárnejšie miesta patria krásne pláže ako Plettenberg Bay a Wilderness, národné parky ako Tsitsikamma a Knysna, ale aj malé mestečká, ako sú Hermanus a Oudtshoorn, kde možno navštíviť čučoriedky a vodopády.

Ak máte radi adrenalin, môžete využiť príležitosť na skok z mostu Bloukrans. Toto je najvyšší komerčný skok sveta ponúkaný aj pre turistov a bude to skutočne nezabudnuteľný zážitok. Pokiaľ ste skôr do plávania a surfovania, mali by ste na tejto trase nájsť čas na preplávanie vln na plážach v Mossel Bay a kajakovanie okolo zátoky Plettenberg.

Na trase Garden Route môžete tiež navštíviť viaceré zaujímavé miesta, ako sú Grootvadersbosch Nature Reserve a ostrí kraj sveta v Cape of Good Hope. Pre tých, ktorí milujú zvieratá, sú zaujímavé miesta, ako je zariadenie pre chov slonov v Knysne, kde sa môžete k slonom pridať na prechádzku alebo rezervu tučniakov v Betty's Bay, kde sa môžete zblížiť s týmito roztomilými tvormi.

Ako sa dostať do Juhoafrickej republiky Garden Route?

Ak sa rozhodnete navštíviť Juhoafrickú republiku a cestovať do trasy Garden Route, musíte si zariadiť letenku do Cape Townu alebo Port Elizabeth. S vyplnením vízového formulára a potrebného očkovania nie je nikdy neskoro začať a zabezpečiť si komfortné a bezpečné ubytovanie s výhľadom na pobrežie.

Keď sa dostanete na miesto, môžete si požičať auto a vydať sa na cestu. Vzhľadom na to, že je to obľúbená trasa, je lepšie, ak si dopredu rezervujete auto a ubytovanie, aby ste sa vyhli neprišťahanej situácii.

Výlet na Garden Route je jedinečnou príležitosťou po mať najzaujímavejšie miesta v Juhoafrickom republike. Táto trasa je plná prírodných krás a histórie, ktorá vás určite poteší a nabudúce sa sem radi vrátite. Ak hľadáte letenky a chcete si túto krásnu krajinu pozrieť na vlastné oči, neváhajte a zarezervujte si letenky už teraz!


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Garden Route


1. Aké atrakcie sú v Juhoafrickej republike Garden Route?
Odpoveď: Garden Route ponúka rozmanité atrakcie, z ktorých najpopulárnejšími sú Kruger Park, Cango Caves, Blyde River Canyon a Cape of Good Hope.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Juhoafrickej republiky Garden Route?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je v lete, od decembra do februára, keď sú príjemné teploty a málo zrážok.

3. Aký je životný štýl v Juhoafrickej republike Garden Route?
Odpoveď: Životný štýl v Garden Route je z veľkej časti usadený v relaxe a pohode, kde Dominantným zdrojom príjmu pre miestnych sú cestovný ruch a poľnohospodárstvo.

4. Ako sa dostať do Juhoafrickej republiky Garden Route?
Odpoveď: Môžete letieť do letiska v Cape Townu alebo Johannesburgu a potom prenajať auto alebo cestovať autobusom / taxíkom do Garden Route.

5. Aké sú miestne tradičné jedlá v Juhoafrickej republike Garden Route?
Odpoveď: Medzi typické miestne jedlá patria braaivleis (grilované mäso), biltong (sušené mäso), potjiekos (hovädzie guľáš) a bobotie (korenie mäsová zmes).

6. Aké sú najlepšie pláže v Juhoafrickej republike Garden Route?
Odpoveď: Nájdete tu mnoho krásnych pláží, ako sú napríklad Camps Bay, Noordhoek, Muizenberg alebo Llandudno Beach.

7. Aké suveníry si môžem kúpiť v Juhoafrickej republike Garden Route?
Odpoveď: Medzi typické suveníry patria rôzne druhy umeleckých predmetov, ručne robené kovové a drevené vyrobky, africké masky, mince a náušnice.

8. Je v Juhoafrickej republike Garden Route bezpečné cestovať?
Odpoveď: Zvyčajne sa návštevníci cítia relatívne bezpečne, ale ako všade na svete sa odporúča používať zdravý rozum a sledovať verejné varovania o bezpečnosti.

9. Aké aktivity môžem robiť v Juhoafrickej republike Garden Route?
Odpoveď: Medzi najobľúbenejšie aktivity patria prechádzky, turistika, rozbrajanie, surfovanie, jazda na koňoch a pozorovanie zvierat.

10. Potrebujem vízum na návštevu Juhoafrickej republiky Garden Route?
Odpoveď: Osoby z niektorých štátov musia získať vízum pred návštevou Juhoafrickej republiky Garden Route, takže sa poraďte s konzulárnym oddelením v mieste pobytu pre viac informácií.


Počasie Juhoafrická republika Garden Route


Juhoafrická republika disponuje rozmanitým a často členitým reliéfem. Garden Route predstavuje jeden z najkrajších a najviac obľúbených regiónov tejto krajiny, ktorá sa nachádza medzi mestečkami Mossel Bay a Storms River.

Počasie v tomto regióne sa líši v závislosti od ročného obdobia. V zimných mesiacoch (jún až august) môžu byť dni chladné a vlhké, s teplotami okolo 16 až 20 stupňov Celzia. Väčšinou prepada dážď, často s hmlou a mlha, ale súčasne sa naskytuje možnosť pozorovať menej turistov a cestovať za nižšie ceny.

Na jeseň (september až novembra) prichádza pravá jarná atmosféra plná kvitnúcej flóry a celkovo vyššie teploty, okolo 22 až 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je pre mnohých návštevníkov najobľúbenejšie z dôvodu nižšieho množstva dažďa a užívania si aktivity na voľnom vzduchu.

V letných mesiacoch (december až február) teploty stúpajú do 30 stupňov Celzia, a súčasne sa objavuje častejší výskyt silnejších búrok. Tento ročný čas je najrušnejší, hlavne v decembri a januári, kvôli dovolenkujúcim a domácim turistom počas letných prázdnin.

Prostredie Garden Route je skvelou kombináciou hôr a mora. Vďaka svojim geografickým vlastnostiam, je tento región často ovplyvnený rôznymi typmi počasia. Pokiaľ hľadáte niečo jedinečné a dobrodružné, môžete sa zúčastniť turistiky, jazdy na koni, surfovania, raftingu a mnoho ďalších aktivít.

Všetky ročné obdobia na Garden Route majú svoje výhody a nevýhody. Zažijete tu jedinečnú prírodu, miestnu kultúru a históriu, ale musíte sa pripraviť na rôzne typy počasia. Ak si neviete vybrať, kedy sa vydať na cestu, odporúčame vám jesenné obdobie pre nádherné kvitnúce krajinu a prijemnejšie počasie. V každom prípade, Garden Route vás určite nezklame!


Ubytovanie Juhoafrická republika Garden Route


Juh Afriky je krásny okres plný zelených krajín, priamych pláží a scénických jazier. Región Garden Route v Juhoafrickej republike je jedným z najznámejších miest, kde môžeš skúsiť ubytovanie.

Začni si svoju cestu na konci západnej časti regiónu Garden Route, kde sa nachádza mestečko Mossel Bay. Tu budeš mať možnosť skúsiť si niektorý z luksusných hotelov s plážou všade okolo. Môžeš si vybrať z medzinárodných hotelov ako juhoafrické hotelové značky. Pre tých, ktorí si radi užívajú športové aktivity, Mossel Bay poskytuje mnoho možností. Môžeš si vyskúšať šnorchlovanie z opustených pláží a obdivovať okolo prechádzajúce veľryby, alebo sa pripočasť pri lovu ryby na krytej vode.

Ak hľadáš viac romantiky a nepreberného výhľadu, potom sa presuň k mestečku Knysna, nachádzajúcemu sa asi hodinu jazdy na juh od Mossel Bay. Knysna sa nachádza priamo na ústí rieky Knysna, kde nájdeš niektoré z najkrajších a najokúzľujúcejších vidieckych rezidenčných hotela. Pozri na možnosť ubytovania sa v inom štýle predtým, než sa usadíš v hoteli. Môžeš si vyskúšať napríklad Birdsong Cottage, kde nájdeš privátnosť a kľud okolia.

Ak máš veľké rodinné alebo prekrásne priateľské formy, nezabudni sa presunúť k miestu Plettenberg Bay, ktoré poskytuje celú radu možností pre väčšie skupiny, ako aj rodiny s tromi ažž štyrmi detmi. Rodinné hotely v Pletenbergu sú známe pre svoje viacizbové apartmány, ktoré ušetria peniaze pre tvoju peňaženku. Pletenberg je tiež známe pre svoje mnoho zážitkov s divokou prírodou, ako sú zbierky kôrov a horúce vody, ktoré sa nachádzajú v Scenických kráteroch Dante Aleghieri.

Pri ceste po Garden Route nebudeš nútený sa rozhodnúť medzi ropnáfiochami alebo zelenou krajinou. Na tejto trase si budeš môcť užiť oboje v prekrásnom slnečnom období. Ubytovanie po Garden Route je vhodné pre hociktorej, kto si potrbuje odpočinut a načerpať nové sily pre nový deň.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky