Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko The Jordan Museum

Počasie Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko má subtropické a suché počasie, kde sa teploty v priebehu roka výrazne menia. Letné obdobie vo väčšine krajiny trvá od mája do septembra s priemernými teplotami v rozmedzí od 32 °C do 38 °C. V niektorých oblastiach, ako sú napríklad oblasti pod horami, môže byť leto príjemnejšie s teplotami od 23 °C do 30 °C. V období zimy, ktoré prebieha od decembra do februára, teploty klesajú na priemerné hodnoty od 6 °C do 14 °C.

Jordánsko môže byť rozdelené na tri hlavné oblasti - pobrežie, hory a púšť. Na pobreží, kde sa nachádza aj Jordánske pobrežné mesto Aqaba, teploty v letných mesiacoch môžu dosiahnuť aj 45 °C. Horské oblasti majú chladnejšie a vlhkejšie počasie, s dažďami počas celého roka. V púštnych oblastiach teploty môžu byť extrémne, kde v najteplejších mesiacoch môže byť aj 50°C.

Jednou z najzaujímavejších pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť v Jordánsku je The Jordan Museum. Nachádza sa v hlavnom meste Amman a poskytuje prehľad o histórii a kultúre Jordánska. Výstavy v múzeu sa zameriavajú na významné fázy v histórii Jordánska, ako sú napríklad obdobie Neolitu, rímske múzeum a históriu kráľovstva. Okrem toho má múzeum aj rôzne interaktívne výstavy a práce od moderných jordánskych umelcov.

Vzhľadom na jordánske počasie, najlepšie obdobie na návštevu krajiny je na jar alebo na jeseň, kedy sú teploty príjemnejšie. Avšak nezabudnite si na cestu do Jordánska vziať so sebou ochranné oblečenie a dostatočné množstvo vody, najmä ak sa chystáte na výlety do púštnych oblastí.

Celkovo, Jordánsko ponúka návštevníkom krásne pamiatky, bohatú kultúru a exotické prostredie. S vhodným odevom a zásobami vody sa dá krajina pohodlne spoznať počas celého roka. Ak ste milovníkom histórie a kultúry, určite by ste nemali vynechať návštevu vynikajúceho The Jordan Museum.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Jordan Museum


Najčastejšie otázky o The Jordan Museum v Jordánsku a ich odpovede:

1. Kedy je The Jordan Museum otvorený?

Múzeum je otvorené denne od 10:00 do 18:00 hod.

2. Koľko stojí vstupné do múzea?

Vstupné pre dospelých je 5 JOD (7 USD), pre deti je to 2 JOD (3 USD).

3. Aké exponáty sú v múzeu?

Múzeum ponúka rozsiahlu zbierku artefaktov a exponátov z rôznych období histórie Jordánska vrátane pravekých, biblických, rímskych, byzantských, islamských a moderných artefaktov.

4. Sú v múzeu vodiči, ktorí ponúkajú prehliadky?

Áno, v múzeu nájdete vodičov, ktorí vám radi poskytnú prehliadku a informácie o exponátoch.

5. Je múzeum prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?

Áno, múzeum je prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou a má výťahy, ktoré umožňujú prístup na všetky poschodia.

6. Kde sa nachádza múzeum?

The Jordan Museum sa nachádza v hjubanskej štvrti Ras Al-Ein v blízkosti historickej mediny.

7. Ako sa tam dostanem?

Môžete sa tam dostať taxíkom, autobusom alebo autom.

8. Aké je odporúčané množstvo času na návštevu múzea?

Odporúčame aspoň 2 hodiny na návštevu múzea, aby ste mohli navštíviť všetky výstavy a naučiť sa viac o histórii Jordánska.

9. Je možné si kúpiť suveníry v múzeu?

Áno, v múzeu nájdete obchod so suvenírmi, kde nájdete rôzne predmety vrátane kníh, magnetiek, bižutérie a iných suvenírov.

10. Môžem v múzeu fotografovať?

Áno, v múzeu fotografie sú povolené, ale videozáznamy nie sú povolené bez súhlasu múzea.


Ubytovanie Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko patrí medzi najzáhadnejšie a najzaujímavejšie krajiny v oblasti Stredného východu. Miestne pamiatky, kultúrne a historické záznamy pritiahajú každoročne veľké množstvo turistov zo celého sveta.

Jednou z najobľúbenejších atrakcií mesta Amman v Jordánsku je The Jordan Museum - národné múzeum Jordánska, ktoré ponúka fascinujúcu prehliadku histórie a kultúry Jordánska. Múzeum sa nachádza v centrálnej časti mesta, v tichom a kľudnom prostredí a jeho výstavné priestory sú moderné, dobre organizované a navrhnuté tak, aby oslovili aj tých najnáročnejších návštevníkov.

V The Jordan Museum nájdete množstvo exponátov, ktoré vám priblížia bohatú históriu a kultúru krajiny. Rozlohou 10 000 metrov štvorcových sa múzeum rozprestiera na piatich poschodiach a každé z nich ponúka iný tematický okruh a pútavé prezentácie.

V expozícii "Umierať pre múru" sa návštevníci dozvedia o stavebných procesoch rímskych hradieb a o tom, ako sa dokázali brániť pred celými armádami nepriateľov. Iným zaujímavým exponátom je interaktívny model hradu Karak, ktorý je sám osebe ríšou histórie Jordánska.

Nenechajte si tiež ujsť výstavu o tradičnej jordánskej rodine, ktorá vám predstaví rôzne jordánske tradície, zvyky a kultúru ako celok. Exponáty tohoto muzea vám poskytnú hlboký zážitok z krásnej histórie a kultúry Jordánska.

Ubytovanie v Jordánsku má veľký vliv na vaše celkové zážitky z pobytu. Našťastie, Jordánsko má množstvo možností pre turistov, od lacných hostelu po luxusné hotely. Medzi najlepšie možnosti patrí Hotel Jordan Tower, ktorý je situovaný v blízkosti The Jordan Museum a ponúka komfortné a bezpečné ubytovanie pre turistov, ktorí hľadajú kvalitný servis a prvotriedne zariadenie.

V Jordánsku sa každý návštevník cíti ako doma a jeho pohostinnosť a ústretovosť k nim pritiahne každého vrátane tých najnáročnejších že sa prídu na dovolenku a budú hľadať prvotriedne zariadenie a pohodlie.

Ak túžite spoznať krásy Jordánska a jeho fascinujúcu históriu a kultúru, The Jordan Museum je jedným z miest, ktoré musíte navštíviť. Okrem výstavných priestorov, ktoré vám priblížia históriu a kultúru, sa môžete tešiť na pohodlné ubytovanie v jednom z najlepších hotelov v meste. Zaujímavá história, kultúra a moderné ubytovanie - to sú kľúče k úspešnej dovolenke v Jordánsku.


Letenka Jordánsko The Jordan Museum


Ak plánujete svoje cestovanie do Jordánska, rozhodne by ste nemali vynechať možnosť návštevy The Jordan Museum. Tento národný múzejný komplex sa nachádza v samotnom srdci hlavného mesta Ammán a je jedným z najpopulárnejších turistických miest krajiny.

The Jordan Museum je sídlom mnohých významných artefaktov a historických predmetov, ktoré zahŕňajú viac ako 3 000 rokov histórie. Mnoho exponátov v múzeu pripomína slávnu minulosť Jordánska, ktorá sa týka kultúrnej, politické a náboženskej histórie krajiny. Turisti si môžu prezrieť diela zobrazujúce múdrosti, ktoré sa odohrávali v období Biblie, čo zahŕňa aj obdobie počas ktorého sa podarilo vzbudiť pozornosť rímskej ríše.

V rámci návštevy The Jordan Museum si môžete prezrieť mnoho exponátov, ako napríklad ukážky architektúry, nástroje a náradie, rôzne umenie, literatúra a iné umelecké diela. Medzi najvýznamnejšie exponáty patrí Jabal Al-Qala, so skalnými gravitáciami a petroglyfy, ktoré sa datujú do obdobia Chalifytov. Staršia doba kamenná a bronzová sa odráža v ukážkach keramiky, keramickej formy, kamenných nástrojoch a zbraniach, ktoré sa tu tiež nachádzajú.

Návštevníci môžu navštíviť aj galerie s exponátmi z islamskej, osmanskej a kresťanskej histórie Jordánska. V tejto časti múzea je možné vidieť ukážky, zobrazujúce architektúru, remeselné diela a religiózne predmety, ktoré sú dôležité pre históriu krajiny a jej kultúrne dedičstvo.

The Jordan Museum si tiež udržuje modernú techniku a oneskoruje svoje expozície pomocou digitálnych interaktívnych ukážok, ktoré umožňujú návštevníkom lepšie porozumieť histórii, ktorá je zahrnutá v expozíciách.

Za poznáním a turistikou sa teda určite oplatí zabrať si viac času a vybrať sa na prehliadku The Jordan Museum. Toto múzeum vám poskytne veľa informácií o minulosti, ale aj o budúcnosti Jordánska, a to prostredníctvom rôznych artefaktov a zdrojov. The Jordan Museum je skutočne vynikajúcim miestom na získanie komplexného pohľadu na históriu a kultúru Jordánska, a takisto je to skvelý spôsob, ako stráviť deň v krásnom meste Ammán.


Dovolenka Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko je fascinujúcim a exotickým miestom s bohatou históriou a kultúrou. Krajina ponúka veľa možností pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii, tradíciách a krásach tejto krajiny. Medzi najobľúbenejšie miesta patria Jordánsky Kaňon, mesto Petra a mesto Wadi Rum. Okrem toho existuje aj množstvo múzeí, ktoré umožnia turistom získať hlbší vhľad do kultúry a histórie Jordánska, vrátane The Jordan Museum.

The Jordan Museum sa nachádza v centre Ammánu, hlavného mesta Jordánska. Je to jedno z najnovších múzeí v krajine, ktoré bolo otvorené v roku 2014. Jeho cieľom je prezentovať históriu a kultúru Jordánska a ukázať vývoj krajiny od praveku až po súčasnú éru.

Múzeum predstavuje množstvo artefaktov z rôznych období jordánskej histórie. Sú tu exponáty z obdobia neolitu, staroveku, rímskej éry, aj islamskej éry. Zaujímavé je, že veľa artefaktov bolo objavených priamo na území Jordánska. Tieto exponáty zahŕňajú predmety každodenného použitia, nástroje, sochy a mnoho ďalších.

Okrem toho sa v The Jordan Museum usporadúvajú aj výstavy súčasného umenia a fotografie. Súčasné jordánske umenie a kultúra dnes prechádza obrovským vývojom a v múzeu sa môžete dozvedieť viac o tom, ako sa táto kultúrna scéna mení a vyvíja.

Múzeum je veľmi moderné a dobre zariadené. Hostí interaktívne výstavné priestory, ktoré zahrňujú aj virtuálne video prehliadky rôznych miest a súvislostí, ktoré navštíviť turisti radi. V múzeu sa dokonca nachádza aj obchod, kde si môžete kúpiť suveníry a rozšíriť si svoju zbierku súvisiacu s jordánskou históriou a kultúrou.

Pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Jordánska, je The Jordan Museum nevyhnutné miesto na návštevu. Je to dôležité miesto, kde možno pochopiť a oceniť minulosť a súčasnosť tejto nádhernej krajiny. Je to miesto, kde sa turisti môžu dozvedieť viac o tom, ako sa život a kultúra v Jordánsku rozvíjali cez tisícročia. Preto ak sa chystáte na dovolenku do Jordánska, nezabudnite si zaregistrovať aj návštevu v The Jordan Museum.


Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Výhodné lety za skvelé ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Preskúmať letenky